Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πωπω κατι τετοια βλεπω και τσαντιζομαι ! ....

Η vodafone βγαζει κινητο με android 2.1 στα 109 ευρο !

και μεις ακομα να παρουμε 2.1 !

Για να μην μιλησω για το ιncoming vodafone 945 me capacitive multitouch οθονη !

http://www.gsmarena.com/vodafone_945-3533.php

 

Α ρε SE.... εισαι Fail σε after sales support !

 

To συγκεκριμένο κινητό μην το ζηλεύεις καθόλου πάντως...

Και android 3.5 να πάρει και πάλι χειρότερο θα ναι.

Εκτός αν γουστάρεις κινητό τηλέφωνο με ποιότητα OEM τηλεκοντρόλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To συγκεκριμένο κινητό μην το ζηλεύεις καθόλου πάντως...

Και android 3.5 να πάρει και πάλι χειρότερο θα ναι.

Εκτός αν γουστάρεις κινητό τηλέφωνο με ποιότητα OEM τηλεκοντρόλ.

 

Ναι αλλα ουτε στην περιπτωση μας ισχυει πως "Οτι πληρωνεις , παιρνεις" μπορει αυτο να ειναι φτιαγμενο με πιο φθηνά υλικά , αλλα απο οτι διαβαζω ήδη του φορεσαν custom 2.2 rom :X . Ενα "high-end" και καλα τηλέφωνο σαν το δικό μας θα έπρεπε κατι τετοια updates να τα θεωρεί δεδομένα και όχι να μας πηγαινει απο μηνα σε μηνα.:mad: Να πω οτι το δικο μας έχει και λιγότερο SAR ... ψεματα θα πω.:ninja:

Δεν ειμαι πορωμένος με τα updates , αλλα θα γουσταρα Skype και Google Earth και Angry Birds.... (οσοι τυχεροι εχουν developer's 2.1 X10i μπορουν να τα παιξουν όλα αυτα. )

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι γίνεται από όλους μας μεγάλη απαξίωση του κινητού. Το έχω κοντά 4 μήνες και συμπεριφέρεται άψογα. Δεν κολλάει ποτέ και είναι γρήγορο. Ας μπει ο καθένας στα αντίστοιχα forum άλλων συσκευών και ας κρίνει.
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι γίνεται από όλους μας μεγάλη απαξίωση του κινητού. Το έχω κοντά 4 μήνες και συμπεριφέρεται άψογα. Δεν κολλάει ποτέ και είναι γρήγορο. Ας μπει ο καθένας στα αντίστοιχα forum άλλων συσκευών και ας κρίνει.

Ετσι ακριβώς.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι γίνεται από όλους μας μεγάλη απαξίωση του κινητού. Το έχω κοντά 4 μήνες και συμπεριφέρεται άψογα. Δεν κολλάει ποτέ και είναι γρήγορο. Ας μπει ο καθένας στα αντίστοιχα forum άλλων συσκευών και ας κρίνει.

 

Ίσως απαξίωση της εταιρείας, λόγω επαναλαμβανόμενων προβλημάτων στα update των συσκευών.

Απλά κοντά σε αυτήν παίρνει η μπάλα ένα, κατά τα άλλα, πολύ καλό κινητό.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα Magicmarker.....

Ειχα φτιαχξει μια φωτο, υπηρχς στον φακελο που δημιουργει στην καρτα....

Πηγα να την ανεβασω Facebook, αλλα το μετανιωσα.

τωρα παω στον φακελο και η φωτογραφια δεν υπαρχει!!!!

Ξερει κανεις κατι??

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο βιντεο με την 2.1. δειχνει βασικα το ταιμσκειπ με αλλαγες. αρκετα καλο θα ελεγα

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθεί τα βίντεο...........άντε να δουμε λαιβ.,.........εμένα άλλο με απασχολεί........το ξυπνητήρι κλειστό όταν έιναι το κιν θα δουλεύει? ραδιόφωνο θα έχει????απλά πραγματάκια που τα θέλεις κάθε μέρα....τώρα αν χοροπηδάνε στην οθόνη μου οι κλήσεις και αν θα μπορεί να τραγουδάει το κινητό με την τάδε εφαρμογή από το market, είναι ωραίο όταν θέλεις να το εξελίξεις.......έχοντας όμως επιλύσει πρωτα τα βασικα
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθεί τα βίντεο...........άντε να δουμε λαιβ.,.........εμένα άλλο με απασχολεί........το ξυπνητήρι κλειστό όταν έιναι το κιν θα δουλεύει? ραδιόφωνο θα έχει????απλά πραγματάκια που τα θέλεις κάθε μέρα....τώρα αν χοροπηδάνε στην οθόνη μου οι κλήσεις και αν θα μπορεί να τραγουδάει το κινητό με την τάδε εφαρμογή από το market, είναι ωραίο όταν θέλεις να το εξελίξεις.......έχοντας όμως επιλύσει πρωτα τα βασικα

 

Ελεος...Ποιο κινητο με update ειχε ραδιοφωνο????

Τι αλλο θα ακουσουμε..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πιστευω οτι το κινητο η στο χαρισαν η το πηρες με κλειστα ματια:lol::lol::lol:
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Ελεος...Ποιο κινητο με update ειχε ραδιοφωνο????

Τι αλλο θα ακουσουμε..

 

Όχι ακριβώς με update, αλλά με custom rom ενεργοποιησαν το ραδιόφωνο. Δεν θυμάμαι σε ποιο κινητό αλλά έγινε στους XDA.

 

Αν ποτέ βγει κινητό που θα παίρνει τηλέφωνο κλειστό το θέλω κι εγώ εεε.... :lol::lol::lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/huawei-ideos-greek-market-8486/

 

Τώρα ξεκινάει ο χορος! τελος '10 με αρχές '11 ερχεται η Hauwei στην Ελλάδα.

Δωστε android στο λαό ! Βιάσου SE σε αφήνουν πίσω.

 

Ομορφά κινητά τα Xperia ,αλλα και το λειτουργικό παιζει ρόλο...

ΦΥΙ ... το παρακάτω θα κάνει 150 ευρο! τα λόγια είναι περιττά και η Hauwei κινέζικη μεν αλλα ποιοτική. Σε ένα χρόνο απο τώρα θα έχουμε πόρισμα για το πόσο αξιοπιστα είναι...

Link to comment
Share on other sites

To folder organizer κανει αλλαγες των εικονιδίων μονο μέσα στην εφαρμογή folder. Τα εικονίδια στο συρτάρι γίνεται να αλλαξουν ή όχι?

Αν ξερει καποιος τη διαδικασια αλλαγης των εικονιδιων ας με διαφωτίσει. Thanks.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ελεος...Ποιο κινητο με update ειχε ραδιοφωνο????

Τι αλλο θα ακουσουμε..

 

Το Sony Ericsson Xperia X2 μετά το update απέκτησε FM ραδιόφωνο. Προφανώς υπήρχε ήδη το hardware και αξιοποιήθηκε με το update.

 

Το λέει κι εδώ στα specs: http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x2-2926.php

Edited by arismastrokostas
Link to comment
Share on other sites

To folder organizer κανει αλλαγες των εικονιδίων μονο μέσα στην εφαρμογή folder. Τα εικονίδια στο συρτάρι γίνεται να αλλαξουν ή όχι?

Αν ξερει καποιος τη διαδικασια αλλαγης των εικονιδιων ας με διαφωτίσει. Thanks.

 

 

 

Με τo folder organizer αλλάζεις εικονίδια σε φακέλους η εφαρμογές που βρίσκονται στην home screen , δεν γίνεται να αλλάξεις τα εικονίδια στο συρτάρι

Link to comment
Share on other sites

Ελεος...Ποιο κινητο με update ειχε ραδιοφωνο????

Τι αλλο θα ακουσουμε..

 

Το HTC TOUCH PRO 2 επισης μετά το update απέκτησε FM ραδιόφωνο. Προφανώς υπήρχε ήδη το hardware και αξιοποιήθηκε με το update. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, εδώ και κανα δυό μήνες, με το Radiotime είμαι ευχαριστημένος και δεν είχα ποτέ την ανάγκη εσωτερικού ραδιοφώνου. Ούτως ή άλλως όποιος έχει πάρει smartphone δε νομίζω να μην έχει κάνει και πρόγραμμα για internet...Θεωρώ τουλάχιστον χαζό το να δώσεις 500+ ευρώ για έξυπνο κινητό και να μη δίνεις 5 ευρώ το μήνα για 300mb...

Και κάτι άλλο, εντυπωσιακό θα έλεγα. Την τελευταία εβδομάδα δεν πολυασχολήθηκα με το κινητό και επισυνάπτω φωτογραφία για να δείτε την αυτονομία ως τώρα...

http://img693.imageshack.us/img693/8656/pa220353.jpg

Edited by sakis543
φωτό
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Τα μειονεκτήματα του internet ραδιοφώνου είναι η τρελή κατανάλωση της μπαταρίας και ο αυξημένος όγκος δεδομένων που κατεβαίνουν (300ΜΒ δεν φτάνουν ούτε για πλάκα αν ακούς ραδιόφωνο σε καθημερινή βάση).

 

Τα πλεονεκτήματά του, αυτονόητα αλλά, το ένα ιντερνετικό ραδιόφωνο σίγουρα δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να αντικαταστήσει το κλασικό ραδιοφωνάκι.

Link to comment
Share on other sites

Neokfire βλέπεις ότι υπάρχει τουλάχστον ένα με δύο κινητά.....εγώ ξέρω και ένα Νοκια που είχε μετά ρδιοφωνο και προσπαθώ να θυμηθώ τον τύπο του....για αυτό και το ανέφερα..δεν έιμαι κανάς αφελής που προβληματίζεσαι για το τι θα ακούσεις.......Άρα μην επικαλείσαι το έλεος στην απαντησή σου, όταν δεν έισαι εσύ 100% σίγουρος, γιατί εκτίθεσαι.........το θέμα μου δεν έιναι να αντιπαρατεθώ μαζί σου. Το πρόβλημα είναι ότι ορισμένα απλά πραγματάκια θα έπρεπε να τα φτιάξουν και να πάνε μετά στα πιο εξιδεικευμένα......γιατί στην τελική ένα κινητό 500 ευρώ και να μην έχει ραδιοφωνο και να μη λειτουργεί το ξυπνητήρι όταν κλειστό, είναι όπως και να το κάνεις τουλάχιστον απαράδεκτο. Edited by marathos
Link to comment
Share on other sites

Neokfire βλέπεις ότι υπάρχει τουλάχστον ένα με δύο κινητά.....εγώ ξέρω και ένα Νοκια που είχε μετά ρδιοφωνο και προσπαθώ να θυμηθώ τον τύπο του....για αυτό και το ανέφερα..δεν έιμαι κανάς αφελής που προβληματίζεσαι για το τι θα ακούσεις.......Άρα μην επικαλείσαι το έλεος στην απαντησή σου, όταν δεν έισαι εσύ 100% σίγουρος, γιατί εκτίθεσαι.........το θέμα μου δεν έιναι να αντιπαρατεθώ μαζί σου. Το πρόβλημα είναι ότι ορισμένα απλά πραγματάκια θα έπρεπε να τα φτιάξουν και να πάνε μετά στα πιο εξιδεικευμένα......γιατί στην τελική ένα κινητό 500 ευρώ και να μην έχει ραδιοφωνο και να μη λειτουργεί το ξυπνητήρι όταν κλειστό, είναι όπως και να το κάνεις τουλάχιστον απαράδεκτο.

 

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι η ελλειψη ραδιοφωνου ειναι τραγικη αλλα για το ξυπνητηρι ειναι κατι που συνηθιζεται πολυ στα smartphones. Οταν πρωτοπηρα κινητο με αυτη τη δυσλειτουργια (το P900 αν θυμαμαι καλα) μου ειχε κακοφανει ειναι η αληθεια αλλα μετα απο τοσα χρονια το εχω συνηθισει.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι η ελλειψη ραδιοφωνου ειναι τραγικη αλλα για το ξυπνητηρι ειναι κατι που συνηθιζεται πολυ στα smartphones. Οταν πρωτοπηρα κινητο με αυτη τη δυσλειτουργια (το P900 αν θυμαμαι καλα) μου ειχε κακοφανει ειναι η αληθεια αλλα μετα απο τοσα χρονια το εχω συνηθισει.

 

Υπάρχει γενικά android κινητό που να λειτουργεί το ξυπνητήρι του όταν είναι κλειστό? Γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι θέμα software και όχι hardware.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελειως off topic αλλα, αν σημερα ειχατε τα 600 € που ειχατε δωσει για το κινητο μας θα το αγοραζατε η θα προτιμουσατε ενα HTC DESIRE, DESIRE HD, GALAXY S...??

Για μενα εκει ειναι το θεμα, γιατι δυστυχως εχω ψιλο-απογοητευτει με το support του κινητου...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γενικά android κινητό που να λειτουργεί το ξυπνητήρι του όταν είναι κλειστό? Γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι θέμα software και όχι hardware.

Απ'οσο ξερω, οχι.

Τελειως off topic αλλα, αν σημερα ειχατε τα 600 € που ειχατε δωσει για το κινητο μας θα το αγοραζατε η θα προτιμουσατε ενα HTC DESIRE, DESIRE HD, GALAXY S...??

Για μενα εκει ειναι το θεμα, γιατι δυστυχως εχω ψιλο-απογοητευτει με το support του κινητου...

Και να'σουν ο μονος... :(

Καταραμενη επιδοτηση, εσυ φταις που ηρθες, πριν ερθει το Desire...

Τωρα και τις customιες μας θα ειχαμε και το παγωμενο γιαουρτακι, για να μη μιλισω για s-amoled, multitouch, fm radio...

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...