Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! Ειμαι κ εγω απο σημερα ενας πανευτυχης κατοχος του iphone4!:D

Εχω δυο ερωτησουλες..

 

Αρχικα, υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να βλεπω ποσα ΜΒ εχω χρησιμοποιησει στο ιντερνετ? (γιατι εχω πακετο δεδομενων κ δεν θελω να ξεπερασω το οριο του 1,5GB και να χρεωνομαι ασυστολα μετα)

 

Κ επειτα.... Οταν ανοιγω τον Safari ή τους χαρτες κ δεν τους κλεινω μετα (δλδ τρεχουν κ δεν παταω δυο φορες home button για να τα κλεισω) το τηλεφωνο εξακολουθει να κατεβαζει ΜΒ?

Έχει και το ίδιο το iPhone δικό του μετρητή και είναι πολύ καλός χωρίς να χρειάζεται κάποια εφαρμογή από έξω.

Settings > General > Usage

 

Για τις εφαρμογές που παραμένουν στο Multitasking και δεν τις σβήνεις έχω να σου πω ότι και να σου τραβήξει ΜΒ, θα είναι αμελητέα ποσότητα.

Στο λέω γιατί κι εγώ το χρησιμοποιώ με το 1,5GB;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά να κάνω μια ερώτηση κ εγω.

στη δουλειά μου ο υπολογιστής της δουλειάς δεν έχει wifi

με το wifi του iphone4 βρίσκω δίκτυο ξεκλειδωτω κ μπαίνω κανονικά μέσα στο δίκτυο κ Εχω Ίντερνετ στο ΚΙΝΗΤΟ

πάω στην κοινή χρήση Ίντερνετ συνδεω το iPhone με το PC της δουλειάς αλλα το Ίντερνετ δεν μεταφέρεται στο PC

ο υπολογιστής της δουλειάς με win7 βλέπει το ΚΙΝΗΤΟ σαν φορητή συσκευή παρόλο που Εχω εγκαταστήσει το iTunes

υπάρχει κάποια λύση ώστε να μετατρεψω το iPhone 4 σαν modem κ με το USB καλώδιο να Εχω Ίντερνετ στον υπολογιστή της δουλειάς μου ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια ερώτηση κ εγω.

στη δουλειά μου ο υπολογιστής της δουλειάς δεν έχει wifi

με το wifi του iphone4 βρίσκω δίκτυο ξεκλειδωτω κ μπαίνω κανονικά μέσα στο δίκτυο κ Εχω Ίντερνετ στο ΚΙΝΗΤΟ

πάω στην κοινή χρήση Ίντερνετ συνδεω το iPhone με το PC της δουλειάς αλλα το Ίντερνετ δεν μεταφέρεται στο PC

ο υπολογιστής της δουλειάς με win7 βλέπει το ΚΙΝΗΤΟ σαν φορητή συσκευή παρόλο που Εχω εγκαταστήσει το iTunes

υπάρχει κάποια λύση ώστε να μετατρεψω το iPhone 4 σαν modem κ με το USB καλώδιο να Εχω Ίντερνετ στον υπολογιστή της δουλειάς μου ?

 

Το iPhone Κάνει share μονο την σύνδεση με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας οχι με το wifi

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone Κάνει share μονο την σύνδεση με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας οχι με το wifi

 

υπάρχει τρόπος να κάνω share το δίκτυο wifi που πιάνει το ΚΙΝΗΤΟ μέσω USB?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω 2 ερωτησεις - αποριες

1.πως απενεργοποιηται οταν συνδεετε το iphone με το laptop η φορτιση;

2.πως απενεργοποιηται το αυτοματο ανοιγμα του itunes;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω 2 ερωτησεις - αποριες

1.πως απενεργοποιηται οταν συνδεετε το iphone με το laptop η φορτιση;

2.πως απενεργοποιηται το αυτοματο ανοιγμα του itunes;

1. Δεν μπορείς ν' απενεργοποιήσεις την φόρτιση μέσω USB.

2. Όταν έχεις συνδεδεμένο το iphone στο iTunes πήγαινε στην καρτέλα Symmary και ξε-τσέκαρε την επιλογή Open iTunes when this iPhone is connected.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται παιδια θα ήθελα να κάνω 1-2 ερωτησούλες για το iphone..

 

έχω ένα φιλαράκι που θέλει να αγοράσουμε ενα iphone 3gs από Αγγλία από ότι διάβασα στο θέμα κατάλαβα ότι μπορούμε να το ξεκλειδώσουμε εύκολα αν είναι κλειδωμένο και να το χρησιμοποιήσει στην Ελλάδα, ελληνικό μενού και γραφή θα έχει? δλδ όταν το ξεκλειδώσουμε ή περάσουμε κάποια άλλη έκδοση Ελληνικά πως περνιούνται απο μόνα τους, υπάρχουν εξορισμού στη συσκευή ή θέλει προγραμμά και flash ειδικά για τα Ελληνικά?

 

Επίσης ήθελα να πω ότι γενικά ψάχνουμε για καινούριο iphone μεσω ebay και αν έχει κάποιος καμιά συμβουλή για το τι να προσέξουμε κατα την αγορά, διστυχώς δεν ξέρω πολλα απο iphone και εγώ πειράζω μόνο νοκια κινητά αλλα με λίγο διάβασμα πιστεύω ότι μπορούμε να ακολουθήσουμε τα guides που υπαρχουν στο forum..

 

αυτά ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια!

Με την αλλαγη του χρονου στο κινητο(iphone 4, 4.2,χωρις jailbreak)σταματησε να δουλευει η αφυπνιση ασχετως αν εμφανιζεται κανονικα το σηματακι με το ξυπνητηρι.

 

Τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια!

Με την αλλαγη του χρονου στο κινητο(iphone 4, 4.2,χωρις jailbreak)σταματησε να δουλευει η αφυπνιση ασχετως αν εμφανιζεται κανονικα το σηματακι με το ξυπνητηρι.

 

Τι κανω;

 

Καλή Χρονιά .

 

Πρόκειται για bug. Δες το παρακάτω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3449145#post3449145

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται παιδια θα ήθελα να κάνω 1-2 ερωτησούλες για το iphone..

 

έχω ένα φιλαράκι που θέλει να αγοράσουμε ενα iphone 3gs από Αγγλία από ότι διάβασα στο θέμα κατάλαβα ότι μπορούμε να το ξεκλειδώσουμε εύκολα αν είναι κλειδωμένο και να το χρησιμοποιήσει στην Ελλάδα, ελληνικό μενού και γραφή θα έχει? δλδ όταν το ξεκλειδώσουμε ή περάσουμε κάποια άλλη έκδοση Ελληνικά πως περνιούνται απο μόνα τους, υπάρχουν εξορισμού στη συσκευή ή θέλει προγραμμά και flash ειδικά για τα Ελληνικά?

 

Επίσης ήθελα να πω ότι γενικά ψάχνουμε για καινούριο iphone μεσω ebay και αν έχει κάποιος καμιά συμβουλή για το τι να προσέξουμε κατα την αγορά, διστυχώς δεν ξέρω πολλα απο iphone και εγώ πειράζω μόνο νοκια κινητά αλλα με λίγο διάβασμα πιστεύω ότι μπορούμε να ακολουθήσουμε τα guides που υπαρχουν στο forum..

 

αυτά ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά!!!!!

 

 

καμιά ιδέα κανεις????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα :) μόλις απέκτησα και εγω το μηλο :) βασικα μου το φερανε δωρο και απο το ομνια ΙΙ καταληξαμε στο μηλαρακι :P

 

να ρωτήσω τωρα μερικα πραγματάκια :) για τους γκουρου του φορουμ .

 

1) mp3 σε ηχο κλησεις και μήνυμα μπορώ να βαλω ? και πως ?

2) με το bluetooth δεν μπορω να συνδεθω ομνια και να παρω κατι :(

και απ οτι ακουσα το bluetooth του μηλου δεν κανει τρανσφερ :( υπαρχει λυση?

3) χωρίς jailbreak μπορω να βάλω κανα gps προγραμμα της προκοπής ????

4) υπάρχει καποιο τοπ 10 εφαρμογών που πρεπει να εχω ?

 

 

ευχαριστω και σορρυ για την λιστα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα :) μόλις απέκτησα και εγω το μηλο :) βασικα μου το φερανε δωρο και απο το ομνια ΙΙ καταληξαμε στο μηλαρακι :P

 

να ρωτήσω τωρα μερικα πραγματάκια :) για τους γκουρου του φορουμ .

 

1) mp3 σε ηχο κλησεις και μήνυμα μπορώ να βαλω ? και πως ?

2) με το bluetooth δεν μπορω να συνδεθω ομνια και να παρω κατι :(

και απ οτι ακουσα το bluetooth του μηλου δεν κανει τρανσφερ :( υπαρχει λυση?

3) χωρίς jailbreak μπορω να βάλω κανα gps προγραμμα της προκοπής ????

4) υπάρχει καποιο τοπ 10 εφαρμογών που πρεπει να εχω ?

 

 

ευχαριστω και σορρυ για την λιστα :)

 

1) Οχι .. τα mp3 πρεπει να τα κανεις αρχεια amr4 για να τα βαλεις σαν ηχο κλησης η sms

2) Οχι χωρις jb μονο σε iphone μπορεις να παρεις/στειλεις αρχεια

3) Ναι .. υπαρχουν πολλα της προκοπης αλλα κοστιζουν αναλογα..

4) Αυτο εξαρτατε απο τις αναγκες του καθενος... :)

 

 

καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

1) Οχι .. τα mp3 πρεπει να τα κανεις αρχεια amr4 για να τα βαλεις σαν ηχο κλησης η sms2) Οχι χωρις jb μονο σε iphone μπορεις να παρεις/στειλεις αρχεια

3) Ναι .. υπαρχουν πολλα της προκοπης αλλα κοστιζουν αναλογα..

4) Αυτο εξαρτατε απο τις αναγκες του καθενος... :)

 

 

καλη χρονια

 

Καλή χρονιά σε όλους. Στα SMS δεν μπορείς να βάλεις άλλον ήχο εκτός από τους ήδη υπάρχοντες στο κινητό. Αυτό φυσικά γίνεται μόνο αν κάνεις jb στο κινητό. Ότι θέλεις να προσθέσεις στο κινητό, (φωτογραφίες - τραγούδια - ήχους - αρχεία - εφαρμογές) το κάνεις μέσω του itunes

Edited by samichri
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Στα SMS δεν μπορείς να βάλεις άλλον ήχο εκτός από τους ήδη υπάρχοντες στο κινητό. Αυτό φυσικά γίνεται μόνο αν κάνεις jb στο κινητό. Ότι θέλεις να προσθέσεις στο κινητό, (φωτογραφίες - τραγούδια - ήχους - αρχεία - εφαρμογές) το κάνεις μέσω του itunes

 

Η εκδοση 4.2.1 πιστευω σου διμει την δυνατοτητα να βαλεις και σαν ηχο sms οτι θελεις!!!:S

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους κ Καλή χρόνια ξέρει κανείς τι παίζει με το ξυπνητηρι;

 

Καλή Χρονιά !

Έχει γραφτεί αρκετές φορές από χτες ,το τι συμβαίνει ,πχ εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291682

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει ήδη ελληνικά μέσα, απλά θα τα επιλέξεις από τις ρυθμίσεις.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

αν το αγοράσω απο Αγγλία θα μπορέσω να βάλω μέσα ελληνικά ?

 

Να προσέξεις όμως να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιον αγγλικό πάροχο γιατί προς το παρόν δεν ξεκλειδώνει το iPhone 4 στο baseband 3.10.01 και 2.10.04. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :) ξερουμε κανα καλο converter για να μετατρέψω τα mp3 σε ηχους κλήσης για το iphone 4 .

ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :) ξερουμε κανα καλο converter για να μετατρέψω τα mp3 σε ηχους κλήσης για το iphone 4 .

ευχαριστω .

 

Ναι βεβαια το itunes:D

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...