Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λιγο offtopic: Αυτο το πολυδιαφημισμενο πιτογυρο-σκοπιο του 4ου μηλοφωνου τι διαφορα εχει απο το δικο μας ταπεινο accelerometer???

 

:lol: :lol: :lol: (κάθε φορά που κάποιος το λέει έτσι, ξεκαρδίζομαι!!)

Το πιτογυρο-σκόπιο αναγνωρίζει κινήσεις 360 μοιρών στο χώρο, ενώ το accelerometer ανιχνεύει την κίνηση σε σχέση με την επιτάχυνση... κααααάτι τέτοιο!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο το πολυδιαφημισμενο πιτογυρο-σκοπιο του 4ου μηλοφωνου

ΧΑΧΑ!!

Να ρωτήσω κάτι και πάλι, εγκατέστησα το flyscreen και τη χρησιμοποιώ ως lockscreen. Πως απενεργοποιώ το default κλείδωμα του Android?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα,

Έχω τα εξής θέματα με το Χ10 μου:

 

1) Στην κάθε επαφή μπορώ να επιλέξω και διαφορετικό ringtone αλλά μόνο από αυτά που έχει ο κατασκευαστής. Πως μπορώ να βάλω τα δικά μου; Τα έχω ήδη μεταφέρει σε κάποιο φάκελο, αλλά δεν μπορώ να επιλέξω τον φάκελο αυτό.

.

 

 

Για να βρεις τα ringtone σου πρέπει να τα κανεις play ,την στιγμή που τα ακούς σταμάτησέτα και με το πλήκτρο menu Όρισε τα ως ήχο κλήσης μετά θα σου τα εμφανισει στο μενού ;)

 

 

Backup επαφών SIM & SMS πώς κάνατε? :confused: :confused: :confused:

 

Κανεις συγχρονισμό με google , αν προτιμάς κάποια εφαρμογή να σου κανει την δουλειά το Mybackup pro (paid)

Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις τα ringtone σου πρέπει να τα κανεις play ,την στιγμή που τα ακούς σταμάτησέτα και με το πλήκτρο menu Όρισε τα ως ήχο κλήσης μετά θα σου τα εμφανισει στο μενού ;)

 

Σωστός! ;)

Ή μπορεί να τα βάλει στην κάρτα μνήμης στο φάκελο media/audio/ringtones και έτσι να εμφανίζονται στη λίστα μαζί με τα προεπιλεγμένα!

 

Κανεις συγχρονισμό με google , αν προτιμάς κάποια εφαρμογή να σου κανει την δουλειά το Mybackup pro (paid)

 

Πολυυυύ καλή εφαρμογή!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Backup επαφών SIM & SMS πώς κάνατε? :confused: :confused: :confused:

 

 

Ψάξε στο market για το mobile backup ii. Κάνει αντίγραφα ασφαλείας στις επαφές, στα sms, στο calendar κλπ. Με βολεύει πολύ και είναι πολύ απλό στην χρήση. Αποθηκεύει τα πάντα στην sd. Είναι FREE!

 

Παιδιά 2 ερωτήσεις γρήγορες για όποιον φίλη/φίλο μπορεί να απαντήσει.

 

1. Από το κρυφό μενού είδα ότι το τηλέφωνο είναι από Ελλάδα και το Brand είναι Cosmote. Παίζει να είναι branded η συσκευή? Δεν νομίζω αλλά έτσι ρωτάω. Φοράει το firm 014 και update πουθενά

 

2. Πως κάνω install μια εφαρμογή. ΟΚ, πήγα να βάλω το google earth, κατέβασα το apk στην sd, ξεκινάει το install από τον ASTRO αλλά μου λέει δεν μπορεί να κάνει install.

 

Ευχαριστώ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις γρήγορες για όποιον φίλη/φίλο μπορεί να απαντήσει.

 

1. Από το κρυφό μενού είδα ότι το τηλέφωνο είναι από Ελλάδα και το Brand είναι Cosmote. Παίζει να είναι branded η συσκευή? Δεν νομίζω αλλά έτσι ρωτάω. Φοράει το firm 014 και update πουθενά

 

2. Πως κάνω install μια εφαρμογή. ΟΚ, πήγα να βάλω το google earth, κατέβασα το apk στην sd, ξεκινάει το install από τον ASTRO αλλά μου λέει δεν μπορεί να κάνει install.

 

Ευχαριστώ

 

1. Όχι, δε νομίζω ότι είναι branded! Σου λέει Cosmote γιατί διαβάσε τη SIM σου! ;)

 

2. Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι για Android 2.1 :(

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. Όχι, δε νομίζω ότι είναι branded! Σου λέει Cosmote γιατί διαβάσε τη SIM σου! ;)

 

2. Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι για Android 2.1 :(

 

 

Οχι οχι η sim είναι wind!:)

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι η sim είναι wind!:)

 

Αααααάντε...! :blink:

Πάντως δε νομίζω να παίζει branding τουλάχιστον σε επίπεδο περιορισμών/εξτρά εφαρμογών από Cosmote.

Δεν ξέρω με τις αναβαθμίσεις τι γίνεται, αυτά ποτέ δεν τα κατάλαβα! :rolleyes:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αααααάντε...! :blink:

Πάντως δε νομίζω να παίζει branding τουλάχιστον σε επίπεδο περιορισμών/εξτρά εφαρμογών από Cosmote.

Δεν ξέρω με τις αναβαθμίσεις τι γίνεται, αυτά ποτέ δεν τα κατάλαβα! :rolleyes:

 

Να σαι καλά, παρακολουθώ τι γράφεις όπως και άλλων εδώ. Υπάρχει ένα θέμα με το ηχείο και ένα θέμα με την μπαταρία. Εμένα με 5 φορτίσεις έως τώρα μου βγάζει 1 μέρα γεματη. Με όλα όμως, ομιλία, σερφάρισμα (όχι πολύ) σμσ κλπ. Πιστεύω ότι μετά 5-10 φορτίσεις θα με βγάζει 2. Επίσης με καίει το λειτουργικό αν και πλέον πιστεύω ότι θα το δούμε το froyo. Η συσκευή με έχει εντυπωσιάσει πάντως είναι ακριβώς αυτό που ήθελα και φυσικά....πανέμορφη σε λευκό. ΚΑΙ ΑΝΔΡΙΚΗ φυσικά 100%!:lol::lol::lol:

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Guys , οσοι ειστε rooted , μπορειτε να δοκιμασετε αυτο να δουμε τι λέει?http://code.google.com/p/market-enabler/

Ξεγελας το android market και νομιζει οτι το κινητο σου δεν ειναι απο ελλαδα με αποτελεσμα να μπορεις να κατεβασεις κανονικα paid εφαρμογες....

Για εμάς τους μη rooted υπαρχει τροπος να εχουμε paid ? pls pm me .

Link to comment
Share on other sites

FYI , συνειδητοποιω σιγα σιγα , οτι το κινητο μας δεν συμπεριφερεται οπως τα windows ...

 

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! ;)

Ή μπορεί να τα βάλει στην κάρτα μνήμης στο φάκελο media/audio/ringtones και έτσι να εμφανίζονται στη λίστα μαζί με τα προεπιλεγμένα!

 

 

 

Να προσθέσω επισεις οτι αν έχεις εγκαταστήσει το Handcent SMS τοτε μπορείς να επιλέξεις για ringtones όποιο τραγούδι θέλεις ευκολότερα (τώρα το ανακάλυψα) ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά δεν προλαβαίνω να φλασάρω την μια rom βγαίνει άλλη τι είναι στραγάλια.:p

 

 

τι εννοείς? έλεος δηλαδή εγώ είμαι ακόμα στην 014!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς? έλεος δηλαδή εγώ είμαι ακόμα στην 014!

 

Ότι λέει ο τίτλος αυτή είναι η τελευταία ROM (αν δεν κάνω λάθος:wink:)

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει ο τίτλος αυτή είναι η τελευταία ROM (αν δεν κάνω λάθος:wink:)

 

δηλαδή αν συνδέσω το κινητό στο update της se θα μου πει ότι έχω αυτό το update?

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν συνδέσω το κινητό στο update της se θα μου πει ότι έχω αυτό το update?

 

Δυστυχώς όχι αυτή είναι ROM από άλλη χώρα οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος έναν καλό Uninstaller σκέπτομαι να βάλω τον Quick Uninstaller τι έχετε βάλει εσεις ??? Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια θήκη για το Χ10 σαν αυτή που έδεινε το P1i στο κουτί του, δηλαδή να είναι εφαρμοστή ή και σαν πουγκί με κορδονάκι. Δεν θέλω να είναι μόνιμα στο κινητό, ούτε να ανοίγει σε στυλ φλιπ κτλ. Έχει κανένας να προτείνει κάποια καλή;
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Guys , οσοι ειστε rooted , μπορειτε να δοκιμασετε αυτο να δουμε τι λέει?http://code.google.com/p/market-enabler/

Ξεγελας το android market και νομιζει οτι το κινητο σου δεν ειναι απο ελλαδα με αποτελεσμα να μπορεις να κατεβασεις κανονικα paid εφαρμογες....

Για εμάς τους μη rooted υπαρχει τροπος να εχουμε paid ? pls pm me .

 

Λειτουργεί μια χαρά το Market Enabler! Βλέπω πάρα πολλές εφαρμογές που πριν δεν εμφανίζονταν, συμπεριλαμβανομένων και μη δωρεάν. Τέλειο είναι!

Για μη rooted δεν υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό! :(

 

Έχει να προτείνει κάποιος έναν καλό Uninstaller σκέπτομαι να βάλω τον Quick Uninstaller τι έχετε βάλει εσεις ???

 

Εμένα μου αρέσει το xUninstall ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποσο με ξενέρωσε αυτή η είδηση...

* Android 3.0 Gingerbread will be released in mid- October (around 15 -16th), 2010. First handsets shipping in November/December – for the Holiday Season.

* Minimum hardware requirements for Android 3.0 devices are: 1GHZ CPU, 512MB or RAM, displays from 3.5" and higher. We all of course heard that Android handsets with 2GHz CPU's are coming.

* New 1280×760 resolution available for the devices with displays of 4" and higher

* Completely revamped user interface. If you want to get a feeling of what Android 3.0 Gingerbread UX is like, check out the Gallery App on Nexus One. The same overall feel, light animated transitions,etc. Natively, through all the UI.

* Android's split into 2 branches becomes official. 3.0 for top of the line/high end devices. Cheap, low-end mass market handsets will keep Android 2.1/2.2

 

Δλδ το xperia 580 ευρο τηλεφωνο ειναι low end device μη χ*σω.... grrrrr

 

To video που αναφερεται πιο πανω ειναι αυτό. (θελει να πει οτι στην εκδοση 3 ολο το UI θα έχει εφε ομοια με την gallery του Froyo....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω άλλη μία... Πως γίνεται να αφαιρέσουμε το default κλείδωμα του Android?

 

Το έχουμε αναφέρει και παλαιότερα... No Lock ;)

Αλλά έχε υπόψη σου ότι το κινητό θα "ξυπνάει" με οποιοδήποτε πλήκτρο, οπότε δεν ενδείκνυται για τσέπη!

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ειμαι νεος κατοχος το Χ10 οποτε θα μπορουσε καπιος να μου πει πως βλεπω το Κρυφο μενου?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...