Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή το κινητό το έκανες rooted για να το αναβαθμίσεις ή η αναβάθμιση στη νέα version μπορεί να γίνει και χωρίς να το πειράξουμε τόσο (rooted).

 

Δεν το έκανα root για να το αναβαθμίσω, απλά η τελευταία έκδοση λογισμικού έχει κυκλοφορήσει και rooted, οπότε πέρασα αυτή. Μέχρι στιγμής, όλα τελεία!! :-)

 

Sent from my X10i using Tapatalk

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή είδηση αν είναι αληθινή! http://www.cnet.com.au/who-else-is-getting-android-2-2-339304181.htm
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

 

Hard rubber case :

http://cgi.ebay.com.au/HARD-RUBBER-CASE-COVER-SONY-ERICSSON-X10-XPERIA-BLACK-/110535709457?cmd=ViewItem&pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item19bc711311

Πολυ καλη ! διοτι δεν πιανει ολο το κινητο μπρος πισω σαν κατι αλλες αλλα αφηνει το μπροστινο μερος ελευθερο καλυπτωντας ομως τις γωνιες (pretty safe)

Και με λευκο xperia κανει καλη διχρωμια. Extra ογκος is not an issue με αυτη τη θηκη και την σιλικονατη που ειπα πριν. (με την δερματινη it is .... ) Plus πηρα και 1 ζελατινα για την οθονη.

 

Kαι για να σας γλιτωσω απο πράξεις , ολα μαζι κοστισαν λιγο κατω απο 20 ευρο.Pall mall...

Αν γυριζα το χρονο πισω δε θα έπαιρνα την δερματινη θηκη (δεν ειναι για τσεπη)

Tα παραπανω ερχονται και σαν ενιαιο πακετο αλλα δεν ειναι ακριβως τα ιδια ...Eλπιζω να μη σας κουρασα με το review.

 

Να σαι καλά!

 

Κι εγώ την γλυκοκοιτάζω αυτή αλλά δεν ήξερα τι παίζει με τα είδη από Χογκ Κογκ, αν υπάρχει καμιά κρυφή χρέωση από τελωνείο κτλ επειδή είναι εκτός EU.

 

Αλλά αφού λες όλα καλά και έχει και καλό κράτημα θα την χτυπήσω μάλλον!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω και timescape & mediascape καπούτ ε?

 

Όχι, όχι! Είναι μια κανονική ROM μόνο που έχει root privileges! :D

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή είδηση αν είναι αληθινή! http://www.cnet.com.au/who-else-is-getting-android-2-2-339304181.htm

 

Καλά τα νέα βλέπω , άντε να δούμε το φρόγιο στο Χ10

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά με προέλευση τα Βαλκάνια και έκδοση την 16 δε μου βγάζει αναβάθμιση.

Σε ποια επιλογή ακριβώς μέσα στο κρυφο μενού βλέπετε την προέλευση, γιατι στο mini δεν βλέπω να γράφει κάτι τέτοιο...

 

Άκυρο! είδα πιο πάνω που το γράφατε. Εμένα στο mini γραφει απλά Ε10i, χωρίς προέλευση...

Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

Guys please επειδη με πιεζει το DOA και μπορω ακομα να το επιστρεψω πισω και να παρω καινουριο , μπορειτε να δοκιμασετε το earphone test kai να μου πειτε αν ακουτε το ηχειο να γρατζουναει ?

οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο , απλα πατηστε (τερμα αριστερο και τερμα δεξι κουμπι):

 

αριστερο-δεξι -δεξι -αριστερο- δεξι - αριστερο- αριστερο-δεξι

 

thanks in advance:wacko:

 

απλα μπες service info--> model info

Link to comment
Share on other sites

 

...... Πάντως αν όντως δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση, και είναι πάντα ΟΝ, εμένα παίζει και να είναι χαλασμένος...

 

Αν μπεις στο κρυφό μενού, έχει test για τον proximity sensor, οπότε θα σου φύγει και η απορία αν δουλεύει ή όχι... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα και ευχαριστούμε για το review!

 

Μόλις πέρασα την generic UK R2BΑ020 ROM γιατί δεν άντεχα να περιμένω να βγει από SEUS!!! :lol:

Και είναι και rooted! ;)

Επειδή στο xda έχει γίνει, όπως ήταν φυσικό, αχταρμάς, ακολούθησα τις οδηγίες από αυτό το

(ο τύπος φαίνεται ελλεινός :p αλλά έχει αναλυτικές οδηγίες και έχει μαζέψει όλα τα αρχεία που χρειάζονται σε ένα download).

Η νέα ROM είναι πολύ πιο γρήγορη, θα επανέλθω με περισσότερα αφού επαναφέρω τις ρυθμίσεις μου και τις εφαρμογές που θέλω. ;)

 

τι κερδιζουμε κανοντας αυτη την αναβαθμιση? προσθετει κατι στο τηλεφωνο??

Link to comment
Share on other sites

τι κερδιζουμε κανοντας αυτη την αναβαθμιση? προσθετει κατι στο τηλεφωνο??

 

Βελτιώσεις και διάφορες μικρές προσθήκες. Υπάρχει και αυτό το

με ένα review του νέου firmware. Όσο για το root, από μόνο του δεν είναι προσθήκη, απλά σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις κάποια πράγματα που πριν δε μπορούσες λόγω περιορισμένης πρόσβασης στο σύστημα.

Γενικά, για την αναβάθμιση σε R2BA020 θα μπορώ να πω πιο πολλά αύριο που θα έχω επεξεργαστεί τη συσκεύη περισσότερο και θα έχω παρατηρήσει και τη διάρκεια της μπαταρίας. ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο κρυφό μενού, έχει test για τον proximity sensor, οπότε θα σου φύγει και η απορία αν δουλεύει ή όχι... :)

Λοιπόν μπήκα στα test του κρυφού menu και ιδού:

Proximity switch OFF!!!!!

Πως το ενεργοποιώ?

Τροποποίηση: Γράφει OFF γιατί δεν υπήρχε επαφή. Αν βάλω μπροστά στο ηχείο το χέρι μου λειτουργεί. Το θέμα είναι ότι λειτουργεί μόνο στο πάνω μέρος του κινητου που σημαίνει ότι στην τσέπη δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλεύει.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπήκα στα test του κρυφού menu και ιδού:

Proximity switch OFF!!!!!

Πως το ενεργοποιώ?

Τροποποίηση: Γράφει OFF γιατί δεν υπήρχε επαφή. Αν βάλω μπροστά στο ηχείο το χέρι μου λειτουργεί. Το θέμα είναι ότι λειτουργεί μόνο στο πάνω μέρος του κινητου που σημαίνει ότι στην τσέπη δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλεύει.

 

Λειτουργεί μόνο στο πάνω μέρος του κινητού γιατί εκεί βρίσκεται ο αισθητήρας. ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο την νεα official rom δεν βλεπω και καμια σημαντικη διαφορα ακομη! Πχ ο ηχος παραμενει ιδιος και μετα την κληση κλειδωνει αμεσως κτλ κτλ.. μονο το πληκτρολογιο στην αρχη οταν ζηταει ΡΙΝ ειναι διαφορετικο.. (!)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά γιατί όλοι όσοι έχουν 200+ μηνύματα στην μπαρα έχουν 2 μπλε σημεία ενώ η Lillifee έχει μόνο ένα?
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά γιατί όλοι όσοι έχουν 200+ μηνύματα στην μπαρα έχουν 2 μπλε σημεία ενώ η Lillifee έχει μόνο ένα?

 

 

Για τιμωρία επειδή έκανε ρούτ :lol::lol::lol::lol:

 

Πραγματικά δε ξέρω ,αλλά δε μπόρεσα να κρατηθώ σόρυ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά γιατί όλοι όσοι έχουν 200+ μηνύματα στην μπαρα έχουν 2 μπλε σημεία ενώ η Lillifee έχει μόνο ένα?

 

Γιατί είμαι λιγότερο από 100 μέρες μέλος! ;-) Ή με τιμωρούν επειδή είμαι ξερόλας!!!! :lol:

 

**X10i**

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν φήμες ότι τον Οκτώβριο θα βγει το Android 3.0 (Gingerbread) με ανανεωμένο UI. Η νέα έκδοση θα έχει αυξημένες απαιτήσεις σε hardware (τουλάχιστον 3.5 ίντσες οθόνη, 1GHz επεξεργαστή, 512MB RAM) και θα είναι για "hi end" συσκευές (1280 x 760 για οθόνες πάνω από 4 ίντσες).

Η έκδοση (2.2) froyo θα παραμείνει για τις υποδιέστερες (χμμμμ).

Όταν η SE θα μας δώσει την 2.1 μπορεί να υπάρχει ήδη η 3.

Αυτό θα πει πρόοδος. LOL

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/android-gingerbread-sm.jpg

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν φήμες ότι τον Οκτώβριο θα βγει το Android 3.0 (Gingerbread) με ανανεωμένο UI. Η νέα έκδοση θα έχει αυξημένες απαιτήσεις σε hardware (τουλάχιστον 3.5 ίντσες οθόνη, 1GHz επεξεργαστή, 512MB RAM) και θα είναι για "hi end" συσκευές (1280 x 760 για οθόνες πάνω από 4 ίντσες).

Η έκδοση (2.2) froyo θα παραμείνει για τις υποδιέστερες (χμμμμ).

Όταν η SE θα μας δώσει την 2.1 μπορεί να υπάρχει ήδη η 3.

Αυτό θα πει πρόοδος. LOL

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/06/android-gingerbread-sm.jpg

 

Ακόμη κι έτσι νά'ναι, καμία τωρινή συσκευή Android δεν υπάρχει με τέτοιο hardware-τουλάχιστον στην οθόνη, άρα, αν ισχύουν οι φήμες, καμία δε θα μπορέσει να αναβαθμιστεί στην 3.0 ;)

 

Η αλήθεια είναι πάντως, πως οι μηχανικοί της SE έπρεπε να κρατήσουν το αρχικό timeframe και να δώσουν έστω κοντά στα Χριστούγεννα την 2.2, αντί της 2.1 2 μήνες πριν.. Όλο βλακείες κάνουν..:rolleyes:

 

οσοι τα αναβαθμισατε ειδατε διαφορα στο ακουστικο;

 

Είναι θέμα hardware τελικώς. Καλά ξεμπερδέματα :p Τι ακριβώς τεστάριζαν 1 χρόνο σχεδόν; Και μετά λένε πολλοί για το iPhone μόνο....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα,

Έχω τα εξής θέματα με το Χ10 μου:

 

1) Στην κάθε επαφή μπορώ να επιλέξω και διαφορετικό ringtone αλλά μόνο από αυτά που έχει ο κατασκευαστής. Πως μπορώ να βάλω τα δικά μου; Τα έχω ήδη μεταφέρει σε κάποιο φάκελο, αλλά δεν μπορώ να επιλέξω τον φάκελο αυτό.

2) Πήγα να ανοίξω ένα pdf των 6MB και είπε οτι δεν υπήρχε αρκετή μνήμη!!! Έκανα reboot το κινητό αλλά πάλι το ίδιο. Δοκίμασε να το ανοίξει με την ενσωματωμένη εφαρμογή του officesuite. Μήπως πρέπει να βάλω κάτι άλλο;

3) Για το task manager ξέρω πως να κάνω switch applications. Πως βλέπουμε όμως ποιες και πόσες είναι οι ανοιχτές εφαρμογές; Θα πρέπει μήπως να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα από το market και αν ναι, έχετε να προτείνεται κάποιο καλό;

 

Αυτά για την ώρα και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα,

Έχω τα εξής θέματα με το Χ10 μου:

 

1) Στην κάθε επαφή μπορώ να επιλέξω και διαφορετικό ringtone αλλά μόνο από αυτά που έχει ο κατασκευαστής. Πως μπορώ να βάλω τα δικά μου; Τα έχω ήδη μεταφέρει σε κάποιο φάκελο, αλλά δεν μπορώ να επιλέξω τον φάκελο αυτό.

2) Πήγα να ανοίξω ένα pdf των 6MB και είπε οτι δεν υπήρχε αρκετή μνήμη!!! Έκανα reboot το κινητό αλλά πάλι το ίδιο. Δοκίμασε να το ανοίξει με την ενσωματωμένη εφαρμογή του officesuite. Μήπως πρέπει να βάλω κάτι άλλο;

3) Για το task manager ξέρω πως να κάνω switch applications. Πως βλέπουμε όμως ποιες και πόσες είναι οι ανοιχτές εφαρμογές; Θα πρέπει μήπως να βάλω κάποιο άλλο πρόγραμμα από το market και αν ναι, έχετε να προτείνεται κάποιο καλό;

 

 

Αυτά για την ώρα και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

2) Εγω χρησιμοποιω το Documents to go και δεν ειχα ποτε προβλημα - ειναι η paid εκδοση.

 

3) Δοκιμασε το Android System Info απο το market.

 

Λιγο offtopic: Αυτο το πολυδιαφημισμενο πιτογυρο-σκοπιο του 4ου μηλοφωνου τι διαφορα εχει απο το δικο μας ταπεινο accelerometer???

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...