Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Τις 3-4 τελευταιες μερες δν μπορω να συνδεθω στο app store απο το iPhone μου. Μου βγαζει το παρακατω μονο ομως στην κατηγορια top 25 ή categories. Στα update μπαινει κανονικα. Απο τον υπολογιστη δν εω κανενα προβλημα. Κ το βλεπει κ κανει κ updates. Εσβησα κ ξαναεβαλα το user id μου αλλα τπτ. Εχει κανεις παρομοιο προβλημα;;;

 

[ATTACH]34882[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να στειλω ενα νεο sms. Πατησα το μενου ''μηνυματα'' και στο πεδιο ''Προς'' πατησα το ''+'' προκειμενου να επιλεξω την επαφη, προς την οποια θα στειλω το μηνυμα.

 

Η συγκεκριμενη επαφη εχει ως εξης:

 

http://1.1.1.3/bmi/i44.tinypic.com/t7nwqb.png

 

Στο icloud στην συγκεκριμενη επαφη υπάρχουν δυο πεδια: το κινητο και του σπιτιου, Το ''αλλο'' δεν υπαρχει.

 

Πως εμφανιζεται ομως ;

 

Δεν υπάρχει ιστορικο κλήσεων με αυτόν τον ''άλλο''αριθμο, δεν υπάρχει ιστορικο συνομιλίας στα μηνυματα με τον ''άλλο'' αριθμο. Εχει κρατησει το itunes αυτη την ιστορικότητα με τον ''αλλο'' αριθμο στα μηνύματα.

 

Μονο με setup as new iPhone λυνεται το θεμα, αλλα χανω καποια μηνυματα.

 

Καποια λυση ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή ώστε να μπορούμε να σβήνουμε αποθηκευμένες φωτογραφίες (όχι απο κάμερα) εκτός απο τον συγχρονισμό?

ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή ώστε να μπορούμε να σβήνουμε αποθηκευμένες φωτογραφίες (όχι απο κάμερα) εκτός απο τον συγχρονισμό?

ευχαριστώ

 

Αν έχεις jailbreak μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις jailbreak μπορείς

 

Ναι, το έκανα και δουλεύει άψογα.

 

Μόνο για τις jailbreaken συσκευές υπάρχει το Cydia tweak, iMageSynced Remover.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μου εχει δωσει μια φιλη το iphone να της περασω καποιες εφαρμογες.. Γινεται καθε φορα που περναω μια εφαρμογη να μη μου ζηταει να πατησω τον κωδικο της? Ειναι 20ψηφιος και μου σπαει τα νευρα. Το ειχα καταφερει πριν χρονια στο δικο μου (iphone 4 τοτε) αλλα δεν θυμαμαι αν ειναι καποια ρυθμιση ή αν το ειχα κανει μεσω cydia. Εν ολιγοις θελω να γινει σαν το play store που εισαι μονιμα συνδεδεμενος και δεν σου ζηταει ποτε κωδικο επιβεβαιωσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μου εχει δωσει μια φιλη το iphone να της περασω καποιες εφαρμογες.. Γινεται καθε φορα που περναω μια εφαρμογη να μη μου ζηταει να πατησω τον κωδικο της? Ειναι 20ψηφιος και μου σπαει τα νευρα. Το ειχα καταφερει πριν χρονια στο δικο μου (iphone 4 τοτε) αλλα δεν θυμαμαι αν ειναι καποια ρυθμιση ή αν το ειχα κανει μεσω cydia. Εν ολιγοις θελω να γινει σαν το play store που εισαι μονιμα συνδεδεμενος και δεν σου ζηταει ποτε κωδικο επιβεβαιωσης.

 

αν θυμάμαι καλά στο 5αρι μου, τις πρώτες μέρες με ρωτούσε συνέχεια, πλέον σταμάτησε από μόνο του (με επιφύλαξη γτ είμαι φρέσκος στον κόσμο των μήλων)

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά στο 5αρι μου, τις πρώτες μέρες με ρωτούσε συνέχεια, πλέον σταμάτησε από μόνο του (με επιφύλαξη γτ είμαι φρέσκος στον κόσμο των μήλων)

 

Δεν γινεται να σταματησε.

Το iOS καθε φορα που εγκαθηστας μια εφαρμογη ζηταει τον κωδικο και τον θυμαται για κανενα 20λεπτο. Αν το αφησεις καμια ωρα και μετα προσπαθησεις να ξαναεγκαταστησεις θα ξαναζητησει κωδικο.

Αυτα που δεν χρειαζονται κωδικο ειναι τα update.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να σταματησε.

Το iOS καθε φορα που εγκαθηστας μια εφαρμογη ζηταει τον κωδικο και τον θυμαται για κανενα 20λεπτο. Αν το αφησεις καμια ωρα και μετα προσπαθησεις να ξαναεγκαταστησεις θα ξαναζητησει κωδικο.

Αυτα που δεν χρειαζονται κωδικο ειναι τα update.

 

έχεις δίκιο. μπερδεύτηκα με τα updates

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω το ipad mini με 6IOS! θελω να παιζει το youtube και ταυτοχρονα να ειμαι σε μια αλλη σελιδα! αλλα μολις κανω αλλαγη σελιδας...αμεσως σταματαει κ το τραγουδι στο youtube... ξερεις κανεις αν υπαρχει τροπος-εφαρμογη για να μπορω ταυτοχρονα να ακουω τραγουδι κ να ειμαι κ σε αλλη σελιδα...;;;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω το ipad mini με 6IOS! θελω να παιζει το youtube και ταυτοχρονα να ειμαι σε μια αλλη σελιδα! αλλα μολις κανω αλλαγη σελιδας...αμεσως σταματαει κ το τραγουδι στο youtube... ξερεις κανεις αν υπαρχει τροπος-εφαρμογη για να μπορω ταυτοχρονα να ακουω τραγουδι κ να ειμαι κ σε αλλη σελιδα...;;;;;

 

αν ανοιγες το τραγουδι σε νεα καρτελα η το αναποδο ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το McTube! Κάνει ακριβώς αυτό που θες.

 

http://itunes.apple.com/us/app/id652124176?mt=8

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχω ένα iphone 4 μεταχειρισμενο απο Γερμανία. Το πρόβλημα που εχω είναι η καρτα sim που έβαλα την δείχνει κλειδωμένη.Η καρτα είναι καινούργια. Με ποιο τρόπο μπορώ να την ξεκλειδώσω; Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Αφορά το ipad3. Στο e-mail που έχω ορίσει μέσα από το λογαριασμό cloud.com και μέσα από το gmail.com το τάμπλετ λαμβάνει όλες τις ειδοποιήσεις, όμως στις Επαφές εμφανίζονται μόνο όσες βρίσκονται στο icloud και θέλω να εμφανίζονται όσες έχω στο gmail.com αλλα΄δεν υπάρχει επιλογή για συγχρονισμό για τις επαφές, εκεί έχω όλη την λίστα, τι να κάνω για να συγχρονιστούν οι επαφές μόνο από το gmail?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρε ο αδελφος μου το εν λογω κινητο και θελω να ρωτησω πως μπορω να κλειδωσω το κινητο να συνδεεται μονο στο 3g και οχι στην διπλη λειτουργια; επισης ποσο κραταει η αυτονομια της συσκευης αυτης; απο την android η apple ειναι καλυτερη; δεν κολλαει τοσο πολυ; διοτι με την android τα κολληματα ειναι αθλια! δεν παλευεται και σκεφτομαι να το δωσω το κινητο αυτο και να παρω ενα αλλο που να μην κολλαει σκεφτομαι για αλλο λογισμικο ειτε για apple ή για windows phone τι μου προτεινεται; ποιο δεν κολλαει καθολου; παει αυτο επισης υπαρχει δυνατοτητα στο iphone 4 να βαλουμε το wifi σαν συντομευση στην αρχικη μας οθονη; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω συγχρονισμό των επαφών του iPhone με το Gmail μου και ενώ δείχνει ότι συγχρονίζει, όταν πηγαίνω από τον υπολογιστή στις επαφές του gmail μου, δεν υπάρχει καμια επαφή!:X

Τι κάνω λάθος; Και ποια η διαδικασία να μεταφέρω από το Gmail μου τις επαφές σε άλλο iPhone;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μία ερώτηση. Έληξε η visa electron μου που την είχα περασμένη στο app store στο λογαριασμό μου και 1 Αυγούστου που πήγα να περάσω την καινουρια που μου έστειλε η τράπεζα μου είπαν απο την εξυπηρέτηση πελατών ότι δεν συνεργάζεται πλέον το app store με αυτου του είδους τις πιστωτικές. Αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπορω πλέον ούτε να ανανεώσω τις εφαρμογές μου ούτε φυσικα να αγοράσω καινούριες. Μου πετάει πάντα το μήνυμα your app store account has been disabled.

 

Δοκίμασα χτες να περάσω τη χρεωστική της κοπέλας μου, μία visa της αγροτικής αλλά και με αυτη ακόμα δεν έχω δει καμία προκοπή.

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι; Είμαι σε απόγνωση 1μιση μήνα τώρα;

 

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εδώ και καιρό να βρω μία εφαρμογή, να μπορείς να γράφεις sms και να το στέλνει όποτε το προγραμματίζεις

(όχι απλώς να στο υπενθυμίζει, αλλά να το στέλνει χωρίς εγώ να χρειάζεται να κάνω κάτι).

έχει κανείς κάποια ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μία ερώτηση. Έληξε η visa electron μου που την είχα περασμένη στο app store στο λογαριασμό μου και 1 Αυγούστου που πήγα να περάσω την καινουρια που μου έστειλε η τράπεζα μου είπαν απο την εξυπηρέτηση πελατών ότι δεν συνεργάζεται πλέον το app store με αυτου του είδους τις πιστωτικές. Αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπορω πλέον ούτε να ανανεώσω τις εφαρμογές μου ούτε φυσικα να αγοράσω καινούριες. Μου πετάει πάντα το μήνυμα your app store account has been disabled.

 

Δοκίμασα χτες να περάσω τη χρεωστική της κοπέλας μου, μία visa της αγροτικής αλλά και με αυτη ακόμα δεν έχω δει καμία προκοπή.

 

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι; Είμαι σε απόγνωση 1μιση μήνα τώρα;

 

Ευχαριστώ πολυ!

 

Αν δοκιμαζες με προπληρωμενη απο eurobank?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Δεν ξερω αν προκειται για απορια αρχαριου :p αλλα μην ανοιγω νεο θεμα.

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης:

Στο android καποιες free εφαρμογες κυκλοφορουν σε torrent ως mod. Που σημαινει οτι σου δινουν καποιες δυνατοτητες του στυλ unlimited money gold κλπ ή σου ξεκλειδωνει ολα τα επιπεδα του παιχνιδιου.

Στο ios (εννοειται jailbreak συσκευη) υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Δηλαδη ετοιμη η εφαρμογη+το mod της για να το κατεβασεις.?

Ή αποκλειστικα μεσω cydia modαρεις το game?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η απορία μου είναι γελοία αλλά έχω να ρωτήσω το εξής,

 

Ως σήμερα (είμαι χρήστης iPod) μου αρκούσαν οι δωρεάν εφαρμογές από το AppStore. Τώρα λέω να αγοράσω το καινούριο iPhone και ρωτώ: Εάν δεν έχω πιστωτική κάρτα μπορώ να κατεβάσω κάποια εφαρμογή επί πληρωμή και το ποσό να χρεωθεί στην κάρτα/σύνδεση που έχω;

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η απορία μου είναι γελοία αλλά έχω να ρωτήσω το εξής,

 

Ως σήμερα (είμαι χρήστης iPod) μου αρκούσαν οι δωρεάν εφαρμογές από το AppStore. Τώρα λέω να αγοράσω το καινούριο iPhone και ρωτώ: Εάν δεν έχω πιστωτική κάρτα μπορώ να κατεβάσω κάποια εφαρμογή επί πληρωμή και το ποσό να χρεωθεί στην κάρτα/σύνδεση που έχω;

 

Πας στα public και παιρνεις μια itunes card. Ακολουθεις τις οδηγιες και το ποσο πιστωνεται στο apple id σου. Εχει των 15, 25, 50 ευρω.

Μπορεις να παρεις και 2 50αρες πχ και ετσι να σου πιστωσουν 100 ευρω. Δηλαδη δουλευει σαν καρτοκινητο.

Καλες αγορες!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...