Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αυτα εδω κοστίζουν;;

 

Κοστίζουν χρόνο :).... κατα τα άλλα είναι ένα δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλα να πω και γω ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσα παιδια εχουν δουλεψει πανω στους χαρτες και γενικα το wetravel και τα παρεχουν ετοιμα σε μας. :) Επιτελους καταφερα να το δουλεψω στο LG GT505 που απεκτησα προσφατα, αν και δε το εχω χρησιμοποιησει σε πραγματικες συνθηκες πλοηγησης ακομα. :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι νέος στο Forum και νέος χρήστης του LG GT500. Όσον αφορά το WeTravel δεν έχω να προσθέσω κάτι καινούριο, απλά θεωρώ χρήσιμο να παραθέσω την εμπειρία μου.

Κατέβασα τα αρχεία του Αρχύτα (We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505.rar – uploaded 18/01/2010), ακολούθησα τις οδηγίες που περιλαμβάνονται σε αυτά και εγκατέστησα το We-Travel 0.9.08 στο κινητό μου.

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση, ρύθμισα σύμφωνα με τις οδηγίες το πρόγραμμα (με κάποιες μικροδιαφορές όσον αφορά το menu για τις επιλογές οθόνης). Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε συνθήκες πλοήγησης αλλά φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

Το χρησιμοποίησα για εντοπισμό θέσης σε τρεις διαφορετικές περιοχές της ίδιας πόλης με επιτυχία. Σε συνθήκες καθαρού ουρανού εντόπισε και κλείδωσε δορυφόρους μέσα σε ένα λεπτό (σε λειτουργία αυτόνομου GPS). Σήμερα, με λίγη συννεφιά χρειάστηκαν περίπου 4 λεπτά.

Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και τα χρήσιμα links.

 

Προς όποιον γνωρίζει, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Εφόσον επιθυμούμε να αναβαθμίσουμε το εγκατεστημένο WeTravel με μία νεότερη έκδοση, θα πρέπει να απεγκαταστήσουμε την προηγούμενη και να επαναλάβουμε τη διαδικασία εγκατάστασης από την αρχή ή υπάρχει κάποια διαδικασία για το update;

Ευχαριστώ.

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" για να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι νέος στο Forum και νέος χρήστης του LG GT500. Όσον αφορά το WeTravel δεν έχω να προσθέσω κάτι καινούριο, απλά θεωρώ χρήσιμο να παραθέσω την εμπειρία μου.

Κατέβασα τα αρχεία του Αρχύτα (We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505.rar – uploaded 18/01/2010), ακολούθησα τις οδηγίες που περιλαμβάνονται σε αυτά και εγκατέστησα το We-Travel 0.9.08 στο κινητό μου.

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση, ρύθμισα σύμφωνα με τις οδηγίες το πρόγραμμα (με κάποιες μικροδιαφορές όσον αφορά το menu για τις επιλογές οθόνης). Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε συνθήκες πλοήγησης αλλά φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

Το χρησιμοποίησα για εντοπισμό θέσης σε τρεις διαφορετικές περιοχές της ίδιας πόλης με επιτυχία. Σε συνθήκες καθαρού ουρανού εντόπισε και κλείδωσε δορυφόρους μέσα σε ένα λεπτό (σε λειτουργία αυτόνομου GPS). Σήμερα, με λίγη συννεφιά χρειάστηκαν περίπου 4 λεπτά.

Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και τα χρήσιμα links.

 

Προς όποιον γνωρίζει, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Εφόσον επιθυμούμε να αναβαθμίσουμε το εγκατεστημένο WeTravel με μία νεότερη έκδοση, θα πρέπει να απεγκαταστήσουμε την προηγούμενη και να επαναλάβουμε τη διαδικασία εγκατάστασης από την αρχή ή υπάρχει κάποια διαδικασία για το update;

Ευχαριστώ.

Θα απεγκαταστήσεις την παλιά και θα βάλεις τη νέα.Καλωσήρθες στο φόρουμ :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ένα ARENA και έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα που γράφετε εδώ για να εγκαταστήσω το WeTravel εκτός απο το φλασάρισμα.. Το αποτέλεσμα το ίδιο.. Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας.... Τελικά βρέθηκε κάποιος τρόπος για να ξεπεραστεί αυτό το πρόβλημα;(έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων)... Και είναι λογικό να ζητάει να ανοίξει το Wi-Fi κατά την εγκατάσταση του jad; Η έκδοση του λογισμικού μου είναι KM900AT_V10v αν βοηθάει καθόλου... Αν μπορεί κανείς ας βοηθήσει μπας και δουλέψει το ρημάδι.. :) Thanx

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Καινούριος στο forum και μόλις αγόρασα ένα LG GT500 και όπως είναι φυσικό ψάχνω για προγράμματα.. Έχετε κανένα site να μου προτείνετε;

 

Καταρχήν ποιό αρχείο του Arxita δουλευει κανονικά (απ'το http://www.gt505tools.tk/);; Το τελευταίο; Θέλει καμμία παραπάνω ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

psyneck, το αρχείο του Αρχύτα We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505.rar – uploaded 18/01/2010 (το τελευταίο), δούλεψε κανονικά για εμένα χωρίς καμία άλλη ρύθμιση, σε LG GT500
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω προβλημα! εχω το lg gt505 και οταν φτανει εκει που λεει να ανοιξω το we travel.jad δεν μου κανει τιποτα το κινητο. καμια αλλαγη. δε μπορω να κανω εγκατασταση... τι να κανω; Ουτε αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας ουτε τιποτα!!!!!! Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Για όσους το αρχείο jad βγάζει αποτυχία ελέγχου ταυτότητας έχω να προτείνω το εξής:

Είχα εγκαταστήσει κ εγώ το wetravel κανονικά αλλά αναγκάστηκα να το ξαναβάλω λόγω factory reset.Έλα όμως που τα ίδια αρχεία (τα οποία είχα κατεβάσει από τον Jimdem) μου πετάνε το μήνυμα για αποτυχία ελέγχου ταυτότητας.Μόνο από το jar γινόταν εγκατάσταση αλλά με περιορισμένα δικαιώματα και στην διαδικασία του root κολούσε το κινητό για πολύ ώρα χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι. Κατέβασα από το site του wetravel μόνο το applications και χρησιμοποίησα από αυτό μόνο τα αρχεία jar και jad σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αρχεία από το φάκελο του wetravel που κατέβασα από το site του jimdem. Η εγκατάσταση έγινε κανονικά με το jad αφού πέρασα όλο το φάκελο στην κάρτα μνήμης (η εγκατάσταση του jad έγινε από εκεί) και όλα δουλεύουν ρολόι:happy:

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Για όσους το αρχείο jad βγάζει αποτυχία ελέγχου ταυτότητας έχω να προτείνω το εξής:

Είχα εγκαταστήσει κ εγώ το wetravel κανονικά αλλά αναγκάστηκα να το ξαναβάλω λόγω factory reset.Έλα όμως που τα ίδια αρχεία (τα οποία είχα κατεβάσει από τον Jimdem) μου πετάνε το μήνυμα για αποτυχία ελέγχου ταυτότητας.Μόνο από το jar γινόταν εγκατάσταση αλλά με περιορισμένα δικαιώματα και στην διαδικασία του root κολούσε το κινητό για πολύ ώρα χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι. Κατέβασα από το site του wetravel μόνο το applications και χρησιμοποίησα από αυτό μόνο τα αρχεία jar και jad σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αρχεία από το φάκελο του wetravel που κατέβασα από το site του jimdem. Η εγκατάσταση έγινε κανονικά με το jad αφού πέρασα όλο το φάκελο στην κάρτα μνήμης (η εγκατάσταση του jad έγινε από εκεί) και όλα δουλεύουν ρολόι:happy:

Εγώ το έκανα και αυτό αλλά μαλί...:( Και είναι λογικό να ζητάει να ανοίξω το Wi-Fi;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα και αυτό αλλά μαλί...:( Και είναι λογικό να ζητάει να ανοίξω το Wi-Fi;

 

Πρίν απ' όλα αυτά είχα κάνει τα πάντα, απαλοιφή μνήμης, επαναφορά ρυθμίσεων και καπάκι reset από το κρυφό μενού καθώς το jad δεν ήθελε με τίποτα να εγκατασταθεί. Μετά έκανα την διαδικασία που έγραψα και αμέσως όλα καλά. Έφτιαξε κιόλας και το πρόβλημα με το youtube.

Να ζητάει wifi δεν είναι λογικό, δεν του τραβάς ένα factory reset μπας και φτιάξει και εγκατασταθεί?

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Πρίν απ' όλα αυτά είχα κάνει τα πάντα, απαλοιφή μνήμης, επαναφορά ρυθμίσεων και καπάκι reset από το κρυφό μενού καθώς το jad δεν ήθελε με τίποτα να εγκατασταθεί. Μετά έκανα την διαδικασία που έγραψα και αμέσως όλα καλά. Έφτιαξε κιόλας και το πρόβλημα με το youtube.

Να ζητάει wifi δεν είναι λογικό, δεν του τραβάς ένα factory reset μπας και φτιάξει και εγκατασταθεί?

 

Στο τέλος αυτό θα γίνει ή φλασάρισμα... Λες να φταίει που το κινητό είναι Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος αυτό θα γίνει ή φλασάρισμα... Λες να φταίει που το κινητό είναι Vodafone?

ίσως αυτό να φταίει φίλε, το δικό μου είναι unbranded, ρίχτου ένα φλασάρισμα όπως έχουν κάνει πολλοί και ξαναδοκίμασε να εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει πως εγκαθιστω την εφαρμογη στο LG GT500 γιατι δεν τα καταφερνω..!......ευχαριστω!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχω εγκαταστησει την εφαρμογη οπως λεει ο arxitas αλλα δεν μου εμφανιζει τα ονοματα των δρομων οταν βρισκει σημα.Τι ρυθμιση πρεπει να κανω
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Γινεται οταν δινουμε στην πλοηγηση την οδο να δινουμε και τον αριθμο (πχ Ερμου 10) ? Γιατι ειναι πολυ γενικη η πλοηγηση αν γινεται μονο με το ονομα της οδου αν ο δρομος ειναι κανα χιλιομετρο ας πουμε. Οταν δοκιμασα την οδο κολλητα με τον αριθμο οπως γινεται στο wisepilot δε βρισκει κανενα αποτελεσμα. Μπορει να γινει κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Γνωριζουμε αν το προγραμμα θα δουλευει στο mini (GD880) ?

Τι εννοει οταν στα χαρακτηριστικα της συσκευης γραφει πως δεν διαθετει πλοηγηση ?

GPS NAI

GPS Χάρτες NAI (Google Maps)

GPS Πλοήγηση OXI

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Γνωριζουμε αν το προγραμμα θα δουλευει στο mini (GD880) ?

Τι εννοει οταν στα χαρακτηριστικα της συσκευης γραφει πως δεν διαθετει πλοηγηση ?

GPS NAI

GPS Χάρτες NAI (Google Maps)

GPS Πλοήγηση ΝΑΙ

 

ναι , αφου ειναι java.

Οτι μπορει να λειτουργήσει με αυτόνομο gps και όχι μονο μεσω bt.

Οτι υποστηριζει αποθηκευμενους χαρτες. (0 €)

Οτι η πλοηγηση είναι εφικτη.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Οτι η πλοηγηση είναι εφικτη.

Ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα ενω στα χαρακτηριστικα της συσκευης αναφερει στην πλοηγηση ενα μεγαλο ΟΧΙ, εσυ το κανεις ΝΑΙ και υποστηριζεις πως ειναι εφικτη.

Εχεις την συσκευη και δοκιμασες σε πραγματικες συνθηκες?

Γνωριζεις κατι διαφορετικο και αν ναι απο που προερχεται?

Παρακαλω εξηγησε γιατι ενδιαφερομαι συντομα για την συσκευη.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα ενω στα χαρακτηριστικα της συσκευης αναφερει στην πλοηγηση ενα μεγαλο ΟΧΙ, εσυ το κανεις ΝΑΙ και υποστηριζεις πως ειναι εφικτη.

Εχεις την συσκευη και δοκιμασες σε πραγματικες συνθηκες?

Γνωριζεις κατι διαφορετικο και αν ναι απο που προερχεται?

Παρακαλω εξηγησε γιατι ενδιαφερομαι συντομα για την συσκευη.

 

Οποιαδήποτε συσκευή (java) υποστηρίζει το we-travel. Το προγραμμα μπορει να υπολογισει αποστασεις να δωσει οδηγιες χωρις καμμια επιπλεον χρεωση.ειναι τελειως free και απο χαρτες και απο πλοηγηση.Εχω to renoir και δουλευω το we-travel με απολυτη επιτυχια. Το gps του βεβαια ειναι λιγακι αδυναμο, αλλα παλευεται για μια πλοηγηση.

Δεν χρειαζεται κατι περιεργο ή κατι επιπροσθετο.Απο μονο του το προγραμμα εχει πλοηγηση.Γιατι γραφει οτι δεν εχει μαλλον θα ειναι θεμα internet κλπ. Ίσως η λεξη πλοηγηση να εχει την εννοια συνδεση με δορυφορου και αποστολη δεδομενων.Το we-travel δεν το κανει.Απλά παίζει με τους δρόμους που εχεις φορτωσει.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε συσκευή (java) υποστηρίζει το we-travel. Το προγραμμα μπορει να υπολογισει αποστασεις να δωσει οδηγιες χωρις καμμια επιπλεον χρεωση.ειναι τελειως free και απο χαρτες και απο πλοηγηση.Εχω to renoir και δουλευω το we-travel με απολυτη επιτυχια. Το gps του βεβαια ειναι λιγακι αδυναμο, αλλα παλευεται για μια πλοηγηση.

Δεν χρειαζεται κατι περιεργο ή κατι επιπροσθετο.Απο μονο του το προγραμμα εχει πλοηγηση.Γιατι γραφει οτι δεν εχει μαλλον θα ειναι θεμα internet κλπ. Ίσως η λεξη πλοηγηση να εχει την εννοια συνδεση με δορυφορου και αποστολη δεδομενων.Το we-travel δεν το κανει.Απλά παίζει με τους δρόμους που εχεις φορτωσει.

 

Καλησπερα,

 

Οσον αφορα στο ΝΑΙ η ΟΧΙ της πλοηγησης ισως να αφορα στο αν γινεται η οχι ΦΩΝΗΤΙΚΗ πλοηγηση. Απο οτι μου ειπαν ΔΕΝ γινεται. Αρα ισως εκει πηγαινει το ΟΧΙ.

Αν το GPS των LG δεν επικοινωνει με δορυφορους και δεν κανει αποστολη δεδομενων, τοτε πως κανει εντοπισμο θεσης, πλοηγηση, κτλ ???

Μηπως θα μπορουσες να μου εξηγησεις τις διαφορες σε σχεση με τα Νοκια που χρησιμοποιω και που χρειαζονται απαραιτητα αυτες τις συνδεσεις για να λειτουργησουν.

 

Υ.Γ. Αφου τρεχει σε καθε συσκευη με Java,θα τρεχει και στα Νοκια ???

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου βγαζει στην κεντρικη οθονη no map data ξερει κανεις μηπως γιατι?

 

ενταξει νομιζω οτι εχουν σπασει τα νευρα μου...δεν μπορει καποιος να δωσει ολα τα βηματα και ολους τους χαρτες (τους σωστους εννοειτε) σε ενα λινκ? λιγη βοηθεια για τους ασχετους ρε παιδια...και τωρα που ξεσπασα αν θελει καποιος ας με βοηθησει.

εκανα εγκατασταση με ολα τα βηματα εκανε σερτσ ρουτ ολα οκ ΑΛΛΑ δεν μου βρισκει τιποτα ! μου γραφει no map data!

ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

με τον χαρτη απο το we travel site europe-greece,δουλευει αλλα ο χαρτης δεν εχει τιποτα απο πολεις...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...