Jump to content

We-Travel offline GPS program


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο Arxitas! Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο και στους υπόλοιπους που συμβάλλουν με τις φωνητικές εντολές και τους χάρτες! :)

Το προγραμματάκι είναι jet!

 

Κατέβασα και το VNC. "Unable to connect the target of the name cannot be found.?" Στη φόρμα Password βάζω τον κωδικό που έβαλα και στο server. Στη φόρμα Host το όνομα του pc;

Ας μου δώσει τα φώτα του κάποιος (ρυθμίσεις, τρόπος λειτουργίας κλπ)..

 

Στην φορμα Host βάζεις το IP και την PORT πχ. 73.51.4.128:5900 και στην φορμα Password το κωδικό που έχεις επιλέξει.

Κοίταξε το firewall και το modem/router να επιτρέπει το VNC.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

N.I.wetravel_gr_maps - Είναι χάρτης που έχει φτιαχτεί μέσα απο το Garmin (λίγο τον δούλεψα και μου φάνηκε "κάπως").

 

Με την τροποποίηση των Garmin ότι έκδοση και να βάλεις Ελληνική ή Αγγλική σου βγάζει τις πόλεις με Γερμανική διάταξη δηλαδή για Grevena πρέπει να γράψεις Ghrevena

Χθες δοκίμασα να τροποποιήσω καινούργια έκδοση αλλά τα ίδια μάλλον φταίει ο Mapgenerator γιαυτό είναι κάπως

Όποια άλλη βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

...o mapgenerator πως λειτουργει ρε παιδες γιατι απο το site του wetravel που το κατεβασα δεν τρεχει....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά, ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές που έχετε δώσει μέχρι τώρα για την χρήση GPS off line στο GT505. Έχω όμως κάποια προβλήματα που θα ήθελα να με βοηθήσετε να τα λύσουμε μαζί... προσπαθώ μέρες (κάνοντας χρήση των συμβουλών σας) αλλά δεν τα έχω καταφέρει.

 

Έχω εγκαταστήσει το WeTravel se GT 505.

Το έχω κατεβάσει από το gt505tools.tk

 

1) Δεν βρήσκει τη πόλη μου και την οδό. (έβαλα και διαφορετικό χάρτη μήπως αυτός του wetravel δεν ήταν καλός, έβαλα και του garmin. Δεν έγινε τίποτα.)

 

2) Δεν μηδενίζουν τα χιλιόμετρα στην μπεζ οθόνη με το πράσινο βελάκι (οπότε και σημαίνει ότι δεν βρήσκει δορυφόρο). Βγήκα σε ανοικτό χώρο και έκανα τα εξής όπως είπε ο jimmy

 

- Ρυθμίσεις -> GPS -> και κάνε τικ την επιλογή Αυτόνομο GPS (Internal GPS)

- Ρυθμίσεις -> Προχώρημένες -> Καταγραφή -> και κάνε τικ την επιλογή Ανίχνευση GPS (Trace GPS).

Δεν κατάφερα τίποτα.

 

 

3) Τα γράμματα των οδών είναι "γερμανικά" δεν τα καταλαβαίνεις. (έβαλα και διαφορετικό χάρτη μήπως αυτός του wetravel δεν ήταν καλός, έβαλα και του garmin. Δεν έγινε τίποτα.)

Συμβαίνει σε κάποιον να τα διαβάζει σωστά ήμήπως όλοι αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα και καλήτερα θα ήταν να τα έχουμε στα Αγγλικά (αγγλικά δεν το έχω δοκιμάσει μήπως και εκεί τα βγάζει "γερμανικά" και όχι greeklish)

 

Ευχαριστώ εκ τωνν προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά, ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές που έχετε δώσει μέχρι τώρα για την χρήση GPS off line στο GT505. Έχω όμως κάποια προβλήματα που θα ήθελα να με βοηθήσετε να τα λύσουμε μαζί... προσπαθώ μέρες (κάνοντας χρήση των συμβουλών σας) αλλά δεν τα έχω καταφέρει.

 

Έχω εγκαταστήσει το WeTravel se GT 505.

Το έχω κατεβάσει από το gt505tools.tk

 

1) Δεν βρήσκει τη πόλη μου και την οδό. (έβαλα και διαφορετικό χάρτη μήπως αυτός του wetravel δεν ήταν καλός, έβαλα και του garmin. Δεν έγινε τίποτα.)

 

2) Δεν μηδενίζουν τα χιλιόμετρα στην μπεζ οθόνη με το πράσινο βελάκι (οπότε και σημαίνει ότι δεν βρήσκει δορυφόρο). Βγήκα σε ανοικτό χώρο και έκανα τα εξής όπως είπε ο jimmy

 

- Ρυθμίσεις -> GPS -> και κάνε τικ την επιλογή Αυτόνομο GPS (Internal GPS)

- Ρυθμίσεις -> Προχώρημένες -> Καταγραφή -> και κάνε τικ την επιλογή Ανίχνευση GPS (Trace GPS).

Δεν κατάφερα τίποτα.

 

 

3) Τα γράμματα των οδών είναι "γερμανικά" δεν τα καταλαβαίνεις. (έβαλα και διαφορετικό χάρτη μήπως αυτός του wetravel δεν ήταν καλός, έβαλα και του garmin. Δεν έγινε τίποτα.)

Συμβαίνει σε κάποιον να τα διαβάζει σωστά ήμήπως όλοι αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα και καλήτερα θα ήταν να τα έχουμε στα Αγγλικά (αγγλικά δεν το έχω δοκιμάσει μήπως και εκεί τα βγάζει "γερμανικά" και όχι greeklish)

 

Ευχαριστώ εκ τωνν προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια...

 

 

1) Δοκιμασες και με ελληνικους και με λατινικους χαρακτηρες?...να υποθέσω οτι διαβασες ολα όσα γραφονται στο κυρίως φορουμ για το GT505?(για να μην γραφω τζαμπα , πραγματα που εκανες ηδη)

 

2) Πανε στις ρυθμισεις του κινιτου και στο GPS κανε τικ την επιλογη Αυτόνομο...

 

3)δεν εχω ιδεα! :p

Link to comment
Share on other sites

1) Δοκιμασες και με ελληνικους και με λατινικους χαρακτηρες?...να υποθέσω οτι διαβασες ολα όσα γραφονται στο κυρίως φορουμ για το GT505?(για να μην γραφω τζαμπα , πραγματα που εκανες ηδη)

 

2) Πανε στις ρυθμισεις του κινιτου και στο GPS κανε τικ την επιλογη Αυτόνομο...

 

3)δεν εχω ιδεα! :p

 

Thanx για τις απαντήσεις... για το θέμα με τις οδούς νομίζω θα το βρώ.... το θέμα μου είναι οτι δεν βλέπει δορυφόρο με τίποτα... έκανα αυτο που είπες "Αυτόνομο" και στην συσκευή του κινητού (κάτι που δεν είχα κανει) αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Thanx για τις απαντήσεις... για το θέμα με τις οδούς νομίζω θα το βρώ.... το θέμα μου είναι οτι δεν βλέπει δορυφόρο με τίποτα... έκανα αυτο που είπες "Αυτόνομο" και στην συσκευή του κινητού (κάτι που δεν είχα κανει) αλλά τίποτα...

 

Καμιά άλλη ιδέα μήπως και δω δορυφόρο πριν τα χριστούγεννα? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Θα βρείς! βγές έξω να βλέπεις ουρανό! (ταράτσα προτείνω). Για την πρώτη φορα θα περιμένεις κανα 5'. Ύστερα θα λοκάρει σε λιγότερο απο 1'.

Βγες σε χωρο περιμενε και πρωπατνως κοιτα τις ρυθμισεις σου αν ειναι σωστες. (wetravel: gps -> internal)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα, ο,τιδήποτε έχει να κάνει με το πρόγραμμα WeTravel θα το γράφουμε εδώ, δε θα ασχοληθούμε μόνο με τη μετατροπή στα ελληνικά, η οποία έτσι και αλλιώς έχει γίνει.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να αλλαχθεί ο τίτλος.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να αλλαχθεί ο τίτλος.

Τι τίτλο προτιμάς; :D

Το παρόν έγινε επισημασμένο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Οι παρενθέσεις παραπέμπου αλλού. Ίσως να έμπαινε ένα : " Τα πάντα για το We-travel " ή " We-travel" ή "We-travel και η κάμερα με τα μυστικά." :p

 

Οτιδήποτε... κάτι που να το γενικεύει θα έλεηγα...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Θα βρείς! βγές έξω να βλέπεις ουρανό! (ταράτσα προτείνω). Για την πρώτη φορα θα περιμένεις κανα 5'. Ύστερα θα λοκάρει σε λιγότερο απο 1'.

Βγες σε χωρο περιμενε και πρωπατνως κοιτα τις ρυθμισεις σου αν ειναι σωστες. (wetravel: gps -> internal)

 

Πάω ταράτσα.... :rolleyes: και επιστρέφω... να σας πω τα αποτελέσματα...

Το Internal... εννοεις αυτόνομο ε? Το έχω κάνει. Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Πάω ταράτσα.... :rolleyes: και επιστρέφω... να σας πω τα αποτελέσματα...

Το Internal... εννοεις αυτόνομο ε? Το έχω κάνει. Thanx.

 

:lol::lol: Παρε και κανα μπουφαν μην μας πουντιασεις!!!

 

Ωραιος ο τιτλος μας! Ετσι κανει μπαμ! (διαφημιση της κανουμε !):p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος η υπόθεση. Κάθησα 5 λεπτά στην ταράτσα (με την συσκευή μαζί μου :p ) Τίποτα. Έκανα κάποιες αλλαγές όπως ενεργοποίησα την Ανήχνευση GPS στο WeTravel Ρυθμήσεις > Προχωρημένες > Καταγραφή, κάθησα άλλα 5 λεπτά. Τίποτα. Έκανα restart το WeTravel... τίποτα... Υπάρχει περίπτωση να είναι μάπα το κινητό και να θέλει επισκευή? :cry:

Πάλι καλά που είχε βγάλει και ήλιο....

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Η κουκιδα στην γωνια σου εγινε πρασινη???

Δοκίμασε κάποιο άλλο πρόγραμμα για αρχή. το google maps (εχε και ενα wireless κοντα σου...)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος η υπόθεση. Κάθησα 5 λεπτά στην ταράτσα (με την συσκευή μαζί μου :p ) Τίποτα. Έκανα κάποιες αλλαγές όπως ενεργοποίησα την Ανήχνευση GPS στο WeTravel Ρυθμήσεις > Προχωρημένες > Καταγραφή, κάθησα άλλα 5 λεπτά. Τίποτα. Έκανα restart το WeTravel... τίποτα... Υπάρχει περίπτωση να είναι μάπα το κινητό και να θέλει επισκευή? :cry:

Πάλι καλά που είχε βγάλει και ήλιο....

Δε φταίει το κινητό.Δοκίμασε να βάλεις άλλες εκδόσεις του προγράμματος , αρχίζοντας από την τελευταία, που θα τη βρεις στο επίσημο site

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα 'λεγα το άλλο... Τους χάρτες τους έχεις κάνει root? Μήπως σε έχει βρεί το πρόγραμμα και δεν σου εμφάνισε δρόμους...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το WeTravel απο την ιστοσελίδα τους... στην αρχή είδα οτι έκανα και route τους χάρτες... το είχα κάνει και στην προηγούμνη εγκατάσταση... αλλά πάλι τίποτα.

Η μπαλίτσα πάνω δεξιά είναι πράσινη και αλλάζει όταν βάζω την επιλογή "ΑΥΤΟΝΟΜΟ" στο πεδίο GPS

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι πρασινη, λοκαρεις σωστα. το προβλημα ειναι να φορτωθουν και οι χαρτες πανω στο προγραμμα.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

...o mapgenerator πως λειτουργει ρε παιδες γιατι απο το site του wetravel που το κατεβασα δεν τρεχει....

 

...καμια λύση για το πως να χρησιμοποιήσω το map generator??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καπου υπαρχει καποιος οδηγος, αλλα δεν μπορω να θυμηθω που τον ειχα βρει....

Επιλέγεις απο το site (χαρτης ειναι) το μερος που θες να εχεις περασμενο, υστερα κατεβαζεις ενα αρχειακι και μετα το φορτωνεις με το προγραμμα κι κατεβαινουν τα αρχεια απο την αναλογη περιοχη...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατα μπερδευτεί...!

Βοήθεια...!

Έχω ένα SE YARI θα ήθελα να βάλω το WE TRAVEL!

Μπορείτε να μου δώσετε τα λινκ του προγράμματος απλά γιατί έχω καταμπερδευτεί...καθώς και τους Ελληνικούς χάρτες...

Σας ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.απο χτες ειμαι κατοχος του lg gt500 με συνδεση κοσμοτε.διαβαζω το φορουμ για να βαλω τους χαρτες μα 2-3 πραγματακια δεν μου γινονται.πχ δεν εχω την γλωσσα την ελληνικη παρολο που εχω κατεβασει τα λινκς του φορουμ κ δεν οταν ανοιγω το προγραμμα βλεπω μονο ενα πρασινο βελος κ δεν εχω την επιλογη του μενου.αν ειναι δυνατον καποιος να γραψει ενα αναλυτικο αρθρο με ολες τις οδηγιες της εγκαταστασης κ τα λινκς για το προγραμμα κ ολα τα εχτρα η αν μπορει να μου στειλει μηνυμα να βρεθουμε να τα κανουμε μαζι αν μενει αθηνα.ευχαριστω εκ των προτερων κ καλες γιορτες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...