Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου εκανε εντυπωση που πατησα για πλακα μια εφαρμογη με λεφτα απο το appstore και την κατεβασε χωρις να με ρωτησει κατι! Ευτυχως κοστιζε μονο 1 ευρω! Αμεσως πηγα στο apple id μου και αφαιρεσα την χρεωστικη καρτα..

 

Δλδ αν πατησει μεσα σε παιχνιδι που παιζεις καμια επιλογη για τιποτα χιλια gems ή αλλα κολπα με 99 ευρω, θα σε χρεωσει αμεσως;

 

WoW..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχε πάθει φίλος μου αυτο να χρεωθεί με παιχνίδι κάποια χρήματα και έβγαλε και αυτός την κάρτα του από το σύστημα.. από τότε μονο με iTunes gift card

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε εντυπωση που πατησα για πλακα μια εφαρμογη με λεφτα απο το appstore και την κατεβασε χωρις να με ρωτησει κατι! Ευτυχως κοστιζε μονο 1 ευρω! Αμεσως πηγα στο apple id μου και αφαιρεσα την χρεωστικη καρτα..

 

Δλδ αν πατησει μεσα σε παιχνιδι που παιζεις καμια επιλογη για τιποτα χιλια gems ή αλλα κολπα με 99 ευρω, θα σε χρεωσει αμεσως;

 

WoW..

 

το πιθανότερο είναι να είχες δώσει πρόσφατα (εντός 15 λεπτών) το password από το Apple ID σου, γι΄αυτό. Αυθαίρετα δεν κατεβάζει εφαρμογές το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Σε iPhone 5s με την έκδοση 8.1 παρατήρησα ότι τα location based reminders εμφανίζονται σωστά μονάχα εάν έχω ανοιχτό το Wifi. Εάν είναι κλειστό τότε μπορεί να έρθει και ένα reminder ακόμη και αν βρίσκομαι περίπου 6 χιλιόμετρα μακριά από το σημείο που έχω ορίσει με ακτίνα 100 μέτρα.

 

Χρειάζεται όντως το wifi ανοιχτό ; Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

το πιθανότερο είναι να είχες δώσει πρόσφατα (εντός 15 λεπτών) το password από το Apple ID σου, γι΄αυτό. Αυθαίρετα δεν κατεβάζει εφαρμογές το λειτουργικό.
Και παλι νομιζα οτι θα μου ζητουσα τον τριψηφιο κωδικο πισω απο την καρτα, οπως κανουν ολες οι ιστοσελιδες στον υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Και παλι νομιζα οτι θα μου ζητουσα τον τριψηφιο κωδικο πισω απο την καρτα, οπως κανουν ολες οι ιστοσελιδες στον υπολογιστη.

 

το 3ψηφιο τον εχεις ηδη δηλωσει οταν καταχωρησες την καρτα σου, οποτε δεν στον ξαναζηταει!

 

παντως ποτε μεχρι τωρα δεν με εχει χρεωσει χωρις να ζητησει επιβεβαιωση!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του ipad mini 1 (ios 8.1).

Οταν "σερφαρω" στο safari και θελω να κανω "πισω" μια σελιδα το κανω με 2 τροπους: ή πανω δεξια (βελακι αριστερα) ή το δαχτυλο μεσα στην οθονη και "τραβηγμα δεξια"…..

Γιατι ομως οταν το κανω, μου παει η προηγουμενη σελιδα στην αρχικη επανω-επανω? (κατι σαν refresh)

Θελω να πω, οτι δεν κραταει το τελευταιο σημειο που το ειχα αφησει και πρεπει να ξανα κατεβαινω κατω-κατω!!!!!

 

Πιστευω να καταλαβατε τι εννοω!!!! :ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του ipad mini 1 (ios 8.1).

Οταν "σερφαρω" στο safari και θελω να κανω "πισω" μια σελιδα το κανω με 2 τροπους: ή πανω δεξια (βελακι αριστερα) ή το δαχτυλο μεσα στην οθονη και "τραβηγμα δεξια"…..

Γιατι ομως οταν το κανω, μου παει η προηγουμενη σελιδα στην αρχικη επανω-επανω? (κατι σαν refresh)

Θελω να πω, οτι δεν κραταει το τελευταιο σημειο που το ειχα αφησει και πρεπει να ξανα κατεβαινω κατω-κατω!!!!!

 

Πιστευω να καταλαβατε τι εννοω!!!! :ninja::ninja::ninja:[/QUO

Αυτό το κάνει σε ορισμένες σελίδες,όχι σε όλες.Πιστεύω ότι είναι στη σελίδα και όχι στο iPad.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του ipad mini 1 (ios 8.1).

Οταν "σερφαρω" στο safari και θελω να κανω "πισω" μια σελιδα το κανω με 2 τροπους: ή πανω δεξια (βελακι αριστερα) ή το δαχτυλο μεσα στην οθονη και "τραβηγμα δεξια"…..

Γιατι ομως οταν το κανω, μου παει η προηγουμενη σελιδα στην αρχικη επανω-επανω? (κατι σαν refresh)

Θελω να πω, οτι δεν κραταει το τελευταιο σημειο που το ειχα αφησει και πρεπει να ξανα κατεβαινω κατω-κατω!!!!!

 

Πιστευω να καταλαβατε τι εννοω!!!! :ninja::ninja::ninja:[/QUO

Αυτό το κάνει σε ορισμένες σελίδες,όχι σε όλες.Πιστεύω ότι είναι στη σελίδα και όχι στο iPad.

 

Όχι φίλε μου σε όλες τις σελίδες...

Κάτι σαν refresh και σε πάει πάνω-πάνω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εχω το iphone 5 στην 7.0.4 jailbreak και εδω και καποιες μερες δεν ανοιγουν οι εφαρμογες Mail και Safari....

 

Υπαρχει καποια λυση?

restart reboot κλπ εχουν γινει αρκετα.

 

thx

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εχω το iphone 5 στην 7.0.4 jailbreak και εδω και καποιες μερες δεν ανοιγουν οι εφαρμογες Mail και Safari....

 

Υπαρχει καποια λυση?

restart reboot κλπ εχουν γινει αρκετα.

 

thx

 

Κάνε μια επαναφορά στην οθόνη αφετηρίας, αν και πιθανολογώ πως κάποιο tweak σου κάνει τη ζημιά. Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Διαρρύθμιση οθόνης Αφετηρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

 

 

Σε iPhone 5s με την έκδοση 8.1 παρατήρησα ότι τα location based reminders εμφανίζονται σωστά μονάχα εάν έχω ανοιχτό το Wifi. Εάν είναι κλειστό τότε μπορεί να έρθει και ένα reminder ακόμη και αν βρίσκομαι περίπου 6 χιλιόμετρα μακριά από το σημείο που έχω ορίσει με ακτίνα 100 μέτρα.

 

 

 

Χρειάζεται όντως το wifi ανοιχτό ; Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο ;

 

 

Καμία απάντηση γι αυτο; Χρειάζομαι το wifi ανοιχτό για μα δουλεύουν σωστά τα location based reminders ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση γι αυτο; Χρειάζομαι το wifi ανοιχτό για μα δουλεύουν σωστά τα location based reminders ;

 

Γενικοτερα σε οτιδηποτε εχει να κανει με location πρεπει να ειναι ανοικτο το wifi (ακομη και στην ωρα!)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω θεμα με τις ταινίες στο ipadέχω αγοράσει τον av player hd βάζω την ταινία μέσα βάζω τους υπότιτλους κάνω μετονομασία τους υπότιτλους ακριβώς ίδιο με το όνομα της ταινίας και παλι μου βγάζει τους υπότιτλους σαν αριθμούς και σύμβολα κοινώς δεν τους παίζει... Τι γίνεται ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω θεμα με τις ταινίες στο ipadέχω αγοράσει τον av player hd βάζω την ταινία μέσα βάζω τους υπότιτλους κάνω μετονομασία τους υπότιτλους ακριβώς ίδιο με το όνομα της ταινίας και παλι μου βγάζει τους υπότιτλους σαν αριθμούς και σύμβολα κοινώς δεν τους παίζει... Τι γίνεται ?

Πρέπει να αλλάξεις την κωδικοποιήση. Θα πατήσεις πάνω στο αρχείο του υπότιτλου, θα ανοίξει και απο εκεί θα αλλάξεις την κωδικοποιήση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σωστός .. Άλλαζα και πριν κωδικοποίηση αλλα δεν την κρατούσε γιαυτο δεν τα έβγαζε σωστά απλά είδα ότι σε 2⃣ ταινίες που έβαλα και οι δυο θέλουν άλλη κωδικοποίηση η οποία πρέπει να αλλαχτεί κάθε φορά, πράγμα που πρώτη φορα μου συμβαίνει.. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα παιδιά.Εμείς με iPhone 3GS με 6.1.6 δεν μπορούμε με κάποιο τρόπο να βάλουμε εφαρμογές απο 7.0 και πάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εμείς με iPhone 3GS με 6.1.6 δεν μπορούμε με κάποιο τρόπο να βάλουμε εφαρμογές απο 7.0 και πάνω?

 

Μπορείς, δεν ξέρω κατά πόσο, θα δουλεύουν σωστά. Κατεβάζεις οποία εφαρμογή θέλεις στο iTunes του υπολογιστή. Αφού έχεις κάνει authorize computer. Στη συνέχεια θα μπεις στο App Store της συσκευής σου updates >purchases και βρες την εφαρμογή που κατέβασες. Θα σου βγάλει μήνυμα πως δεν κάνει για τη συσκευή. Αγνόησέ το και κατέβασε τη.

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Μέσω της συσκευής δεν νομίζω πως υπάρχει άλλος τρόπος. Διαφορετικά, μπορείς να απαντάς με (bluetooth) hands-free.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το Iphone 4 της Verizon, λειτουργούν στην Ελλάδα (Εννοώ για κλήσεις, μηνύματα); Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το Iphone 4 της Verizon, λειτουργούν στην Ελλάδα (Εννοώ για κλήσεις, μηνύματα); Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Όχι καθόλου δεν έχει αυτή τη δυνατότητα. Δεν μπορεί να συνδεθεί με κανένα άλλο δίκτυο εκτός αυτού της Verizon. Δεν παίρνει καν κάρτες sim!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου δεν έχει αυτή τη δυνατότητα. Δεν μπορεί να συνδεθεί με κανένα άλλο δίκτυο εκτός αυτού της Verizon. Δεν παίρνει καν κάρτες sim!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Γι αυτό φεύγουν τόσο φθηνά στο ebay ε; :P Οι άλλες εκδόσεις, AT&T, Sprint κλπ λειτουργούν εδώ πέρα ή θα πρέπει να είναι factory unlocked ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Γι αυτό φεύγουν τόσο φθηνά στο ebay ε; :P Οι άλλες εκδόσεις, AT&T, Sprint κλπ λειτουργούν εδώ πέρα ή θα πρέπει να είναι factory unlocked ή κάτι τέτοιο;

 

 

Μόνο αυτό της at&t αλλά και αυτό απαιτεί ξεκλείδωμα για να παίξει που θα το υπολογίσεις στα 50-60€ αν το κάνεις με τον σωστό τρόπο η 10-15€ με ένα λιγότερο αξιόπιστο.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα

εχω μερικες αποριες κανοντας μια αναζητηση μηπως και γινω iphone μελος :) .

Εριξα μια ματια στο ebay για συσκευη (ετσι για να παρω μια ιδεα) και εχουν

ξεκλειδωτες συσκευες(προφανως εννοουν οτι ειναι αγορασμενες απο εταιρεια κινητης και μπορει ΜΟΝΟ με αυτη να δουλεψει οποτε το ξεκλειδωνουν να δουλευει με ολες? )

και αλλες δειχνουν imei και unknown iccid http://www.ebay.co.uk/itm/Apple-iPhone-5S-32-GB-4G-LTE-SPACE-GREY-FACTORY-UNLOCKED-/161676780305?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item25a4afe311

 

τι ειναι το iccid?

Eπισης πως μπορω να ειμαι σιγουρος στην αγορα μεταχειρισμενου οτι ειναι νομιμα αγορασμενο?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...