Jump to content

Nokia: Νέα και επικαιρότητα


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλο και κάτι θα βρει η Nokia να κάνει κάτι παραπάνω για τις κάμερες της. Πιστεύω πως δεν θα το αφήσει έτσι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι σκόρπισαν νωρίτερα, ο Juha ήταν ο τελευταίος ;-)

 

Μην μου πληγωνετε τον evris

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μην μου πληγωνετε τον evris

Χάχα δεν με πληγώνουν. Μέχρι να πάρω Nokia, θα είναι όλα σε καλύτερη κατάσταση! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χάχα δεν με πληγώνουν. Μέχρι να πάρω Nokia, θα είναι όλα σε καλύτερη κατάσταση! ;)

 

Τι εννοείς "μέχρι" να πάρεις Nokia? Ρε προδόταρε !!!!

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "μέχρι" να πάρεις Nokia? Ρε προδόταρε !!!!

Ότι θα αργήσω να πάρω Nokia. What else...

Σε τι είμαι προδότης;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Οι πιο απαιτητικοί με τη Νοκια είναι και οι πιο φανατικοί Nokiaδες ;) Π.χ. evris, εμένα και άλλους Νοκιάδες του myphone :)

 

Ό,τι κι αν γίνει πάντως, το 808 δεν το πουλάω ;) Και κρατάω κι ένα Ν86 στην άκρη για εφεδρικό, τώρα που βγήκε και νέο custom firmware ;)

 

Για να δώσω το CM1 όμως και να πάρω νέο Νόκια για κύριο ξανά, πρέπει να με πείσει :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Οι πιο απαιτητικοί με τη Νοκια είναι και οι πιο φανατικοί Nokiaδες ;) Π.χ. evris, εμένα και άλλους Νοκιάδες του myphone :)

 

Ό,τι κι αν γίνει πάντως, το 808 δεν το πουλάω ;) Και κρατάω κι ένα Ν86 στην άκρη για εφεδρικό, τώρα που βγήκε και νέο custom firmware ;)

 

Για να δώσω το CM1 όμως και να πάρω νέο Νόκια για κύριο ξανά, πρέπει να με πείσει :)

Προσωπικά με έπεισε από το πρώτο Nokia 6 κιόλας. Αν και το είδα πιο αργά από το 3 και 5. Τα οποία κι αυτά με έπεισαν με τη σειρά τους, από την υφή τους και την ποιότητα που αισθάνθηκα στα χέρια μου!

Λέω αν είναι έτσι οι low και mid συσκευές της, φαντάσου πως θα είναι οι high end!!!

Το μόνο που περιμένω τώρα είναι να δω μιά συσκευή με amoled οθόνη.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με έπεισε από το πρώτο Nokia 6 κιόλας. Αν και το είδα πιο αργά από το 3 και 5. Τα οποία κι αυτά με έπεισαν με τη σειρά τους, από την υφή τους και την ποιότητα που αισθάνθηκα στα χέρια μου!

Λέω αν είναι έτσι οι low και mid συσκευές της, φαντάσου πως θα είναι οι high end!!!

Το μόνο που περιμένω τώρα είναι να δω μιά συσκευή με amoled οθόνη.

 

Και γω θα ήθελα να δω κάτι σε amoled και ενα super κινητό...Ως τότε ψάχνω απο δω και απο κει αντικαταστάτη του 920 που το χω 5 χρόνια.Επειδή φέτος εχω διαβάσει πολλά ενδιαφέροντα,αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα ήθελα να δω κάτι σε amoled και ενα super κινητό...Ως τότε ψάχνω απο δω και απο κει αντικαταστάτη του 920 που το χω 5 χρόνια.Επειδή φέτος εχω διαβάσει πολλά ενδιαφέροντα,αναμένουμε...

Αν θέλεις amoled, τότε θα πρέπει να περιμένεις το Nokia 9.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις amoled, τότε θα πρέπει να περιμένεις το Nokia 9.
Εχουμε κάποια ενημέρωση αν βγαίνει τωρα στη Βαρκελώνη η ποιό μετά;
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν, δεν ξέρω. Διάβασε κι εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457989

 

Τέλεια..ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έκανε δυνατό restart η Nokia πάντως, αν και πολλοί συμφορουμίτες την είχαν ήδη "καταδικάσει" σε πλήρη αποτυχία πριν καν ξεκινησει ;)

 

http://nordic.businessinsider.com/like-a-phoenix-from-the-ashes--nokias-brand-value-jumped-a-whopping-70-last-year--/

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Έκανε δυνατό restart η Nokia πάντως, αν και πολλοί συμφορουμίτες την είχαν ήδη "καταδικάσει" σε πλήρη αποτυχία πριν καν ξεκινησει ;)

 

http://nordic.businessinsider.com/like-a-phoenix-from-the-ashes--nokias-brand-value-jumped-a-whopping-70-last-year--/

Είναι η προκατάληψη πού έχουμε για κάθε εταιρεία που πέφτει και προσπαθεί να ορθοποδήσει! Να ήταν μόνο η Nokia....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Οι πιο απαιτητικοί με τη Νοκια είναι και οι πιο φανατικοί Nokiaδες ;) Π.χ. evris, εμένα και άλλους Νοκιάδες του myphone :)

 

Και κάααααπως έτσι, καταλαβαίνουμε όλοι γιατί έχω Xiaomi. :p Θέλει δουλίτσα η Nokia για να με πείσει ξανά να πάρω κάτι δικό της (καλό το αρχικό 8, αλλά δεν έχει το "κάτι"), ναι, καλό και «δυνατό» ξεκίνημα κλπ, αλλά με 6-7 μοντέλα δεν μπορείς να καλύψεις τις απαιτήσεις όλων των χρηστών. Και ΟΧΙ, δεν εννοώ εκείνη την τρέλα των mid-00's με 25 διαφορετικά μοντέλα που είχαν σχεδόν τα ίδια specs.

 

( Ένας παλιός, φανατικός Nokiaς :shifty: )

Uncommon Shooters Blogspot - Smartphone Photography on its best!

 

>>> https://uncommonshooters.blogspot.com <<<

Link to comment
Share on other sites

Και κάααααπως έτσι, καταλαβαίνουμε όλοι γιατί έχω Xiaomi. :p Θέλει δουλίτσα η Nokia για να με πείσει ξανά να πάρω κάτι δικό της (καλό το αρχικό 8, αλλά δεν έχει το "κάτι"), ναι, καλό και «δυνατό» ξεκίνημα κλπ, αλλά με 6-7 μοντέλα δεν μπορείς να καλύψεις τις απαιτήσεις όλων των χρηστών. Και ΟΧΙ, δεν εννοώ εκείνη την τρέλα των mid-00's με 25 διαφορετικά μοντέλα που είχαν σχεδόν τα ίδια specs.

 

( Ένας παλιός, φανατικός Nokiaς :shifty: )

Εγώ θα κρατήσω αυτό μέχρι τελικής... Μέχρι τότε αυτό το κάτι σίγουρα θα το έχει βγάλει η Nokia.

Αν και στην ουσία περιμένω προς το παρόν μόνο Nokia με oled οθόνη.

Με χαλάει που δεν βάζουν ραδιόφωνο στις ναυαρχίδες τώρα τελευταία. Αυτό ακολουθεί και η Nokia με το 8 βλέπω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

"Αυτό το κάτι που θέλω" :) Αυτό το κάτι θέλουμε οι περισσότεροι ;) Αυτό το κάτι που είχε π.χ. το 808 μοναδικός έρωτας, που δεν πουλιέται. Αυτό το κάτι του Ν9 με το MeeGo, του 1020 με την 40άρα στα WP, το κομψό premium E7 με πλήρες QWERTY, το διπλό slider N86 με την καλύτερη κάμερα σε κλασικό μη αφής κινητό, η σειρά "transformer" των Ν90, 91, 92, 93, 93i με περιστρεφόμενες κάμερες και οθόνες και τόσα άλλα...

 

Το Νόκια 8, το μόνο κάτι που είχε ήταν ο 3D ήχος. Η κάμερα δεν... Ελπίζουμε σε περισσότερα στο μέλλον, αν και οι χαμηλές κατηγορίες έχουν ήδη αξιόλογους αντιπροσώπους από Νόκια 2 και άνω ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

"Αυτό το κάτι που θέλω" :) Αυτό το κάτι θέλουμε οι περισσότεροι ;) Αυτό το κάτι που είχε π.χ. το 808 μοναδικός έρωτας, που δεν πουλιέται. Αυτό το κάτι του Ν9 με το MeeGo, του 1020 με την 40άρα στα WP, το κομψό premium E7 με πλήρες QWERTY, το διπλό slider N86 με την καλύτερη κάμερα σε κλασικό μη αφής κινητό, η σειρά "transformer" των Ν90, 91, 92, 93, 93i με περιστρεφόμενες κάμερες και οθόνες και τόσα άλλα...

 

Το Νόκια 8, το μόνο κάτι που είχε ήταν ο 3D ήχος. Η κάμερα δεν... Ελπίζουμε σε περισσότερα στο μέλλον, αν και οι χαμηλές κατηγορίες έχουν ήδη αξιόλογους αντιπροσώπους από Νόκια 2 και άνω ;)

Αυτό το κάτι σε όλο και λεπτοτερες συσκευές, σπανίζει πλέον. Δεν υπάρχουν πολλές επιλογές γι αυτό το κάτι. Ούτε για τους άλλους κατασκευαστές είναι εύκολο, πόσο μάλλον για τη Nokia που κάνει τώρα restart.

Στο μέλλον ναι. Όχι τώρα. Εδώ η Samsung εδώ και χρόνια λέει για αναδιπλούμενες οθόνες κι ακόμα έρχονται! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαζε μια συσκευή με full QWERTY σαν το Blackberry Passport ας πούμε, δεν θα έλεγα όχι. Από το E71 και μετά μου έχει λείψει το όλο αυτό setup, πραγματικά με βολεύει καθημερινά. Από τη μια όμως το 71 είναι ξεπερασμένο εδώ και πολλά χρόνια, από την άλλη το Blackberry είναι αρκετά περίεργο σαν smartphone (το έχω δοκιμάσει).

 

Αυτό είναι το "κάτι που θέλω" ξανά από τη Nokia, αυτό λείπει από τη γκάμα της για μένα ( και καμιά 6-7 άτομα ακόμα :lol: ).

Uncommon Shooters Blogspot - Smartphone Photography on its best!

 

>>> https://uncommonshooters.blogspot.com <<<

Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαζε μια συσκευή με full QWERTY σαν το Blackberry Passport ας πούμε, δεν θα έλεγα όχι. Από το E71 και μετά μου έχει λείψει το όλο αυτό setup, πραγματικά με βολεύει καθημερινά. Από τη μια όμως το 71 είναι ξεπερασμένο εδώ και πολλά χρόνια, από την άλλη το Blackberry είναι αρκετά περίεργο σαν smartphone (το έχω δοκιμάσει).

 

Αυτό είναι το "κάτι που θέλω" ξανά από τη Nokia, αυτό λείπει από τη γκάμα της για μένα ( και καμιά 6-7 άτομα ακόμα :lol: ).

Μάλλον είστε πολύ λίγοι για να ξαναβγάλει η Nokia τέτοια συσκευή. Είναι παράδοση της BlackBerry μόνο...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να και το πιό "μικρό" της Nokia:

https://www.gsmarena.com/mysterious_nokia_ta_1071_fcc_approval-news-29693.php

Δεν ξέρω αν έχουν λόγο ύπαρξης τα Nokia 1&2 μ' αυτά τα specs. Ειδικά των ram και αποθηκευτικού χώρου.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαζε μια συσκευή με full QWERTY σαν το Blackberry Passport ας πούμε, δεν θα έλεγα όχι. Από το E71 και μετά μου έχει λείψει το όλο αυτό setup, πραγματικά με βολεύει καθημερινά. Από τη μια όμως το 71 είναι ξεπερασμένο εδώ και πολλά χρόνια, από την άλλη το Blackberry είναι αρκετά περίεργο σαν smartphone (το έχω δοκιμάσει).

 

Αυτό είναι το "κάτι που θέλω" ξανά από τη Nokia, αυτό λείπει από τη γκάμα της για μένα ( και καμιά 6-7 άτομα ακόμα :lol: ).

 

Το τελευταίο πλήρες Qwerty της Νόκια ήταν το Ε7 και το Ν950 (έστω και περιορισμένα αντίτυπα), αλλά και το ακυκλοφόρητο "Lauta". Ήταν όμορφα πάντως, αρκετά λεπτά, μεγάλη οθόνη αφής και συρόμενο άνετο πληκτρολόγιο. Θα είχε ενδιαφέρον να ξαναβλέπαμε και τέτοια πάντως.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Γράφω, με κάθε επιφύλαξη,κάτι που έμαθα χτες. Όλα τα νέα mid και high Nokia που θα ανακοινωθούν δεν θα έχουν ραδιόφωνο fm.....wtf hmd;;;

Εμένα προσωπικά με έχασαν από πελάτη αν αυτό αληθεύει....

 

Καλημέρα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Γράφω, με κάθε επιφύλαξη,κάτι που έμαθα χτες. Όλα τα νέα mid και high Nokia που θα ανακοινωθούν δεν θα έχουν ραδιόφωνο fm.....wtf hmd;;;

Εμένα προσωπικά με έχασαν από πελάτη αν αυτό αληθεύει....

 

Καλημέρα σε ολους

Μέχρι στιγμής πάντως όλα έχουν. Δεν νομίζω να θέλει να κάνει κάτι τέτοιο η Nokia. Το μοναδικό που δεν έχει ράδιο αυτή τη στιγμή είναι μόνο το Nokia 8.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...