Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

ποιο ειναι το λινκ για την 023?

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=711907

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Rooted 023 μία υπάρχει στο XDA και είναι Germany όχι UK ή κάνω λάθος?

 

http://img821.imageshack.us/img821/7153/x10i.png

 

Αυτή πρέπει να δουλεύει άψογα πάντως, τα προβληματάκια που είχε η 020 UK rooted πρέπει να έχουν ξεπεραστεί. Παρατήρησες εσύ κάτι?[/QUO

 

ποιο ειναι το λινκ για την 023?

 

Είχα την 020 rooted και τώρα την 023 rooted.

Η χώρα προέλευσης δεν παίζει ρόλο, από τη στιγμή φυσικά που δεν είναι branded.

Και οι δύο το ίδιο ακριβώς μου φαίνονται, δεν έχω δει καμία διαφορά μεταξύ τους. :shifty:

Το link είναι αυτό.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ πως κατέβασες την μπάρα του κινητού κάτω και εκεί που λέει το "usd είναι συνδεδεμένο" πάτησες "προσάρτηση", έτσι?

 

Σ ευχαριστώ πολύ. διορθωνεται καθε μερα η ασχετοσυνη μου!!

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα γραφει Brand SFR πρεπει να ειναι καποιο δικτυο κινητης τηλεφωνειας

 

Δυστυχώς ναι. Η δική μου είναι unbranded. Από που την πήρες?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Επικοινώνησα με την Sony στο τηλέφωνο Τηλεφωνικά

Καλέστε μας στον παρακάτω αριθμό:

- 801 11 810 810

- +30 210 899 19 19 (απο κινητό τηλέφωνο)

- +30 210 68 96 200 (Xperia™)

 

και τους ρώτησα αναφορίκά με τις αναβαθμίσεις και μου είπαν ότι η επίσημη και τελευταία έκδοση λογισμικού που ύπάρχει είναι η 14!!!!! και ότι το κινητό ψάχνει και βρίσκει την έκδοση λογισμικού που το αφορά. Στην ερώτησή μου για ποιο λόγο σε σχετικά φόρουμ άλλες συσκευές έχουν έκδοση λογισμικού 16 και εχουν παει σε 23 μου είπε ότι κάθε συσκευή ψάχνει τις αναβαθμίσεις που την αφορά, όπως και να έχει η 14 είναι η τελευταία.....

 

ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

 

Στην πορεία της συζήτησης του ανέφερα το πρόβλημα με τον ήχο του ακουστικού και μου λέει ότι δεν έχουμε καμμιά ενημέρωση από χρήστες ότι υπάρχει πρόβλημα....του λέω ναι αλλά αν ανατρέξετε σε σχετικά φόρουμς θα δείτε ότι το πρόβλημα είναι καθολικό!!! και μου λεει εμείς πάντως δεν έχουμε ενόχληση από χρήστες ότι έχουν πρόβλημα!!!! Ήταν σαν να το άκουγε πρώτη φορά και μάλιστα μου είπε (ευγενέστατα οφείλω να ομολογήσω, όπως ήταν σε όλη την διάρκεια της επικοινωνία μας και μπράβο του σε αυτό), ότι αυτό που έχω να κάνω είναι να παω το κινητό σε ένα καταστημα σερβις για να το ελέγξουν και μάλιστα με παρέπεμψε στα καταστήματα του Γερμανός.

 

Μήπως τελικά το θέμα του ακουστικού το συζητάμε μεταξύ μας και στους ενδιαφερόμενους (sony) δεν το έχει αναφέρει κανένας με αποτέλεσμα να μη τι ξέρει και κανεις;;;;;....

 

Σας έχω μαρκάρει το τηλέφωνο που αφορά αποκλειστικά τις συσκευές xperia δεν νομίζω ότι είναι δύσκολο να διαθέσουμε 2 λεπτά τηλεφωνήματος και να τους αναφέρουμε το πρόβλημα....αν μη τι άλλο αυτό είναι πολύ καλύτερο από το να "ψηφίζουμε" σε διάφορα άσχετα φόρουμς σχετικά με το τι θέλουμε από το κινητό μας και τι ελλείψεις έχει.

 

Σχετικά με την 1.6 σε 2.1 ήταν ενήμερως και μου είπε ότι την αναμένουν...δεν τον ρώτησα όμως το πότε...

 

Παιδιά πάρτε τηλέφωνο...αν δεν ενεργοποιηθούμε όλοι δεν θα βρούμε προκοπή....ένα πρόβλημα είναι καθολικό και άξιο προσοχής από την κάθε αντιπροσωπεία ΜΟΝΟ όταν όλοι το αναφέρουν και όχι ένας δυο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Η δική μου είναι unbranded. Από που την πήρες?

 

απο ενα οnline καταστημα στη αθηνα.τα update θα τα περνει κανονικα?

 

το κρυφο μενου πως το εμφανιζουμε?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το κρυφο μενου πως το εμφανιζουμε?

 

Με κλειδωμενη αλλα ενεργη την οθονη πατας τα κατω πληκτρα (αριστερo:μενου, δεξι:πισω) ως εξης:

 

αριστερο, δεξι, δεξι, αριστερο, δεξι, αριστερο, αριστερο, δεξι και voila...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με κλειδωμενη αλλα ενεργη την οθονη πατας τα κατω πληκτρα (αριστερo:μενου, δεξι:πισω) ως εξης:

 

αριστερο, δεξι, δεξι, αριστερο, δεξι, αριστερο, αριστερο, δεξι και voila...

 

thanksssssssssssssssssssssss

 

γραφει brand f sfr και country france

 

μπορω να το κανω update η πρεπει να το κανω root?

 

αν ειναι brand μια συσκευη,ποια ειναι τα μειονεκτηματα που εχει?ας απαντησει καποιος που γνωριζει το θεμα!ευχαριστω

Edited by badboy1981
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στην πορεία της συζήτησης του ανέφερα το πρόβλημα με τον ήχο του ακουστικού και μου λέει ότι δεν έχουμε καμμιά ενημέρωση από χρήστες ότι υπάρχει πρόβλημα....του λέω ναι αλλά αν ανατρέξετε σε σχετικά φόρουμς θα δείτε ότι το πρόβλημα είναι καθολικό!!! και μου λεει εμείς πάντως δεν έχουμε ενόχληση από χρήστες ότι έχουν πρόβλημα!!!! Ήταν σαν να το άκουγε πρώτη φορά και μάλιστα μου είπε (ευγενέστατα οφείλω να ομολογήσω, όπως ήταν σε όλη την διάρκεια της επικοινωνία μας και μπράβο του σε αυτό), ότι αυτό που έχω να κάνω είναι να παω το κινητό σε ένα καταστημα σερβις για να το ελέγξουν και μάλιστα με παρέπεμψε στα καταστήματα του Γερμανός.

 

 

Δεν έχεις και άδικο γι αυτό που λες!

 

Όσο για το ότι σε παρέπεμψε σε καταστήματα Γερμανός μάλλον δεν ξέρει κάποια πράγματα... και βλάβη να πάθει μην το πας!

Έχουν πρόβλημα στην συνεργασία τους με την SE όσο αφορά τα ανταλλακτικά.

Μιλάμε για μεγάλες αναμονές και αν το φτιάξουν!

Προτίμησε κάποιο SE Service Point της μαμάς για να είσαι σίγουρος εάν κάνεις τέτοια κίνηση..

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι φυσικά, αλλά...

το άρθρο αυτό έχει γραφτεί στης 10 Μαρτίου!!!

Αν ήταν τωρινό θα έλεγε κάτι παραπάνω.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φυσικά, αλλά...

το άρθρο αυτό έχει γραφτεί στης 10 Μαρτίου!!!

Αν ήταν τωρινό θα έλεγε κάτι παραπάνω.

 

 

 

καλημεραααα

 

γραφει brand f sfr και country france

 

μπορω να το κανω update η πρεπει να το κανω root?

 

αν ειναι brand μια συσκευη,ποια ειναι τα μειονεκτηματα που εχει?ας απαντησει καποιος που γνωριζει το θεμα!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Για εξοικονόμηση μπαταρίας θέλω να απενεργοποιώ το 3g. Απ' το extended controls όταν πατάω τη σχετική επιλογή μου με στέλνει στις Ρυθμίσεις δεδομένων κινητής τηλεφωνίας οπου η μόνη επιλογή είναι να ξετικάρω την επιλογή MMS & δεδομένα. Δεν υπάρχει δυνατότητα να έχω απενεργοποιήμένο το 3g αλλά να παραμένει ενεργή η ανταλλαγή δεδομένων για ενημερώσεις mail κτλ?
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Για εξοικονόμηση μπαταρίας θέλω να απενεργοποιώ το 3g. Απ' το extended controls όταν πατάω τη σχετική επιλογή μου με στέλνει στις Ρυθμίσεις δεδομένων κινητής τηλεφωνίας οπου η μόνη επιλογή είναι να ξετικάρω την επιλογή MMS & δεδομένα. Δεν υπάρχει δυνατότητα να έχω απενεργοποιήμένο το 3g αλλά να παραμένει ενεργή η ανταλλαγή δεδομένων για ενημερώσεις mail κτλ?

 

Αυτό που χρειάζεσαι είναι το APNdroid!

Κάνει ακριβώς αυτό που θες.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χρειάζεσαι είναι το APNdroid!

Κάνει ακριβώς αυτό που θες.

Ευχαριστώ Double_k αλλά εμένα δε μου δουλευει. Αυτό απενεργοποιεί τα data διατηρώντας τα mms enabled. Αυτό το κάνω και με το extended controls που τα κάνει και όλα. Εγώ θέλω να απενεργοποιώ το 3g και να παραμένουν ανοιχτά τα mms και τα data. Έχει τέτοια δυνατότητα το APNdroid και δεν το έχω πάρει χαμπάρι?

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Double_k αλλά εμένα δε μου δουλευει. Αυτό απενεργοποιεί τα data διατηρώντας τα mms enabled. Αυτό το κάνω και με το extended controls που τα κάνει και όλα. Εγώ θέλω να απενεργοποιώ το 3g και να παραμένουν ανοιχτά τα mms και τα data. Έχει τέτοια δυνατότητα το APNdroid και δεν το έχω πάρει χαμπάρι?

 

Κατάλαβα...

αλλά εάν θες ενεργοποιημένα MMS και data (δηλ. δεδομένα) τι πραγματικά θα κόβεις?!?

Υπάρχει τρόπος να έχεις δεδομένα μέσω κάτι άλλο, εκτός από 3G και αυτό είναι μέσω GPRS.

Αλλά νομίζω πως θα πρέπει να επιλέξεις τις ρυθμίσεις wap γι αυτό, δεν είμαι σίγουρος πάντως. Δοκίμασε το.

Φυσικά δεν ξέρω αν συμφέρει από θέμα χρέωσης μετά και τι παίζει σε αυτόν τον τομέα...

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...

αλλά εάν θες ενεργοποιημένα MMS και data (δηλ. δεδομένα) τι πραγματικά θα κόβεις?!?

Υπάρχει τρόπος να έχεις δεδομένα μέσω κάτι άλλο, εκτός από 3G και αυτό είναι μέσω GPRS.

Αλλά νομίζω πως θα πρέπει να επιλέξεις τις ρυθμίσεις wap γι αυτό, δεν είμαι σίγουρος πάντως. Δοκίμασε το.

Φυσικά δεν ξέρω αν συμφέρει από θέμα χρέωσης μετά και τι παίζει σε αυτόν τον τομέα...

 

Μα όταν δεν έχεις πρόσβαση σε 3g δίκτυο η σύνδεση δε γίνεται μέσω gprs με τις ίδιες ρυθμισεις; θέλω ουσιαστικά το τηλέφωνο να μην ψάχνει διαρκώς για 3g. Πάντως είμαι ντιπ άσχετος και δεν ξέρω αν γίνεται καν αυτό...

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

http://curvefish.com/wp-content/uploads/2009/07/2g3g_icon.png Κάτι τέτοιο ψάχνεις? (Δεν το έχω δοκιμάσει, το είχα δει στο market)

http://curvefish.com/widgets/2g3g-onoff.htm

Link to comment
Share on other sites

Μια που το έφερε η κουβέντα το 3g watchdog και το APNdroid τα απεγκατέστησα εδω και 5 μέρες , είδα αρκετή βελτίωση όσο αφορά την μπαταρία ,το 3g wifi, bluetooth και τα υπόλοιπα τα χειρίζομαι με το OneClick Widget ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάρτε τηλέφωνο...αν δεν ενεργοποιηθούμε όλοι δεν θα βρούμε προκοπή....ένα πρόβλημα είναι καθολικό και άξιο προσοχής από την κάθε αντιπροσωπεία ΜΟΝΟ όταν όλοι το αναφέρουν και όχι ένας δυο!!!!

 

Κι εγώ σου λέω ότι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Ακόμη κι όλοι να διαμαρτυρηθείτε. Το θέμα της χαμηλής έντασης είναι hardware. Ή το συνηθίζετε είτε πουλάτε το τηλέφωνο. Άρα, καλά είπαν απ’την αντιπροσωπεία. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=390523

 

Η google ανακοίνωσε πριν από λίγες μέρες την εφαρμογή App Inventor! Ουσιαστικά δίνει την δυνατότητα σε άτομα χωρίς γνώσεις προγραμματισμού να φτιάξουν εφαρμογές μέσα από "visual blocks". Με το appInventor μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους sensores του κινητού, το gps, καθώς και τις λειτουργίες του τηλεφώνου! Σύμφωνα με την google μπορείς να κάνεις τα πάντα.

 

Πολυ καλη κινηση απο τον κολοσσο για να ανοιξει η αγορα και αλλο.... βεβαια αναποφευκτα θα γεμισει και σκουπιδια...

Link to comment
Share on other sites

http://curvefish.com/wp-content/uploads/2009/07/2g3g_icon.png Κάτι τέτοιο ψάχνεις? (Δεν το έχω δοκιμάσει, το είχα δει στο market)

http://curvefish.com/widgets/2g3g-onoff.htm

 

Αν δείτε στο λινκ που δίνει ο kostasmail, σε μία φωτογραφία φαίνεται η δυνατότητα ρύθμισης use only 2g networks (saves battery), αυτή τη ρύθμιση γιατί εμείς δεν την έχουμε?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχω την εντύπωση ότι μου χρεώνεται δεύτερο μήνυμα μετά τους περίπου 70 χαρακτήρες.Φτιάχνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχω την εντύπωση ότι μου χρεώνεται δεύτερο μήνυμα μετά τους περίπου 70 χαρακτήρες.Φτιάχνεται αυτό;

 

http://www.appbrain.com/app/com.handcent.nextsms

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...