Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και έχω καταλάβει τον τρόπο που γίνεται το debrand ,λέω να μην το κάνω και να περιμένω λίγο ακόμη μέχρι να έρθει το νεο firmware ,όσοι κανατε debrand ξανα στήσατε το Χ10 απο την αρχή η δεν χρειάζεται .

Πάντος αν χρειάζεται απο την αρχή πάλι στήσιμο πάω για ρουτ χωρίς δεύτερη σκέψη, οπότε καλή μου νεραϊδούλα μήπως, λεω μήπως να σου στείλω το Χ10 μου με μια κούριερ να αναλάβεις "καθήκοντα" :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ μόλις τώρα θα ξεκινήσω το debrand... Θα βάλω την UK Generic 016 και προφανώς μετά την 020 μέσω SEUS.

 

Σκέφτομαι λίγο όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει, και το αισθητικό customization που έχω κάνει και θα χαθεί, αλλά τι να κάνουμε...

 

Αλήθεια, τις επαφές μου τις έχω κάνει sync με το Google, λογικά μετά θα επανέλθουν ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις τώρα θα ξεκινήσω το debrand... Θα βάλω την UK Generic 016 και προφανώς μετά την 020 μέσω SEUS.

 

Σκέφτομαι λίγο όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει, και το αισθητικό customization που έχω κάνει και θα χαθεί, αλλά τι να κάνουμε...

 

Αλήθεια, τις επαφές μου τις έχω κάνει sync με το Google, λογικά μετά θα επανέλθουν ε?

 

Μπορείς να τις αποθηκεύσεις και στην κάρτα μνήμης! Επαφές>Περισσότερα>Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ;)

Αλλά, ναι, θα επανέλθουν όταν συγχρονίσεις ξανά με τη Google!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω πόσοι από εσάς έχετε χρησιμοποιήσει το nolock, αλλά από τη δική μου εμπειρία μακριά!!!!!! Από τη στιγμή που το εγκατέστησα, τρελά κολλήματα με το login στη sim (σε προειδοποιούν και οι ίδιοι, αλλά αναφέρουν το πρόβλημα μόνο για τη λειτουργία πτησης, ενώ εμένα κόλαγε διαρκώς) και τεράστια κρασαρίσματα και λαγκαρίσματα... Απεγκαταστάθηκε σούμπιτο!
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

@dumakos.

Πρόσεξε στο DeviceID.txt να μην έχεις κενά η επιπλέον γραμμές. Μόνο το deviceid. Εγώ την πρώτη φορά είχα πατήσει enter στο τέλος και μου πέταγε ανάλογο μύνημα.

Επιπλέον τρέξε το DeviceID.jar από τον φάκελο "1st" για να δεις όλες τις εγγραφές της registry και δοκίμασε τες μια προς μια.

 

Καλή επιτυχία.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο flyscreen υπάρχει η δυνατότητα να εμφανίζεται rss feed που έχεις επιλέξει εσύ. Ωστόσο, ποιο είναι το url που πρέπει να βάλω αν παράδειγμα θέλω να λαμβάνω rss feed από το myphone και το forum του?

Δοκίμασα http://feeds.myphone.gr/myphone και http://feeds.myphone.gr/myphone/forum αλλά τζίφος!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν λίγο την Generic UK 016, αλλά τελικά ίσως και να μην είναι τόσο generic μιας και στο Brand μου γράφει Customized (εκεί που η δική μου έγραφε Cosmote)... Ξαναέσβησα τον φάκελο 13740270 και έτρεξα το update και μου βρήκε όντως την 020 αλλά και παλι στο Brand γράφει Customized... WTF?

 

Μιας και μπήκα στη διαδικασία των updates και έχασα τις εφαρμογές μου θα δοκιμάσω και μια Generic Nordic 016 που βρήκα, να δω αν και εκεί γράφει Customized ή κάτι άλλο... Λογικά πάντως η Swedish θα ήταν η πιο γρήγορη σε updates, αλλά μόνο Telenor branded έχω βρει...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν λίγο την Generic UK 016, αλλά τελικά ίσως και να μην είναι τόσο generic μιας και στο Brand μου γράφει Customized (εκεί που η δική μου έγραφε Cosmote)... Ξαναέσβησα τον φάκελο 13740270 και έτρεξα το update και μου βρήκε όντως την 020 αλλά και παλι στο Brand γράφει Customized... WTF?

 

Μιας και μπήκα στη διαδικασία των updates και έχασα τις εφαρμογές μου θα δοκιμάσω και μια Generic Nordic 016 που βρήκα, να δω αν και εκεί γράφει Customized ή κάτι άλλο... Λογικά πάντως η Swedish θα ήταν η πιο γρήγορη σε updates, αλλά μόνο Telenor branded έχω βρει...

 

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να μπεις σε όλο αυτό τον κόπο επειδή γράφει Customised.. :blink:

Εφόσον σου δίνει τα updates για UK και δεν περιλαμβάνει εφαρμογές από κανέναν πάροχο είσαι OK.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει η ιδέα ότι έχει κάποια customizations που δε ξέρω ποια είναι... Γιατί σίγουρα έχει, αλλιώς δε θα έγραφε customized...

 

Edit: Συν το γεγονός πως μου έκανε update στην 020 ενώ υπάρχει και η 023 (που χρησιμοποιήθηκε στο root)... Άρα και το UK είναι πίσω σε updates...

Edited by PrinceOfAbyss
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει η ιδέα ότι έχει κάποια customizations που δε ξέρω ποια είναι... Γιατί σίγουρα έχει, αλλιώς δε θα έγραφε customized...

 

Με μια πρόχειρη αναζήτηση πάντως, όλες οι συσκεύες μετά από debranding γράφουν Customised. Αν το καλοσκεφτείς... είναι customised το τηλέφωνό σου γιατί του πέρασες μια ROM που δεν προοριζόταν για τη χώρα για την οποία προοριζόταν το τηλέφωνό σου! :lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόχειρη αναζήτηση πάντως, όλες οι συσκεύες μετά από debranding γράφουν Customised. Αν το καλοσκεφτείς... είναι customised το τηλέφωνό σου γιατί του πέρασες μια ROM που δεν προοριζόταν για τη χώρα για την οποία προοριζόταν το τηλέφωνό σου! :lol:

Προσωπικά δε βλέπω καμιά λογική στο υπογραμμισμένο κομμάτι... Δε μπορεί να είναι hardware specific ανά χώρα οι συσκευές. Software specific ναι...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε βλέπω καμιά λογική στο υπογραμμισμένο κομμάτι... Δε μπορεί να είναι hardware specific ανά χώρα οι συσκευές. Software specific ναι...

 

Εντάξει, εντάξει!

I give up! Συνέχισε να φλασάρεις το τηλέφωνό σου μέχρι να γράψει κάτι άλλο εκεί.

Δεν έχω να κερδίσω απολύτως τίποτα, απλά ήθελα να σε βοηθήσω.

Sorry! :O :)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σου δίνει τα updates για UK και δεν περιλαμβάνει εφαρμογές από κανέναν πάροχο είσαι OK.

 

Δηλαδή όταν κανεις debrand δεν έχει τα μενου του παρόχου ,αυτο το πραμα σε καθε επανεκκίνηση να μου υπενθυμίζει το Vodafone menu μου την έχει δωσει στα νευρα.

Αν φευγει αυτο τότε αξίζει τον κοπο να κανω debrand , ισχύει κατι τέτοιο ????

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν κανεις debrand δεν έχει τα μενου του παρόχου ,αυτο το πραμα σε καθε επανεκκίνηση να μου υπενθυμίζει το Vodafone menu μου την έχει δωσει στα νευρα.

Αν φευγει αυτο τότε αξίζει τον κοπο να κανω debrand , ισχύει κατι τέτοιο ????

 

Το Vodafone Menu που πετάγεται και λέει "How are you?" εννοείς;

Αυτό είναι από τη SIM... :(

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone Menu που πετάγεται και λέει "How are you?" εννοείς;

Αυτό είναι από τη SIM... :(

 

Σε καθε επανεκκίνηση , ξεκλειδώνω , βαζω το πιν και πετάγεται ενα μενου που λεει "Welcome to Vodafone" αυτο έχει 2 επιλογες "Ok" και "Άκυρο" όποιο και να πατήσω το ίδιο κάνει δεν εχω δει καποιες αλλαγες , επισης αν το αφησω σε καμια 10ρια δευτερόλεπτα εξαφανίζεται το μενου και με παει στη Home page, έλα Παναγία μου :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε επανεκκίνηση , ξεκλειδώνω , βαζω το πιν και πετάγεται ενα μενου που λεει "Welcome to Vodafone" αυτο έχει 2 επιλογες "Ok" και "Άκυρο" όποιο και να πατήσω το ίδιο κάνει δεν εχω δει καποιες αλλαγες , επισης αν το αφησω σε καμια 10ρια δευτερόλεπτα εξαφανίζεται το μενου και με παει στη Home page, έλα Παναγία μου :lol::lol::lol::lol:

 

Είναι της SIM μήνυμα αυτό, δυστυχώς. Και βγαίνω :offtopic:αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί το έχει η Vodafone στις κάρτες της και ποιος ο λόγος ύπαρξής του!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι της SIM μήνυμα αυτό, δυστυχώς. Και βγαίνω :offtopic:αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί το έχει η Vodafone στις κάρτες της και ποιος ο λόγος ύπαρξής του!

 

 

 

Έλα μου ντε , τωρα θύμωσα περισσότερο και θα κάνω debrand , πες μου βρε Ιριδάκι ποιο να κετεβάσω : :worry:

 

1: Swedish Branded (Telenor) X10i Firmware (R2BA020)

2: UK Generic X10i Firmware (R1FA016)

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε , τωρα θύμωσα περισσότερο και θα κάνω debrand , πες μου βρε Ιριδάκι ποιο να κετεβάσω : :worry:

 

1: Swedish Branded (Telenor) X10i Firmware (R2BA020)

2: UK Generic X10i Firmware (R1FA016)

 

Ψάξτε για το UK Generic R2BA020! ;)

Είναι το τελευταίο update και δεν είναι branded.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ψάξτε για το UK Generic R2BA020! ;)

Είναι το τελευταίο update και δεν είναι branded.

 

 

Οκ εντάξει σ ευχαριστώ θα το παλέψω :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με μεγάλη ικανοποίηση βλέπω την μπαταρία του κινητού μου από το πρωί έως τώρα με κλήσεις (3-4) να είναι στο 96%. Το έχω αγοράσει εδώ και μία εβδομάδα και έχει κάνει 6-7 φορτίσεις. Όλα καλά!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

@dumakos.

Πρόσεξε στο DeviceID.txt να μην έχεις κενά η επιπλέον γραμμές. Μόνο το deviceid. Εγώ την πρώτη φορά είχα πατήσει enter στο τέλος και μου πέταγε ανάλογο μύνημα.

Επιπλέον τρέξε το DeviceID.jar από τον φάκελο "1st" για να δεις όλες τις εγγραφές της registry και δοκίμασε τες μια προς μια.

 

Καλή επιτυχία.

Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας.Τελικα τα καταφερα αφου υπηρχε αλλο id πιο κατω που δεν το εβλεπα.και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, για την αναβάθμιση σε R2BA020 θα μπορώ να πω πιο πολλά αύριο που θα έχω επεξεργαστεί τη συσκεύη περισσότερο και θα έχω παρατηρήσει και τη διάρκεια της μπαταρίας. ;)

 

Kαι τελικά?

Εχει διαφορά αξίζει ο κόπος?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη η R2BA020 σε θεμα ταχυτητας και επαθα πλακα με τη μπαταρια κραταει σχεδον το διπλασιο.. σχεδον! Μπορειτε να αλλαξετε χρωματα στο timescape, εχει ενα πωραιο προγραμματακι για backup επαφων, μηνυματων, κτλ... αυτα.. δε μου'ρχεται κατι αλλο, παντως καλο ειναι να την περασετε οσοι δεν το κανατε ακομη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη η R2BA020 σε θεμα ταχυτητας και επαθα πλακα με τη μπαταρια κραταει σχεδον το διπλασιο.. σχεδον! Μπορειτε να αλλαξετε χρωματα στο timescape, εχει ενα πωραιο προγραμματακι για backup επαφων, μηνυματων, κτλ... αυτα.. δε μου'ρχεται κατι αλλο, παντως καλο ειναι να την περασετε οσοι δεν το κανατε ακομη.

 

Μα δεν θα έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση? Πότε προβλέπεται?

 

Οι νέες προδιαγραφές του Android 3.0. Μέσα είμαστε κι εμείς! (ως υλικό) http://www.gsmarena.com/more_details_on_the_android_30_aka_gingerbread_requirements-news-1782.php

Edited by geovision
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...