Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να κανω root τη συσκευη μου αλλα πρεπει να εχω λεει κατι για java και τα σχετικα.τι ειναι αυτο και γενικως που το βρισκω που το εγκαθιστω για να μπορεσω να προχωρησω?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω root τη συσκευη μου αλλα πρεπει να εχω λεει κατι για java και τα σχετικα.τι ειναι αυτο και γενικως που το βρισκω που το εγκαθιστω για να μπορεσω να προχωρησω?

 

http://www.java.com/en/download/manual.jsp ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το xperia 580 ευρο τηλεφωνο ειναι low end device μη χ*σω.... grrrrr

 

Όταν οι ναυαρχίδες της Google που αναμένεται να φορέσουν το Gingerbread θα έχουν 2 Ghz επεξεργαστή και 800mHz - 1GHz RAM , τι να κλ****ει και το XPERIA? Σα να βάζεις πατίνι να τρέξει με αυτοκίνητο! :lol:

Αλλά το αγαπάω όπως και να 'χει!

Μωρέ ... ας πάρει Froyo κι εγώ δε θέλω τίποτα άλλο! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα αλλα παλι μου βγαζει error.Αυτο το path πως το ρυθμιζω?ειμαι σε απογνωση.αν μπορει καποιος να δωσει αναλυτικοτατες πληροφοριες και βοηθεια.Πιασαμε πατο.
Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα αλλα παλι μου βγαζει error.Αυτο το path πως το ρυθμιζω?ειμαι σε απογνωση.αν μπορει καποιος να δωσει αναλυτικοτατες πληροφοριες και βοηθεια.Πιασαμε πατο.

 

Κατ' αρχάς, ψυχραιμία! :p

Δεύτερον, έχεις εγκατεστημένο στο PC σου το SEUS;

Αν όχι, κατέβασέ το από εδώ και εγκατέστησέ το.

Αν δεν έχεις κάνει ποτέ αναβάθμιση μέσω SEUS δεν υπάρχει το DeviceID καταχωρημένο στη registry των Windows. Άρα, άνοιξε το SEUS, ακολούθησε τις οδηγίες και αναβάθμισε το τηλέφωνο αν υπάρχει διαθέσιμη νεότερη έκδοση και αν όχι, κάνε απλά repair.

Μετά κάνε restart το pc σου και ξεκίνησε τη διαδικασία για το root, όπως την εξηγεί αυτό το

.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τζιφος.Παλι μου βγαζει λαθος για java και κατι τετοια.Αντε παλι να το ξαναχτισουμε το ρημαδι.

 

Έχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση Java, έτσι;

 

Δοκίμασε και το άλλο:

πήγαινε Start>Run>regedit

και ψάξε το string USB\Vid_0fce&Pid_adde\ και αντέγραψε έναν αριθμό της μορφής 1&23cfa456&7&8.

Αυτό είναι το DeviceID σου.

Edited by Lillifee

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια θήκη για το Χ10 σαν αυτή που έδεινε το P1i στο κουτί του, δηλαδή να είναι εφαρμοστή ή και σαν πουγκί με κορδονάκι. Δεν θέλω να είναι μόνιμα στο κινητό, ούτε να ανοίγει σε στυλ φλιπ κτλ. Έχει κανένας να προτείνει κάποια καλή;

 

Αυτή σου κάνει ?

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280511740580&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Link to comment
Share on other sites

To χperia 10 θα αναβαθμιστει σε froyo τις επομενες εβδομαδες

http://pocketnow.com/tech-news/froyo-coming-to-xperia-x10-in-the-coming-weeks

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΜΟΣ....τι επαθαν ξαφνικα?? αντε να δουμε....

Απαντανε στο root που έγινε στη συσκευή τους (μας)... Σου λέει, αυτοί κάνουν root για να αποκτήσουν το Froyo (OK, και για άλλους λόγους αλλά αυτός είναι ο Νο.1 πιστεύω), ε θα τους το δώσουμε εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως! Επιτελους, αλλα δεν μπορω να καταλαβω δεν θελουν να ειναι ναυαρχιδα αυτο το κινητο? γιατι τοσο καιρο πληρης αδιαφορια, ή τωρα ξαφνικα ειδαν τις υπογραφες μας για FROYO κτλ..??
Link to comment
Share on other sites

To χperia 10 θα αναβαθμιστει σε froyo τις επομενες εβδομαδες

http://pocketnow.com/tech-news/froyo-coming-to-xperia-x10-in-the-coming-weeks

 

Έχουν καταλάβει λάθος εκεί στο pocketnow! Η SE στο απόσπασμα που παρατίθεται κάνει λόγο για την αναβάθμιση R2AB020 και όχι για την αναβάθμιση σε Android 2.1, πόσο μάλλον για Froyo (2.2). Απλή παραπληροφόρηση!

 

**X10i**

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καταλάβει λάθος εκεί στο pocketnow! Η SE στο απόσπασμα που παρατίθεται κάνει λόγο για την αναβάθμιση R2AB020 και όχι για την αναβάθμιση σε Android 2.1, πόσο μάλλον για Froyo (2.2). Απλή παραπληροφόρηση!

 

**X10i**

 

Σωστά..

 

Καμμία rom για τους rootαρισμένους έχει βγεί ? Πολύ θέλω να δω αν τελικά παίζει το multitouch.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καταλάβει λάθος εκεί στο pocketnow! Η SE στο απόσπασμα που παρατίθεται κάνει λόγο για την αναβάθμιση R2AB020 και όχι για την αναβάθμιση σε Android 2.1, πόσο μάλλον για Froyo (2.2). Απλή παραπληροφόρηση!

 

**X10i**

 

Έτσι ακριβώς, αλλα λέει η θειά μου, αλλά ακούν τ'αυτιά μου.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ ρε παιδιά... Βασικά με έβαλε σε σκέψεις το post του geovision για το brand της συσκευής του που είναι Cosmote... Έψαξα το δικό μου λοιπόν, και είναι επίσης Cosmote (βέβαια εμένα είναι και η SIM μου Cosmote, αλλά από ότι κατάλαβα αυτό δε παίζει ρόλο).

 

Σκέφτομαι λοιπόν να προχωρήσω σε unbranding ακολουθώντας τη γνωστή λύση με την αντιγραφή/μετονομασία των αρχείων στον κατάλληλο φάκελο του SEUS. Κυρίως με ενδιαφέρει να παίρνω πιο γρήγορα τα updates γιατί μάλλον τα Cosmote branded αργούν (ακόμη έχω την 014 και δε βρίσκει updates).

 

Αυτό λοιπόν που θέλω να ρωτήσω είναι αν πχ διαλέξω τα files για UK Generic, θα μπορώ να έχω ελληνικά σαν γλώσσα? Γιατί προφανώς το UK Generic θα δείχνει στο κρυφό μενού Country UK (υποθέτω), αρα μήπως στην πρώτη έναρξη δε μου έχει καν τα ελληνικά σαν επιλογή?

 

Και κάτι ακόμη, αν η υπόθεση μου είναι σωστή και στο Country αναγνωρίζει UK, λογικά και στο Google market δε θα μου εμφανίζονται οι paid εφαρμογές? Ή παίζει κάνα geotagging εκεί?

 

Σωστά..

 

Καμμία rom για τους rootαρισμένους έχει βγεί ? Πολύ θέλω να δω αν τελικά παίζει το multitouch.

Μη γράφεις τέτοια πράγματα όταν είναι online η Lillifee. Στο xda που κάποιοι επέμεναν πως το multitouch είναι ακόμη ανοιχτό ως ενδεχόμενο/δυνατότητα, μόνο που δε τους σταύρωσε!!! :p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ ρε παιδιά... Βασικά με έβαλε σε σκέψεις το post του geovision για το brand της συσκευής του που είναι Cosmote... Έψαξα το δικό μου λοιπόν, και είναι επίσης Cosmote (βέβαια εμένα είναι και η SIM μου Cosmote, αλλά από ότι κατάλαβα αυτό δε παίζει ρόλο).

 

Σκέφτομαι λοιπόν να προχωρήσω σε unbranding ακολουθώντας τη γνωστή λύση με την αντιγραφή/μετονομασία των αρχείων στον κατάλληλο φάκελο του SEUS. Κυρίως με ενδιαφέρει να παίρνω πιο γρήγορα τα updates γιατί μάλλον τα Cosmote branded αργούν (ακόμη έχω την 014 και δε βρίσκει updates).

 

Αυτό λοιπόν που θέλω να ρωτήσω είναι αν πχ διαλέξω τα files για UK Generic, θα μπορώ να έχω ελληνικά σαν γλώσσα? Γιατί προφανώς το UK Generic θα δείχνει στο κρυφό μενού Country UK (υποθέτω), αρα μήπως στην πρώτη έναρξη δε μου έχει καν τα ελληνικά σαν επιλογή?

 

Και κάτι ακόμη, αν η υπόθεση μου είναι σωστή και στο Country αναγνωρίζει UK, λογικά και στο Google market δε θα μου εμφανίζονται οι paid εφαρμογές? Ή παίζει κάνα geotagging εκεί?

 

Μα δεν νομίζω να έχει βγει αναβάθμιση για εμάς ακόμα εδώ στην Ελλάδα. Τις επόμενες εβδομάδες θα την δούμε μέσω ασύρματης συνδεσης. Άρα και το unbranding δεν νομίζω να παίζει ρόλο. Άσε που δεν πιστεύω ότι είναι branded η συσκευή μας!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Ε και πως εξηγείς ότι η δική σου συσκευή λέει Cosmote έχοντας SIM της Wind? Άντε η δική μου θα μπορούσε να το τραβάει από τη SIM, η δική σου όμως?
Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Αυτό ακριβώς έγραψε το μέλος sakiss στο πρώτο πρώτο post αυτής της σελίδας...

Link to comment
Share on other sites

ουπςςςςςς!!!εχεις δικιο φιλε μου,sorry για το αχρηστο post,ειναι που ολοι περιμενουμε το froyo με αγωνια!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ ρε παιδιά... Βασικά με έβαλε σε σκέψεις το post του geovision για το brand της συσκευής του που είναι Cosmote... Έψαξα το δικό μου λοιπόν, και είναι επίσης Cosmote (βέβαια εμένα είναι και η SIM μου Cosmote, αλλά από ότι κατάλαβα αυτό δε παίζει ρόλο).

 

Σκέφτομαι λοιπόν να προχωρήσω σε unbranding ακολουθώντας τη γνωστή λύση με την αντιγραφή/μετονομασία των αρχείων στον κατάλληλο φάκελο του SEUS. Κυρίως με ενδιαφέρει να παίρνω πιο γρήγορα τα updates γιατί μάλλον τα Cosmote branded αργούν (ακόμη έχω την 014 και δε βρίσκει updates).

 

Αυτό λοιπόν που θέλω να ρωτήσω είναι αν πχ διαλέξω τα files για UK Generic, θα μπορώ να έχω ελληνικά σαν γλώσσα? Γιατί προφανώς το UK Generic θα δείχνει στο κρυφό μενού Country UK (υποθέτω), αρα μήπως στην πρώτη έναρξη δε μου έχει καν τα ελληνικά σαν επιλογή?

 

Και κάτι ακόμη, αν η υπόθεση μου είναι σωστή και στο Country αναγνωρίζει UK, λογικά και στο Google market δε θα μου εμφανίζονται οι paid εφαρμογές? Ή παίζει κάνα geotagging εκεί?

 

Η generic uk έχει ελληνικά αλλά το market δεν θα έχει τις paid εφαρμογές . Αν κάνεις debrand στην generic uk θα σου βγάλει και το update R2BA020.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...