Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ θα το κατεβάσω αλλά είναι κουλό αυτό........γιατί το έχουν κάνει έτσι δεν ξέρω......με το ακουστικό τα ίδια;

 

Κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα βγάζουν πρώτα να είναι διαθέσιμα μέσω WIFI, γιατί είναι πάρα πολύ εύκολο και πρακτικό έτσι..... ούτε να συνδέσεις υπολογιστές ούτε τίποτα.... και γίνονται όλα τσακ μπαμ.... αλλιώς είναι λίγο πιο περίπλοκο......

 

Τι να πεις..... SonyEricsson είναι αυτή.

 

όπως έκανα και επεξεργασία στο προηγούμενο μηνυμα.... με το ακουστικό τα ίδια.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά.... το έγραψα και νωρίτερα. Εγώ έκανα εχθές την αναβάθμιση, αλλά μόνο μέσω του SEUS. Στο Pc Companion δεν φαίνεται ακόμα (εμένα δε μου το έβγαζε), και απο το WIFI τα ίδια!!!

 

Προφανώς αυτή είναι η σειρά προτεραιότητας εμφάνισης των αναβαθμίσεων.

 

Συνδέστε το κινητό με τον υπολογιστή στο Update Serive και εκεί θα σας βγάλει την αναβάθμιση. Εγώ έχω πλέον περασμένη την R2BA020 και πριν είχα την 16 αν θυμάμαι καλά.

 

Είναι εμφανώς πιο γρήγορο το κινητό τώρα σχεδόν σε όλη του τη χρήση.

 

Μπήκα SEUS και μου λέει ότι έχω πρόσφατο λογισμικό. Μετά δοκίμασα από τις ρυξμίσεις του τηλεφώνου την ενημέρωση του λογισμικού και το βρήκε..... Τί να πει κανείς. Το κατεβάζω τώρα.

Εγκατάσταση R2BA023 ολοκληρώθηκε χωρίς να σβηστεί τίποτα... Με τις υγείες μας!

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχουν το ίδιο πρόβλημα όσοι έκαναν ROOT με την R2BA020

Σε εμένα η συντόμευση με την τετράδα <γρήγορες ρυθμίσεις> και συγκεκριμένα το Gps,δεν δουλεύει σωστά, πολλές φορές κλικάρω για να κλείσει, αλλάζει το σύμβολο σε κλειστό, αλλά δεν κλείνει όπως φαίνεται και πάνω δεξιά στη φώτο, μένει ανοικτό. Άλλες φορές πάλι αλλάζει μετά από 3-4 κλίκ ότι να΄ναι.

Από το menu του τηλεφώνου όμως η επιλογή γίνεται κανονικά.

 

http://img190.imageshack.us/img190/7418/devicea1.png

 

Το παρατήρησα κι εγώ, αλλά είχα έτσι κι αλλιώς αφαιρέσει τον default Launcher, και χρησιμοποιούσα μόνο τον ADW έκδοση 0.8.9.

Αφού 'υποβάθμισα' σε 0.8.8 δεν έχει συμβεί ξανά.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...Μία ερώτηση, πως μπορώ να σβήσω κάποια applications που είναι κλειδωμένα και δεν δίνουν την επιλογή Uninstall? please help...

 

Καλώς ήρθες στην παρέα του myphone.

Για να βγάλεις τέτοιου είδους εφαρμογές πρέπει να κάνεις root (κάτι όπως όταν αποκτάς δικαιώματα administrator στο PC) στην συσκευή σου. Μετά βάζεις και βγάζεις εφαρμογές κατά βούληση.

Θα πρέπει να διαβάσεις λίγο στο θέμα για να πάρεις μια ιδέα για την ορολογία που χρησιμοποιείται στα android κινητά μιας και είναι το πρώτο σου.

Κι εγώ τώρα μαθαίνω μιας και έρχομαι από Windows Mobile συσκευές και το Android είναι εντελώς διαφορετικό.

 

Καλό διάβασμα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα SEUS και μου λέει ότι έχω πρόσφατο λογισμικό. Μετά δοκίμασα από τις ρυξμίσεις του τηλεφώνου την ενημέρωση του λογισμικού και το βρήκε..... Τί να πει κανείς. Το κατεβάζω τώρα.

Εγκατάσταση R2BA023 ολοκληρώθηκε χωρίς να σβηστεί τίποτα... Με τις υγείες μας!

 

Καλησπερα κι απο μενα

εκανα χθες την αναβαθμιση μου κι εγω μεσω SEUS και πλεον "φοραω" την "20αρα"

τωρα αυτο με το 23, εψαξα μεσω τηλεφωνου και δεν μου βρηκε τπτ...

σε λιγο που θα παω σπιτι θα δοκιμασω μεσω του SEUS....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα του myphone.

Για να βγάλεις τέτοιου είδους εφαρμογές πρέπει να κάνεις root (κάτι όπως όταν αποκτάς δικαιώματα administrator στο PC) στην συσκευή σου. Μετά βάζεις και βγάζεις εφαρμογές κατά βούληση.

Θα πρέπει να διαβάσεις λίγο στο θέμα για να πάρεις μια ιδέα για την ορολογία που χρησιμοποιείται στα android κινητά μιας και είναι το πρώτο σου.

Κι εγώ τώρα μαθαίνω μιας και έρχομαι από Windows Mobile συσκευές και το Android είναι εντελώς διαφορετικό.

 

Καλό διάβασμα.

 

Σωστά! ;)

Επιπλέον, αν αφαιρεθούν εφαρμογές τις Google, όπως Maps, GTalk, Market, καθώς και το Timescape της SE, το κινητό πιθανότατα θα γίνει ασταθές και θα θέλει φλασάρισμα ξανά. Γενικά, μην αφαιρέσεις κάτι "στα τυφλά", πρώτα κάνε μια αναζήτηση :google: να δεις αν και τι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό.

Εγώ έχω αφαιρέσει χωρίς μετέπειτα πρόβλημα:

Wisepilot

Moxier :dance:

PlayNow

TrackID

Sony Ericsson EManual

Πληκτρολόγιο Κινέζικων

Street View

Input Latin

Launcher

Latin Tutorial

Support

Learning Client

 

;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

... Σήμερα έκανα αναζήτηση απο το menu του τηλεφώνου για software update και μου έβγαλε οτι υπάρχει διαθέσιμη έκδοση :)

 

Την κατέβασα OTA, την εγκατέστησε μόνο του και τώρα λέει οτι έχω την R2BA023 :rolleyes:

Δεν είμαι Root και το τηλέφωνο είναι Ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σίγουρα κάτι άλλο σου ρούφαγε την μπαταρία (ή σε συνδυασμό με άλλη εφαρμογή). Εμένα κρατάει 2 μέρες με Beautifull Widgets, Tweetcaster, Gmail και Zeam Launcher. Έχω κάνει root και έχω ξηλώσει όλα τα περιττά (εκτός mediascape και Timescape).

Δεν μιλάω πολύ στο κινητό αλλά σερφάρω και διαβάζω news αρκετά μέσω 3G και Wifi στο σπίτι.

 

Πιθανότατα έχεις δίκιο. Ήμουν ανάμεσα σε 2 apps το Beautifull Widgets και το Battery Time Lite by Motalen.

Η μπαταρία τελείωνε μέσα σε λιγότερο από 24-ωρο. Τυπικά θα έπρεπε να τα αφαιρέσω ένα-ένα και να παρατηρήσω διαφορά για να δω ποιο από τα 2 φταίει στα σίγουρα αλλά βαριόμουν τόσο ανελέητα να το ψάξω που απλά τα έβγαλα και τα 2 με την μια και ξεμπέρδεψα! :lol:

Επίσης κλείνοντας από τις ρυθμίσεις επιλογές όπως συγχρονισμός της θέσης με την Google , Gmail sync , χρήση Wi-Fi για εντοπισμό τοποθεσίας , γύρισα το δίκτυο αποκλειστικά σε GSM , περιαγωγές κλπ. (μιας και έχω κάρτα και όχι σύνδεση δε με νοιάζουν) η διάρκεια της μπαταρίας με νορμάλ χρήση (παρόμοια με την δική σου) έχει εκτοξευθεί στις 3+ μέρες!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα SEUS και μου λέει ότι έχω πρόσφατο λογισμικό. Μετά δοκίμασα από τις ρυξμίσεις του τηλεφώνου την ενημέρωση του λογισμικού και το βρήκε..... Τί να πει κανείς. Το κατεβάζω τώρα.

Εγκατάσταση R2BA023 ολοκληρώθηκε χωρίς να σβηστεί τίποτα... Με τις υγείες μας!

 

Δεν λες και σε μας τι ρυθμίσεις έκανες και το κατεβάζει;

Link to comment
Share on other sites

Απ την ώρα που το αναβάθμισα εχει τρελλαθεί το google talk και μπαινοβγαίνει :wacko:

 

Το παρατήρησε άλλος ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες και σε μας τι ρυθμίσεις έκανες και το κατεβάζει;

 

Καμία ρύθμιση. Πήγαινε στο κινητό σου:

Ρυθμίσεις> Σχετικά με το τηλέφωνο > Ενημέρωση Λογισμικού > Ενημέρωση Τώρα.

Εμένα έτσι από την 16 αναβάθμισε σε 23, ενώ από SEUS δεν έβρισκε τίποτα!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καμία ρύθμιση. Πήγαινε στο κινητό σου:

Ρυθμίσεις> Σχετικά με το τηλέφωνο > Ενημέρωση Λογισμικού > Ενημέρωση Τώρα.

Εμένα έτσι από την 16 αναβάθμισε σε 23!

 

A έτσι;;; τότε ακόμα θα περιμένω....το κάνω αλλά δεν βρίσκει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καμία ρύθμιση. Πήγαινε στο κινητό σου:

Ρυθμίσεις> Σχετικά με το τηλέφωνο > Ενημέρωση Λογισμικού > Ενημέρωση Τώρα.

Εμένα έτσι από την 16 αναβάθμισε σε 23, ενώ από SEUS δεν έβρισκε τίποτα!

 

Ρε παιδιά στην ίδια χώρα δεν είμαστε? Πως γίνεται να αναβαθμίζει κάποιος στην Ελλάδα στην 023 και άλλος στην 020? Εκτός και αν το τηλέφωνο δεν είναι για Ελλάδα? Παίζει αυτό? Το δικό μου γράφει στο κουτί EN,EL το δικό σας τι γράφει γιατι θα τρελαθούμε!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκανα μολις τωρα αναβαθμιση μεσω κινητου σε 023 .ξερει καποιος τι διαφορα εχει απο την προηγουμενη;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήγα να το κάνω update κατευθείαν από το κινητό και δεν κάνει τίποτα.. ενώ έχω ίντερνετ από wi-fi κανονικά ψάχνει για ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει σφάλμα δικτύου έχω επιλέξει και εκεί που λέει δίκτυα μόνο wi-fi και πάλι και δεν κάνει τίποτα σφάλμα βγάζει!ενώ παλιά όταν πήγενα να δω για ενημέρωση μου έλεγε ότι διαθέτω την τελευταία έκδοση έχω την R1FA016.

 

το δοκίμασα πάλι δεν κάνει τίποτα.. κανείς καμία ιδέα ??:)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνετε Ενημέρωση Λογισμικού χωρις να σας πει το τηλ. οτι χρειάζεται και πηγαινει απο την παλια στην 23 ?, το ιδιο εκανα τη πρωτη μερα που το πήρα αλλα ακομα την 14 έχει, συν του οτι τα έχασα όλα γι αυτο δε το ξανακανω :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω αυτο εκανα για πρωτη φορα και πηγε απο την 016 στην 023 και δεν σβηστηκε τιποτα φυσικα δεν βλεπω και καμια διαφορα αλλα θα σου προτεινα να το ξανακανεις
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό δεν το καταλαβαίνω....πως έιναι δυνατόν να έχουμε σχεδόν όλοι 14 και άλλοι να μπορούν να κάνουν και άλλοι να μην μπορούν να κάνουν αναβάθμιση.............ας είναι μιας και δεν βλέπετε ουσιαστικές διαφορές στο θέμα του ακουστικού (που προσωπικά αυτό με καίει), θα περιμένω να πάρει μια πιο επίσημη μορφή το θέμα των αναβαθμίσεων
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβαθμίστηκα κι εγώ!!!

 

Μέσω SE Update Service κι εμένα, μια και μέσω SE PC Companion έλεγε όχι έχω την τελευταία έκδοση.

 

Από την 016 πήγα στην R2BA023 και το κουτί μου γράφει κι εμένα EL, BG, RO.

 

Η συγκεκριμένη έκδοση όπως έλεγε στην αρχή δεν σβήνει τίποτα από τα ήδη περασμένα.

 

Η 1η εμφανής αλλαγή είναι το σύστημα γενικά που έχει καλύτερη και πιο άμεση απόκριση.

2η παρατήρηση το ότι μου άλλαξε το εικονίδιο από το ρολόι που υπήρχε όταν μπαίνεις στο ξυπνητήρι. Είχα ένα σκούρο μαύρο το οποίο πλέον δεν υπάρχει και σαν επιλογή.

Περισσότερες παρατηρήσεις στην πορεία...

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβαθμίστηκα κι εγώ ΟΤΑ στην 023. Δε θα σας πω οτί πάει πιο γρήγορα το κινητό (γιατί και αν πάει δε νομίζω οτι πριν πήγαινε αργά :-) ) αλλά θα σας πω ότι πλέον η απόκριση που έχει η οθόνη είναι πολύ καλύτερη (για να γράψω το λάμδα πριν είχα 1/5 πετυχημένες προσπάθειες ενώ τώρα ... λλλλλλλλλλ :-) ). Μικροδιαφορές αρκετές αλλά τίποτα σημαντικό ...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος iPhone (αμετανόητος), χρησιμοποιώ το Χ10 σαν εταιρικό, μέχρι σήμερα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Εχθές, εντελώς ξαφνικά, άλλαξε orientation το σύρσιμο του δακτύλου στην lockscreen (ξεκινάει δλδ από κάτω δεξιά και οδηγεί επάνω αριστερά)! Το pattern είναι σαν να είμαι αριστερόχειρας και δεν με βολεύει καθόλου! Το έψαξα από τα settings αλλά εν ματαίω... Ξέρεις κανείς κάτι περισσότερο???

Ευχαριστώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΒΗΣΤΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ , ΤΟ ΤΗΛ ΓΡΑΦΕΙ ΕΚΔΟΣΗ FIRMWARE 1.6 KAI ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΡΙΘΜΟΣ

ΕΚΔΟΣΗΣ R2BA023.EINAI ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ?????

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Το pattern είναι σαν να είμαι αριστερόχειρας και δεν με βολεύει καθόλου! Το έψαξα από τα settings αλλά εν ματαίω... Ξέρεις κανείς κάτι περισσότερο???

Ευχαριστώ

 

Ενω η οθονη ειναι κλειδωμενη πιανεις το σχεδιο απο την πανω ακρη του και το γυρνας απο την δεξια μερια! Τοσο απλο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...