Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανένα site δεν λειτουργεί όπως έχουν ήδη πει και τα παιδιά από πάνω. ακόμα και από το getgar όταν πας να το κατεβάσεις λέει "αποτυχία ελέγχου ταυτότητας". υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κατεβάσουμε; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

Μόλις πήρα το πρώτο μου τηλέφωνο με GPS (SAMSUNG B2710), και προσπάθησα να κατεβάσω την ελληνική έκδοση του προγράμματος WE TRAVEL, αλλά τα link δεν υπάρχουν πια! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να τα βρώ; Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια......μολις εβαλα το we travel στο κινητο μου με ελληνικουσ χαρτεσ κτλ και με βρισκει μια χαρα, οταν παω ομωσ να βαλω μια πολη για να την βρει μου λεει απο κατω ''κανενα'' και τιποτε αλλο...... μηπωσ μορει κανεισ να μου γραψει αναλητικα τι πρεπει να κανω ωστε να παρω οδηγιεσ για να παω σε εναν προρισμο που θα επιλεξω? θα του ημουν πολυ ευγνομων.........
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

προσοχή η προηγούμενες οδηγίες καταργήθηκαν Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες [ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τo ένα αρχείο που δίνοντονται εδω

http://www.mediafire.com/?yylzz2i1z1k Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού(ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ με skin new) και οι ελληνικές φωνητικές εντολές (ΒΕΛΤΙΩΜΕΝES)

- Τώρα πάμε στο..μενού =αλλά αρχεία =wetravel =Wetravel .jar(για θέλουν έχει το jad μέσα )

κάνουμε εγκατάσταση τώρα οκ =οκ .θα μας βγάλη δυο κουτάκια .κλικ στο πρώτο και διαλέγουμε γλώσσα .....GR .στο δεύτερο κουτάκι έχει τέσσερα skin (εγώ έβαλα το πορτοκαλί )οκ και πατάμε (να επιτρέπετε (το πρώτο klik )

και οκ.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

καλη επυτηχια

το wetravel τώρα λειτουργεί κανονικά.

 

δίνω και το δεύτερο χάρτη που εινε λίγο καλύτερος από το πρώτο .απλός κάνετε αλλαγή τους φακέλους map στο wetravel .σβήνετε το πρώτο map φάκελο επικοληση το δεύτερο http://www.rapidshare.com/#!download...1_v4.rar|86292

:!:
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ πιο πάνω δεν δουλεύει !!!! "http://www.rapidshare.com/#!download...1_v4.rar|86292".Αν μπορούσες να το ξανά ανεβάσεις ….

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά μια βοήθεια, από όποιον τα κατάφερε.

Εγκατέστησα το We-travel, στο Samsung monte, με το χάρτη του Arxitas, ο οποίος, για την Ήπειρο τουλάχιστον, είναι πολύ καλύτερος από τον δικό του.

Το πρόβλημά μου είναι ότι, ενώ μου κάνει οπτική πλοήγηση, δεν ακούγεται τίποτε από φωνητική πλοήγηση. Στις ρυθμίσεις έβαλα τον ήχο στο 100%. Στο ήχοι δεν κάνει τίποτε.

Τι δεν έχω κάνει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το site του wetravel δεν δοθλεθει δηλαδη δεν δουλευουν τα links τι μπορω να κανω για να ωρω το χαρτη τησ garmin αν μπορειτε ανεωαστε τον καποιος παρακαλω η στειλτε τον εδο kolakossek@hotmail.com
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

προσοχή η προηγούμενες οδηγίες καταργήθηκαν Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες greece_1.90_z11_v4[ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τo ένα αρχείο που δίνοντονται εδω

https://rapidshare.com/files/998300033/WeTravel__by_jim_25.7z Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού(ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ με skin new) και οι ελληνικές φωνητικές εντολές (ΒΕΛΤΙΩΜΕΝES)

- Τώρα πάμε στο..μενού =αλλά αρχεία =wetravel =Wetravel .jar(για όσους θέλουν έχει το jad μέσα για LG )

κάνουμε εγκατάσταση τώρα οκ =οκ .θα μας βγάλη δυο κουτάκια .κλικ στο πρώτο και διαλέγουμε γλώσσα .....GR .στο δεύτερο κουτάκι έχει τέσσερα skin (εγώ έβαλα το πορτοκαλί )οκ και πατάμε (να επιτρέπετε (το πρώτο klik )

και οκ.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

καλη επυτηχια

το wetravel τώρα λειτουργεί κανονικά.

Edited by jim_25
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
προσοχή η προηγούμενες οδηγίες καταργήθηκαν Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες greece_1.90_z11_v4[ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τo ένα αρχείο που δίνοντονται εδω

https://rapidshare.com/files/998300033/WeTravel__by_jim_25.7z Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού(ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ με skin new) και οι ελληνικές φωνητικές εντολές (ΒΕΛΤΙΩΜΕΝES)

- Τώρα πάμε στο..μενού =αλλά αρχεία =wetravel =Wetravel .jar(για όσους θέλουν έχει το jad μέσα για LG )

κάνουμε εγκατάσταση τώρα οκ =οκ .θα μας βγάλη δυο κουτάκια .κλικ στο πρώτο και διαλέγουμε γλώσσα .....GR .στο δεύτερο κουτάκι έχει τέσσερα skin (εγώ έβαλα το πορτοκαλί )οκ και πατάμε (να επιτρέπετε (το πρώτο klik )

και οκ.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

καλη επυτηχια

το wetravel τώρα λειτουργεί κανονικά.

 

ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum!

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum!

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

 

οκ δεν το ηξερα, αλλα α απαντησει ο jim_25 . εχει ολες τισ ελληνικες πολεις αυτο που δινει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνώμες για το wisepilot ???? for LG

 

Καταπληκτικό !!!

 

Το δουλεύω εδώ και πέντε μήνες και είναι άψογο.

Έχει μέχρι και τους τελευταίους χωματόδρομους.

 

Με ελάχιστη χρέωση στο Ιντερνετ, κάποια κίλο,

(άσε που έχω wind με 250ΜΒ) Με άμεση πρόσβαση από οπυδήποτε

στον λογαριασμό σου για οργάνωση ή και εκτύπωση του τριπ κ.α.

καλούδια. Και με map error report.

 

Με 5,95 Αποδεδειγμένο, μπορείς να το δοκιμάσεις για ένα μήνα.

 

https://www.lg.wisepilot.com/lg1/site/portal.jsp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φιλε μου jim εξηγησε μου κατι σε παρακαλω.το εχω εγκαταστησει το we-travel εχω βαλει την πολη μου και τιν οδο μου ολα καλα μεχρι εδω.μια ερωτηση μονο,θελω να παω απο τον οδο μου σε μια αλλη οδο .πηγαινω πλοηγηση διαλεγω πολη(την δικια μου)και την οδο που θελω να παω και μετα παταω μενου και εχει 2 επιλογες. παταω μενου και οκ ή παταω μενου και Navigate to C... ? ποιο απο τα 2?ας απαντησει καποιος σας παρακαλω? διαλεγω οδο μενου και οκ ή μενου και Νavigate to C... που γραφει???
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας, εχω καποια προβληματα με το WEtravel.Εχω ενα LG GT505,το ειχα αγορασει οταν ειχε κυκλοφορησει, κ ειχα βαλει με επιτυχια το wetravel κ το χρησιμοποιουσα μεχρι κ σημερα, αλλα εχασα την καρτα μνημης μου, κ εβαλα μια καινουρια, εσβεισα το wetravel απο τις εφαρμογες,κ προσπαθησα να το ξαναπερασω χωρις επιτυχια.Τα βηματα μου ηταν,μεταφορα του wetravel στην καρτα μνημης /Others/Wetravel , εκτελεση του jar (το jad δε το τρεχει), γινετε η εγκατασταση κ τρεχω το προγραμμα, εκει μου εντοπιζει το ROOT κ μετα μου βγαζει ενα παραθυρο το οποιο γραφει, Aναγνωση προσβασης δεδομενων χρηστη κ εχει 2 επιλογες, Να επιτραπει η να Αρνηθω, επιλεγω να επιτραπει, παταω ΟΚ κ κολαει εκει κ δεν γινετε τπτ, (δεν κολαει το κινητο, αλλα η εφαρμογη, δεν κανει τπτ απολυτως, το αφησα κ 10 λεπτα μπας και, αλλα τπτ) καμια βοηθεια κανεις???
Let there be METAL!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
προσοχή η προηγούμενες οδηγίες καταργήθηκαν Ακριβή διάταξη αρχείων στο wetravel + χαρτες greece_1.90_z11_v4[ΕΤΟΙΜΟ].

 

Για αρχή εκτελείτε:

- Κατεβαζεται τo ένα αρχείο που δίνοντονται εδω

https://rapidshare.com/files/998300033/WeTravel__by_jim_25.7z Αποσυμπιέζεται κατευθείαν το αρχείο στον υπολογιστη,αντιγραφη και επικοληση στο others στη καρτα sd.

- Εκεί είναι φορτωμένα : το ελληνικό μενού(ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ με skin new) και οι ελληνικές φωνητικές εντολές (ΒΕΛΤΙΩΜΕΝES)

- Τώρα πάμε στο..μενού =αλλά αρχεία =wetravel =Wetravel .jar(για όσους θέλουν έχει το jad μέσα για LG )

κάνουμε εγκατάσταση τώρα οκ =οκ .θα μας βγάλη δυο κουτάκια .κλικ στο πρώτο και διαλέγουμε γλώσσα .....GR .στο δεύτερο κουτάκι έχει τέσσερα skin (εγώ έβαλα το πορτοκαλί )οκ και πατάμε (να επιτρέπετε (το πρώτο klik )

και οκ.

- Μετά ακολουθείτε : menu -> ρυθμίσεις -> GPS -> Αυτόνομο GPS [JSR-179].

-

- Ένα 5λεπτάκι στο μπαλκόνι / ταράτσα και ολα οκ!

καλη επυτηχια

το wetravel τώρα λειτουργεί κανονικά.

 

Προσπαθώ να βάλω το wetravel αλλά στο σημείο που κάνω εγκατάσταση με το αρχείο jad, μου βγάζει σύνδεση στο internet για να κάνει εγκατάσταση, προσπάθησα να παρακάμψω την σύνδεση αλλά δεν κάνει εγκατάσταση υπάρχει καμμία ιδέα (για κινητό LG GT505).

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες για το GT-505 της LG;

Το wisepilot είναι λίγο μούφα, χρεώνει για τη λήψη δεδομένων και κοστίζει πολύ για τις δυνατότητες που έχει.

Το πρόβλημα με την εγκατάσταση του WeTravel είναι ότι το .jad αρχείο βγάζει σφάλμα σύνδεσης και ο μόνος τρόπος να εγκατασταθεί στο τηλέφωνο είναι από το αρχείο .jar, μέσω του προγράμματος από τον υπολογιστή. Κάνει εγκατάσταση του WeTravel Midlet Suite, αλλά δεν έχει και ούτε δέχεται έξτρα δεδομένα. Πιο συγκεκριμένα, δεν μπορώ να φορτώσω χάρτες, φωνητικές εντολές, δεν μπορεί να δει το root, βγάζει άδειο χάρτη κλπ κλπ.

Αν έχει κάποιος λύση ας την προτείνει.

 

Προσπαθώ να βάλω το wetravel αλλά στο σημείο που κάνω εγκατάσταση με το αρχείο jad, μου βγάζει σύνδεση στο internet για να κάνει εγκατάσταση, προσπάθησα να παρακάμψω την σύνδεση αλλά δεν κάνει εγκατάσταση υπάρχει καμμία ιδέα (για κινητό LG GT505).

 

Βρήκα τρόπο να δουλέψει στο GT 505, αλλά με παλαιότερη έκδοση και "πειραγμένα" αρχεία-χάρτες.

Ξεχνάμε προς το παρόν τα ελληνικά και επιπλέον το κινητό χρειάζεται factory reset από το κρυφό μενού.

Αν έχεις όρεξη και θέλεις να δοκιμάσεις, στείλε pm να σου δώσω αρχεία, χάρτες και οδηγίες.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το εγκατεστησα σε ενα κλωνο iphone f7 και ολα πηγαν κανονικα αλλα δεν βρισκει δορυφορο.Μηπως γνωριζει καποιος γιατι? Πρεπει το κινητο να διαθετει a-gps? Edited by botman2
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Βλεπω οτι το θεμα ειναι "παγωμενο" πολυ καιρο.Αν υπαρχει περιπτωση καποιος που το ξερει καλα να μου στειλει μηνυμα η ας γραψει.Εχω καποιες αποριες!!Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...