Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα. Τιποτα. Μαλλον κατι πηγε στραβα στο τριτο βημα. Χρειαζοταν κατι ιδιαιτερο να γινει πριν το πραγματοποιησω γιατι αν δεις το τελευταιο χθεσινοβραδυνο μηνυμα μου εβγαλε ερρορ προς στο τελος ασχετα αν εβγαλε οτι device rooted

 

Τα παραπάνω post σου αναφέρονται στην 023 ?? Είχα την εντύπωση ότι μίλαγες για την 020. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυκλοφόρησε η R2BA023 από την 1η του μηνός. Κανείς που να την πέρασε? Εντυπώσεις? :w00t:

 

Δεν είδα καμιά αξιόλογη διαφορά από την R2BA020. Αλλά μετά το root την αφαίρεση κάποιων προγραμμάτων και την αλλαγή του launcher στο adw, με κανονική χρήση έχει ακριβώς μια μέρα και είμαι στο 74%

Link to comment
Share on other sites

Οχι στην 020 αναφερομαι.εκανα τα τρια βηματα που χρειαζοντουσαν για να περασω τη 020 και να το ρουταρω αλλα κατι πρεπει να πηγε στραβα στο τελευταιο βημα με αποτελεσμα απ οτι φαινεται να μην εχει ρουταριστει. Edited by griniaris
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα καμιά αξιόλογη διαφορά από την R2BA020. Αλλά μετά το root την αφαίρεση κάποιων προγραμμάτων και την αλλαγή του launcher στο adw, με κανονική χρήση έχει ακριβώς μια μέρα και είμαι στο 74%

 

Μάλιστα άρα το ακουστικό ακόμα το αγνοούν ως πρόβλημα ή δεν ενδιαφέρονται , τι φάση?

Και μάλιστα έχω την εντύπωση ότι από την 016 στην 020 έγινε χειρότερο εκτός και αν είναι ψυχολογικό. :wacko:

 

Οχι στην 020 αναφερομαι.εκανα τα τρια βηματα που χρειαζοντουσαν για να περασω τη 020 και να το ρουταρω αλλα κατι πρεπει να πηγε στραβα στο τελευταιο βημα με αποτελεσμα απ οτι φαινεται να μην εχει ρουταριστει.

 

Εγώ μιλάω για την ακόμα πιο καινούρια 023 ... Την 020 την έχω ήδη rooted , οπότε αν έχεις πρόβλημα μάλλον κάποιο λάθος κάνεις εσύ στα steps. :!:

Link to comment
Share on other sites

Οχι στην 020 αναφερομαι.εκανα τα τρια βηματα που χρειαζοντουσαν για να περασω τη 020 και να το ρουταρω αλλα κατι πρεπει να πηγε στραβα στο τελευταιο βημα με αποτελεσμα απ οτι φαινεται να μην εχει ρουταριστει.

 

Υπάρχει κάπου στις εφαρμογές σου μία που λέγεται "Better Terminal Emulator";

Αν όχι, κατέβασέ τη από το Market.

Άνοιξέ τη, γράψε την εντολή su

και αν στην από κάτω γραμμή εμφανιστεί το σύμβολο #

τότε έχεις root πρόσβαση

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που μετά την αναβάθμιση και το root να δοκίμασε να στείλει κάτι με το Bluetooth?? Εδώ θα γελάσουμε...

 

Διάβαζα στο thread του x10 mini ότι η σειρά x10 δεν υποστηρίζει αποστολή με Bluetooth (χαρακτηριστικό παράδειγμα τα mini / mini pro) και ο λόγος που το δικό μας μεγάλο x10 στέλνει είναι λόγω μιας τροποποίησης της SE στο λειτουργικό Android ή στο Firmware (θα σας γελάσω). Και αναρωτιέμαι , μήπως με την αναβάθμιση και το rooting χάσαμε αυτό το προνόμιο? Τώρα μόλις ήρθε μια φίλη να της στείλω κάτι με BT και 3 φορές μου έγραψε "Σφάλμα: Η αποστολή του αρχείου απέτυχε" ενώ ποτέ άλλοτε δεν είχα πρόβλημα με το BT.

Καταδικαστήκαμε κι εμείς να χρησιμοποιούμε το "BlueTooth File Transfer" ??? :angry: :help:

 

:!:Παίδες ευχάριστα νεά!!!:!:

 

Dan Morrill, Google Android Open Source & Compatibility Tech Lead: http://twitter.com/morrildl/status/17527838378

 

Διορθωμένο ποστ του κυρίως υπαίτιου για τις blogo-φήμες περί ελάχιστων απαιτήσεων σε συσκευές για αναβάθμιση σε Gingerbread: http://www.unwiredview.com/2010/07/02/revisiting-android-3gingerbread-details-post-some-corrections-clarifications/

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα!ειδα χθες απο κοντα το κινητο και εντυπωσιαστηκα απο την κατασκευη του!βλεπω ομως οτι υπαρχουν καποια θεματα με την ενταση του ηχου.φτιαχθηκαν η συνεχιζωνται?τελικα αξιζει να το παρω η οχι?καποιο μαγαζι με καλη τιμη?thanks!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γινεται να αλαξουμε ονομα στους φακελους που δημιουργουμε στην αρχικη οθονη;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γινεται να αλαξουμε ονομα στους φακελους που δημιουργουμε στην αρχικη οθονη;

 

Ναι, άνοιξε τον φάκελο και πάτα παρατεταμένα στον τίτλο του.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως (έχω χάσει επαφή για καμμιά 10αριά σελίδες), αλλά να ενημερώσω ότι το Fancy Widgets (αυτό που έχουν πάρει από τα HTC), είναι μία από -τις πολλές, δυστυχώς- εφαρμογές που δεν αφήνουν το Android να πέσει για νάνι... Με άλλα λόγια, υπερτρώει τη μπαταρία. Μόλις το έβγαλα από την αρχική οθόνη -και με μέτρια χρήση- κατανάλωσε μόλις 20% μπαταρία σε ένα 24ωρο.

 

Τουλάχιστον σε μένα αυτό συνέβη... Ελπίζω να μην είναι έτσι και στους υπόλοιπους. Αλλά αν δεν είναι...τότε τί συμβαίνει; Δοκιμάστε το πάντως.. Γιατί σε μένα σίγουρα έφταιγε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως (έχω χάσει επαφή για καμμιά 10αριά σελίδες), αλλά να ενημερώσω ότι το Fancy Widgets (αυτό που έχουν πάρει από τα HTC), είναι μία από -τις πολλές, δυστυχώς- εφαρμογές που δεν αφήνουν το Android να πέσει για νάνι... Με άλλα λόγια, υπερτρώει τη μπαταρία. Μόλις το έβγαλα από την αρχική οθόνη -και με μέτρια χρήση- κατανάλωσε μόλις 20% μπαταρία σε ένα 24ωρο.

 

Τουλάχιστον σε μένα αυτό συνέβη... Ελπίζω να μην είναι έτσι και στους υπόλοιπους. Αλλά αν δεν είναι...τότε τί συμβαίνει; Δοκιμάστε το πάντως.. Γιατί σε μένα σίγουρα έφταιγε αυτό...

 

Fancy Widgets

Beautifull Widgets

Battery Time Lite

οι περισσότεροι Task Killers/Managers

ανήκουν στην κατηγορία μπαταριο-φάγων εφαρμογών μέχρι στιγμής! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και το battery time lite έχω και το Fancy widget και δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία με κανονική χρήση μια χαρά πάει!!! επίσης τα έκανα και update εχθές και μπορεί να στρώσανε ? τι να πω!!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει not found . Οποτε κατι δεν εχει παει καλα.

 

Πρώτα σύνδεσε το τηλέφωνο με το PC

Μετά βεβαιώσου ότι έχεις τικάρει τον εντοπισμό σφαλμάτων στο τηλέφωνο

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Ανάπτυξη/Εντοπισμός Σφαλμάτων

Στη συνέχεια ξανατρέξε το <step3.cmd> και αφού ανοίξει το παράθυρο κάνε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο

Αφού εκκινήσει πλήρως, πάτα enter στο παράθυρο του <step3.cmd>

Λογικά θα σου γράψει πολλά failed to μπλα μπλα μην δίνεις σημασία, θα ολοκληρώσει πάντως αυτά που άφησες στην μέση κατά την προηγούμενή σου προσπάθεια.

Τώρα πρέπει να είσαι ΟΚ

Δοκίμασε ξανά το Titanium backup θα δείς ότι δουλεύει κανονικά, ίσως χρειαστεί να ξανατικάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα σύνδεσε το τηλέφωνο με το PC

Μετά βεβαιώσου ότι έχεις τικάρει τον εντοπισμό σφαλμάτων στο τηλέφωνο

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Ανάπτυξη/Εντοπισμός Σφαλμάτων

Στη συνέχεια ξανατρέξε το <step3.cmd> και αφού ανοίξει το παράθυρο κάνε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο

Αφού εκκινήσει πλήρως, πάτα enter στο παράθυρο του <step3.cmd>

Λογικά θα σου γράψει πολλά failed to μπλα μπλα μην δίνεις σημασία, θα ολοκληρώσει πάντως αυτά που άφησες στην μέση κατά την προηγούμενή σου προσπάθεια.

Τώρα πρέπει να είσαι ΟΚ

Δοκίμασε ξανά το Titanium backup θα δείς ότι δουλεύει κανονικά, ίσως χρειαστεί να ξανατικάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων.

Ευχαριστω αυριο θα το δοκιμασω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου στις εφαρμογές σου μία που λέγεται "Better Terminal Emulator";

Αν όχι, κατέβασέ τη από το Market.

Άνοιξέ τη, γράψε την εντολή su

και αν στην από κάτω γραμμή εμφανιστεί το σύμβολο #

τότε έχεις root πρόσβαση

 

Λογικά πρέπει να εμφανιστεί #su# ;)

Link to comment
Share on other sites

Fancy Widgets

Beautifull Widgets

Battery Time Lite

οι περισσότεροι Task Killers/Managers

ανήκουν στην κατηγορία μπαταριο-φάγων εφαρμογών μέχρι στιγμής! :cool:

 

Ακριβώς... Τα είχα όλα -κατά περιόδους-, και μονίμως το Running ήταν στα 100%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα widgets πως τα βλεπουμε γιατι κατεβασα μερικα αλλα δεν τα βρηκα στο μενου και επισης ποιο ειναι το προγραμμα καιρου που εμφανιζει τον καιρο στην αρχικη οθονη;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα widgets πως τα βλεπουμε γιατι κατεβασα μερικα αλλα δεν τα βρηκα στο μενου και επισης ποιο ειναι το προγραμμα καιρου που εμφανιζει τον καιρο στην αρχικη οθονη;

 

Πατάς παρατεταμένα σε κενό σημείο της οθόνης και επιλέγεις "Γραφικά στοιχεία".

Κάνεις scroll και βρίσκεις αυτό που θες.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα widgets πως τα βλεπουμε γιατι κατεβασα μερικα αλλα δεν τα βρηκα στο μενου και επισης ποιο ειναι το προγραμμα καιρου που εμφανιζει τον καιρο στην αρχικη οθονη;

 

Πατα παρατεταμενα πανω σε μια οθονη αναμονης και βρες τα στα "Γραφικα στοιχεια". Για καιρο τσεκαρε το Fancy Widgets.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ αρχιζω σιγα σιγα να το μαθαινω
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν το έχετε ξαναρωτήσει... υπάρχει κάτι ώστε να ανάβει αυτόματα το φλας όταν τραβάς φωτό βράδυ ???
Link to comment
Share on other sites

Εγω κραταω το ρεκορ με την λιγοτερη διαρκεια μπαταριας.... Χωρις πλακα κοντραρει τη διαρκεια που το εχω στην πριζα. Χτες πχ μετα απο πληρη φορτιση το ειχα απο τις 8 το βραδυ χωρις να ασχολουμαι με αυτο και κατα τη 1 και εκλεισε απο μονο του... :( .... Γι αυτο και πηρα 2 κινεζικες backup μπαταριες. Και απο τοτε που περασα το dXtop το οποιο θεωρω ως το πιο βολικο και ωραιο εναλλακτικο Home παει σαν κοτα .... Με βλεπω να ξεκινω να το ξαναχτιζω απο την αρχη.

Οποιος έχει κουραγιο και θελει να δωσει συμβουλες παραθετω τη λιστα μου για κραξιμο....

 

http://www.appbrain.com/user/papeipa/apps-on-the-x10i

Link to comment
Share on other sites

Εγω κραταω το ρεκορ με την λιγοτερη διαρκεια μπαταριας.... Χωρις πλακα κοντραρει τη διαρκεια που το εχω στην πριζα. Χτες πχ μετα απο πληρη φορτιση το ειχα απο τις 8 το βραδυ χωρις να ασχολουμαι με αυτο και κατα τη 1 και εκλεισε απο μονο του... :( .... Γι αυτο και πηρα 2 κινεζικες backup μπαταριες. Και απο τοτε που περασα το dXtop το οποιο θεωρω ως το πιο βολικο και ωραιο εναλλακτικο Home παει σαν κοτα .... Με βλεπω να ξεκινω να το ξαναχτιζω απο την αρχη.

Οποιος έχει κουραγιο και θελει να δωσει συμβουλες παραθετω τη λιστα μου για κραξιμο....

 

http://www.appbrain.com/user/papeipa/apps-on-the-x10i

 

Tack manager, killer, battery και κάτι γουιτζετακια του καιρου να πάρουν δρόμο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια καποιος!!θελω να παρω το εργαλειο αλλα πως θα ξερω αν το παραγγειλω απο ηλεκτρ,καταστημα αν ειναι παραεισαγωγης η κανονικο?το βρηκα στα 420 περιπου την ιδια ωρα που ο γερμανος το πουλαει 560.στην ιστοσελιδα λεει 2 χρονια εγγυηση.αλλα ψιλοφοβαμαι!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...