Jump to content

Device OS 4.6.1 & 5.0.0.xx (85xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορούμε να αναγράφουμε τα πάντα που αφορούν τα ΟS του 8520, προβλήματα, releases, reviews, κλπ

 

 

τελευταία έκδοση λογισμικού: 5.0.0.238 (leaked)

τελευταία έκδοση λογισμικού με ελληνικά: 4.6.1.314 (Official)

 

 

 

Last Updated: 3/11

 

 

Πώς κάνω αναβάθμιση Os στην συσκευή μου;

Πώς κάνω καθαρή εγκατάσταση os στην συσκευή μου; (recommended)

 

Ελληνικά σε non-multilanguage:

 

Κάνουμε extract το αρχείο στο C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\(os Folder)\Java

Στην συνέχεια τρέχουμε το Loader και επιλέγουμε input language greek

pass: hellsangel81

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέο multilanguage os για το 8520!

 

4.6.1.314

 

 

* Applications: 4.6.1.314

* Software Platform: 4.2.0.135

* File name: 8520wifiM_PBr4.6.1_rel465_PL4.2.0.135_A4.6.1.314.e xe

* File size 117mb

 

 

Download

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 8520 της οικογένειας δεν λαμβάνουν ούτε στέλνουν SMS.

Πάντα μέσα στο πλαίσιο του κειμένου γράφει NULL.

 

Τι μπορώ να κάνω? Δεν έχω ψάξει σε όλα τα ποστ αλλά λόγω λογισμικού και συσκευής έβαλα το πρόβλημ εδώ.

Το τηλ έχει την 4.6.1.305

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, φαίνεται να διορθώθηκε με την .314. Τουλάχιστον δεν μου το έχει βγάλει ακόμα. Γενικά πάντα οι εργοστασιακές εκδόσεις είναι αρκετά buggy.

 

Που να δείς πως ήταν του 9500!!!

Link to comment
Share on other sites

α! άρα το είχε κ άλλος.. Ευχαριστώ..

Κατεβάζω τώρα το 314 αλλά σέρνεται...Θα κάνω παράπονα στην Τ-Mobile για τους server της.. :)

 

 

edit: Πέρασα το 314, αλλά όταν κάνω sync τις επαφές με το outlook 2007 μου βγάζει ένα σφάλμα για 23 επαφές από τις 150.

Το σφάλμα είναι (080040fb3).

Πριν όμως δεν είχα πρόβλημα με το synching, μηπως το 314 είνια ποιο εξελιγμένο κ το ενοχλούν οι τόνοι και οι ελληνική χαρακτήρες?

Από την άλλη τα υπόλοιπα 127 νούμερα γιατί τα περνάει μια χαρα?

 

HELP!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Την βρήκα στο blackberryforums.com. Την έχει δοκιμάσει κανείς? Να την περάσουμε ή όχι?
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την περάσεις. Είναι πιο νέο από αυτό που αναγράφεται πιο πάνω.

 

Παραθέτω και το λίνκ: http://www.blackberryforums.com/general-8500-series-discussion-gemini/214971-latest-os-8520-4-6-1-470-4-6-1-318-multilanguage.html

 

Γενικά δεν θα δείς μεγάλες διαφορές από την .314. Εγώ στην θέση σου θα έκανα update μόνο αν φόραγα ακόμα την εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και καλή χρονιά! Είμαι νέος χρήστης blackberry, μόλις πριν από τρεις μέρες αγόρασα το 8520 από wind και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: μπαίνω στο wi-fi και προσπαθώ να ανοίξω ελληνικά sites, π.χ. in.gr και δεν μου βγάζει ελληνικούς χαρακτήρες στη σελίδα αλλά τα γνωστά "κινέζικα". Δεν έχει πρόβλημα π.χ. στο gmail που έχει και εκεί ελληνικά γράμματα.

Ξέρει κανείς κάποια λύση;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φταίει η κωδικοποίηση του Browser. Δε μπορείς να κάνεις κάτι.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν πρόκειται ποτέ να δω ελληνική ιστοσελίδα και με κανέναν τρόπο; Ούτε εάν ενεργοποιήσω την BIS; Σόρι που επιμένω αλλά είναι σημαντικό για τη δουλειά μου να το ξέρω.

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

κι όμως υπάρχει λύση, αν και είναι λίγο "πρόχειρη". στην επιλογή encoding απενεργοποιείς το auto και διαλέγεις διαφορετική κωδικοποίηση. π.χ. για το in.gr έχει προεπιλογή το ISO-...κτλ, ενώ βλέπει τα ελληνικά στο windows 1251 ή 1253, (δεν το έχω μπροστά μου τώρα για να το τσεκάρω). το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να αλλάζεις κωδικοποίηση σε αρκετές σελίδες, αλλά από το να το γυρίσω πίσω το προτιμώ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα σας, έχω βάλει την 4.6.1.320.είναι επίσημη η είναι leaked?

και δεύτερον η επερχόμενη OS5 για 8520 θα έχει εξολοκλήρου ελληνικό μενού;

αυτά, σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

H .420 είναι επίσημη από την Fido.

 

Όλα τα os 5.0 εκτός του ελληνικού Input Support έχουν και ελληνικό μενού

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ρε παιδια!

προσπαθω να κατεβασω την BlackBerry Handheld Software v5.0.0.860 (Multilanguage) εκδοση απο το σιτε της bb αλλα αργει υπερβολικα με αποτελεσμα να διακοπτεται το κατεβασμα!!

 

Software Download for Vodafone Greece

BlackBerry Handheld Software v5.0.0.860 (Multilanguage)

 

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα παιδια.Εχω ενα blackbbery 8520.Μπορεται να μου πειτε πως θα περασω τα ελληνικα?Εχει ελληνικο keyboard αλλα αγγλικο μενου.Οοποτε θελω ελληνικο μενου.Ξερετε που μπορω να το ακτεβασω και πως το κανω install?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Εχω ενα blackbbery 8520.Μπορεται να μου πειτε πως θα περασω τα ελληνικα?Εχει ελληνικο keyboard αλλα αγγλικο μενου.Οοποτε θελω ελληνικο μενου.Ξερετε που μπορω να το ακτεβασω και πως το κανω install?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255733

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Κατεβασα σημερα ενα application και ενω προχωρουσε κανονικα η διαδικασια κανει restart και απο εκεινη τη στιγμη βγαζει λευκη οθονη και το μηνυμα Reload Software :552 ......

Η συσκευη που εχω ειναι η Curve 8520.

Εχω φαει πανω απο 3 ωρες πανω απο τον υπολογιστη προσπαθωντας να δωσω μια λυση. Εχω ψαξει στο net αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη γιατι δεν μπορει να συδεθει ουτε στο Device Manager ουτε να διαγραψω το app απο το Application Loader...

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος? Δεν εχω κανει και backup εδω και κανα 2μηνο και δεν πρεπει να χασω τα data μου γιατι τα χρειαζομαι..

 

Anybody ???

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...