Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Τ ο έχω το κινητό και εκτός από κάποιες μικροατέλειες "αδυναμία δικού σου ήχου κλήσης στα sms,δεν υπάρχει αρχική οθόνη στην συσκευή κ.α" είναι όντως super.Ευελπιστώ μελλοντικά να του προσθέσουν επιπλέον δυνατότητες που τις έχει έτσι και αλλιώς.Όλα είναι δυστυχώς στο χέρι της Vodafone.

Σχετικά με τους χάρτες δες εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7881

και θα σου λυθούν οι απορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει βρεί κανείς πώς μπορούμε να δούμε το υπόλοιπο της μπαταρίας? Εννοώ κάτι σε υπολοιπόμενο ποσοστό. Με καμιά 20αριά φωτογραφίες πάντως η μπαταρία του τα παίζει, και η πλάκα είναι ότι δεν βγάζει και κάποιο μύνημα πιο πρίν, απλά κλείνει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεί κανείς πώς μπορούμε να δούμε το υπόλοιπο της μπαταρίας? Εννοώ κάτι σε υπολοιπόμενο ποσοστό. Με καμιά 20αριά φωτογραφίες πάντως η μπαταρία του τα παίζει, και η πλάκα είναι ότι δεν βγάζει και κάποιο μύνημα πιο πρίν, απλά κλείνει.

 

Νομιζω οτι το τηλ σου εχει ελλατωματικη μπαταρια.Με κανα 2 επεισοδια divx supernatural τη μερα,τουλαχτιστον 2-3 ωρες συνδεμενος στο 360,αρκετο wifi,και αρκετες φωτογραφιες τη μερα μιας και πειραματιζομαι ακομα με την καμερα του,εχv καπου στις 2-2,5 μερες αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Τ ο έχω το κινητό και εκτός από κάποιες μικροατέλειες "αδυναμία δικού σου ήχου κλήσης στα sms

δικο σου ηχο μπορεις να βαλεις, τον επιλεγεις απο την επιλογη στα προφιλ.

Έχει βρεί κανείς πώς μπορούμε να δούμε το υπόλοιπο της μπαταρίας? Εννοώ κάτι σε υπολοιπόμενο ποσοστό. Με καμιά 20αριά φωτογραφίες πάντως η μπαταρία του τα παίζει, και η πλάκα είναι ότι δεν βγάζει και κάποιο μύνημα πιο πρίν, απλά κλείνει.
ναι οντως δεν ειναι φυσιολογικο, ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με τη μπαταρια, εχω βγαλει και 20 φωτος και βιντεακια την ιδια μερα. επισης με μια φορτιση σαν καινουργιο, οταν ημουν σε ταξιδι, μπορεσα και ειδα ολοκληρη ταινια και επαιξα αρκετα και το επομενο πρωι εκλεισε.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους χάρτες δες εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7881

και θα σου λυθούν οι απορίες.

 

δηλαδη μονο η vodafone πλοηγηση με χρεωση υπαρχει ε?

μαλιστα....κακκο αυτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε και από προηγούμενο χρήστη το κινητό είναι τίγκα στα bugs. Ναι μεν απαρτίζεται από άριστο hardware (εφάμιλλο ή ίσως καλύτερο του 3gs) αλλά το software πάσχει σημαντικά.

-Η έκδοση του opera που φοραει το κινητό είναι της υπομονής. Δοκιμάστε για παράδειγμα να μπείτε στο συγκεκριμένο thread και να επιλεξετε πχ τη 4η σελίδα. Δεν θα μπορέσετε που να χτυπιέστε. Μήπως το κινητό προοριζόταν να εχει γραφίδα; Μετά από πολυήμερη χρήση διαπίστωσα πως ο opera mini σε κατι entry level Νοκια κάνει καλύτερη δουλεία ως πλοηγος. Θετικο φυσικα η υποστηριξη flash με απιστευτη ανεση απο το κινητο!

Οι εφαρμογές μετα τη πρωτη έκπληξη λογο της ποικιλίας που υπάρχει είναι κακογραμμένες. Στη καλύτερη των περιπτώσεων (δλδ να τρεξει η εφαρμογή που κατεβάσατε απροβλημάτιστα) η εφαρμογή θα πρεπει να ανοίξει το browser για να κατεβασει το απαραίτητο αρχείο που χρειάζεται. Αυτό δεν λεγετε εφαρμογή αλλα html σελιδα με links.

Το κινητό ανα τακτα χρονικά διαστήματα παγώνει για δευτερόλεπτα και επανέρχεται μετα από λιγο. Θελω να πιστεύω πως το πρόβλημα αφορα την εκδοση firmware της συσκευης. Όταν ανοιξει η δυνατοτητα για update μεσω υπολογιστή (ελπιζοντας πως η Ελληνική Vodafone θα ενεργοποιήσει καποια στιγμη τη δυνατότητα) λογικα θα λυθουν να περισσοτερα bugs.

Η εφαρμογη του 360 είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη και αυτό είναι προβλημα όταν κατά βαση προορίζεις το κινητα σε ατομα που θελουν να κανουν χρήση εφαρμογων social networking. Υπάρχουν συσκευές εκει εξω που κάνουν πολύ καλύτερη δουλεία και πολύ πιο ευκολα.

Στα θετικά είναι το hardware της συσκευης. Φοβερή οθονη, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και πολλά καλούδια που δικαιολογούν τη τιμη της συσκευής. Από την άλλη το καλο hardware δεν κάνει τη καλη συσκευη. Πιστεύω πως εφοσον η Vodafone μεριμνήσει και γίνουν τα απαραίτητα updates η συσκευη θα αξίζει πράγματα.

Προσωπικά θα κρατήσω τη συσκευή αφου πλήρωσα αρκετά λεφτά και επειδη ως hardware είναι άριστη. Εάν σε ένα εξάμηνο δεν δω δραματικές βελτιώσεις μάλλον θα τη πουλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε και από προηγούμενο χρήστη το κινητό είναι τίγκα στα bugs. Ναι μεν απαρτίζεται από άριστο hardware (εφάμιλλο ή ίσως καλύτερο του 3gs) αλλά το software πάσχει σημαντικά.

-Η έκδοση του opera που φοραει το κινητό είναι της υπομονής. Δοκιμάστε για παράδειγμα να μπείτε στο συγκεκριμένο thread και να επιλεξετε πχ τη 4η σελίδα. Δεν θα μπορέσετε που να χτυπιέστε. Μήπως το κινητό προοριζόταν να εχει γραφίδα; Μετά από πολυήμερη χρήση διαπίστωσα πως ο opera mini σε κατι entry level Νοκια κάνει καλύτερη δουλεία ως πλοηγος. Θετικο φυσικα η υποστηριξη flash με απιστευτη ανεση απο το κινητο!

Οι εφαρμογές μετα τη πρωτη έκπληξη λογο της ποικιλίας που υπάρχει είναι κακογραμμένες. Στη καλύτερη των περιπτώσεων (δλδ να τρεξει η εφαρμογή που κατεβάσατε απροβλημάτιστα) η εφαρμογή θα πρεπει να ανοίξει το browser για να κατεβασει το απαραίτητο αρχείο που χρειάζεται. Αυτό δεν λεγετε εφαρμογή αλλα html σελιδα με links.

Το κινητό ανα τακτα χρονικά διαστήματα παγώνει για δευτερόλεπτα και επανέρχεται μετα από λιγο. Θελω να πιστεύω πως το πρόβλημα αφορα την εκδοση firmware της συσκευης. Όταν ανοιξει η δυνατοτητα για update μεσω υπολογιστή (ελπιζοντας πως η Ελληνική Vodafone θα ενεργοποιήσει καποια στιγμη τη δυνατότητα) λογικα θα λυθουν να περισσοτερα bugs.

Η εφαρμογη του 360 είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη και αυτό είναι προβλημα όταν κατά βαση προορίζεις το κινητα σε ατομα που θελουν να κανουν χρήση εφαρμογων social networking. Υπάρχουν συσκευές εκει εξω που κάνουν πολύ καλύτερη δουλεία και πολύ πιο ευκολα.

Στα θετικά είναι το hardware της συσκευης. Φοβερή οθονη, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και πολλά καλούδια που δικαιολογούν τη τιμη της συσκευής. Από την άλλη το καλο hardware δεν κάνει τη καλη συσκευη. Πιστεύω πως εφοσον η Vodafone μεριμνήσει και γίνουν τα απαραίτητα updates η συσκευη θα αξίζει πράγματα.

Προσωπικά θα κρατήσω τη συσκευή αφου πλήρωσα αρκετά λεφτά και επειδη ως hardware είναι άριστη. Εάν σε ένα εξάμηνο δεν δω δραματικές βελτιώσεις μάλλον θα τη πουλήσω.

 

 

Ετσι ειναι φιλε μου! Πηρα πριν λιγες μερες το τηλεφωνο για τον πατερα μου και το δοκιμασα για λιγες μερες! Αρκετα προβληματικο... δεν ξερω αμα εχει να κανει με software η hardware. Παντως εγω αναγκαστικα να το γυρισω πισω και να παρω κατι κλασσικο απο Νοκια να γινει η δουλεια μου.

 

Να σαι καλα... :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

δικο σου ηχο μπορεις να βαλεις, τον επιλεγεις απο την επιλογη στα προφιλ.

Δικό σου ήχο στα sms δεν μπορείς να βάλεις.Εκτός αν εννοείς τους 3 προεπιλεγμένους ήχους που έχει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δικό σου ήχο στα sms δεν μπορείς να βάλεις.Εκτός αν εννοείς τους 3 προεπιλεγμένους ήχους που έχει η συσκευή.

message alert tone> user selected ringtone

μαλιστα εχω αλλαξει ηχο.

Link to comment
Share on other sites

Για να λυθεί το μπέρδεμα, μάλλον πρόκειται για bug.

Όσες συσκευές Η1 κυκλοφορούν με την προηγούμενη έκδοση

λογισμικού ,υπάρχει η επιλογή προσωπικού ήχου sms .

Όσες συσκευές κυκλοφορούν με την τελευταία έκδοση,

δεν υπάρχει η επιλογή , όπως υπάρχει για την επιλογή ήχου κλήσης.

 

Ελπίζω να λυθεί στην επόμενη έκδοση ..

(εγώ έχω την τελευταία )

 

Επιπλέον αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αποστολή sms ..

Ενώ το sms αποστέλεται ,η συσκευή "κολλάει" στο

Αποστολή sms.Στην συνέχεια το μήνυμα αποθηκεύεται

στα μη απεσταλμένα.

Χρειάζεται να κάνω restart την συσκευή για να επανέλθει στα φυσιολογικά.

Μετά από λίγο ,πάλι τα ίδια ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

message alert tone> user selected ringtone

μαλιστα εχω αλλαξει ηχο.

Ρυθμίσεις-Προφίλ τηλεφώνου-Κανονικό πχ και κλικ στα εργαλεία που έχει δεξιά στην οθόνη-Νέο μήνυμα-Ήχος ειδοποίησης μηνύματος και σου εμφανίζει δυνατότητα για user selected ringtone?Εμένα μόνο 3 προεγκατεστημένους ήχους μου δείχνει.

Και άλλο bug?Στα αγγλικά το έχεις?

 

Για να λύθεί το μπέρδεμα, μάλλον πρόκειται για bug.

Όσες συσκευές κυκλοφορούν με την προηγούμενη έκδοση

λογισμικού ,υπάρχει η επιλογή προσωπικού ήχου sms .

Όσες συσκευές κυκλοφορούν με την τελευταία έκδοση,

δεν υπάρχει η επιλογή .

 

Ελπίζω να λυθεί στην επόμενη έκδοση ..

(εγώ έχω την τελευταία )

Επιπλέον αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αποστολή sms ..

 

Μόλις το είδα nervous.Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής στη νεότερη έκδοση, και αν ναι, πώς;

 

Όσον αφορά την πλοήγηση στο Internet, ο browser του κινητού μου έσπασε τα νεύρα, αφενός γιατί ήταν πολύ δύσχρηστος και αφετέρου γιατί κάνει τρελλή κατανάλωση δεδομένων. Έβαλα opera mini και ησύχασα...

Link to comment
Share on other sites

 

Επιπλέον αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αποστολή sms ..

Ενώ το sms αποστέλεται ,η συσκευή "κολλάει" στο

Αποστολή sms.Στην συνέχεια το μήνυμα αποθηκεύεται

στα μη απεσταλμένα.

Χρειάζεται να κάνω restart την συσκευή για να επανέλθει στα φυσιολογικά.

Μετά από λίγο ,πάλι τα ίδια ..

αυτο με τα sms το αντιμετωπισα και εγω με το Μ1 πριν το πουλησω.με vodafone μιλησα με samsung μιλησα και δεν γινοταν τιποτα. αδυνατουσε να στειλει αλλα και να λαβει sms ωσπου μου εδωσαν ενα κωδικο και εκανα hard reset στην συσκευη και ολα οκ.τονιζω οτι εκανα hard reset και οχι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

Για να λυθεί το μπέρδεμα, μάλλον πρόκειται για bug.

Όσες συσκευές Η1 κυκλοφορούν με την προηγούμενη έκδοση

λογισμικού ,υπάρχει η επιλογή προσωπικού ήχου sms .

Όσες συσκευές κυκλοφορούν με την τελευταία έκδοση,

δεν υπάρχει η επιλογή , όπως υπάρχει για την επιλογή ήχου κλήσης.

 

Ελπίζω να λυθεί στην επόμενη έκδοση ..

(εγώ έχω την τελευταία )

 

Επιπλέον αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αποστολή sms ..

Ενώ το sms αποστέλεται ,η συσκευή "κολλάει" στο

Αποστολή sms.Στην συνέχεια το μήνυμα αποθηκεύεται

στα μη απεσταλμένα.

Χρειάζεται να κάνω restart την συσκευή για να επανέλθει στα φυσιολογικά.

Μετά από λίγο ,πάλι τα ίδια ..

 

Εχω απενεργοποιησει την αναφορα παραδοσης και δεν κολαει πλεον.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ... ειμαι και εγω ενας ιδιοκτητης ενος samsung gt-i8320 (h1) ... ψαχνω για να βρω συμβατα προγραμματακια , ετσι για να παιξω λιγακι , αλλα δεν εχω βγαλει ακρη που να ψαξω ... ειναι το πρωτο τηλ που ασχολουμαι και γενικα ειμαι νεος στο αθλημα ... μπορει καποιος να βοηθησει ???? ευχαριστω προκαταβολικα ...
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να δωσει (αν δωσει) ο θεος και η voda καποιο native/c++ SDK πλην java η web based προγραμματα/παιχνιδια που υπαρχουν στο market του 360 η διασπαρτα στο ιντερνετ δεν μπορεις να δοκιμασεις τπτ αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να δωσει (αν δωσει) ο θεος και η voda καποιο native/c++ SDK πλην java η web based προγραμματα/παιχνιδια που υπαρχουν στο market του 360 η διασπαρτα στο ιντερνετ δεν μπορεις να δοκιμασεις τπτ αλλο.

 

 

kalhmera ...δηλαδη τι να ψαχνω ??

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα sms το αντιμετωπισα και εγω με το Μ1 πριν το πουλησω.με vodafone μιλησα με samsung μιλησα και δεν γινοταν τιποτα. αδυνατουσε να στειλει αλλα και να λαβει sms ωσπου μου εδωσαν ενα κωδικο και εκανα hard reset στην συσκευη και ολα οκ.τονιζω οτι εκανα hard reset και οχι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

 

φιλαρακο μπορεις να μας δωσεις αυτον το κωδικο γιατι εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τα sms στο M1 και πως εκανες hard reset;

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακο μπορεις να μας δωσεις αυτον το κωδικο γιατι εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τα sms στο M1 και πως εκανες hard reset;

 

*#06# - Show IMEI

*#100# - Show MSISDN

*#1234# - Show firmware version

*2767*3855# - Hard reset

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

τι τρεχει με το bluetooh ενω μπορουν να μου στειλουν mp3 εγω δεν μπορω να στειλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

 

Μου εκαναν δωρο το H1 και δεν μπορω να μπω στο Vodafone 360 με prepaid. Κάποιος φίλος ανέφερε κάτι για ρυθμίσεις; Ξέρει κανεις τιποτα;

Ευχαριστώ

There's no place like 127.0.0.1
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλο αγκαθι για την ωρα ειναι το σχεδον μηδενικο support που παρεχει η Voda Hellas πανω στα firmware.Για την ωρα υπαρχει διαθεσιμο μονο το firmware j3 ενω η voda uk εδωσε χθες στο κοινο την j9

 

Τι προβλημα θα εχει καποιος αν βαλει το UK update και δεν περιμενει για το ελληνικο;

Εχει διαφορες;

There's no place like 127.0.0.1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας αν γίνεται επιλογή πολλών επαφών για διαγραφή?

 

Το χρησιμοποιώ σαν συσκευή και δεν χρησιμοποιώ το 360.

 

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει είναι πολλές οι 517 επαφές για να τις διαγράψω μία-μία.

 

Πάντως το κινητό τα σπάει. Ειναι καταπληκτικό.

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

 

Μου εκαναν δωρο το H1 και δεν μπορω να μπω στο Vodafone 360 με prepaid. Κάποιος φίλος ανέφερε κάτι για ρυθμίσεις; Ξέρει κανεις τιποτα;

Ευχαριστώ

κανονικα προς το παρον δε δουλευει με prepay. το παιδι που εγραψε πως δουλεψε, δεν ξερω πως το εκανε.

Τι προβλημα θα εχει καποιος αν βαλει το UK update και δεν περιμενει για το ελληνικο;

Εχει διαφορες;

υπαρχει πιθανοτητα να περασει μονο τα Αγγλικα access points και να μη μπορεις να συνδεθεις πουθενα μετα, γιατι ναι μεν μπορεις να δημιουργησεις καινουργιο, αλλα δε μπορεις να επιλεξεις με ποιο θα μπαινει στο 360 κλπ.

Μήπως ξέρει κανένας αν γίνεται επιλογή πολλών επαφών για διαγραφή?

 

Το χρησιμοποιώ σαν συσκευή και δεν χρησιμοποιώ το 360.

 

Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει είναι πολλές οι 517 επαφές για να τις διαγράψω μία-μία.

 

Πάντως το κινητό τα σπάει. Ειναι καταπληκτικό.

δες απο τα groups (ομαδες επαφων), εκει που τα επεξεργαζεσαι μηπως εχεις επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...