Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε αφορμή το παρακάτω μήνυμα του Arxita, όσοι πιστοί προσέλθετε. :)

 

"Επίσης θα ήθελα να σας πώ το εξής.

Ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω ελληνικές φωνητικές εντολές για την καθοδήγηση στο We Travel.Εαν θέλετε μπορείτε να με βοηθείσετε στην μετάφραση.

Μπορώ να αλλάξω το αρχείο "Arrive.wav" που λέει "you have arrived at your destination" σε "έχετε φτάσει στον προορισμό σας".

Έαν ανοίξετε τον φάκελο wetravel/voice θα δείτε μια λίστα με φωνητικές εντολές στα Αγγλικά πχ 2ndLeft, 2ndRight κλπ.

Καλό θεωρώ πως θα ήταν να γράψουμε εδώ τι ακριβώς θα ακούγεται απο τη συσκευή για κάθε μία απο τις 42 φωνητικές εντολές που βρίσκονται στον φάκελο wetravel/voice.

Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω τους moderators του φόρουμ εάν το κρίνουν σκόπιμο να προωθήσουν αυτο το post ώστε να ''πιάσει τόπο''."

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

spidey, αν θες βοηθεια πες μου ρε.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω καποιες φωνητικές εντολες όπως ακούγονται και την μετάφραση όπως την φαντάζομαι...

 

1)Take second left - Πάρτε τον δεύτερο δρόμο αριστερά

2)Take second right - Πάρτε τον δεύτερο δρόμο δεξιά

3)Take third left - Πάρτε τον τρίτο δρόμο αριστερά

4)Take third right - Πάρτε τον τρίτο δρόμο δεξιά

5)Exit ahead - Έξοδος μπροστά

6)Exit left ahead - Έξοδος μπροστά αριστερά

7)Exit right ahead - Έξοδος μπροστά δεξιά

8)Ahead keep left - Μπροστά συνεχίστε αριστερά

9)Ahead keep right - Μπροστά συνεχίστε δεξιά

10)Ahead turn left - Μπροστά στρίψτε αριστερά

11)Ahead turn right - Μπροστά στρίψτε δεξιά

12)Keep left - Συνεχίστε αριστερά

13)Keep right - Συνεχίστε δεξιά

14)Turn sharply left - Στρίψτε ελαφρός αριστερά

15)Turn sharply left - Στρίψτε ελαφρός δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν.

 

Ελληνικές φωνητικές εντολές καθοδήγησης για το We Travel

 

Σας έχω ευχάριστα νέα.

 

Μετέφρασα και τις 42 φωνητικές εντολές στα ελληνικά και από το λίγο που το δούλεψα λειτουργούσαν σωστά.Απλά αντικαταστήστε τον φάκελο Voice που έχετε τώρα με αυτόν που κατεβάσατε.

 

Θα τις βρείτε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν.

 

Ελληνικές φωνητικές εντολές καθοδήγησης για το We Travel

 

Σας έχω ευχάριστα νέα.

 

Μετέφρασα και τις 42 φωνητικές εντολές στα ελληνικά και από το λίγο που το δούλεψα λειτουργούσαν σωστά.Απλά αντικαταστήστε τον φάκελο Voice που έχετε τώρα με αυτόν που κατεβάσατε.

 

Θα τις βρείτε εδώ.

ΑΨΟΓΟΣ ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

και μια ερωτηση για το full screen wetravel

απλα αντικαθιστουμε το αρχικο αρχειο με αυτο που εδωσες στο GT505 thread?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΑΨΟΓΟΣ ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

και μια ερωτηση για το full screen wetravel

απλα αντικαθιστουμε το αρχικο αρχειο με αυτο που εδωσες στο GT505 thread?

 

Δεν κάνει τίποτα φίλε μου.Χαρά μου είναι!

 

Ναί αντικαθιστούμε το αρχείο με αυτό που υπάρχει και κάνουμε ανοιγμα του .jad απο το κινητό να γίνει επανεγκατάσταση η μία μέθοδος.Η δεύτερη να κάνουμε εγκατάσταση το πρόγραμμα απο την αρχή δλδ διαγραφη του υπάρχον wetravel και εκκίνηση εγκατάστασης του "πειραγμένου'' wetravel.jad.Και φυσικά μέσα θα έχει τον καινούριο φάκελο Voice :D

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω το εξής.

Εάν δουλεύετε το Greek VoicePack που δημιούργησα σας παρακαλώ εάν κατά την λειτουργία του παρατηρήσετε κάποιο λάθος στις φωνητικές εντολές να το παραπέμψετε εδώ με μήνυμα να δούμε τι θα κάνουμε ώστε να βελτιωθεί.

 

 

Σύν Αθηνά και χείρα κίνει.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα φίλε μου.Χαρά μου είναι!

 

Ναί αντικαθιστούμε το αρχείο με αυτό που υπάρχει και κάνουμε ανοιγμα του .jad απο το κινητό να γίνει επανεγκατάσταση η μία μέθοδος.Η δεύτερη να κάνουμε εγκατάσταση το πρόγραμμα απο την αρχή δλδ διαγραφη του υπάρχον wetravel και εκκίνηση εγκατάστασης του "πειραγμένου'' wetravel.jad.Και φυσικά μέσα θα έχει τον καινούριο φάκελο Voice :D

σε ευχαριστω και παλι φιλε μου.

Αψογα ολα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέο μέλος, αν και ως επισκέπτης έχω περάσει πολλές ώρες στο site και στο forum. Συνεπώς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους σας για τον κόπο σας και τις πολύτιμες συμβουλές σας.

 

Ο λόγος που γράφτηκα είναι γιατί δυστυχώς στη μετάφραση του Αρχύτα, κάποιες από από τις οδηγίες είναι λάθος. Κατά τη γνώμη μου, και έχοντας τρέξει το We-Travel σε πολλούς δρόμους (το βάζω ακόμα και όταν ξέρω το δρόμο), η σωστή μετάφραση, με αλφαβητική σειρά των αρχείων, είναι:

 

***************************************

 

2ndLeft

Πάρτε τον δεύτερο δρόμο αριστερά

 

2ndRight

Πάρτε τον δεύτερο δρόμο δεξιά

 

3rdLeft

Πάρτε τον τρίτο δρόμο αριστερά

 

3rdRight

Πάρτε τον τρίτο δρόμο δεξιά

 

AhExit

Έξοδος μπροστά

 

AhExitLeft

Έξοδος μπροστά αριστερά

 

AhExitRight

Έξοδος μπροστά δεξιά

 

AhKeepLeft

Σε λίγο μπείτε στην αριστερή λωρίδα

 

AhKeepRight

Σε λίγο μπείτε στη δεξιά λωρίδα

 

AhLeftTurn

Ετοιμαστείτε να στρίψετε αριστερά

 

AhRightTurn

Ετοιμαστείτε να στρίψετε δεξιά

 

AhUTurn

Ετοιμαστείτε για αναστροφή

 

Arrive

Έχετε φτάσει στον προορισμό σας

 

BearLeft

Πάρτε την αριστερή διακλάδωση

 

BearRight

Πάρτε τη δεξιά διακλάδωση

 

Charge

Διόδια δακτυλίου (Σε κάποιες πόλεις πρέπει να πληρώσεις για να μπεις σε κάποιες περιοχές, ως μέτρο αποσυμφόρησης)

 

KeepLeft

Μείνετε αριστερά

 

KeepRight

Μείνετε δεξιά

 

LnLeft

Μείνετε στην αριστερή λωρίδα

 

LnRight

Μείνετε στη δεξιά λωρίδα

 

MwEnter

Μπείτε στον αυτοκινητόδρομο

 

MwExit

Πάρτε την έξοδο

 

MwExitLeft

Πάρτε την έξοδο στα αριστερά σας

 

MwExitRight

Πάρτε την έξοδο στα δεξιά σας

 

RbBack

Κάντε ολόκληρο τον κύκλο του κόμβου

 

RbCross

Διασχίστε τον κόμβο

 

RbExit1

Πρώτη έξοδος

 

RbExit2

Δεύτερη έξοδος

 

RbExit3

Τρίτη έξοδος

 

RbExit4

Τέταρτη έξοδος

 

RbExit5

Πέμπτη έξοδος

 

RbExit6

Έκτη έξοδος

 

RbLeft

Προχωρήστε αριστερά στον κόμβο

 

RbRight

Προχωρήστε δεξιά στον κόμβο

 

RoadEnd

Στο τέλος του δρόμου

 

SharpLeft

(Πάρτε την) Κλειστή στροφή αριστερά (ή: Στρίψτε απότομα αριστερά)

 

SharpRight

(Πάρτε την) Κλειστή στροφή δεξιά (ή: Στρίψτε απότομα δεξιά)

 

Straight

Συνεχίστε ευθεία

 

TryUTurn

αν είναι εφικτό

 

TurnLeft

Στρίψτε αριστερά

 

TurnRight

Στρίψτε δεξιά

 

UTurn

Κάντε αναστροφή

 

***************************************

 

Προσπάθησα να αλλάξω όσο λιγότερα μπορούσα. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέο μέλος, αν και ως επισκέπτης έχω περάσει πολλές ώρες στο site και στο forum. Συνεπώς θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους σας για τον κόπο σας και τις πολύτιμες συμβουλές σας.

 

Ο λόγος που γράφτηκα είναι γιατί δυστυχώς στη μετάφραση του Αρχύτα, κάποιες από από τις οδηγίες είναι λάθος. Κατά τη γνώμη μου, και έχοντας τρέξει το We-Travel σε πολλούς δρόμους (το βάζω ακόμα και όταν ξέρω το δρόμο), η σωστή μετάφραση, με αλφαβητική σειρά των αρχείων, είναι:

 

***************************************

 

2ndLeft

Πάρτε τον δεύτερο δρόμο αριστερά

 

2ndRight

Πάρτε τον δεύτερο δρόμο δεξιά

 

3rdLeft

Πάρτε τον τρίτο δρόμο αριστερά

 

3rdRight

Πάρτε τον τρίτο δρόμο δεξιά

 

AhExit

Έξοδος μπροστά

 

AhExitLeft

Έξοδος μπροστά αριστερά

 

AhExitRight

Έξοδος μπροστά δεξιά

 

AhKeepLeft

Σε λίγο μπείτε στην αριστερή λωρίδα

 

AhKeepRight

Σε λίγο μπείτε στη δεξιά λωρίδα

 

AhLeftTurn

Ετοιμαστείτε να στρίψετε αριστερά

 

AhRightTurn

Ετοιμαστείτε να στρίψετε δεξιά

 

AhUTurn

Ετοιμαστείτε για αναστροφή

 

Arrive

Έχετε φτάσει στον προορισμό σας

 

BearLeft

Πάρτε την αριστερή διακλάδωση

 

BearRight

Πάρτε τη δεξιά διακλάδωση

 

Charge

Διόδια δακτυλίου (Σε κάποιες πόλεις πρέπει να πληρώσεις για να μπεις σε κάποιες περιοχές, ως μέτρο αποσυμφόρησης)

 

KeepLeft

Μείνετε αριστερά

 

KeepRight

Μείνετε δεξιά

 

LnLeft

Μείνετε στην αριστερή λωρίδα

 

LnRight

Μείνετε στη δεξιά λωρίδα

 

MwEnter

Μπείτε στον αυτοκινητόδρομο

 

MwExit

Πάρτε την έξοδο

 

MwExitLeft

Πάρτε την έξοδο στα αριστερά σας

 

MwExitRight

Πάρτε την έξοδο στα δεξιά σας

 

RbBack

Κάντε ολόκληρο τον κύκλο του κόμβου

 

RbCross

Διασχίστε τον κόμβο

 

RbExit1

Πρώτη έξοδος

 

RbExit2

Δεύτερη έξοδος

 

RbExit3

Τρίτη έξοδος

 

RbExit4

Τέταρτη έξοδος

 

RbExit5

Πέμπτη έξοδος

 

RbExit6

Έκτη έξοδος

 

RbLeft

Προχωρήστε αριστερά στον κόμβο

 

RbRight

Προχωρήστε δεξιά στον κόμβο

 

RoadEnd

Στο τέλος του δρόμου

 

SharpLeft

(Πάρτε την) Κλειστή στροφή αριστερά (ή: Στρίψτε απότομα αριστερά)

 

SharpRight

(Πάρτε την) Κλειστή στροφή δεξιά (ή: Στρίψτε απότομα δεξιά)

 

Straight

Συνεχίστε ευθεία

 

TryUTurn

αν είναι εφικτό

 

TurnLeft

Στρίψτε αριστερά

 

TurnRight

Στρίψτε δεξιά

 

UTurn

Κάντε αναστροφή

 

***************************************

 

Προσπάθησα να αλλάξω όσο λιγότερα μπορούσα. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Σε ευχαριστω πολύ φίλε basher.Είναι πολύτιμη η βοηθεια σου.Όπως ειπα και όταν ανοιξε αυτο το θεμα καλο θα ήταν να υπάρχει συμβολη και άλλων χρηστων.Θα αντικαταστήσω όσα έθεσες.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικές φωνητικές εντολές καθοδήγησης για το We Travel (created by Arxitas)V.2 - Λήψη

Νέα βελτιωμένη έκδοση με την συμβολή του basher (01/11/2009)

Αντικαταστήστε τον υπάρχον φάκελο Voice με τον νέο φάκελο Voice στην συσκευή σας

gt505tools

Link to comment
Share on other sites

καταρχειν φιλε μου θελω να σου πω εσενα και σε οσουσ σε βοηθισαν για το θεμα αυτο ενα μεγαλο μπραβο και ενα ευχαριστω και θελω να σε ρωτησω ΄΄΄΄δουλευει και στο lg viety smart κανονικα?

να σου πω την αληθεια το εχω εγκαταστησει αλλα εχω τα εξης προβληματα

1 οταν εγκαθηστω το WeTravel.jad πρωσ το τελοσ μου λεει αποτυχια ελενχου ταυτοτητασ( εκανα εγκατασταση του WeTrαvel.jar

2 εκει που--- επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.8

 

την επιλογη να επιτρεπεται παντα δε μου τη βγαζει εχει μονο να μην επιτρεπεται ποτε η

ερωτηση παντα

γιατι αραγε?

3 εκει Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root?

(Others/Wetravel). το εχω περιπου 30 λεπτα μου γραφει αναγνωση προσβασησ δεδομενων...

τωρα δεν εχω παει ακομα παραπανο μπορεισ να με βοηθισεισ?

Link to comment
Share on other sites

καταρχειν φιλε μου θελω να σου πω εσενα και σε οσουσ σε βοηθισαν για το θεμα αυτο ενα μεγαλο μπραβο και ενα ευχαριστω και θελω να σε ρωτησω ΄΄΄΄δουλευει και στο lg viety smart κανονικα?

να σου πω την αληθεια το εχω εγκαταστησει αλλα εχω τα εξης προβληματα

1 οταν εγκαθηστω το WeTravel.jad πρωσ το τελοσ μου λεει αποτυχια ελενχου ταυτοτητασ( εκανα εγκατασταση του WeTrαvel.jar

2 εκει που--- επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.8

 

την επιλογη να επιτρεπεται παντα δε μου τη βγαζει εχει μονο να μην επιτρεπεται ποτε η

ερωτηση παντα

γιατι αραγε?

3 εκει Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root?

(Others/Wetravel). το εχω περιπου 30 λεπτα μου γραφει αναγνωση προσβασησ δεδομενων...

τωρα δεν εχω παει ακομα παραπανο μπορεισ να με βοηθισεισ?

 

Καταρχάς δεν γνωρίζω εάν το viewty smart έχει gps.

Επειδή η εγκατάσταση γίνετε απο το .jar δεν εμφανίζονται οι σωστές επιλογές στον ορισμό αδείας,η εγκατάσταση πρέπει να γινει απο το .jad.Δοκίμασε να αντικαταστήσεις τα αρχεία .jad και .jar με αυτά που βρίσκονται εδώ.

Αυτά είναι τα κανονικά και απο την σελίδα του we travel.Τρέξε απο το κινητο σου το .jad.

Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξα φιλε μου,σ ευχαριστω... να σε σε ρωτησω, οι χαρτες ειναι για αθηνα η πρεπει να τους κατεωασουμε ξεχοριστα? δε μου βρησκει αθηνα στην αναζητηση πολης
Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξα φιλε μου,σ ευχαριστω... να σε σε ρωτησω, οι χαρτες ειναι για αθηνα η πρεπει να τους κατεωασουμε ξεχοριστα? δε μου βρησκει αθηνα στην αναζητηση πολης

 

είχα το ίδιο πρόβλημα με Θεσσαλονίκη και έβαλα τους χάρτες του JIMDEM από το τέλειο site του και όλα κομπλέ! Για το site κοίτα το signature του!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

είχα το ίδιο πρόβλημα με Θεσσαλονίκη και έβαλα τους χάρτες του JIMDEM από το τέλειο site του και όλα κομπλέ! Για το site κοίτα το signature του!

πως θα τους βρω φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

πως θα τους βρω φιλε μου?

http://www.lgarenatools.dom.gr/ (το 3ο αρχειο μαν)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

exw edw kai 2 meres poy prospathw kai egw na treksw to jad arxeio alla tipota oti kai na kanw moy grafei apotixia elegxoy taytotitas exw to renoir an mporei kapoios na boithisei tha toy eimai ypoxreos kai an einai apo thessaloniki kai mporei na to kanei apo konta mias kai exw dokimasei ta panta tha einai akoma kalitera

 

Δοκίμασε αυτά εδώ τα .jad και .jar.Βάλτα στον φάκελο του WeTravel.Θα γίνει αντικατάσταση των παλιών αρχείων.Αυτά είναι απο την σελίδα του WeTravel.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..μολις εκανα εγγραφη..εχω κ εγω αυτο το προβλημα με το .jad ....δοκιμασα να αντικαταστισο τα αρχεια αλλα παλι τα ιδια..τι αλλο μπορω να κανω?εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

eyxrstw poly ti na pw den exw logia eisai teleios elpizw na deis to minima ayto prin to sbisoyn...

Kατάργηση γραφής greeklish

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..μολις εκανα εγγραφη..εχω κ εγω αυτο το προβλημα με το .jad ....δοκιμασα να αντικαταστισο τα αρχεια αλλα παλι τα ιδια..τι αλλο μπορω να κανω?εχει κανεις καμια ιδεα?

 

 

Αυτά τα αρχεία

είναι τα επίσημα απο την σελίδα του WeTravel.Λογικά αυτά πρέπει να λειτουργούν κανονικά.

Κατέβασε αυτό.Είναι το πρόγραμμα πλήρες όπως πρέπει να είναι για την εγκατάσταση.Τα αρχεία εγκατάστασης είναι ρυθμισμένα για το LG GT505.Εάν έχεις άλλη συσκευή τότε σε αυτόν τον φάκελο αντικατέστησε τα αρχεία .JAD - .JAR με αυτα που σου δίνω απο την επισήμη σελίδα του WeTravel.

 

Κανονικά θα πρέπει να λειτουργήσει....δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο απο αυτό.Δεν ξέρω τι συσκευή έχεις και εάν παίρνει JAD η JAR.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..μολις εκανα εγγραφη..εχω κ εγω αυτο το προβλημα με το .jad ....δοκιμασα να αντικαταστισο τα αρχεια αλλα παλι τα ιδια..τι αλλο μπορω να κανω?εχει κανεις καμια ιδεα?

 

φιλαρακι το ιδιο προβλημα ειχα, και οταν μου εδωσε το νεο .jad ο Arxitas παλι δε μου δουλεψε

ακου τι εκανα δε περιμανα να δουλεψει μεν αλλα δουλεψε.... χρησιμοποιω wind πρως το τελος της εγκαταστασης εκανε κατι με το δηκτυο, και στο τελος μου εβγαζε και μενα αδυναμια ελενχου ταυτοτητας... το εβλεπα απο τα οικονηδιο του σηματος(στο lg viety smart) εβαλα μια cosmote και ξανα εκανα την εγκατασταση του .jad και μου την εκανε κανονικα ..... δοκιμασε το με αλλη sim μιπως δουλεψει και σε σενα...

 

φιλε Arxita

υπαρχει χαρτης της αθηνας εδω η πρεπει να τουσ κατεβασουμε απο αλου, εχω το προγραμμα χωρις χαρτες της αθηνας, η εχω κανει κανενα λαθακι?

Link to comment
Share on other sites

φιλε Arxita

υπαρχει χαρτης της αθηνας εδω η πρεπει να τουσ κατεβασουμε απο αλου, εχω το προγραμμα χωρις χαρτες της αθηνας, η εχω κανει κανενα λαθακι?

 

Χάρτης της Αθήνας είναι μέσα σε χάρτη της Ελλάδος.

 

Χάρτες για το WeTravel της Ελλάδος υπάρχουν 2.

 

mgreece - Ο επίσημος που είναι στην σελίδα της WeTravel (αυτόν δουλεύω και είναι καλός αν και έχει greeklish).

 

N.I.wetravel_gr_maps - Είναι χάρτης που έχει φτιαχτεί μέσα απο το Garmin (λίγο τον δούλεψα και μου φάνηκε "κάπως").

 

Κατέβασε όποιον θες και βάλτον στον φάκελο WeTravel\Map.

 

Μπορείς να έχεις και τους δύο χάρτες μέσα αλλα θα είναι λίγο "βαρυ".Εάν θές και τους δύο μέσα τότε βάλε τον χάρτη που θες ως αρχικό στον φάκελο WeTravel\Map.

Θα φτιάξεις έναν φάκελο WeTravel\Maps και εκεί θα βάλεις 2 φακέλους έναν για τον 1ο χάρτη και έναν για τον 2ο χάρτη.Απο το μενού μπορείς να επιλέξεις αλλαγή χάρτη.Με αυτόν τον τρόπο τοποθετείς και χάρτες του εξωτερικού.

 

 

 

εχω το lg gt505...αλλα απο τιν vodafon..ελπιζω να τα καταφερω...σε ευχαριστω...

 

 

Και εγώ το LG GT505 έχω και μου φαίνεται περίεργο αυτό που μου λές.Είναι μέσα στον φάκελο του We Travel όλοι οι υποφάκελοι κανονικά όπως στην φωτογραφία; -

 

Oι φάκελοι Maps και Voices που έχω δεν παίζουν ρόλο.

 

Θα σου πώ κάτι να κάνεις αλλά κάνε και ενα backup αρχείων JAD και JAR που έχεις.

 

1)Απο τον υπολογιστή σου Πηγαινε στο αρχείο .JAD και κάνε δεξί κλικ.Επέλεξε άνοιγμα με Σημειωματάριο.

 

2)Ψάξε τα εξής :

MIDlet-Certificate-1-1: και κώδικας

MIDlet-Certificate-1-2: και κώδικας

MIDlet-Certificate-1-3: και κώδικας

(είναι με τη σειρά και είναι περίπου στη μέση μέχρι το τέλος)

Μόλις τα βρείς διέγραψέ τα.Είναι η ταυτότητα του προγράμματος όπου φέρει και τη ψηφιακή υπογραφή του προγράμματος.Δεν θα χάσεις τίποτα άμα το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...