Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οτι κατεβαζω απο το κινητο μεσω installus και κανω sync με το pc διαγραφεται απο το κινητο αυτοματα.

 

Οτι κατεβαζω απο το pc και το εγκαθηστω μεσω itunes δεν σβηνεται...

 

καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις το appsync για την έκδοση του iOS που έχεις. Αν και νομίζω το περνάει αυτόματα μαζί με το installous, αν αυτό το περάσεις από το repo του hackulo.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χαθει λιγάκι ως νεος στον κοσμο του iphone,

Help σε δυο απλα θεματακια

1) Καθησα κ εγραψα ολες τις επαφες στο iphone κ θελοντας να τις διαφυλλαξω,

πηγα στο itunes και εκανα backup..αποτέλεσμα...χαθηκαν ολες

Πως μπορω να τις διαφυλλαξω? μπορω τωρα να τις βρω καπου τωρα ή θα πρεπει να

τις ξαναγραψω ?

2) Πως μπορω να αφαιρεσω καποιες app οπως π.χ "Μετοχες" ...φανταζομαι μεσω itunes,

αλλα πως ακριβως (ενα ενα τα βηματα αν σας ειναι ευκολο) ?

 

Ευχαριστω πολυ για την υπομονη σας

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες:

 

-Όταν χρησιμοποιώ wifi και μπαίνω στην εφαρμογή Maps, χρεώνομαι κάτι επιπλέον;

 

-Αν έχω κλείσει το 3G (για να κρατάει περισσότερο η μπαταρία), μπορώ να λάβω MMS;

Link to comment
Share on other sites

εννοούνται αυτά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Kαι να στείλω;

 

 

Ε ναι, αφου μπορεις να λαβεις, μπορεις και να στειλεις. Αυτα μαζι ππγαινουν!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος που μπορω να βρω το itunes μονο του χωρις το quicktime????? μου βγαζει το προβλημα με το qtcf.dll... βοηθιστε please εχω το iphone 4 και δεν μπορω να το ενεργοποιησω ελεος!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος που μπορω να βρω το itunes μονο του χωρις το quicktime????? μου βγαζει το προβλημα με το qtcf.dll... βοηθιστε please εχω το iphone 4 και δεν μπορω να το ενεργοποιησω ελεος!!!!!!!

Νομίζω ότι σου δίνεται η δυνατότητα να το κατεβάσεις με ή χωρίς το Quick Time.

 

Ακόμη κι έτσι να είναι, κατά τη διάρκεια του install, σε ρωτάει αν θέλεις, εκτός από το iTunes, να εγκαταστήσεις το Quick Time και το Safari 5.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σου δίνεται η δυνατότητα να το κατεβάσεις με ή χωρίς το Quick Time.

 

Ακόμη κι έτσι να είναι, κατά τη διάρκεια του install, σε ρωτάει αν θέλεις, εκτός από το iTunes, να εγκαταστήσεις το Quick Time και το Safari 5.

οχι δυστυχως μου λεει itunes+quicktime και απο κατω safari... :cry:

πρεπει να βρω καπου να το κατεβασω μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την απλοϊκη ερώτηση αλλά θέλω την βοήθειά σας Εχω το 3GS 32 και ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το πλήκτρο που ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο Δεν δουλεύει καθόλου ( ουτε κλείνει το τηλέφωνο, ούτε κλειδώνει με το γρήγορο πάτημα ούτε reset κανει πατώντας το μαζί με το κεντρικό Τι να κάνω ? Επιδιορθώνεται η να ζητήσω αντικατάσταση γιατί όταν το πήρα μου είχαν πει στη vodafone ότι όταν χαλάσει κάποιο τηλέφωνο η apple το αντικαθιστά και δεν το αλλάζει ( καθάρισα την οθόνη με ένα βαμβάκι με λίγο οινόπνευμα , δεν νομίζω να φταίει αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την απλοϊκη ερώτηση αλλά θέλω την βοήθειά σας Εχω το 3GS 32 και ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το πλήκτρο που ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο Δεν δουλεύει καθόλου ( ουτε κλείνει το τηλέφωνο, ούτε κλειδώνει με το γρήγορο πάτημα ούτε reset κανει πατώντας το μαζί με το κεντρικό Τι να κάνω ? Επιδιορθώνεται η να ζητήσω αντικατάσταση γιατί όταν το πήρα μου είχαν πει στη vodafone ότι όταν χαλάσει κάποιο τηλέφωνο η apple το αντικαθιστά και δεν το αλλάζει ( καθάρισα την οθόνη με ένα βαμβάκι με λίγο οινόπνευμα , δεν νομίζω να φταίει αυτό)

Εάν το πήρες πρόσφατα, σου δίνεται η δυνατότητα μέσα σε κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα(10-20 ημέρες), εάν παρουσιάσει οποιοδήποτε πρόβλημα η συσκευή σου να στην αντικαταστήσουν με νέα.

 

Απλά πρόσεξε, μην πας σε υποκατάστημα Vodafone που είναι franchise γιατί έχω δυσάρεστη εμπειρία για το ίδιο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις κι εσύ(μόνο που εγώ είχα χαλασμένο μικρόφωνο).

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! χθες έκανα φορματ στο pc και έχασα αρκετά τραγούδια μου, που όμως τα έχω στο iphone. το πρόβλημα: δεν βρίσκω από που θα τραβήξω τα τραγούδια που έχω στο τηλέφωνο πάλι πίσω στο pc... όποιος μπορεί help :)
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! χθες έκανα φορματ στο pc και έχασα αρκετά τραγούδια μου, που όμως τα έχω στο iphone. το πρόβλημα: δεν βρίσκω από που θα τραβήξω τα τραγούδια που έχω στο τηλέφωνο πάλι πίσω στο pc... όποιος μπορεί help :)

 

ειναι jailbroken?

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εάν το πήρες πρόσφατα, σου δίνεται η δυνατότητα μέσα σε κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα(10-20 ημέρες), εάν παρουσιάσει οποιοδήποτε πρόβλημα η συσκευή σου να στην αντικαταστήσουν με νέα.

 

Απλά πρόσεξε, μην πας σε υποκατάστημα Vodafone που είναι franchise γιατί έχω δυσάρεστη εμπειρία για το ίδιο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις κι εσύ(μόνο που εγώ είχα χαλασμένο μικρόφωνο).

Το πήρα πέρυσι τον Δεκέμβριο από VODA αλλά μου είχαν πει ότι έχει ισόβια εγγύηση και όποτε χαλάσει τα αντικαθιστούν ( δεν τα επισκευάζουν) Θα πάω και θα δω Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πέρυσι τον Δεκέμβριο από VODA αλλά μου είχαν πει ότι έχει ισόβια εγγύηση και όποτε χαλάσει τα αντικαθιστούν ( δεν τα επισκευάζουν) Θα πάω και θα δω Ευχαριστώ πάντως

 

Ε αφού σου το είπαν έτσι θα είναι.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πέρυσι τον Δεκέμβριο από VODA αλλά μου είχαν πει ότι έχει ισόβια εγγύηση και όποτε χαλάσει τα αντικαθιστούν ( δεν τα επισκευάζουν) Θα πάω και θα δω Ευχαριστώ πάντως

 

 

ισόβια σίγουρα δεν έχει.

ενας χρόνος ειναι η εγγύηση του.

τώρα τα αλλά περι αντικατάστασης δεν ξέρω αν ισχύουν

Link to comment
Share on other sites

ισόβια σίγουρα δεν έχει.

ενας χρόνος ειναι η εγγύηση του.

τώρα τα αλλά περι αντικατάστασης δεν ξέρω αν ισχύουν

Την ώρα που όλα τα κινητά έχουν 2 χρόνια εγγύηση, το μηλαράκι έχει 1 χρόνο.Σηκώνει μεγάλη κουβέντα αν αυτό είναι νόμιμο ή όχι.. Σαν νομικός θα πω ότι η εγγύηση του σύμφωνα με τους ελληνικούς νόμους είναι 2 χρόνια..Αν ποτέ μου τύχαινε να παρουσιάσει πρόβλημα μετά τον έναν χρόνο προσωπικά θα το πήγαινα στα άκρα..

Επιπλέον, με αφορμή αυτό που είπες περί εγγύησης, μου δίνεις την ευκαιρία να πω ότι τις προάλλες που παρέλαβα το 4αρι μου, διάβαζα τους όρους εγγύησης της Apple..είναι για γέλια..έρχονται εντελώς σε αντίθεση με τους ελληνικούς νόμους και το νόμο περί καταναλωτή (ο οποίος είναι από ευρωπαϊκή οδηγία)..

Σημειωτέον ότι σε περιπτώσεις σύγκρουσης νόμων, ο ελληνικός νόμος ομιλεί περί εφαρμογής του ελληνικού δικαίου..

Θενξ για την ευκαιρία που μου έδωσες να πω κάποια πράγματα :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω απ το εξωτερικο το iPhone4 αλλα επειδη εχω ηδη την εμπειρια απο το 2G τηλεφωνο θελω να μου απαντησει καποιος αν θα εχει καποια διαφορα στις υπηρεσιες με το αν το παρω απο Ελλάδα. Το ρωταω αυτο γιατι στο 2G iphone που το πηρα απο USA τα push δε δουλευαν επειδη στις unlocked συσκευες υπήρχε προβλημα με τη συγκεκριμενη υπηρεσια. Ρωταω λοιπον, χρειαζετε unlock to καινουριο τηλεφωνο? Θα μπορω αν το παρω απο το εξωτερικο να δουλευουν τα push? Θα εχει καποιο αλλο προβλημα με τα δικτυα? 3G συνδεση θα μπορώ να κανω?

Τελος για το iPad θα μπορω να έχω 3G συνδεση στην ελλάδα αν το φέρω απ εξω?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω απ το εξωτερικο το iPhone4 αλλα επειδη εχω ηδη την εμπειρια απο το 2G τηλεφωνο θελω να μου απαντησει καποιος αν θα εχει καποια διαφορα στις υπηρεσιες με το αν το παρω απο Ελλάδα. Το ρωταω αυτο γιατι στο 2G iphone που το πηρα απο USA τα push δε δουλευαν επειδη στις unlocked συσκευες υπήρχε προβλημα με τη συγκεκριμενη υπηρεσια. Ρωταω λοιπον, χρειαζετε unlock to καινουριο τηλεφωνο? Θα μπορω αν το παρω απο το εξωτερικο να δουλευουν τα push? Θα εχει καποιο αλλο προβλημα με τα δικτυα? 3G συνδεση θα μπορώ να κανω?

Τελος για το iPad θα μπορω να έχω 3G συνδεση στην ελλάδα αν το φέρω απ εξω?

Ευχαριστω!

 

Απλά δες αν πουλιέται κλειδωμενο με συγκεκριμένο πάροχο απο την χώρα που θες. Απο Αμερικη είναι σίγουρα κλειδώμενο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...