Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας . μερικων ημερων μοτοβg 8 αρη αρχισε να χανει την sim. Επανεκκινηση δεν το φτιαχνει παντα μονο βγγαλε βαλε καπακι και μπαινοβγαλσιμο της sim. Τρεχει 4.4.2 δεν βρηκα κατι να κανω. Να ζητησω αλλαγη συσκευης με αλληβτην ιδια ;

 

Όταν είναι σε 3g συμβαίνει αυτό; Είναι γνωστό θέμα, εγώ γι'αυτό είμαι ακόμα με 4.3, διστάζω να περάσω την 4.4. Δες εδώ https://forums.motorola.com/posts/48fb0b8150?page=1

Link to comment
Share on other sites

Η σιμ είναι κανονική ή κομμένη από εσένα;

 

κομμένη από το κατάστημα της wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν είναι σε 3g συμβαίνει αυτό; Είναι γνωστό θέμα, εγώ γι'αυτό είμαι ακόμα με 4.3, διστάζω να περάσω την 4.4. Δες εδώ https://forums.motorola.com/posts/48fb0b8150?page=1

 

και με απενεργοποιημένα τα δεδομένα. από ότι κατάλαβα, αν κατάλαβα σωστά, ΔΕΝ υπάρχει λύση, ούτε update με fix, σε κάποια τηλέφωνα συμβαίνει για απροσδιόριστο λόγο σε κάποια όχι. οπότε το στέλνω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σε 3g συμβαίνει αυτό; Είναι γνωστό θέμα, εγώ γι'αυτό είμαι ακόμα με 4.3, διστάζω να περάσω την 4.4. Δες εδώ https://forums.motorola.com/posts/48fb0b8150?page=1

 

ΜΕΙΝΕ ΜΕ 4.3 ξεκαθαρα! Εκανες ροοτ προφανως ετσι? Για να σταματησεις το notification?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απαλλαχθώ από τις διαφημίσεις που έχουν κάποιες εφαρμογές, χωρίς όμως να root άρω το Moto g. Γίνεται δουλειά με κάποιο firewall; αν ναι, με ποιο; Βλέπω πως αυτού του τύπου τα προγράμματα χρησιμοποιούν vpn, είναι ασφαλές κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απαλλαχθώ από τις διαφημίσεις που έχουν κάποιες εφαρμογές, χωρίς όμως να root άρω το Moto g. Γίνεται δουλειά με κάποιο firewall; αν ναι, με ποιο; Βλέπω πως αυτού του τύπου τα προγράμματα χρησιμοποιούν vpn, είναι ασφαλές κάτι τέτοιο;

 

Καλυτερη λυση adblock και ρουτ :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απαλλαχθώ από τις διαφημίσεις που έχουν κάποιες εφαρμογές, χωρίς όμως να root άρω το Moto g. Γίνεται δουλειά με κάποιο firewall; αν ναι, με ποιο; Βλέπω πως αυτού του τύπου τα προγράμματα χρησιμοποιούν vpn, είναι ασφαλές κάτι τέτοιο;

 

Χωρις ρουτ δεν γινεται δυστυχως.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απαλλαχθώ από τις διαφημίσεις που έχουν κάποιες εφαρμογές, χωρίς όμως να root άρω το Moto g. Γίνεται δουλειά με κάποιο firewall; αν ναι, με ποιο; Βλέπω πως αυτού του τύπου τα προγράμματα χρησιμοποιούν vpn, είναι ασφαλές κάτι τέτοιο;

 

Νομίζω η καλύτερη λύση χωρίς root είναι το Adblock που έχει το F-Droid (app store με εφαρμογές ανοιχτού κώδικα) και που μπορεί να δουλέψει και χωρίς root. Αλλά πιάνει μόνο για τα WiFi δίκτυα, καθώς θέλει να ρυθμίζεις για το καθένα ξεχωριστά έναν proxy server ώστε να κόβονται οι διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται η μπαταρία;

Οθόνη 2ω 1λ

Κλήσεις 20λ 57δ

3g συνέχεια ανοιχτό, Και data όποτε τα χρειαζόμουν μόνο.

 

Χρησιμοποιώ art

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δε μου βγάζει στη μπαταρια εξοικονόμηση ενέργειας παιζει να χω σβησει τίποτα; :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το Moto G LTE όταν με το καλό έρθει Ελλάδα και θέλω να σας ρωτήσω δύο πράγματα που με απασχολούν άλλωστε τα χαρακτηριστικά με το απλό G είναι ίδια.

1. Η κάμερα είναι τόσο χάλια όσο διαβάζω σε μερικά reviews; Εντάξει δεν μιλάω τόσο στο σκοτάδι, αλλά τη μέρα δεν βγάζει καλές φωτογραφίες;

2. Το 1GB ram που έχει, σας φαίνεται αρκετό; Δηλαδή μπορείς να ανοίξεις αρκετές εφαρμογές μαζί ή πρέπει μετά τις 1-2 να καθαρίζεις τη ram γιατί αλλιώς θα σκαλώνει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το Moto G LTE όταν με το καλό έρθει Ελλάδα και θέλω να σας ρωτήσω δύο πράγματα που με απασχολούν άλλωστε τα χαρακτηριστικά με το απλό G είναι ίδια.

1. Η κάμερα είναι τόσο χάλια όσο διαβάζω σε μερικά reviews; Εντάξει δεν μιλάω τόσο στο σκοτάδι, αλλά τη μέρα δεν βγάζει καλές φωτογραφίες;

2. Το 1GB ram που έχει, σας φαίνεται αρκετό; Δηλαδή μπορείς να ανοίξεις αρκετές εφαρμογές μαζί ή πρέπει μετά τις 1-2 να καθαρίζεις τη ram γιατί αλλιώς θα σκαλώνει;

Ευχαριστώ!

 

Η κάμερα την ημέρα είναι πολύ καλή.

Το 1gb ram είναι αρκετά για το αγνό android που κουβαλά. Άνοιξε όσες εφαρμογές θες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το Moto G LTE όταν με το καλό έρθει Ελλάδα και θέλω να σας ρωτήσω δύο πράγματα που με απασχολούν άλλωστε τα χαρακτηριστικά με το απλό G είναι ίδια.

1. Η κάμερα είναι τόσο χάλια όσο διαβάζω σε μερικά reviews; Εντάξει δεν μιλάω τόσο στο σκοτάδι, αλλά τη μέρα δεν βγάζει καλές φωτογραφίες;

2. Το 1GB ram που έχει, σας φαίνεται αρκετό; Δηλαδή μπορείς να ανοίξεις αρκετές εφαρμογές μαζί ή πρέπει μετά τις 1-2 να καθαρίζεις τη ram γιατί αλλιώς θα σκαλώνει;

Ευχαριστώ!

 

Φιλε δες πρωτα σε τι τιμη θα ερθει αυτο και μετα πραξε αναλογως για μενα νομιζω δεν συμφερει γιατι λογικα θα το χουν ακριβω λογω της βλακειας του 4g!ποσο ποιο γρηγορα να παει ελεος..

Η καμερα ειναι πολυ μετρια να ξες!

1 giga ram φθανει να ανοιξεις τα απαντα

 

 

 

 

Με art δεν τα πάει και τόσο καλά, απ'ότι έχω προσέξει.

 

Τι εννοεις φιλε? Τι διαφορες βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΙΝΕ ΜΕ 4.3 ξεκαθαρα! Εκανες ροοτ προφανως ετσι? Για να σταματησεις το notification?

 

Όχι, το notification βγαίνει κάθε μέρα και το αναβάλλω για την επόμενη :lol:. Δεν έχω ασχοληθεί με root.

Λες να μείνω ε; Σκεφτόμουνα να αναβαθμίσω όταν (και αν) μας έρθει η 4.4.3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δες πρωτα σε τι τιμη θα ερθει αυτο και μετα πραξε αναλογως για μενα νομιζω δεν συμφερει γιατι λογικα θα το χουν ακριβω λογω της βλακειας του 4g!ποσο ποιο γρηγορα να παει ελεος..

Η καμερα ειναι πολυ μετρια να ξες!

1 giga ram φθανει να ανοιξεις τα απαντα

Το expansys το έχει βάλει με τιμή 199.99€.. Και όντως 200 ευρώ να το φέρουν, πιστεύετε ότι μπορώ να βρω πιο καλό κινητό σ αυτήν την τιμή; Τετραπύρηνο πάντως δεν νομίζω..

Τόσο μέτρια η κάμερα ε; Τώρα έχω το s3 mini το οποίο εντάξει μία νορμάλ κάμερα έχει.. Αλλά δεν με νοιάζει και τόσο πολύ, δεν βγάζω συχνά φωτογραφίες με το κινητό. Ας μην κολλάει σαν το mini που μου χει βγάλει την ψυχή και χαλάλι η camera :P

Edited by silverag
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το notification βγαίνει κάθε μέρα και το αναβάλλω για την επόμενη :lol:. Δεν έχω ασχοληθεί με root.

Λες να μείνω ε; Σκεφτόμουνα να αναβαθμίσω όταν (και αν) μας έρθει η 4.4.3 :ninja:

 

Σοπα ρε θηριο εισαι πραγματικα και γω αυτο ηθελα να κανω αλλα αντεξα 1.5 βδομαδα και μετα το πατησα καταλαθος! Μεινε με jelly και οταν με το καλο ερθει η4.4.3 βλεπεις! :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το expansys το έχει βάλει με τιμή 199.99€.. Και όντως 200 ευρώ να το φέρουν, πιστεύετε ότι μπορώ να βρω πιο καλό κινητό σ αυτήν την τιμή; Τετραπύρηνο πάντως δεν νομίζω..

Τόσο μέτρια η κάμερα ε; Τώρα έχω το s3 mini το οποίο εντάξει μία νορμάλ κάμερα έχει.. Αλλά δεν με νοιάζει και τόσο πολύ, δεν βγάζω συχνά φωτογραφίες με το κινητό. Ας μην κολλάει σαν το mini που μου χει βγάλει την ψυχή και χαλάλι η camera :P

 

Το s3 μινι εχει καλυτερη καμερα!μπορει με 200 -230 πχ λεω τωρα να υπαρχει κατι αλλο δεν ξερεις! Αλλα αυτα ειναι συμβουλες φιλε μου εσυ θα κανεις οτι νομιζεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι πληκτρολογιο χρησιμοποιητε? Το στοκ? Η καποιο αλλο?

 

Στοκ εγώ - ενίοτε πειραματίζομαι με Swype και Swiftkey που έχω αγορασμένα αλλά μετά από λίγο καιρό πάντα επιστρέφω στο στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι πληκτρολογιο χρησιμοποιητε? Το στοκ? Η καποιο αλλο?

 

Γεια σου φιλε,εγω εχω το swiftkey Το καλυτερο κατα την αποψη μου !

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να συμβεί αν φορτιστεί το κινητό με φορτιστή λιγότερο των 500mAh; Γιατί αγόρασα ένα φορτιστή που ήταν χαλασμένος τελικά και τον γύρισα αλλά μέσα στη μια ώρα φόρτισης που έκανα είχε γεμίσει 20 % οπότε υπέθεσα ότι είναι κάτω από 500mAh που έχει θέσει ως κατώτερο ή motorola. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά πιστεύω μετά από τότε σαν να άλλαξε η μπαταρία (θερμοκρασία, αυτονομία)
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να συμβεί αν φορτιστεί το κινητό με φορτιστή λιγότερο των 500mAh; Γιατί αγόρασα ένα φορτιστή που ήταν χαλασμένος τελικά και τον γύρισα αλλά μέσα στη μια ώρα φόρτισης που έκανα είχε γεμίσει 20 % οπότε υπέθεσα ότι είναι κάτω από 500mAh που έχει θέσει ως κατώτερο ή motorola. Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά πιστεύω μετά από τότε σαν να άλλαξε η μπαταρία (θερμοκρασία, αυτονομία)

 

Λοιπον εγω το φορτιζω με οτι φορτιστη βρω μπροστα μου,κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. Τωρα αν οντος μπορει να συμβει κατι...( να καει η συσκευη) δεν ξερω !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...