Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα μία μικρή βοήθεια σε ένα χμμμ πρόβληματάκι που αντιμετωπίζω.

Προσπαθώ να περάσω τις επαφές από το iphone στο outlook μέσω συγχρονισμού. Όμως επειδή δεν έχω καμία επαφή στο outlook ο συγχρονισμός μου σβήνει τις επαφές από το iphone, τις οποίες επαναφέρω στο τηλέφωνο από το backup. Πως γίνεται το αντίστροφο ? δηλάδή από το iphone να περάσω τις επαφές στο outlook? Τι πρέπει να επιλέξω πριν αρχίσει ο συγχρονισμός ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

νομιζω οτι πας στο itunes στην καρτελα info και στην κατω καρτελα κανεις τις αλλαγες,αλλα ας μας πει καποιο παιδι στα σιγουρα μην σε παρω στο λαιμο μου:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια..

 

Έχω δύο θέματα..

 

1. Μπορώ στο iPhone να έχω γλώσσα τα αγγλικά (για τα μενού και όλο το περιβάλλον) αλλά οι επαφές μου (που είναι στα ελληνικά) να είναι ταξινομημένες κατά ελληνικά γράμματα και όχι κάτω από τη #?

 

2. Πως μπορώ να βγάλω το popup "προώθηση κλήσεων ενεργή" όταν κάνω ή δέχομαι μια κλήση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια..

 

Έχω δύο θέματα..

 

1. Μπορώ στο iPhone να έχω γλώσσα τα αγγλικά (για τα μενού και όλο το περιβάλλον) αλλά οι επαφές μου (που είναι στα ελληνικά) να είναι ταξινομημένες κατά ελληνικά γράμματα και όχι κάτω από τη #?

 

2. Πως μπορώ να βγάλω το popup "προώθηση κλήσεων ενεργή" όταν κάνω ή δέχομαι μια κλήση?

 

Ευχαριστώ

 

Το 2. το βρήκα τελικά. Είμαι στη Wind και έχω υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων. Όταν δλδ κάποιος με παίρνει κ δεν είμαι διαθέσιμος τότε μου ρχεται μήνυμα. Αν το απενεργοποιήσω αυτό, τότε το popup δεν εμφανίζεται...

 

 

Για το 1. κανείς σχετικά με την ταξινόμηση επαφών ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

θέλω και εγω να βαλω το προγραμμα Mobile Internet Small της Vodafone αλλα επειδή τόσο καιρό δούλευα μονο με wifi θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής :

 

-πως θα ξέρω οταν εχω συνδεθεί με wifi οτι κατεβάζει πράγματι με wifi και όχι με το κινητό δίκτυο δεδομένων ώστε να μην χρεώνομαι χωρίς να το ξερω?

 

-μπορώ να βάλω ανώτατο όριο ΜΒ ωστε να μην κατεβάζει οταν τα ξεπεράσω?

το κινητό ειναι το iphone 3G με OS 3.1.3 jailbroken.

 

-τι πρεπει να κάνω για να απενεργοποιώ το κινητο δίκτυο ωστε αν δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω να μην γίνει "κατα λάθος" χρήση του ? πχ να μπω στο google earth και να κατεβάζει χάρτες χρεώνοντάς με.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπέρα,

θέλω και εγω να βαλω το προγραμμα Mobile Internet Small της Vodafone αλλα επειδή τόσο καιρό δούλευα μονο με wifi θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής :

 

-πως θα ξέρω οταν εχω συνδεθεί με wifi οτι κατεβάζει πράγματι με wifi και όχι με το κινητό δίκτυο δεδομένων ώστε να μην χρεώνομαι χωρίς να το ξερω?

 

-μπορώ να βάλω ανώτατο όριο ΜΒ ωστε να μην κατεβάζει οταν τα ξεπεράσω?

το κινητό ειναι το iphone 3G με OS 3.1.3 jailbroken.

 

-τι πρεπει να κάνω για να απενεργοποιώ το κινητο δίκτυο ωστε αν δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω να μην γίνει "κατα λάθος" χρήση του ? πχ να μπω στο google earth και να κατεβάζει χάρτες χρεώνοντάς με.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

αυτο εβαλα και εγω,νομιζω 5 ευρα τα 80mb,μπορεις να κανεις τον ελενχο απο ρυθμισεις-γενικα-χρηση κατω θα δεις στα δεδομενα κινητου δικτυου την χρηση που εχεις κανει ωστε να το παρακολουθεις,δεν ξερω αν εχεις αυτες τις επιλογες στο os 3.1.3 γιατι ειμαι με ios4 εγω,συν οτι μπορω να κλεινω τα δεδομενα μου οποτε θελω,νομιζω οτι αυτο υπαρχει στο ios 4 ,για δες το Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για πλάκα το έβαλε :p

 

και να φανταστεις ο τυπος ειναι 28 χρονων,να πω οτι ειναι στην ηλικια σου ρε καρντασι παει κι ερχεται:lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ακυρο δεν υπηρχε μας κοροιδευουν!!

 

To "una fatsa una ratsa" δεν ειναι τυχαιο. Την ιδια ιστορια θα εχουμε στην Ελλαδα τον επομενο μηνα. Οπως καθε φορα δηλαδη. :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχουν κάτι αγγελίες στην Αμερική που χαρίζουν iPhone 4 αλλά μόνο σε κοριτσάκια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα. εχω ενα iphone 3g πως θα μεταφερω τις επαφες απο το iphone σ ενα sonyerricssson;;;

 

Καλησπέρα φίλε και από εδώ. Θα πρέπει πρώτα να συγχρονίσεις τις επαφές σου μέσα από το iTunes στο Microsoft Outlook ( εάν βρίσκεσαι σε περιβάλλον windows ) και στην συνέχεια να τις περάσεις στο Sony με το αντίστοιχο πρόγραμμα για τα Sony Erricson. Κάποιος φίλος με Sony μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται ο συγχρονισμος του itunes με το outlook;ποια ειναι η διαδικασια; επισης εχω καιρο να συνδεσω το κινητο με το itunes γιια να μη γινει αυτοματη αναβαθμιση σε os4 ekdosh διοτι θεωρω οτι ειναι πολυ αργη για το 3g που εχω.αναμενω τις πολυτιμες γνωσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πως γινεται ο συγχρονισμος του itunes με το outlook;ποια ειναι η διαδικασια; επισης εχω καιρο να συνδεσω το κινητο με το itunes γιια να μη γινει αυτοματη αναβαθμιση σε os4 ekdosh διοτι θεωρω οτι ειναι πολυ αργη για το 3g που εχω.αναμενω τις πολυτιμες γνωσεις σας.
πας στην καρτελα info και θα τσεκαρεις την συνδεση με outlook,αυτοματη αναβαθμιση δεν γινεται,μονο αν δωσεις την εντολη εσυ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ,

 

Μια ερωτηση λιγο χαζη αλλα μου εχει κολλησει το μυαλο.

Τι κατεβαζω απο Cydia για να ανοιγω το SSH ??????

 

Δεν μπορω να θυμηθω με τιποτα (Ειμαι στην Ios 4.0)

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ

Edited by CASH
Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παίδες, χθες έκανα jailbreak το iphone 3gs και πέρασα το cydia. έκανα install το openssh και κατάφερα να συνδεθώ μέσω του fugu.

Τι πρέπει να κάνω στη συνέχεια για να εγκαταστήσω .ipa αρχεία;

Edited by panathinaikara
Link to comment
Share on other sites

1)καταρχάς εγώ έχω ipod όχι iphone και θα θελα να ρωτήσω πως να βάλω το cydia στο ipod???γιατι προσπαθώ 1 μήνα και δεν έχω καταφέρερει τίποτα!!!!!!!:mad:

2)όταν βάζω videos στα itunes μου τα μικραίνει κάνοντας τα μόνο 3 λεπτά πως μπορώ να το αλλάξω αυτό???

3)αν κατάλαβα σωστά απο αυτά που διάβασα το itunes gift cards and certificates code είναι ο 3ψήφιος κωδικός που υπάρχει πίσω από την πιστωτική κάρτα ή πισω απο την κάρτα paysafe εγώ όμως δεν έχω τίποτα από αυτά τι μπορώ να κάνω????(θέλω να κατεβάσω τα δωρεάν apps που υπάρχουν!!!!!!!

 

συγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά είμαι αρχάριος και αυτό το τοπικ είναι η μοναδική μου ελπίδα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1)καταρχάς εγώ έχω ipod όχι iphone και θα θελα να ρωτήσω πως να βάλω το cydia στο ipod???γιατι προσπαθώ 1 μήνα και δεν έχω καταφέρερει τίποτα!!!!!!!:mad:

2)όταν βάζω videos στα itunes μου τα μικραίνει κάνοντας τα μόνο 3 λεπτά πως μπορώ να το αλλάξω αυτό???

3)αν κατάλαβα σωστά απο αυτά που διάβασα το itunes gift cards and certificates code είναι ο 3ψήφιος κωδικός που υπάρχει πίσω από την πιστωτική κάρτα ή πισω απο την κάρτα paysafe εγώ όμως δεν έχω τίποτα από αυτά τι μπορώ να κάνω????(θέλω να κατεβάσω τα δωρεάν apps που υπάρχουν!!!!!!!

 

συγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά είμαι αρχάριος και αυτό το τοπικ είναι η μοναδική μου ελπίδα!!!!!!!!!!!

1) Με το που το κάνεις jailbreak, το cydia περνιέται αυτόματα μέσα στο iPod σου.

3) Αφού θέλεις να κατεβάσεις τις δωρεάν εφαρμογές, δε χρειάζεται η πιστωτική σε κάτι. :X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το iphone 3gs ως modem για να συνδέομαι στο διαδίκτυο με ένα netbook που έχω ή και με το pc που υπάρχει στο εξοχικό? Αν ναι, θα εκτιμούσα πολύ και κάποιες οδηγίες για τον τρόπο σύνδεσης.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το iphone 3gs ως modem για να συνδέομαι στο διαδίκτυο με ένα netbook που έχω ή και με το pc που υπάρχει στο εξοχικό? Αν ναι, θα εκτιμούσα πολύ και κάποιες οδηγίες για τον τρόπο σύνδεσης.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

MyWi από cydia. Το ενεργοποιείς και το iphobe σου γίνεται ασύρματο hotspot. ;)

Link to comment
Share on other sites

MyWi από cydia. Το ενεργοποιείς και το iphobe σου γίνεται ασύρματο hotspot. ;)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

 

 

Δεν διευκρίνησα όμως ότι μιλάμε για iphone με λογισμικό της apple χωρίς jailbreak (και δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό). Απ' όσο έχω καταλάβει από το φόρουμ, όταν μιλάμε για cydia κλπ μιλάμε για iphone jailbreaked. Δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο όμως. Θα ήθελα να μάθω αν έχω αυτή τη δυνατότητα χωρίς να πειράξω τη συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

 

 

Δεν διευκρίνησα όμως ότι μιλάμε για iphone με λογισμικό της apple χωρίς jailbreak (και δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό). Απ' όσο έχω καταλάβει από το φόρουμ, όταν μιλάμε για cydia κλπ μιλάμε για iphone jailbreaked. Δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο όμως. Θα ήθελα να μάθω αν έχω αυτή τη δυνατότητα χωρίς να πειράξω τη συσκευή μου.

Όχι δε γίνεται αλλιώς.

Γιατί να μην την «πειράξεις» όπως λες; iphone χωρίς jailbreak δεν υπαρχει. Δεν εκμεταλλεύεσαι καθολου τις τεραστιες δυνατοτητες του iphone. Η διαδικασια ειναι αντιστρεπτη ανα πασα στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

 

 

Δεν διευκρίνησα όμως ότι μιλάμε για iphone με λογισμικό της apple χωρίς jailbreak (και δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό). Απ' όσο έχω καταλάβει από το φόρουμ, όταν μιλάμε για cydia κλπ μιλάμε για iphone jailbreaked. Δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο όμως. Θα ήθελα να μάθω αν έχω αυτή τη δυνατότητα χωρίς να πειράξω τη συσκευή μου.

 

Ρυθμισεις Γενικα Δικτυο Κοινη Χρηση internet

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...