Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας! Εχω το samsung Μ1. Το προβλημα ειναι οτι κολλησε ενω εστελνα μηνυμα με αποτελεσμα να πρεπει να το κλεισω και να το ξανα ανοιξω. Και τωρα οταν το ανοιγω μενει στην αρχικη οθονη του vodafon 360 καθως "φορτωνει". Ειδα ενα μηνυμα στο forum απο καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα. Επειδη μου το εκαναν δωρο και δεν εχω την εγγυηση ξερει καποιος ποσο κοστιζει να το φτιαξω??

 

μου ετυχε και εμενα αυτο το προβλημα και το πηγα και απλα μου ξαναπερασαν το λειτουργικο και ηταν οκ οποτε αν δε θες να μπλεξεις για να βγαλεις ακρη δοκιμασε να το κανεις μονος σου οπως θα διαβαζεις ολοι αυτο κανουν συνεχεια εδω μεσα...:lol:

εγω εχω καποιες ερωτησεις:

1)δεν καταλαβα για να κανεις αναβαθμιση την διαφορα flashαρισμα και με Pc studio. δεν ειχα καταλαβει οτι γινεται με δυο τροπους... μονο με pc studio ειχα δει τοσες μερες. και αν με το flashαρισμα δε χανονται τα δεδομενα τοτε γιατι να μην κανεις αυτο (αν και δεν ξερω πως γινεται αυτο). και το βασικο δεν ειναι τα αρχεια αλλα οι επαφες οι οποιες εγω δεν εχω βρει καποιο τροπο να μπορεις να τις παρεις backup...

2)εβαλα το app "Where I am" και μαρεσε που βρηκε που ειμαι αλλα δεν καταλαβα πως το εκανε. αποσο ξερω δεν εχει δεκτη gps το H1 οποτε το εκανε με βαση το σημα; γιατι ηταν πολυ ακριβειας και εντυπωσιαστηκα αλλα εν κινηση δεν μπορεσε να με βρει οποτε οσον αφορα εφαρμογες πλοηγησης μαλλον θα εχουμ προβλημα;

3)εχω βαλει το athens traffic αλλα νομιζω οτι παντα τα ιδια μου λεει το εχετε δοκιμασει;

καληνυχτααααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ'την στιγμη που δν ανοιγει το κινητο πως μπορω να κανω αναβαθμιση μονη μου? Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικη....!
Link to comment
Share on other sites

εγω τις περναω ετσι οπως τις κατεβαζω γιατι βαριεμαι. απλα 1-2 φορες δεν επαιζε ο ηχος και επειδη εχω παρα πολλες ταινιες σε HD κοιταξα για καποιο προγραμμα. επισης οι ταινιες που κατεβαζουμε συνηθως ειναι γυρω στα 25fps που χανει πολυ στο κινητο, κανει καρε, αν και οχι ενοχλητικα τα βλεπεις..

 

Ναι απ'οτι ειδα αν ο ηχος ειναι AC3 βλεπεις μονο εικονα...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Ναι απ'οτι ειδα αν ο ηχος ειναι AC3 βλεπεις μονο εικονα...

 

ρε σεις ... προσεξατε οτι στα μηνύματα , οταν θες να γραψεις αριθμο , λειπει το 1και το 2 ???? απο το πληκτρολογιο ???:mad:

Edited by nervous
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει τετοιο προβλημα..

μια φορα παντως που δοκιμασα να ενεργοποιησω την αναφορα παραδοσης, διαπιστωσα οτι ειχε το γνωστο προβλημα με τα μηνυματα, δεν δεχοταν ουτε εστελνε...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ... προσεξατε οτι στα μηνύματα , οταν θες να γραψεις αριθμο , λειπει το 1και το 2 ???? απο το πληκτρολογιο ???:mad:

 

Κάνε επανεκκίνηση του κινητού και θα έρθει στα ίσα του το πληκτρολόγιο.

 

 

Αν πατήσεις το backspace καθώς βλέπεις το πληκτρολόγιο με τους αριθμούς θα ξαναεξαφανιστούν...

 

Όσον αφορά την C1 έκδοση την δοκίμασε κανείς???

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Και ναι επιτέλους παίζει κανονικά τα video απο το youtube....

Από ότι είδα σε όγκο που κατεβάζει είναι ελάχιστο κατα την αναπαραγωγή πράγμα που σημαίνει ότι είναι αρκετά συμπιεσμένα τα πακέτα που κατεβάζει.

 

Άρχισαν να παίζουν πριν γίνει αναβάθμιση σε C1..

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση του κινητού και θα έρθει στα ίσα του το πληκτρολόγιο.

 

 

Αν πατήσεις το backspace καθώς βλέπεις το πληκτρολόγιο με τους αριθμούς θα ξαναεξαφανιστούν...

 

Όσον αφορά την C1 έκδοση την δοκίμασε κανείς???

 

 

σωστος ... ευχαριστω μαν ...

Link to comment
Share on other sites

μολις συνδεω το κινητο στο PC με ρωταει να κανει εγκατασταση τη σουιτα προγραμματων της Samsung. Να κανω εγκατασταση απο εκει (υπαρχει δηλαδη το προγραμμα εγκαταστασης μεσα στο κινητο???) ή να το κατεβασω απο Ιντερνετ και να το εγκαταστησω????

 

Θα μπορεσω ετσι να κανω backup τον καταλογο?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

μολις συνδεω το κινητο στο PC με ρωταει να κανει εγκατασταση τη σουιτα προγραμματων της Samsung. Να κανω εγκατασταση απο εκει (υπαρχει δηλαδη το προγραμμα εγκαταστασης μεσα στο κινητο???) ή να το κατεβασω απο Ιντερνετ και να το εγκαταστησω????

 

Θα μπορεσω ετσι να κανω backup τον καταλογο?

 

Ναι υπάρχει κανονικά το πρόγραμμα μέσα στο κινητό. μπορείς να το εγκαταστήσεις από εκεί. Μετά την εγκατάσταση βέβαια θα το βγάλεις και θα το βάλεις να συνδεθεί μέσω Pc Studio.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω πιο κάτω κάποιες συντομεύσεις για το Η1...

 

* # 1234 # Displays the version of phone and PDA

 

* # 0000 # software version.

 

* # 0782 # (execute \ RTCViewer.exe) Displays the clock and alarm settings.

 

* # 9090 # (GSM test) UART / USB settings.

 

* # 7465625 # You can sim-USIM lock / blocking network / subnet lockout

/ Service Provider Corporate blocking and blocking on or off.

 

* # 0011 # Displays detailed information about the status of GSM.

 

* # 2222 # (GSM test) shows the FTA hardware version.

 

* # 1111 # (GSM test) shows the software version of the FTA.

 

* # 2580 # (GSM test) Integrity settings.

 

* # 232,337 # shows that the Bluetooth device address.

 

* # 0842 # Here you can test the vibration.

 

* # 197328640 # - Root debug menu.

 

* # 0228 # (GSM test) Shows the detailed GSM status: power antenna

signal, served network mode, temperature, battery voltage (ADC test antenna)

 

* # 0673 # here you can choose the audio features

 

* # 0 * # Here you can try the following functions, LCD red / green and

blue, start tone, vibration, control, front and rear camera, light

sensor, standing position sensor.

 

* # 06 # Displays the IMEI number

 

# * 2767-3855 Make a reset to factory defaults.

(Note that you lose all data)

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει κανονικά το πρόγραμμα μέσα στο κινητό. μπορείς να το εγκαταστήσεις από εκεί. Μετά την εγκατάσταση βέβαια θα το βγάλεις και θα το βάλεις να συνδεθεί μέσω Pc Studio.

 

γινεται ευκολα backup καταλογου, μηνυματων, σημειωσεων,.. με το Pc Studio???

 

επισης ο media player που εχει εκει που λεει "ΜΟΥΣΙΚΗ" δεν μου φαινεται ευχρηστος... Για να φτιαξεις μια λιστα μου φαινεται ταλαιπωρια.. πιο ευκολο να βαζεις τραγουδια σαν Αγαπημενα στο "ΥΛΙΚΟ ΜΟΥ" ωστε να βγαινουν στην "playlist εν κινηση" που εχει.. Κριμα..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

γινεται ευκολα backup καταλογου, μηνυματων, σημειωσεων,.. με το Pc Studio???

 

Οχι τελείως απλά. Μηνύματα, αν δεν κάνω λάθος, δεν μπορείς να σώσεις.

 

Μπορείς πάντως να κάνεις backup τις επαφές σε αρχείο και συγχρονισμό με το Outlook.

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις εφαρμογες και παιχνιδια για LiMo στο Ιντερνετ που να μπορουμε να κατεβασουμε?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χθες απέκτησα ένα Η1 και έχω μια απορία. Με βάση όσα διάβασα στο forum αν επιλέξεις εγκατάσταση Pc studio από την επιλογη "Ρυθμιση USB" θα κάνει την εγκατάσταση στον υπολογιστή σου. Εμένα τίποτα. Κατέβασα λοιπόν το πρόγραμμα Pc studio 1.4.0 IL_5 το εγκατέστησα αλλά όταν το συνδέω μου βγάζει το μύνημα "αποτυχία αλλαγής λειτουργίας" συνέχεια. Στη συσκευή είναι επιλεγμένο το pc studio. Κάποια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χθες απέκτησα ένα Η1 και έχω μια απορία. Με βάση όσα διάβασα στο forum αν επιλέξεις εγκατάσταση Pc studio από την επιλογη "Ρυθμιση USB" θα κάνει την εγκατάσταση στον υπολογιστή σου. Εμένα τίποτα. Κατέβασα λοιπόν το πρόγραμμα Pc studio 1.4.0 IL_5 το εγκατέστησα αλλά όταν το συνδέω μου βγάζει το μύνημα "αποτυχία αλλαγής λειτουργίας" συνέχεια. Στη συσκευή είναι επιλεγμένο το pc studio. Κάποια βοήθεια;

 

Μόλις το συνδέσεις πάτα εγκατάσταση pc studio, πήγαινε υπολογιστής μου και θα δεις ότι εμφανίστηκε ένα εικονίδο NPS Auto Installer, μπες μέσα και άνοιξε το αρχείο NPSAI.exe και μετά θα κάνει λήψη του pc studio. Όπως καταλαβαίνεις απαιτεί σύνδεση στο internet.

 

εχει βρει κανεις εφαρμογες και παιχνιδια για LiMo στο Ιντερνετ που να μπορουμε να κατεβασουμε?

 

δεν υπάρχουν ακόμα, αλλά μπορείς να βάλεις εφαρμογές kai παιχνίδια java. βέβαια θα πρέπει να είναι και για αντίστοιχη ανάλυση οθόνης

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση !

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το συνδέσεις πάτα εγκατάσταση pc studio, πήγαινε υπολογιστής μου και θα δεις ότι εμφανίστηκε ένα εικονίδο NPS Auto Installer, μπες μέσα και άνοιξε το αρχείο NPSAI.exe και μετά θα κάνει λήψη του pc studio. Όπως καταλαβαίνεις απαιτεί σύνδεση στο internet.

Καλησπέρα φίλε μου. Δεν κατάλαβα τι εννοείς "Μόλις το συνδέσεις πάτα εγκατάσταση pc studio". Μόλις συνδέω το κινητό δεν εμφανίζει κάποιο μήνυμα. Έχω προεπιλεγμένο το "εγκατάσταση pc studio" αλλά και αν επιλέξω "Ερώτηση κατά τη σύνδεση" πάλι δεν εμφανίζει κάτι. Απλά μου δείχνει ότι φορτίζει το κινητό απλά και στον υπολογιστή μου δείχνει ότι εγκαταστάθηκε "Samsung Mobile modem" και αυτό είναι. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδια...

Αυτη την στιγμη που γραφω προσπαθω να κανω αναβαθμιση στο λειτουργικο του Μ! μεσω του PC studio...αφου προσπαθει 2 φορες και με την τριτη βρισκει το σερβερ ωστε να κατεβασει το λειτουργικο ζηταει μπαταρια πληρως φορτισμενη. Το βαζω στον φορτιστη κανονικα, φορτιζει (ελειπε μονο μια γραμμη απο την ενδειξη της μπαταριας) το τοποθετω ξανα στον υπολογιστη και ζηταει ξανα φορτισμενη μπαταρια. Παρατηρω οτι απο την θυρα USB το τηλ συνεχιζει να φορτιζει. Το αφηνω ωσπου βγαζει και απο την USB μυνημα το τηλ μπαταρια πληρως φορτισμενη κτλ... Παω να συνεχισω την αναβαθμιση αλλα το PC studio δεν δεχεται με τιποτα οτι το τηλ ειναι φορτισμενο...ειμαι ετσι την τελευταια 1 ωρα και εχω ανεβασει θερμοκρασια... Η αληθεια ειναι πως δεν ζηταω λυση σε αυτο αλλα ζηταω ενα αλλο κινητο... :blink:

Ειμαι φανατικος της samsung λιγο γιατι με βολεψε το πρωτο Samsung κινητο που ειχα παρει λιγο για κοντρα προς τουσ κολλητους που ειναι ολοι φανατικοι της Nokia. Το Μ1 ομως ειναι μια πληρης απογοητευση. Καταρχην ειναι πληρως εξαρτημενο απο την vodafone. Οποιαδηποτε εφαρμογη εχει πανω γινεται μεσω δικτυου vodafone αρα και επι πληρωμη. Αν και αυτο το ηξερα οταν διαλεγα οποτε δικο μου το λαθος. Απο εκει και περα το τηλ απο μονο του ειναι απιστευτο "κολλημα". Κολλαει οταν γραφεις μηνυμα...γραφεις την λεξη κ την βλεπεις στην οθονη μετα απο καποιο χρονο. Βεβαια το επομενο δευτερολεπτο αν ξαναγραψεις μηνυμα μπορει να μην κολλαει. Στα windows mobile συνηθως υπαρχει καποια εφαρμογη που τερματιζει τις εφαρμογες στο backround εδω που κατι τετοιο φαινεται να γινεται απλα πρεπει να το φανταστεις. Κ φυσικα αν κλεισεις και ανοιξεις το τηλ δεν αλλαζει κατι.

Φυσικα εχω και εγω το γνωστο προβλημα με τα μυνηματα που δεν λαμβανεις και δεν στελνεις αν εχεις ενεργοποιημενη την αναφορα παραδοσης. Απο την vodafone μου ειπαν αν εκανα την αναβαθμιση!! Εδω γελασα... μου προτειναν παντως και αυτο ισως βοηθησει καποιουσ να απενεργοποιησω την αναφορα για να μην κολλαει και οταν γραφω μυνημα οι δυο πρωτη χαρακτηρες να ειναι *# ωστε να λαμβανω αναφορα απο το κεντρο μυνηματων της voda...

Προσωπικη μου αποψη το κινητο για τα λεφτα του ειναι μια τεραστια απατη για τα 270 ευρω (αν δεν κανω λαθος)...νεο λειτουργικο μεν νεα πλατφορμα επισης (vodafone360-δεν την εχω σρησιμοποιησει ποτε) εχουμε και το social networking υποψιν για τον νεο κοσμο αλλα οταν η συσκευη δεν θελει να δουλεψει οπως πρεπει να το κανεις τι;

εχω τσατιστει τοσο που σκεφτομαι και samsung να μην αγορασω ξανα και απο το δικτυο της voda να φυγω μετα απο αρκετα χρονια μονο και μονο γιαti αισθανομαι πως με εχουν πιασει απιστευτα (μπιπ)

καλο βραδυ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ανβαθμησα το Η1 με το pc studio και η νεα verson ειναι i8320BUIK1. Για αλλαγες θα σας ενημερωσω αργοτερα. Το εντυπωσιακο ειναι οτι δεν εχασε τιποτα απο τα αρχεια του ουτε τις επαφες και τα msg .Σουπερ
Link to comment
Share on other sites

δεν θα βγαλουν και καμια αναβαθμιση να μπορουμε να βαλουμε και wallpaper στο κινητο??

κριμα τετοια οθονη και να ειναι τοσο μονοτονη.. (εικονιδια, μαυρη οθονη στο κλειδωμα)...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα, έχω πρόσφατα αναβαθμίσει το H1 σε i8320BUJB3 και έχω παρατηρήσει ότι ο χρόνος που αντέχει η μπαταρία έχει μειωθεί δραματικά. Εκεί που πριν κρατούσε 2-3 μέρες με "καλή χρήση" πλέον με το ζόρι κρατάει πάνω από 1-1,5 μέρα με σχεδόν καθόλου χρήση...έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο?? Edited by gandalf_the
Link to comment
Share on other sites

επισης, εμενα για ανοιγμα ή σβησιμο της συσκευης, πρεπει να κρατησω πατημενο το πληκτρο POWER σχεδον 3 δευτερολεπτα!!!

εχω κανει μονο 1 αναβαθμισηση μεσω 3G..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος πήρε το M1 και προσπάθησε να βάλει μια κάρτα cosmote what's up, αλλά η συσκευή κάνει συνεχής επανεκκινήσεις. Φυσικά με τη κάρτα της Vodafone δουλεύει κανονικά.

Είναι κλειδωμένο; Καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...