Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το μαύρο και σκέφτομαι να του περάσω την άσπρη πρόσοψη. Ξέρεις κανείς πως γίνετε η αλλαγή;

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43034

 

Όπως είπε και ο freco, αν δεν περιλαμβάνει display glass, θα βγει δίχρωμο.

Βρήκα αυτό στο ebay, που είναι full αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι original.. :worry:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα αυτό στο ebay, που είναι full αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι original.. :worry:

 

Το ίδιο πρέπει να είναι. Δεν φαίνεται να περιλαμβάνει και το γυαλί.

Για όσους θέλουν αλλαγή πρέπει να περιοριστούν στο panda look που έχεις κάνει εσύ :lol:

Πάντως... Not bad... θα έλεγα..

Μήπως να μαζευτούμε για κανένα καφέ να ανταλλάξουμε καπάκια. Παλιά κάναμε κάτι μαζώξεις από δω μέσα. :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρέπει να είναι. Δεν φαίνεται να περιλαμβάνει και το γυαλί.

Για όσους θέλουν αλλαγή πρέπει να περιοριστούν στο panda look που έχεις κάνει εσύ :lol:

Πάντως... Not bad... θα έλεγα..

Μήπως να μαζευτούμε για κανένα καφέ να ανταλλάξουμε καπάκια. Παλιά κάναμε κάτι μαζώξεις από δω μέσα. :lol:

 

Πλάκα, πλάκα, έχω και ένα περισσευάμενο άσπρο καπάκι!! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

my xperia επιτελους.

 

Πανέμορφο!

Μπορείς να μου πεις πώς άλλαξες τα εικονίδια; Χρειάζεται το τηλέφωνο να είναι root?

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο!

Μπορείς να μου πεις πώς άλλαξες τα εικονίδια; Χρειάζεται το τηλέφωνο να είναι root?

ε ναι χρειαζεται να ειναι root.και για να αλλαξεις τη μπαρα με τη μπαταρια και τα υπολοιπα θελει δουλιτσα.εχει δωσει πιο πισω τη διαδικασια η lillifee..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ όμορφο, δένει με το design του κινητού.

Με το Morph έκανες την αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ όμορφο, δένει με το design του κινητού.

Με το Morph έκανες την αλλαγή;

μπες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=714288.Θα βρεις τα παντα για να αλλαξεις οτι θες στο κινητο.επισης χρησιμοποιω ADW Launcher που στη τελευταια εκδοση σου δινει τη δυνατοτητα να αλλαζεις θεματα.υπαρχει ηδη θεμα desire

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@PropheT φιλαράκι αυτό το εορτολόγιο πιο είναι στη φωτογραφία που έχεις ?? φαίνεται καλό χρειάζεται και σύνδεση μέσο νετ? γιατί είχα ένα και ήθελε σύνδεση οπότε το έβγαλα και ψάχνω για κάνα καλό.

 

Το widget είναι το Android Agenda Widget.

 

Το ημερολόγιο λέγεται Εορτολόγιο (click) και το έχω προσθέσει στο Google Calendars μου. Κάνει αυτόματα sync, μπορείς να το ρυθμίσεις ώστε να τα κρατάει και να μην χρειάζεσαι συνέχεια σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος μαν !! ευχαριστώ!!

 

πλάκα πλάκα μιας και μιλάτε για αλλαγή πρόσοψης με ψήνει να το κάνω άσπρο... αλλά αποτι είδα το τζάμι δεν γίνεται να αλλαχτεί ??

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Το ημερολόγιο λέγεται Εορτολόγιο (click) και το έχω προσθέσει στο Google Calendars μου. Κάνει αυτόματα sync, μπορείς να το ρυθμίσεις ώστε να τα κρατάει και να μην χρειάζεσαι συνέχεια σύνδεση.

 

Να σαι καλά!

 

Ήθελα να ήξερα που το πέτυχες! Έχει καμιά σελίδα για search η Google?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Το widget είναι το Android Agenda Widget.

 

Το ημερολόγιο λέγεται Εορτολόγιο (click) και το έχω προσθέσει στο Google Calendars μου. Κάνει αυτόματα sync, μπορείς να το ρυθμίσεις ώστε να τα κρατάει και να μην χρειάζεσαι συνέχεια σύνδεση.

 

 

Εμείς πως μπορούμε να ενσωματώσουμε το πιο πάνω ημερολόγιο στα δικά μας και να το χρησιμοποιούμε; Υπάρχει τρόπος;

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πως μπορούμε να ενσωματώσουμε το πιο πάνω ημερολόγιο στα δικά μας και να το χρησιμοποιούμε; Υπάρχει τρόπος;

 

Έχοντας ανοιχτό το google ημερολόγιο σου, από το λινκ που παρέθεσε ο PropheT επιλέγεις κάτω δεξιά το εικονίδιο "+google calendar" και σε ρωτάει αν θες να το εισάγεις.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ανοιχτό το google mail σου, από το λινκ που παρέθεσε ο PropheT επιλέγεις κάτω δεξιά το εικονίδιο "+google calendar" και σε ρωτάει αν θες να το εισάγεις.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Σας ΘΕΡΜΟπαρακαλώ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

 

Το κινητό μόλις γύρισε απο service και μου είπε ο ηλεκτρονικός οτι έχει πρόβλημα το ολοκληρωμένο της φόρτισης και θέλει αλλαγή που όμως ανταλλακτικό δεν υπάρχει.

 

Αν βασικά ξέρει κάποιος τι είναι αυτό και μπορεί να κάνει κάτι ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ΘΕΡΜΟπαρακαλώ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

 

Το κινητό μόλις γύρισε απο service και μου είπε ο ηλεκτρονικός οτι έχει πρόβλημα το ολοκληρωμένο της φόρτισης και θέλει αλλαγή που όμως ανταλλακτικό δεν υπάρχει.

 

Αν βασικά ξέρει κάποιος τι είναι αυτό και μπορεί να κάνει κάτι ας επικοινωνήσει μαζί μου.

 

Δεν είναι καμιά παλιάς κυκλοφορίας συσκευή για να μην υπάρχει ανταλλακτικό.

Μήπως εννοείς ότι δεν είχε αυτός ή δεν μπορούσε να βρει? Στον Γερμανό ήταν που το πήγες?

Πολύ δύσκολο με δική σου υπαιτιότητα να χαλάσει ολοκληρωμένο χωρίς πτώση, χτύπημα, υπέρταση κτλ.

Λογικά θα είναι στην εγγύηση.

Σε SonyEricsson Service Store ρώτησες?

Edited by double_k
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καμιά παλιάς κυκλοφορίας συσκευή για να μην υπάρχει ανταλλακτικό.

Μήπως εννοείς ότι δεν είχε αυτός ή δεν μπορούσε να βρει? Στον Γερμανό ήταν που το πήγες?

Πολύ δύσκολο με δική σου υπαιτιότητα να χαλάσει ολοκληρωμένο χωρίς πτώση, χτύπημα, υπέρταση κτλ.

Λογικά θα είναι στην εγγύηση.

Σε SonyEricsson Service Store ρώτησες?

 

Κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

 

Το κινητό έχει αγοραστεί απο το εξωτερικό οπότε εγγύηση δεν υπάρχει.

Το πήγα στον Γερμανό και μου ζήτησαν 290€ για αλλαγή πλακέτας.

Το πήγα σε άλλο κατάστημα και μου είπαν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

 

Το κινητό έχει αγοραστεί απο το εξωτερικό οπότε εγγύηση δεν υπάρχει.

Το πήγα στον Γερμανό και μου ζήτησαν 290€ για αλλαγή πλακέτας.

Το πήγα σε άλλο κατάστημα και μου είπαν αυτό.

 

Πήγαινε το και σε κανά κατάστημα της SE, όχι σε εξουσιοδοτημένο και πάρε και από αυτούς μια γνώμη.

Ακόμη και ο Γερμανός τα ανταλλακτικά από αυτούς τα παίρνει, αν και έχει πρόβλημα το τελευταίο διάστημα με την SE.

 

Φαντάζομαι δεν σου ήρθε με το πρόβλημα, μετά το εμφάνισε έτσι?

Και έγινε από πτώση ή κάτι άλλο?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το και σε κανά κατάστημα της SE, όχι σε εξουσιοδοτημένο και πάρε και από αυτούς μια γνώμη.

Ακόμη και ο Γερμανός τα ανταλλακτικά από αυτούς τα παίρνει, αν και έχει πρόβλημα το τελευταίο διάστημα με την SE.

 

Φαντάζομαι δεν σου ήρθε με το πρόβλημα, μετά το εμφάνισε έτσι?

Και έγινε από πτώση ή κάτι άλλο?

 

Το κινητό είχε έρθει σφραγισμένο και εξωτερικά στο κουτί του και δούλευε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Αλλά δυστυχώς ήθελα να συνδέσω το κινητό με το PC και δεν είχα το micro usb καλώδιο και το συνέδεσα σε ένα mini usb αλλά με αντάπτορα και έγινε το κακό.

 

Λές το επίσημο Sony Ericsson service κατάστημα να ασχοληθεί και να βρεί τη βλάβη?

Μάλλον και αυτοί θα πούν αλαγή πλακέτας και άντε γειά.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είχε έρθει σφραγισμένο και εξωτερικά στο κουτί του και δούλευε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Αλλά δυστυχώς ήθελα να συνδέσω το κινητό με το PC και δεν είχα το micro usb καλώδιο και το συνέδεσα σε ένα mini usb αλλά με αντάπτορα και έγινε το κακό.

 

Λές το επίσημο Sony Ericsson service κατάστημα να ασχοληθεί και να βρεί τη βλάβη?

Μάλλον και αυτοί θα πούν αλαγή πλακέτας και άντε γειά.

 

Κρίμα που δεν είσαι σε εγγύηση. Πάντως η SE είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να σου παρέχει ανταλλακτικό!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν είσαι σε εγγύηση. Πάντως η SE είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να σου παρέχει ανταλλακτικό!

 

Το εύχομαι να μου ζητήσουν το κόστος του ανταλλακτικού + εργασία αλλά όχι αλλαγή ολόκληρης πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είχε έρθει σφραγισμένο και εξωτερικά στο κουτί του και δούλευε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Αλλά δυστυχώς ήθελα να συνδέσω το κινητό με το PC και δεν είχα το micro usb καλώδιο και το συνέδεσα σε ένα mini usb αλλά με αντάπτορα και έγινε το κακό.

 

Λές το επίσημο Sony Ericsson service κατάστημα να ασχοληθεί και να βρεί τη βλάβη?

Μάλλον και αυτοί θα πούν αλαγή πλακέτας και άντε γειά.

 

Από τι λες τότε φταίει η τροφοδοσία που πήρε στιγμιαία και έκαψε πιθανότατα κάποια αντίσταση εκεί δίπλα από τον αντάπτορα τροφοδοσίας στο κινητό.

Δεν περνάει έτσι εύκολα στην πλακέτα για να θέλει όλη άλλαγμα.

Όλα εξαρτώνται από τον τεχνικό που θα συναντήσεις και το πόσο σωστά θα ασχοληθεί.

Και στο Γερμανό ξέρω τεχνικό που του βγάζω το καπέλο, αλλά ο άνθρωπος δεν είχε ανταλλακτικά στην περίπτωση μου παλαιότερα.

 

Το εύχομαι να μου ζητήσουν το κόστος του ανταλλακτικού + εργασία αλλά όχι αλλαγή ολόκληρης πλακέτας.

 

Αν τους δείξεις ότι ξέρεις το πρόβλημα και είναι όντως ένα ολοκληρωμένο τότε θα σου πάρουν μόνο γι αυτό και εργασία.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα δεν δουμε multitouch στην πολυποθητη αναβαθμιση σε 2.1 θα δουμε αυτο σιγουρα!

 

Απο την στιγμή που είναι θέμα hardware και όχι software δεν τίθετε θέμα multitouch σύμφωνα με την sony ericsson.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το GPS αφου εχω εγκαταστησει με το "ASTRO FILE MANAGER" το NAVIGON οποτε το ενεργοποιω δεν βρισκει ποτε στιγμα απο τον δορυφορο. Τον δορυφορο (το σημα δλδ. το χω παντα ενεργοποιημενο).Πρεπει να εχω ενεργοποιημενο και το 3G?Θα χρεωνομε εαν το ενεργοποιησω? Ευχαριστω προκαταβολικα!
Χαλαραααα Ρεεεε
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά!

 

Ήθελα να ήξερα που το πέτυχες! Έχει καμιά σελίδα για search η Google?

 

χεχε, παλιά το google είχε καλή αναζήτηση στο calendar του... τώρα τελευταία την έχει βγάλει και έχει μια βλακεία.

 

εγώ ευτυχώς πρόλαβα :p

 

Κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

 

Το κινητό έχει αγοραστεί απο το εξωτερικό οπότε εγγύηση δεν υπάρχει.

 

Ήταν από Ευρώπη; Απόδειξη από το μαγαζί του εξωτερικού δεν υπάρχει; δεν μπορείς να βρεις από αυτόν που στο πούλησε (αν δεν το πήρες από μαγαζί);

 

Η συσκευή δεν κυκλοφορεί πολλούς μήνες, αν μπορέσεις να αποδείξεις ότι δεν είναι κλεμμένο ίσως καταφέρεις να το φτιάξεις τσάμπα ;)

 

δε γνωρίζω κατά πόσο ισχύει αλλά θα δούμε...

http://greekandroid.blogspot.com/2010/07/to-froyo-xperia-x10.html

 

Αν ακολουθήσεις τις πηγές του θα δεις ότι καταλήγει (και βασίζεται) στην ανακοίνωση που είχε κάνει η SE πριν λίγο καιρό για το firmware που έβγαλε.

 

Οπότε μούφες :p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είχε έρθει σφραγισμένο και εξωτερικά στο κουτί του και δούλευε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Από πού το είχες αγοράσει δηλαδή και δεν σε καλύπτει η εγγύηση?

 

Αλλά δυστυχώς ήθελα να συνδέσω το κινητό με το PC και δεν είχα το micro usb καλώδιο και το συνέδεσα σε ένα mini usb αλλά με αντάπτορα και έγινε το κακό.

Εντάξει, χρησιμοποίησες ανταπτοράκι, ΟΚ, ποιος ο λόγος να χαλάσει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...