Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ένδειξη αν έχουμε δεδομένα, έστω κι αν είναι κλειστά, με είχε κακοφανεί ερχόμενος από το gnexus. Τελικά είναι από τις χρήσιμες πινελιές της μοτορόλα στο αγνό android.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι δεν έχεις και άδικο. Απλά το είδα πρώτη φορά και λέω "τι διάολο, τι σημαίνει αυτό"

:)

 

Να υποθέσω ότι το H μαζί με το "απαγορευτικό" αλλάζει σε 3G κτλ ανάλογα με το τι είναι διαθέσιμο ή πάντα έτσι μένει;

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια της κλήσης έκανε επανεκκίνηση από μόνο του. Δεν ξέρω αν πατήθηκε κάτι (όπως είπα δεν είμαι ο εγώ ο χρήστης δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω), αλλά μου φαίνεται δύσκολο. Είναι από τα θεματάκια της 4.4.4 που αναφέρθηκαν πιο πριν;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει θέμα με την 4.4.4. Σήμερα παρατηρώ να χάνει το σήμα συχνά και επίσης στο γράφημα της μπαταρίας βλέπω κάτι κενά χωρίς να το εχω πειράξει.

[ATTACH]49169[/ATTACH]

:D
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει θέμα με την 4.4.4. Σήμερα παρατηρώ να χάνει το σήμα συχνά και επίσης στο γράφημα της μπαταρίας βλέπω κάτι κενά χωρίς να το εχω πειράξει.

[ATTACH]49169[/ATTACH]

Τα κενά στο γράφημα είναι οι επανεκκινησεις, τουλάχιστον σ εμένα έτσι είναι

Link to comment
Share on other sites

Τα κενά στο γράφημα είναι οι επανεκκινησεις, τουλάχιστον σ εμένα έτσι είναι

 

Έκανα ένα το πρωί γιατί έβαλα το adaway. Αλλά αυτό έγινε 1 το μεσημέρι. Και η πλάκα είναι ότι μια μου τη βγάζει και μια όχι.

:D
Link to comment
Share on other sites

Για τα 50gb στο drive μου έβγαλε στην αρχή μήνυμα ότι η προσφορά έληξε και δεν βρίσκω τρόπο να τα πάρω,υπάρχει κάποια λύση?ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Για τα 50gb στο drive μου έβγαλε στην αρχή μήνυμα ότι η προσφορά έληξε και δεν βρίσκω τρόπο να τα πάρω,υπάρχει κάποια λύση?ευχαριστώ!

Νομίζω ότι αφού δεν την πήρες στην αρχή, δεν ισχύει πλέον

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αφού δεν την πήρες στην αρχή, δεν ισχύει πλέον

Μάλλον ναι όσο και να έψαξα άκρη δεν βρηκα:(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ναι όσο και να έψαξα άκρη δεν βρηκα:(

 

Τραβα ενα γενικο backup και κανε επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων! Παρε την προσφορα και μετα κανεις εισαγωγη τα backup σου! Και εισαι jet!

Link to comment
Share on other sites

Τραβα ενα γενικο backup και κανε επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων! Παρε την προσφορα και μετα κανεις εισαγωγη τα backup σου! Και εισαι jet!

 

το έκανα επαναφορά πάλι το ίδιο μήνυμα ότι η προσφορά έληξε

Link to comment
Share on other sites

Τραβα ενα γενικο backup και κανε επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων! Παρε την προσφορα και μετα κανεις εισαγωγη τα backup σου! Και εισαι jet!

Απ όταν τ ανοίξεις το κινητό πρώτη φορά μετράει η προσφορά όχι απ όταν το στήσεις απ την αρχή ;)

Link to comment
Share on other sites

Τί ασφάλεια έχουμε σε περίπτωση κλοπής ξέρουμε;

Τί μπορεί να γίνει; Εντοπισμός, σβήσιμο αρχείων κτλ;

 

Η τελευταία έκδοση 4.4.4 έχει χαλάσει πολύ τη μπαταρία :(

Πλέον με το ζόρι βγάζω 24 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Τί ασφάλεια έχουμε σε περίπτωση κλοπής ξέρουμε;

Τί μπορεί να γίνει; Εντοπισμός, σβήσιμο αρχείων κτλ;

 

Η τελευταία έκδοση 4.4.4 έχει χαλάσει πολύ τη μπαταρία :(

Πλέον με το ζόρι βγάζω 24 ώρες...

Μπορείς να δηλώσεις το κινητό σου για εντοπισμό μέσω gps αλλα δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται. Θα βγει νόμος σε λίγο καιρό απ ότι ξέρω που θα μπορείς μέσω του αριθμού IMEI να κλειδώσεις το κινητό ώστε να μην μπορεί ο κλέφτης να το ανοίξει ακόμα και με άλλη σιμ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δηλώσεις το κινητό σου για εντοπισμό μέσω gps αλλα δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται. Θα βγει νόμος σε λίγο καιρό απ ότι ξέρω που θα μπορείς μέσω του αριθμού IMEI να κλειδώσεις το κινητό ώστε να μην μπορεί ο κλέφτης να το ανοίξει ακόμα και με άλλη σιμ

Δηλαδή προς το παρόν έχω εκτεθειμένο το mail, και οτιδήποτε προσωπικό δεδομένο χωρίς καμια ασφάλεια;

Link to comment
Share on other sites

Τί ασφάλεια έχουμε σε περίπτωση κλοπής ξέρουμε;

Τί μπορεί να γίνει; Εντοπισμός, σβήσιμο αρχείων κτλ;

 

Η τελευταία έκδοση 4.4.4 έχει χαλάσει πολύ τη μπαταρία :(

Πλέον με το ζόρι βγάζω 24 ώρες...

 

Ο καλύτερος τρόπος για έμενα είναι η ειδοποίηση αλλαγής της sim

Link to comment
Share on other sites

Τί ασφάλεια έχουμε σε περίπτωση κλοπής ξέρουμε;

Τί μπορεί να γίνει; Εντοπισμός, σβήσιμο αρχείων κτλ;

 

Η τελευταία έκδοση 4.4.4 έχει χαλάσει πολύ τη μπαταρία :(

Πλέον με το ζόρι βγάζω 24 ώρες...

 

Aνεξάρτητα από το κάθε κινητό πάρχει και η υπηρεσία της Google για Android κινητά:

https://www.google.com/android/devicemanager

 

Την έχω ενεργοποιήσει στο δικό μου κινητό, φαντάζομαι θα παίζει και στο Moto G.

Μπορείς να το κλειδώσεις, να το σβήσεις ή να το κάνεις να χτυπάει.

Βέβαια δεν ξέρω πόσο μπορεί να βοηθήσει αν ο άλλος κάνει κάποιο reset κ.ο.κ., η αλήθεια είναι ποτέ δεν έψαξα παραπάνω λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το κινήτο είναι root και έχω το gravity box. Δεν έχω πειράξει τίποτε άλλο. Αν θελήσω να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,απλά απενεργοποιώ το gravity box και το κάνω με την κλασική επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις; Το root χάνεται μετά από αυτό;
:D
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το κινήτο είναι root και έχω το gravity box. Δεν έχω πειράξει τίποτε άλλο. Αν θελήσω να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,απλά απενεργοποιώ το gravity box και το κάνω με την κλασική επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις; Το root χάνεται μετά από αυτό;

Το ρουτ χάνεται ναι αλλα αρκεί ενα flash supersu. Δε χρειάζεται να απενεργοποιησεις το gravityboχ, απλα απ τις ρυθμίσεις το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επείγον - Σήμερα είπα να επιχειρήσω πάλι να δοκιμάσω το ART runtime αλλά ως αποτέλεσμα έχω κλειδωθεί απ'έξω. Συνεχώς κρασάρει το com.android.systemui και ζητάει ξανά και ξανά το pin lock που έχω βάλει στην οθόνη. Κανένας τρόπος να μπω μέσω recovery σε adb; Ή κάποια άλλη μέθοδος, αλλά όχι factory reset επειδή έχω πράγματα μέσα που δεν πρέπει να τα χάσω
Link to comment
Share on other sites

Το Wi-Fi εσύ το έχεις ανοιχτό;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Κ σε εμένα το δείχνει έτσι ακριβώς αλλά το Wi-Fi το εχω κλειστό.:confused:

 

Όσοι έχετε το κινητό μήνες πολλούς παραμένει εστί γρήγορο ακόμα ή μετά από καιρό σέρνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...