Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Επειδή ενδιαφέρομαι για νέο σμαρτφον και απ ότι βλέπω το κινητό είναι τέλειο για τα λεφτά του θελω να μου πείτε πως τα πάει με την κάμερα? Βγάζει καθαρές φωτογραφίες? Επίσης βλέπω κάτι προβλήματα με σιμ. Και διάφορα άλλα που εμφανίζονται μετά από αναβάθμιση σε κιτκατ.

 

Το θέμα της κάμερας είναι λίγο υποκειμενικό. Κάποιους τους έχει αφήσει ικανοποιημένους και κάποιους όχι και τόσο. Προσωπικά είμαι στη δεύτερη κατηγορία.

Την ημέρα και με αυτόματο το hdr μπορείς να πετύχεις το καλύτερο αποτέλεσμα.

Αν θες cameraphone δε θα μείνεις ευχαριστημένος, αν θες μια φωτογραφική που κάνει με αξιοπρέπεια τη δουλειά της τότε θα σε καλύψει.

Θέμα με τη σιμ και γενικά το πώς έκατσε η KitKat, δεν έχω κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπόθεση ότι είναι SIM κάνω εγώ, αλλά όπως φαίνεται το πρόβλημα είναι αλλού.

 

Άμα το πάω σε κάποιο service και ζητήσω downgrade σε 4.3 θα το κάνουν?

 

 

Δεν ξέρω αν θα το κάνουν πάντως απ'ότι βλέπω στο forum της motorola που παρέθεσα παραπάνω οι άνθρωποι της motorola είπαν χτες ότι έχουν εντοπίσει το πρόβλημα και μετά από κάποια τεστ θα βγάλουν ένα update OTA οπότε λίγη υπομονή!

 

posted February 3, 2014 by Matt (Forums Manager)ÜBERXprt (12,000+ points) Permalink

Hi. Sorry we haven't weighed in before. The team has been investigating this. Key message: We have identified the problem and intend to make the solution available as an over-the-air update as soon as we complete thorough testing of the fix.

 

As some of you have found, the issue is seen in specific locations. Most people will never have an issue, but others may see it more often. To help us validate the fix, we are looking for exact locations or exact driving routes where the problem is very reproducible. If you have details about where and when this happens, please email the details to nicolesummersmotorola@googlemail.com, with the subject 'Post KitKat upgrade BUGs (Loss of signal etc)'.

 

Thanks for all the feedback on this. It's not widespread so it takes this kind of detail to help us nail these sporadic issues.

Edited by ykostarikas
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω φωτογραφίες ποιότητας κομπακτ, απλα να παιρνω ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Και απ ότι βλέπω σε σχεση με το νεξους 4 έχει καλο αποτέλεσμα. Καμια νυχτερινή για δείγμα που μπορώ να βρω?

Δεν θα θελα να παω σε lumia 925 μόνο κ μόνο για να εχω καλές φωτογραφίες.

Απο gps πως πάει? Απο μπαταρία ακουω καλα πράγματα, και απο επεξεργαστή φαντάζομαι ο 4πυρηνος δεν σηκώνει συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω φωτογραφίες ποιότητας κομπακτ, απλα να παιρνω ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Και απ ότι βλέπω σε σχεση με το νεξους 4 έχει καλο αποτέλεσμα. Καμια νυχτερινή για δείγμα που μπορώ να βρω?

Δεν θα θελα να παω σε lumia 925 μόνο κ μόνο για να εχω καλές φωτογραφίες.

Απο gps πως πάει? Απο μπαταρία ακουω καλα πράγματα, και απο επεξεργαστή φαντάζομαι ο 4πυρηνος δεν σηκώνει συζήτηση.

 

Η καμερα ειναι μετρια φιλε νομιζω δεν υπαρχει υποκειμενικοτητα σε αυτο! Αλλα πιστευω οτι θα εισαι κομπλε! Ποιο ηταν το προηγουμενο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι μετρια φιλε νομιζω δεν υπαρχει υποκειμενικοτητα σε αυτο! Αλλα πιστευω οτι θα εισαι κομπλε! Ποιο ηταν το προηγουμενο κινητο σου?

 

Nexus s i9023

Απ ότι βλέπω στο gsmarena είναι παρόμοια με του νεκους μου. Όντως μέτρια με ίσως καποιες βελτιώσεις που μάλλον είναι θεμα αλγορυθμου.

Πολλές φορές ειχα θέμα με την κάμερα, δεν ειχα καλα αποτελεσματα ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Επόμενο βέβαια για κινητό του 2010.

Όπως και να χει θα περιμένω λιγο καιρό ακόμα. Ακόμα δεν εχω αποκλρισει καποιο, αλλά σκέφτομαι το moto g περισσότερο από τα αλλα.

 

Μετρια κάμερα όντως. Φαίνεται πως το νεξους μου έχει καλύτερη αντίθεση. Κρίμα και φαίνεται τρομερό και να υστερεί στην κάμερα.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτησω τα εξης:

1) ποια εφαρμογή κάμερας να βάλω διότι βλέπω οτι η μανισια δεν δέχεται ρυθμίσεις

2) το ραδιόφωνο μπορεί να παιζει απο το μεγάφωνο του;

3) υπάρχει κάποια εφαρμογή που αλλάζει την εργοστασιακή του ραδιοφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Nexus s i9023

Απ ότι βλέπω στο gsmarena είναι παρόμοια με του νεκους μου. Όντως μέτρια με ίσως καποιες βελτιώσεις που μάλλον είναι θεμα αλγορυθμου.

Πολλές φορές ειχα θέμα με την κάμερα, δεν ειχα καλα αποτελεσματα ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Επόμενο βέβαια για κινητό του 2010.

Όπως και να χει θα περιμένω λιγο καιρό ακόμα. Ακόμα δεν εχω αποκλρισει καποιο, αλλά σκέφτομαι το moto g περισσότερο από τα αλλα.

 

Μετρια κάμερα όντως. Φαίνεται πως το νεξους μου έχει καλύτερη αντίθεση. Κρίμα και φαίνεται τρομερό και να υστερεί στην κάμερα.

 

το παιρνεις εν γνωση σου!ετσι εκανα και εγω.εδωσα το ativ s με καλυτερη καμερα και πηρα αυτο!και δεν το μετανιωσα για την ωρα τουλαχιστον!αν ειχε πχ και την καμερα ενος lumia 925 δεν νομιζω να εκανε κατω απο 200 ευρω που χει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει καμια φωτο σε διάφορους φωτισμούς να δω πως είναι? Εχω την εντύπωση πω εχει λιγο πιο φωτεινή κάμερα απο το nexus s μου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω φωτογραφίες ποιότητας κομπακτ, απλα να παιρνω ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Και απ ότι βλέπω σε σχεση με το νεξους 4 έχει καλο αποτέλεσμα. Καμια νυχτερινή για δείγμα που μπορώ να βρω?

Δεν θα θελα να παω σε lumia 925 μόνο κ μόνο για να εχω καλές φωτογραφίες.

Απο gps πως πάει? Απο μπαταρία ακουω καλα πράγματα, και απο επεξεργαστή φαντάζομαι ο 4πυρηνος δεν σηκώνει συζήτηση.

 

 

Το GPS του φίλε είναι ΑΡΙΣΤΟ! Κλειδώνει για πλάκα σε 10sec χωρίς να έχεις ενεργοποιήσει τα δεδομένα για υποβοήθηση.

 

Υπάρχει περίπτωση μια κομμένη sim να επηρεάζει το σήμα και κατ' επέκταση την μπαταρία;;; Την είχα πάρει πριν 1,5 χρόνο και την έκοψα για να την βάλω στο Moto G.

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε απο που μπορούμε να το αγοράσουμε και ποσο? Η οθόνη έχει καλα χρώματα?

Αυτό με το gps που λεει ο φίλος του δίνει παρα πολους πόντους για μένα!! Οχι ότι στο nexus s είχα πρόβλημα αλλα υπήρχαν καποιες φορές που το είχα μεγάλη αναγκη και δεν μπορούσα να βρω σημα...

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε απο που μπορούμε να το αγοράσουμε και ποσο? Η οθόνη έχει καλα χρώματα?

Αυτό με το gps που λεει ο φίλος του δίνει παρα πολους πόντους για μένα!! Οχι ότι στο nexus s είχα πρόβλημα αλλα υπήρχαν καποιες φορές που το είχα μεγάλη αναγκη και δεν μπορούσα να βρω σημα...

 

Πάρτο από Amazon Αγγλίας http://www.amazon.co.uk/Moto-16GB-Sim-Free-Smartphone/dp/B00ECBREB6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1391521974&sr=8-1&keywords=moto+g ή Γερμανίας http://www.amazon.de/Motorola-Smartphone-Qualcomm-Quad-Core-Speicher/dp/B00GUJRQAC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1391522036&sr=8-2&keywords=moto+g . Το γερμανικό δίνει και δώρο usb charger όπως ανέφεραν κάποιοι φίλοι. Το 16αρι θα βγαίνει στα 205€ περίπου. Από expansys και Skroutz βγαίνει πιο φθηνά στο Amazon.

Να σημειώσω ότι σε πλοήγηση δε το δοκίμασα ακόμα το GPS αλλά με το Galaxy S κάποιες φορές έκανε πολύ ώρα να κλειδώσει δορυφόρο και μου έσπαγε τα νεύρα, ενώ αυτό κλειδώνει για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε απο που μπορούμε να το αγοράσουμε και ποσο? Η οθόνη έχει καλα χρώματα?

 

Αυτό με το gps που λεει ο φίλος του δίνει παρα πολους πόντους για μένα!! Οχι ότι στο nexus s είχα πρόβλημα αλλα υπήρχαν καποιες φορές που το είχα μεγάλη αναγκη και δεν μπορούσα να βρω σημα...

 

 

Το πρωτο πραμα που θα πεις μολις το ανοιξεις....ουα ουα...τι οθοναρα ειναι αυτη!!!

Μακαρι αυτη την οθονη να την ειχανε και πιο ακριβα κινητα!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί τέτοια τιμή χώμα?

 

 

Δε τη λες και χωμα.

Δεν ειναι και lumia 520 που στην Αμερικη το βριςκεις με 30$.

 

Η μοτορολα/google επελεξαν μια πετυχημενη επιθετικη πολιτικη.

 

 

Υ.Γ: επειδη κατι ειπες για nokia 925, η συγκριση που μπορει να κανεις, ειναι λιγο ατοπη.

Εντελως διαφορετικες συσκευες απο πανω μεχρι κατω!

Παντα με φιλικη διαθεση στο λεω.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε απο που μπορούμε να το αγοράσουμε και ποσο? Η οθόνη έχει καλα χρώματα?

Αυτό με το gps που λεει ο φίλος του δίνει παρα πολους πόντους για μένα!! Οχι ότι στο nexus s είχα πρόβλημα αλλα υπήρχαν καποιες φορές που το είχα μεγάλη αναγκη και δεν μπορούσα να βρω σημα...

 

Τελεια οθονη φιλε. ΠΡιν ειχα Galaxy S 4...μπορω να πω οτι με καλυπτει πληρως η οθονη του G . ΙΣως ειναι και καλυτερη απο του GS 4 κατα την αποψη μου !

Link to comment
Share on other sites

Τελεια οθονη φιλε. ΠΡιν ειχα Galaxy S 4...μπορω να πω οτι με καλυπτει πληρως η οθονη του G . ΙΣως ειναι και καλυτερη απο του GS 4 κατα την αποψη μου !

 

Τόσο πολύ? Ωραία αντε να δούμε θα το βρούμε σε καμιά προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δούλεψε ούτε εκεί.! :/ Μάλλον δεν δουλεύει σε ΚΚ.

 

Κάνε ότι λέει εδώ και θα παίξει κατά πάσα πιθανότητα. Ουσιαστικά χρειάζεσαι άλλο αρχείο flash να κάνεις εγκατάσταση και να βάλεις το jet pack.

http://www.phonearena.com/news/Here-is-how-to-enable-Adobe-Flash-support-in-Android-4.4-KitKat_id49851

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση σε Kit Kat είναι υποχρεωτική από το σύστημα ή μπορείς απλά να αγνοήσεις την ειδοποίηση όταν έρθει;

 

Δεν ειναι υποχρεωτικο αλλα θα σου βγαζει αυτο το μηνυμα καθε μερα! Θα σου λεει να λες εσυ ποτε να ερχεταιη ειδοποιηση! Πολυ εκνευριστικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Flash player μπορεί να μπει μπας και βλέπουμε κανα ματσάκι??

 

Αν εισαι σε 4.4 μπες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548001

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ? Ωραία αντε να δούμε θα το βρούμε σε καμιά προσφορά...

 

Τι προσφορα βρε φιλε ; ΜΕ 170 παιρνεις το 16αρι απο εξω και απο Ελλαδα με 200 . Τσιμπα το μη το φοβασαι δεν μασαει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...