Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω το συμμάζεψα αρκετά!! Είχα αναφέρει και σε παλιότερο ποστ πως με εκνευρίζουν οι 5-6 διαφορετικές οθόνες (ειδικά όταν βιάζομαι να βρω κάτι) έτσι ενώ χρησιμοποιώ τον ADW Launcher που μου δίνει αυτή την δυνατότητα περιορίστηκα στις 3 και το διαμόρφωσα έτσι ώστε να μου φτάνουν!

Οι περισσότερες και πιο καθημερινές διεργασίες μου στο κινητό (πλέον) δεν απαιτούν παραπάνω από 2 κινήσεις! :happy:

 

Η main screen μου δίνει γρήγορη πρόσβαση σε πληροφορίες όπως ώρα/καιρός αλλά και σε applications/άτομα με τα οποία έρχομαι σε επαφή το μεγαλύτερο μέρος της μέρας ταξινομημένα κατά σειρά σημασίας! Σ' αυτό βοηθάει πολύ το Launch-X Widget που βρήκα (επιτέλους) στην Pro έκδοση του. Έτσι αρχικά έχουμε Ευρετήρια , SMS , Local & Online Browsers , προχωρώντας κάποιες αγαπημένες επαφές και τέλος κάποια βασικά social networking apps και κάποια fakers για "δύσκολες στιγμές" ... :O :devil:

Επίσης περιέχει τα πιο χρήσιμα toggles.

 

Η αριστερή περιέχει μερικές πιο σπάνια καλούμενες επαφές (οι οποίες και δεν ξέρω αν θα παραμείνουν) και φακέλους με άλλα βασικά applications , αγαπημένα games , τα bookmark μου (aka Σελιδοδείκτες) και τα έγγραφα που κατεβάζω (καθότι φοιτητής πληροφορικής πανάθεμα με!! :lol: ) καθώς και κάποια Note-widgets γιατί μερικές φορές ... κοιμάμαι όρθιος! :rolleyes:

 

Η δεξιά είναι η λεγόμενη "live-feeded" οθόνη! Περιέχει widget από τα 2 βασικά social networks (Facebook & Twitter) , Rss feeds (μέσω Google Reader - για τα αγαπημένα τεχνολογικά site/blogs και μη) και το widget της γρήγορης αναζήτησης σε συσκευή αλλά και παγκόσμιο ιστό.

 

Όπως ίσως καταλάβατε μ' αρέσει να είμαι οργανωτικός ... πως σας φαίνεται ? Περιμένω γνώμες...

 

Edit: Για όποιον θέλει να δει τι applications "φοράω" ας ρίξει μια ματιά στο signature! Είναι πάντα ενημερωμένο! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήταν από Ευρώπη; Απόδειξη από το μαγαζί του εξωτερικού δεν υπάρχει; δεν μπορείς να βρεις από αυτόν που στο πούλησε (αν δεν το πήρες από μαγαζί);

 

Η συσκευή δεν κυκλοφορεί πολλούς μήνες, αν μπορέσεις να αποδείξεις ότι δεν είναι κλεμμένο ίσως καταφέρεις να το φτιάξεις τσάμπα ;)

 

Από πού το είχες αγοράσει δηλαδή και δεν σε καλύπτει η εγγύηση?

 

 

Εντάξει, χρησιμοποίησες ανταπτοράκι, ΟΚ, ποιος ο λόγος να χαλάσει?

 

Το πήρα απο δημοπρασία στην Αγγλία.

Χαρτιά ΔΕΝ έχω οπότε πορεύομαι χωρίς εγγύηση.

Δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω αλλά όχι και τα 289€ που ζητούσε ο Γερμανός για αλλαγή πλακέτας.

 

Κλεμμένο σε καμμία περίπτωση δεν είναι και έχω αποδεικτικά της αγοράς.

 

Οσο για το ανταπτοράκι έλα μου ντέ τι να πώ?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το συμμάζεψα αρκετά!! Είχα αναφέρει και σε παλιότερο ποστ πως με εκνευρίζουν οι 5-6 διαφορετικές οθόνες (ειδικά όταν βιάζομαι να βρω κάτι) έτσι ενώ χρησιμοποιώ τον ADW Launcher που μου δίνει αυτή την δυνατότητα περιορίστηκα στις 3 και το διαμόρφωσα έτσι ώστε να μου φτάνουν!

Οι περισσότερες και πιο καθημερινές διεργασίες μου στο κινητό (πλέον) δεν απαιτούν παραπάνω από 2 κινήσεις! :happy:

 

Η main screen μου δίνει γρήγορη πρόσβαση σε πληροφορίες όπως ώρα/καιρός αλλά και σε applications/άτομα με τα οποία έρχομαι σε επαφή το μεγαλύτερο μέρος της μέρας ταξινομημένα κατά σειρά σημασίας! Σ' αυτό βοηθάει πολύ το Launch-X Widget που βρήκα (επιτέλους) στην Pro έκδοση του. Έτσι αρχικά έχουμε Ευρετήρια , SMS , Local & Online Browsers , προχωρώντας κάποιες αγαπημένες επαφές και τέλος κάποια βασικά social networking apps και κάποια fakers για "δύσκολες στιγμές" ... :O :devil:

Επίσης περιέχει τα πιο χρήσιμα toggles.

 

Η αριστερή περιέχει μερικές πιο σπάνια καλούμενες επαφές (οι οποίες και δεν ξέρω αν θα παραμείνουν) και φακέλους με άλλα βασικά applications , αγαπημένα games , τα bookmark μου (aka Σελιδοδείκτες) και τα έγγραφα που κατεβάζω (καθότι φοιτητής πληροφορικής πανάθεμα με!! :lol: ) καθώς και κάποια Note-widgets γιατί μερικές φορές ... κοιμάμαι όρθιος! :rolleyes:

 

Η δεξιά είναι η λεγόμενη "live-feeded" οθόνη! Περιέχει widget από τα 2 βασικά social networks (Facebook & Twitter) , Rss feeds (μέσω Google Reader - για τα αγαπημένα τεχνολογικά site/blogs και μη) και το widget της γρήγορης αναζήτησης σε συσκευή αλλά και παγκόσμιο ιστό.

 

Όπως ίσως καταλάβατε μ' αρέσει να είμαι οργανωτικός ... πως σας φαίνεται ? Περιμένω γνώμες...

 

Edit: Για όποιον θέλει να δει τι applications "φοράω" ας ρίξει μια ματιά στο signature! Είναι πάντα ενημερωμένο! :)

 

Η διάταξη στην κεντρική όλα τα λεφτά!!!

Αυτές οι 5 γραμμές τελικά που σου παρέχει το launcher είναι must.

 

Το Launch-X στην pro έκδοση εκτός από περισσότερα εικονίδια που σε αφήνει να βάλεις σε σειρά παρέχει και κάτι άλλο?

Επίσης το μικρό weather που έχεις και δείχνει Ρόδο (και προφανώς με ενδιαφέρει) είναι μέρος του weather & toggle ή είναι ξεχωριστή εφαρμογή? Και αν ναι ποια?

(Έψαξα τα appl σου αλλά δεν είδα κάτι άλλο για weather.)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

ναι, αγνόησε το screenshot, έχει ξεμείνει εκεί :-)

 

# sent from my X10 using Tapatalk

 

Καλημέρα,

Θέλω να παρακαλέσω για βοήθεια, Θα ηθελα να ρωτησω

1. πως μπορω να βαλω το HTC sense, γιαιτ προσπαθησα να βάλω το Fancy widget και μου βγάζει σφάλμα αρχειο.

2. Ποια rom να βάλω από το xda-developers ποια ειναι η καλυτερη δηλαδή.

Σας ευχαριστω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα περασα στην καρτα ταινιες αβι και τις ανοιξα με το ροκπλειερ και ενω στο λαπτοπ τις παιζει κανονικα με ελληνικους υποτιτλους στο κινητο βγαζει κινεζικα.ξερει κανεις;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

@SniFiSniF πολύ καλή εφαρμογή το launch-x pro, αλλά σου είχα εκφράσει και παλαιότερα τους φόβους μου για το θέμα της μπαταρίας και αν "τρώει" πολύ... Εχεις παρατηρήσει τίποτα τις μέρες που το χρησιμοποιείς?
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το συμμάζεψα αρκετά!! Είχα αναφέρει και σε παλιότερο ποστ πως με εκνευρίζουν οι 5-6 διαφορετικές οθόνες (ειδικά όταν βιάζομαι να βρω κάτι) έτσι ενώ χρησιμοποιώ τον ADW Launcher που μου δίνει αυτή την δυνατότητα περιορίστηκα στις 3 και το διαμόρφωσα έτσι ώστε να μου φτάνουν!

Οι περισσότερες και πιο καθημερινές διεργασίες μου στο κινητό (πλέον) δεν απαιτούν παραπάνω από 2 κινήσεις! :happy:

 

Η main screen μου δίνει γρήγορη πρόσβαση σε πληροφορίες όπως ώρα/καιρός αλλά και σε applications/άτομα με τα οποία έρχομαι σε επαφή το μεγαλύτερο μέρος της μέρας ταξινομημένα κατά σειρά σημασίας! Σ' αυτό βοηθάει πολύ το Launch-X Widget που βρήκα (επιτέλους) στην Pro έκδοση του. Έτσι αρχικά έχουμε Ευρετήρια , SMS , Local & Online Browsers , προχωρώντας κάποιες αγαπημένες επαφές και τέλος κάποια βασικά social networking apps και κάποια fakers για "δύσκολες στιγμές" ... :O :devil:

Επίσης περιέχει τα πιο χρήσιμα toggles.

 

Η αριστερή περιέχει μερικές πιο σπάνια καλούμενες επαφές (οι οποίες και δεν ξέρω αν θα παραμείνουν) και φακέλους με άλλα βασικά applications , αγαπημένα games , τα bookmark μου (aka Σελιδοδείκτες) και τα έγγραφα που κατεβάζω (καθότι φοιτητής πληροφορικής πανάθεμα με!! :lol: ) καθώς και κάποια Note-widgets γιατί μερικές φορές ... κοιμάμαι όρθιος! :rolleyes:

 

Η δεξιά είναι η λεγόμενη "live-feeded" οθόνη! Περιέχει widget από τα 2 βασικά social networks (Facebook & Twitter) , Rss feeds (μέσω Google Reader - για τα αγαπημένα τεχνολογικά site/blogs και μη) και το widget της γρήγορης αναζήτησης σε συσκευή αλλά και παγκόσμιο ιστό.

 

Όπως ίσως καταλάβατε μ' αρέσει να είμαι οργανωτικός ... πως σας φαίνεται ? Περιμένω γνώμες...

 

Edit: Για όποιον θέλει να δει τι applications "φοράω" ας ρίξει μια ματιά στο signature! Είναι πάντα ενημερωμένο! :)

 

Φίλε, είδα τη λίστα με τα προγράμματά σου και είδα οτι κάποιες από τις εφαρμογές είναι paid, δηλαδή είναι επι πληρωμή. Πώς το έκανες αυτό? Πώς γίνεται κάποιος εδώ στην Ελλάδα να κάνει εγκατάσταση τέτοιες εφαρμογές? Γιατί μέσα στο Adroid Market εμφανίζει μόνο τις δωρεάν.

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, είδα τη λίστα με τα προγράμματά σου και είδα οτι κάποιες από τις εφαρμογές είναι paid, δηλαδή είναι επι πληρωμή. Πώς το έκανες αυτό? Πώς γίνεται κάποιος εδώ στην Ελλάδα να κάνει εγκατάσταση τέτοιες εφαρμογές? Γιατί μέσα στο Adroid Market εμφανίζει μόνο τις δωρεάν.

 

Ευχαριστώ.

 

Μια και έχω αγοράσει κι εγώ κάποιες μπορώ να σου πω.

Είτε μέσω από την ιστοσελίδα του developer, εάν υπάρχει τρόπος, είτε μέσω επικοινωνίας μαζί του.

Εκτός και αν πας σε "υπόγειους" τρόπους, κοινώς σπασμένα.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν εχεις κανει root τη συσκευη σου μπορεις να περασεις την εφαρμογη Market enabler με την οποια σου εμφανιζει και τις paid εφαρμογες.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, είδα τη λίστα με τα προγράμματά σου και είδα οτι κάποιες από τις εφαρμογές είναι paid, δηλαδή είναι επι πληρωμή. Πώς το έκανες αυτό? Πώς γίνεται κάποιος εδώ στην Ελλάδα να κάνει εγκατάσταση τέτοιες εφαρμογές? Γιατί μέσα στο Adroid Market εμφανίζει μόνο τις δωρεάν.

 

Ευχαριστώ.

 

* για τα παρακάτω πρέπει να έχεις root access (οδηγίες) *

 

Κατέβασε και εγκατέστησε αυτό:

 

Market Enabler

 

Τρέξτο, διάλεξε μια χώρα/εταιρία (εγώ χρησιμοποιώ την TIM ιταλίας), κράτα την πατημένη για λίγο και θα σου βγάλει μια επιλογή να την ενεργοποιήσεις.

 

Έτσι θα μπορείς να κάνεις αναζήτηση για paid εφαρμογές.

 

Για να ενεργοποιήσεις το paid tab πρέπει να ακολουθησεις αυτές τις οδηγίες.

 

Για να βάλεις ελληνική χρεωστική/πιστωτική κάρτα πρέπει να πας από το PC σου στο https://checkout.google.com να την εισάγεις. Από τη συσκευή δεν σε αφήνει να επιλέξεις Ελλάδα.

 

Αφού βάλεις την κάρτα από τον browser σου όμως σε αφήνει να την χρησιμοποιήσεις κανονικά (μιλάμε για τρομερούς ελέγχους :p).

 

Εγώ έχω αγοράσει διάφορα πράγματα έτσι, όπως το Power Widget, το Tapatalk, το WebSharing, κλπ :)

 

Happy buying ;)

Edited by PropheT
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δει αν δουλεύει το GPS με το ASTRO manager γιατί εμένα δεν δουλευει......το έχει τσεκάρει κανείς;;;; και αν πρέπει να το απεγκαταστήσω και θα πρέπει να έχω και το 3g ενεργοποιημένο; ξέρει κανεις αν χρεώνομαι τότε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δει αν δουλεύει το GPS με το ASTRO manager γιατί εμένα δεν δουλευει......το έχει τσεκάρει κανείς;;;; και αν πρέπει να το απεγκαταστήσω και θα πρέπει να έχω και το 3g ενεργοποιημένο; ξέρει κανεις αν χρεώνομαι τότε;

 

Εννοείς την εφαρμογή Astro File Manager;

Τι σχέση έχει με το GPS; :confused:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και ένας φίλος το ανέφερε ότι έχει πρόβλημα και αυτός για αυτό ρωτάω...το έχει χρησιμοποιήσει κανείς το GPS με το ASTRO?

 

Αν εννοείς με εγκατεστημένο τον Astro manager τότε ναι, μου δουλεύει κανονικά το GPS.

Άλλωστε είναι από τις πρώτες εγκατεστημένες εφαρμογές μου και μέχρι τώρα δεν έχω δει κανένα πρόβλημα.

Το θέμα είναι τι σε κάνει να πιστεύεις ότι φταίει ο Astro που δεν παίζει το GPS?

Σαν είδος εφαρμογής δεν έχει σχέσει με τα δορυφορικά προγράμματα.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το GPS αφου εχω εγκαταστησει με το "ASTRO FILE MANAGER" το NAVIGON οποτε το ενεργοποιω δεν βρισκει ποτε στιγμα απο τον δορυφορο. Τον δορυφορο (το σημα δλδ. το χω παντα ενεργοποιημενο).Πρεπει να εχω ενεργοποιημενο και το 3G?Θα χρεωνομε εαν το ενεργοποιησω? Ευχαριστω προκαταβολικα!
Χαλαραααα Ρεεεε
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το GPS αφου εχω εγκαταστησει με το "ASTRO FILE MANAGER" το NAVIGON οποτε το ενεργοποιω δεν βρισκει ποτε στιγμα απο τον δορυφορο. Τον δορυφορο (το σημα δλδ. το χω παντα ενεργοποιημενο).Πρεπει να εχω ενεργοποιημενο και το 3G?Θα χρεωνομε εαν το ενεργοποιησω? Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Μαλλον στο περιστατικο που αναφερεις προκειται για συμπτωση γιατι δεν εχει καποια συσχετιση το ενα με το αλλο. Να φανταστεις εγω ετρεχα 2 προγραμματα πλοηγησης ταυτοχρονα και δεν ειχε κανενα προβλημα. Ποσο μαλλον οταν το ενα προγραμμα ειναι file manager. Οσο για το αλλο που ρωτας αν εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη του υποβοηθουμενου GPS, τοτε ναι θα σε χρεωνει καποια ΚΒ, ανεξαρτητως 3G/2G.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το GPS αφου εχω εγκαταστησει με το "ASTRO FILE MANAGER" το NAVIGON οποτε το ενεργοποιω δεν βρισκει ποτε στιγμα απο τον δορυφορο. Τον δορυφορο (το σημα δλδ. το χω παντα ενεργοποιημενο).Πρεπει να εχω ενεργοποιημενο και το 3G?Θα χρεωνομε εαν το ενεργοποιησω? Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

 

Απο την αρχή ειχα και τα δυο προγράμματα εγκατεστημένα ASTRO FILE MANAGER kai NAVIGON χωρίς κανενα πρόβλημα βρίσκει το δορυφόρο σε δευτερόλεπτα, ακόμη όμως δεν έχω καταλάβει γιατι ο συνδυασμός αυτων των δύο να προκαλεί το πρόβλημα στο GPS ,αν όντως είναι έτσι που πολλη αμφιβάλω εγκατέστησε κάποιο άλλο file manager και ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το GPS αφου εχω εγκαταστησει με το "ASTRO FILE MANAGER" το NAVIGON οποτε το ενεργοποιω δεν βρισκει ποτε στιγμα απο τον δορυφορο. Τον δορυφορο (το σημα δλδ. το χω παντα ενεργοποιημενο).Πρεπει να εχω ενεργοποιημενο και το 3G?Θα χρεωνομε εαν το ενεργοποιησω? Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Απεγκατέστησε το Navigon και μετά κατέβασε το από το Μάρκετ.

Εάν σου δουλεύει καλά τότε έφταιγε κάτι κατά την εγκατάσταση που δεν πέρασε σωστά ή το αρχείο της εφαρμογής που έχεις και πέρασες μέσα.

Εάν δεν δουλεύει τότε έχεις κάπου αλλού πρόβλημα.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς , χαίρομαι που σας άρεσε (σε όσους άρεσε) και συνεχίζω με απαντήσεις! :)

 

Η διάταξη στην κεντρική όλα τα λεφτά!!!

Αυτές οι 5 γραμμές τελικά που σου παρέχει το launcher είναι must.

 

Το Launch-X στην pro έκδοση εκτός από περισσότερα εικονίδια που σε αφήνει να βάλεις σε σειρά παρέχει και κάτι άλλο?

Επίσης το μικρό weather που έχεις και δείχνει Ρόδο (και προφανώς με ενδιαφέρει) είναι μέρος του weather & toggle ή είναι ξεχωριστή εφαρμογή? Και αν ναι ποια?

(Έψαξα τα appl σου αλλά δεν είδα κάτι άλλο για weather.)

 

Με την pro έκδοση έχεις 3 appearance options.

*Multiple Screens (Max 7 screens with 7 icons each)

*Single Screen (Max 7 icons)

*Single Screen with two rows (Max 14 icons)

Όσον αφορά στο widget με τον καιρό μόνο της Ρόδου ναι είναι widget που σου παρέχει το Weather & Toggle Widget αλλά ΝΟΜΙΖΩ στην full έκδοση του (δεν είμαι σίγουρος). Συγκεκριμένα το Weather & Toggle σου δίνει τα εξής widgets:

*Weather & Flip Clock (που είναι το μεγάλο που έχω και λέει Thessalonika)

*Weather Large (2x2 widget με τρέχων καιρός για 1 πόλη + οι επόμενες 3 μέρες)

*Weather Small (2x1 widget σαν αυτό που έχω με την Ρόδο)

*Weather Tiny (1x1 widget μόνο με την θερμοκρασία και τίποτα άλλο)

Και επίσης κάποια widgets με διακόπτες (toggles) για Wi-Fi , Bluetooth , 3G/2G , Brightness , Flight Mode , GPS , είτε ξεχωριστά είτε σε μπάρες (pre-made).

 

@SniFiSniF πολύ καλή εφαρμογή το launch-x pro, αλλά σου είχα εκφράσει και παλαιότερα τους φόβους μου για το θέμα της μπαταρίας και αν "τρώει" πολύ... Εχεις παρατηρήσει τίποτα τις μέρες που το χρησιμοποιείς?

Το παρατήρησα τρώει αρκετά... από τις 34-38 ώρες με έριξε στις 20-23 αλλά δεν με ενοχλεί προσωπικά. Αναλόγως το πόσο είσαι διατεθημένος να το φορτίζεις και ποιες είναι οι ανάγκες σου!

 

Φίλε, είδα τη λίστα με τα προγράμματά σου και είδα οτι κάποιες από τις εφαρμογές είναι paid, δηλαδή είναι επι πληρωμή. Πώς το έκανες αυτό? Πώς γίνεται κάποιος εδώ στην Ελλάδα να κάνει εγκατάσταση τέτοιες εφαρμογές? Γιατί μέσα στο Adroid Market εμφανίζει μόνο τις δωρεάν.

Ευχαριστώ.

 

Όπως σου είπε και ο φίλος @Prophet για να μην επαναλαμβάνομαι. Ότι σου είπε ισχύει 100% και οι οδηγοί που σου πρότεινε πολύ καλοί. Τώρα αν ρωτάς για εμένα ποιον τρόπο επέλεξα για τις paid που έχω , θα απαντήσω "τον υπόγειο δρόμο" αλλά αυτό προσωρινά επειδή είμαι φοιτητής και δεν είχα ως τώρα πιστωτική. Χθες με ενημερώσαν ότι εκδόθηκε μια φοιτητική Visa για την οποία είχα κάνει αίτηση και θα αρχίσω να μπαίνω στα νόμιμα μονοπάτια και ο λόγος απλός.

 

Το σπασμένο-παράνομο application το αναβαθμίζεις επίσης με την επόμενη σπασμένη-παράνομη έκδοση.

Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι πρέπει να τρως τον μισό σου χρόνο να μπαινοβγαίνεις καθημερινά στα αντίστοιχα site μήπως και βρεις την τελευταία έκδοση. Στην αρχή το έκανα αλλά τώρα ... thanks but no thanks!!!

 

Προτιμώ να 'μαι νόμιμος , να πληρώνω και να με ενημερώνει το market ή το appbrain για τις πιο πρόσφατες εκδόσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς , χαίρομαι που σας άρεσε (σε όσους άρεσε) και συνεχίζω με απαντήσεις! :)

 

 

 

Με την pro έκδοση έχεις 3 appearance options.

*Multiple Screens (Max 7 screens with 7 icons each)

*Single Screen (Max 7 icons)

*Single Screen with two rows (Max 14 icons)

Όσον αφορά στο widget με τον καιρό μόνο της Ρόδου ναι είναι widget που σου παρέχει το Weather & Toggle Widget αλλά ΝΟΜΙΖΩ στην full έκδοση του (δεν είμαι σίγουρος). Συγκεκριμένα το Weather & Toggle σου δίνει τα εξής widgets:

*Weather & Flip Clock (που είναι το μεγάλο που έχω και λέει Thessalonika)

*Weather Large (2x2 widget με τρέχων καιρός για 1 πόλη + οι επόμενες 3 μέρες)

*Weather Small (2x1 widget σαν αυτό που έχω με την Ρόδο)

*Weather Tiny (1x1 widget μόνο με την θερμοκρασία και τίποτα άλλο)

Και επίσης κάποια widgets με διακόπτες (toggles) για Wi-Fi , Bluetooth , 3G/2G , Brightness , Flight Mode , GPS , είτε ξεχωριστά είτε σε μπάρες (pre-made).

 

 

Το παρατήρησα τρώει αρκετά... από τις 34-38 ώρες με έριξε στις 20-23 αλλά δεν με ενοχλεί προσωπικά. Αναλόγως το πόσο είσαι διατεθημένος να το φορτίζεις και ποιες είναι οι ανάγκες σου!

 

Πλήρης η απάντηση σου, ευχαριστώ! :)

 

Για την Free έκδοση του Launch-Χ που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Ίσα ίσα που η μπαταρία μου μετά και την αναβάθμιση μόνο άνοδο έχει σε επιδόσεις.

Το έχω φτάσει και σε περίπου 130 ώρες από προηγούμενη φόρτιση, με τις 40 περίπου από αυτές σε flight mode, κλειστό 3g, καθημερινό Wifi από 1-2 ώρες, 10-20 λεπτά καθ/νης ομιλίας και μερικά μηνύματα.

Χθες που το φόρτισα μετά από 2,5 ώρες έπεσε από 100% σε 99%.

Μια χαρά ικανοποιημένος είμαι δεν έχω παράπονο.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Πλήρης η απάντηση σου, ευχαριστώ! :)

 

Για την Free έκδοση του Launch-Χ που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Ίσα ίσα που η μπαταρία μου μετά και την αναβάθμιση μόνο άνοδο έχει σε επιδόσεις.

Το έχω φτάσει και σε περίπου 130 ώρες από προηγούμενη φόρτιση, με τις 40 περίπου από αυτές σε flight mode, κλειστό 3g, καθημερινό Wifi από 1-2 ώρες, 10-20 λεπτά καθ/νης ομιλίας και μερικά μηνύματα.

Χθες που το φόρτισα μετά από 2,5 ώρες έπεσε από 100% σε 99%.

Μια χαρά ικανοποιημένος είμαι δεν έχω παράπονο.

 

επιστημονική φαντασία! o_O

 

εγώ πάνω από μια μέρα δεν παίζει να το αφήσω να ζήσει. βέβαια εχω 3g μόνιμα, gmail push, Google talk και Twitter updates κάθε μισάωρο :p

 

καλά είναι :-)

 

μόλις αναβαθμίστηκα στην 24 (rooted φυσικά ;-)), θα δούμε αν θα εχει καμία διαφορά.

 

# sent from my X10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιστημονική φαντασία! o_O

 

εγώ πάνω από μια μέρα δεν παίζει να το αφήσω να ζήσει. βέβαια εχω 3g μόνιμα, gmail push, Google talk και Twitter updates κάθε μισάωρο :p

 

καλά είναι :-)

 

μόλις αναβαθμίστηκα στην 24 (rooted φυσικά ;-)), θα δούμε αν θα εχει καμία διαφορά.

 

# sent from my X10 using Tapatalk

 

Εκπαιδευμένο! Και επίσης σήμερα είναι η 14η μέρα συνεχούς λειτουργίας :cool:

 

Ε την περισσότερη ώρα είμαι κοντά σε pc οπότε δεν έχω μεγάλη ανάγκη το push mail και το 3g.

Ο καθένας με βάση τις ανάγκες του.

 

Από ποια έκδοση σε 024? Αυτή αν θυμάμαι καλά ήταν η αντίστοιχη 023 όσων είχαν πριν 014. Δεν διαφέρει δηλαδή από 023.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Εκπαιδευμένο! Και επίσης σήμερα είναι η 14η μέρα συνεχούς λειτουργίας :cool:

 

Ε την περισσότερη ώρα είμαι κοντά σε pc οπότε δεν έχω μεγάλη ανάγκη το push mail και το 3g.

Ο καθένας με βάση τις ανάγκες του.

 

Συμφωνώ! Αλλά αφού μπορώ να παίρνω live ενημερώσεις για το email μου, θέλω! :D

 

Με το 3GS δεν μπορούσα, το απογευματάκι έσβηνε :p

 

Μετράει και το talk, αν θέλουν κάτι οι φίλοι μου αντί για sms μου στέλνουν εκεί ;)

 

Από ποια έκδοση σε 024? Αυτή αν θυμάμαι καλά ήταν η αντίστοιχη 023 όσων είχαν πριν 014. Δεν διαφέρει δηλαδή από 023.

 

Από 023 σε 024 πήγα. Μεγάλες διαφορές δεν έχει. Ίσως είναι ελάχιστα πιο γρήγορο. Λένε ότι αλλάξανε kernel και βελτιώσανε λίγο ακόμα την αυτονομία. Από φήμες άλλο τίποτα, θα δείξει με την χρήση.

 

Κυκλοφόρησε και η 026, μόλις βγάλουν rooted update φύγαμεεεε ;)

 

BTW, έχει εγκριθεί και η R2EA001, λέτε να δούμε 2.1 πριν σπάει ο bootloader? :P

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά βγήκε και νέα αναβάθμιση? Και γω γιατί εχω μείνει ακόμη στην 023??

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...