Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εφτιαξα!!!!!!!!!!!

Βρηκα την λυση σε ενα site του yahoo!!

Αν επιτρεπεται να την ποσταρω!!

Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια... :)

 

Ωραίος!

 

Εγώ που το έψαξα λίγο βρήκα σαν λύσεις ή να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα που λέγεται YPOPs! ή να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του λογαριασμού yahoo και συγκεκριμένα τα current preferred content settings to Yahoo! Asia.

Και φυσικά όλα αυτά γιατί οι έξυπνοι της yahoo παρέχουν επιλογή pop3 μόνο με αναβάθμιση του λογαριασμού!

 

Εάν έχεις βρει κάποιον άλλο τρόπο που μπορεί να βοηθήσει και κάποιον άλλο χρήστη παρέθεσε τον!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Εισαι δηλαδη απολυτα ευχαριστημενος απο το Χ10 φιλε???

 

Ευχαριστημένος ναι ,απόλυτα δεν θα είμαι με καμιά συσκευή :D πάντα θα υπάρχει κατι νεο να μας αναστατώνει :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!

 

Εγώ που το έψαξα λίγο βρήκα σαν λύσεις ή να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα που λέγεται YPOPs! ή να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του λογαριασμού yahoo και συγκεκριμένα τα current preferred content settings to Yahoo! Asia.

Και φυσικά όλα αυτά γιατί οι έξυπνοι της yahoo παρέχουν επιλογή pop3 μόνο με αναβάθμιση του λογαριασμού!

 

Εάν έχεις βρει κάποιον άλλο τρόπο που μπορεί να βοηθήσει και κάποιον άλλο χρήστη παρέθεσε τον!

 

 

Set your Mail using this Incoming and outgoing server settings:

 

Yahoo Incoming Mail Server (POP3) - pop.mail.yahoo.com (port 110)

 

Yahoo Outgoing Mail Server (SMTP) - smtp.mail.yahoo.com (port 465 or 587-recommended) port 25 was already block due to unsolicited email(spam).

 

Note: Be sure that you allow your mail to be poped in your mail options pop and forwarding settings. :)

 

Αυτο βρηκα δουλεψε!! μονο που αλλαξα το .com σε .gr αφου εχω το ελληνικο

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος ναι ,απόλυτα δεν θα είμαι με καμιά συσκευή :D πάντα θα υπάρχει κατι νεο να μας αναστατώνει :)

 

χεχε....Σ' αυτο εχεις δικιο. Και μια ερωτηση. Διαβασα για χαμηλη ενταση του ακουστικου στο Χ10. Ειναι οντως τοσο εμφανης??? Και ειναι σε σημειο που να ενοχλει ή οχι???

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν βάλει το AppBrain και έχουν κάνει αναβάθμιση.

 

Εάν μετά την αναβάθμιση που λογικά έχεις χάσει όλες τις εφαρμογές βάλεις πάλι το AppBrain μπορείς να εγκαταστήσεις από την λίστα που έχει σώσει στο site (λογικά την κρατάει έτσι?) όλα τα προγράμματα που είχες?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήμουν παντρεμένος θα σου έλεγα να μου τηλ να το παρατηρήσω κι εγώ!!!!!! Τα bugs ειναι καλό να τα βρίσκουμε!!!! χεχεχεχεχεχεχεχεχχεχεχεχεχεχε συγνώμη πλάκα κάνω οκ?

Πάντως δεν μου έχει τύχει ως τώρα να μου τηλ 2 μαζί!

 

Αφού είσαι παντρεμένος ...:lol::lol:

 

Κάτι ψιλά έχω παρατηρήσει και εγώ αλλά αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι ότι κάθε πέντε δευτερόλεπτα η συσκευή ψάχνει να βρει ένα external port και δεν το βρίσκει.(Αυτό γίνεται στο παρασκήνιο, δεν το καταλαβαίνεις αν δεν έχεις το Dalvik Debug Monitor) και γίνεται 24/24ωρο

 

http://img824.imageshack.us/img824/2575/sshot10fd.png

 

Αν κάποιος η κάποια από εσάς έχει λογαριασμό στο XDA και μπορεί, ας ποστάρει τη φώτο μπάς και μάθουμε τίποτα για αυτό. Ή αν έχει εγκατεστημένο το Dalvik Debug Monitor ας το τσεκάρει και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει (νομίζω) είναι ότι ψάχνει μια συσκευή στην High Speed USB 0 (μηδέν) port. Πιθανόν να τσεκάρει συνέχεια αν είναι συνδεδεμένο σε κάτι στην USB.

Στο /dev/... είναι τα devices. Hardware συσκευές δηλαδή.

Οι linuxαδες θα βοηθήσουν περισσότερο.

 

EDIT: Εδώ λέει για πρόβλημα με το spare parts και στο log file αναφέρεται το ίδιο μύνημα:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=702009

 

Κι εδώ κάποιος λέει ότι φαίνεται για πρόβλημα του bluetooth.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7049405&postcount=10

 

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις και να δεις αν επιμένει το ίδιο error?

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν βάλει το AppBrain και έχουν κάνει αναβάθμιση.

 

Εάν μετά την αναβάθμιση που λογικά έχεις χάσει όλες τις εφαρμογές βάλεις πάλι το AppBrain μπορείς να εγκαταστήσεις από την λίστα που έχει σώσει στο site (λογικά την κρατάει έτσι?) όλα τα προγράμματα που είχες?

 

Εγώ έκανα την αναβάθμιση σήμερα από 014 σε 023 και δεν έχασα απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Να σημειώσω οτι την έκανα όχι μέσο υπολογιστή, αλλά over the air. Τέλειο!

Edited by T-mobile
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση σήμερα από 014 σε 023 και δεν έχασα απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Να σημειώσω οτι την έκανα όχι μέσο υπολογιστή, αλλά over the air. Τέλειο!

 

Τίποτα?!? Καλό αυτό αλλά ισχύει άραγε μόνο για over the air?

Γιατί κάποιοι άλλοι είπαν ότι χάθηκαν εφαρμογές κτλ... για πείτε και οι υπόλοιποι γιατί έχω μπερδευτεί!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει (νομίζω) είναι ότι ψάχνει μια συσκευή στην High Speed USB 0 (μηδέν) port. Πιθανόν να τσεκάρει συνέχεια αν είναι συνδεδεμένο σε κάτι στην USB.

Στο /dev/... είναι τα devices. Hardware συσκευές δηλαδή.

Οι linuxαδες θα βοηθήσουν περισσότερο.

 

EDIT: Εδώ λέει για πρόβλημα με το spare parts και στο log file αναφέρεται το ίδιο μύνημα:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=702009

 

Κι εδώ κάποιος λέει ότι φαίνεται για πρόβλημα του bluetooth.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7049405&postcount=10

 

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις και να δεις αν επιμένει το ίδιο error?

 

Και το spare parts απεγκατάστησα και το BT ενεργο-απενεργοποίησα, τίποτα δεν άλλαξε...ψάχνει και ξαναψάχνει...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα?!? Καλό αυτό αλλά ισχύει άραγε μόνο για over the air?

Γιατί κάποιοι άλλοι είπαν ότι χάθηκαν εφαρμογές κτλ... για πείτε και οι υπόλοιποι γιατί έχω μπερδευτεί!

 

Στην αναβάθμιση μέσω HY σε ρωτάει να κάνει update ή reset to factory default. Κάνεις λοιπόν update και δεν χάνεται τίποτα.

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχουν το ίδιο πρόβλημα όσοι έκαναν ROOT με την R2BA020

Σε εμένα η συντόμευση με την τετράδα <γρήγορες ρυθμίσεις> και συγκεκριμένα το Gps,δεν δουλεύει σωστά, πολλές φορές κλικάρω για να κλείσει, αλλάζει το σύμβολο σε κλειστό, αλλά δεν κλείνει όπως φαίνεται και πάνω δεξιά στη φώτο, μένει ανοικτό. Άλλες φορές πάλι αλλάζει μετά από 3-4 κλίκ ότι να΄ναι.

Από το menu του τηλεφώνου όμως η επιλογή γίνεται κανονικά.

 

http://img190.imageshack.us/img190/7418/devicea1.png

Edited by kostasmail
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχουν το ίδιο πρόβλημα όσοι έκαναν ROOT με την R2BA020

Σε εμένα η συντόμευση με την τετράδα <γρήγορες ρυθμίσεις> και συγκεκριμένα το Gps,δεν δουλεύει σωστά, πολλές φορές κλικάρω για να κλείσει, αλλάζει το σύμβολο σε κλειστό, αλλά δεν κλείνει όπως φαίνεται και πάνω δεξιά στη φώτο, μένει ανοικτό. Άλλες φορές πάλι αλλάζει μετά από 3-4 κλίκ ότι να΄ναι.

Από το menu του τηλεφώνου όμως η επιλογή γίνεται κανονικά.

 

Βγάλε και ξαναβάλε το widget μπας κι έχει φάει κάνα σκάλωμα ... Εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι αντίστοιχο μιας και χρησιμοποιώ τα widgets που δίνει το Weather & Toggle Application. Αλλά μερικές φορές όταν πατάω στο Wireless π.χ. δεν ενεργοποιείται με την πρώτη και μου λέει "Unable to toggle wireless..." αλλά το πατάω 2η και όλα καλά. Δεν αποκλείεται να είναι και κάποιο bug της 020 αλλά δοκίμασε πρώτα αυτό που σου είπα ή με κανένα άλλο widgetaki από το market και πες μας αποτελέσματα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή νόμιζα ότι έχεις δίκιο γιατί μετά από διαγραφή και επανεκκίνηση φάνηκε να δουλεύει σωστά, αλλά μόνο δυό τρείς φορές μετά πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή νόμιζα ότι έχεις δίκιο γιατί μετά από διαγραφή και επανεκκίνηση φάνηκε να δουλεύει σωστά, αλλά μόνο δυό τρείς φορές μετά πάλι τα ίδια.

 

Άρα ίσως είναι κάποιο bug της 020 :confused: οπότε αν σε ζορίζει πολύ η όλη κατάσταση δοκίμασε κάποιο άλλο application με widgets που ανοιγοκλείνουν τα Wi-Fi , GPS , BT , Silent Mode , 3G-2G κλπ.

 

Μείνε ΜΑΚΡΙΑ από το Beautifull Widgets γιατί ρουφάει μπαταρία σα κροκόδειλος . Αν θέλεις κάτι πλήρες έχω να προτείνω Weather & Toggle Widget (εσένα θα σου χρειαστούν μόνο τα toggles) ή αλλιώς βρες το Extended Controls (είναι ολόιδιο με του XPERIA με διαφορετικά γραφικά και πιο πολλές επιλογές 3G-2G , Brightness Level κλπ.)Αν πάλι τίποτα απ' όλα αυτά δε σου κάνει τότε ψάξε για μεμονομένα widgetakia με καλή βαθμολογία από το market με λέξεις κλειδιά "toggle" , "wi-fi toggle" , "BlueTooth toggle" κλπ. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήγα να το κάνω update κατευθείαν από το κινητό και δεν κάνει τίποτα.. ενώ έχω ίντερνετ από wi-fi κανονικά ψάχνει για ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει σφάλμα δικτύου έχω επιλέξει και εκεί που λέει δίκτυα μόνο wi-fi και πάλι και δεν κάνει τίποτα σφάλμα βγάζει!ενώ παλιά όταν πήγενα να δω για ενημέρωση μου έλεγε ότι διαθέτω την τελευταία έκδοση έχω την R1FA016.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...Μείνε ΜΑΚΡΙΑ από το Beautifull Widgets γιατί ρουφάει μπαταρία σα κροκόδειλος ...

 

Φίλε μου σίγουρα κάτι άλλο σου ρούφαγε την μπαταρία (ή σε συνδυασμό με άλλη εφαρμογή). Εμένα κρατάει 2 μέρες με Beautifull Widgets, Tweetcaster, Gmail και Zeam Launcher. Έχω κάνει root και έχω ξηλώσει όλα τα περιττά (εκτός mediascape και Timescape).

Δεν μιλάω πολύ στο κινητό αλλά σερφάρω και διαβάζω news αρκετά μέσω 3G και Wifi στο σπίτι.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

χεχε....Σ' αυτο εχεις δικιο. Και μια ερωτηση. Διαβασα για χαμηλη ενταση του ακουστικου στο Χ10. Ειναι οντως τοσο εμφανης??? Και ειναι σε σημειο που να ενοχλει ή οχι???

 

 

Υπάρχει πρόβλημα στο ακουστικό και περιμένουμε να διορθωθεί με κάποια αναβάθμιση.

 

Εγώ έκανα την αναβάθμιση σήμερα από 014 σε 023 και δεν έχασα απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Να σημειώσω οτι την έκανα όχι μέσο υπολογιστή, αλλά over the air. Τέλειο!

 

 

Θα τρελαθούμε εδώ πέρα ,την 14 έχω και ακόμη τίποτε, μήπως φταίει οτι είμαι σε νησί κοντά στη Τουρκιά :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα στο ακουστικό και περιμένουμε να διορθωθεί με κάποια αναβάθμιση.

 

 

 

 

Θα τρελαθούμε εδώ πέρα ,την 14 έχω και ακόμη τίποτε, μήπως φταίει οτι είμαι σε νησί κοντά στη Τουρκιά :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Θα τρελαθούμε παρέα φίλε μου....και εγώ την 14 έχω αλλά οταν πάω να κάνω αναβάθμιση έιτε μέσω του wifi είτε μέσω της ericsson μου λέει ότι έχω την νεότερη έκδοση!!!!!! καμμιά πρόταση απο τα παιδιά που έκαναν αναβάθμιση;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... το έγραψα και νωρίτερα. Εγώ έκανα εχθές την αναβάθμιση, αλλά μόνο μέσω του SEUS. Στο Pc Companion δεν φαίνεται ακόμα (εμένα δε μου το έβγαζε), και απο το WIFI τα ίδια!!!

 

Προφανώς αυτή είναι η σειρά προτεραιότητας εμφάνισης των αναβαθμίσεων.

 

Συνδέστε το κινητό με τον υπολογιστή στο Update Serive και εκεί θα σας βγάλει την αναβάθμιση. Εγώ έχω πλέον περασμένη την R2BA020 και πριν είχα την 16 αν θυμάμαι καλά.

 

Είναι εμφανώς πιο γρήγορο το κινητό τώρα σχεδόν σε όλη του τη χρήση.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σίγουρα κάτι άλλο σου ρούφαγε την μπαταρία (ή σε συνδυασμό με άλλη εφαρμογή). Εμένα κρατάει 2 μέρες με Beautifull Widgets, Tweetcaster, Gmail και Zeam Launcher. Έχω κάνει root και έχω ξηλώσει όλα τα περιττά (εκτός mediascape και Timescape).

Δεν μιλάω πολύ στο κινητό αλλά σερφάρω και διαβάζω news αρκετά μέσω 3G και Wifi στο σπίτι.

 

 

καλησπέρα... το xperia το αγόρασα χθες... τρομερο τηλέφωνο.. και ειδικά για μένα που είναι το πρώτο μου smartphone, ειμαι σαν ανθρωπος των πληλέων που ανακάλυψε τον τροχό...

 

Μία ερώτηση, πως μπορώ να σβήσω κάποια applications που είναι κλειδωμένα και δεν δίνουν την επιλογή Uninstall? please help...

Edited by funky_g
Link to comment
Share on other sites

Το zeus???? ποιο είναι;; και με το ακουστικό λύθηκε το πρόβλημα;

 

Δεν είναι zeus... είναι SEUS (Sony Ericsson Update Service)

 

Μπες μέσα στο σαιτ της SonyEricsson πήγαινε στην υποστήριξη και εκεί θα το δεις για να το κατεβάσεις.

 

Και με το ακουστικό.... δεν φαίνεται να λύθηκε το πρόβλημα. Εγώ τουλάχιστον δεν κατάλαβα καμία διαφορά.... Είναι έτσι όπως ήταν

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...