Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα, ομολογώ πως δεν το ήξερα αυτό. ;)

 

Good Tip.

 

Μετεξεταστέος ο ναύτης...:p

 

Θα περάσω από το σπίτι για ένα πρόχειρο τεστ...:lol:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετεξεταστέος ο ναύτης...:p

 

Θα περάσω από το σπίτι για ένα πρόχειρο τεστ...:lol:

 

Ελπίζω ότι το τεστ θα γίνει με χρήση του iPad για να το δεχτεί πιο εύκολα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τι path πρεπει να βαλω στο ibluenova για να αποθηκευει τις φωτογραφιες στις φωτο απο καμερα?
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος τι path πρεπει να βαλω στο ibluenova για να αποθηκευει τις φωτογραφιες στις φωτο απο καμερα?

 

Πας στα Settings και κάνεις ΟΝ αυτή την επιλογή:

 

http://farm5.static.flickr.com/4031/4629245114_cc37d53a41_m.jpg

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

οκ και τα αρχεια μουσικης τα εχω βαλει στο path του dtunes για να παιζουν απο εκει αλλα οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη πως θα μπορω να βαζω και αυτη την μουσικη στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο εχετε βαλει την φωτεινοτητα??δεν με ενδιαφερει η μπαταρια αλλα σε τι επιπεδο τα δειχνει καλυτερα τα χρωματα..εγω για παραδειγμα την εχω full..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο εχετε βαλει την φωτεινοτητα??δεν με ενδιαφερει η μπαταρια αλλα σε τι επιπεδο τα δειχνει καλυτερα τα χρωματα..εγω για παραδειγμα την εχω full..

 

Εμένα στη μέγιστη τιμή με ενοχλεί πολύ. Εγώ το έχω στην μέση και με το auto brightness ενεργοποιημένο. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σχεδον συνεχεια παταω κατα λαθος το πληκτρο του τηλεφωνητη. υπαρχει κανενα "κολπο" ειτε να το απενεργοποιησω ειτε να καλει ενα αλλο νουμερο?
Link to comment
Share on other sites

οκ και τα αρχεια μουσικης τα εχω βαλει στο path του dtunes για να παιζουν απο εκει αλλα οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη πως θα μπορω να βαζω και αυτη την μουσικη στον υπολογιστη?

 

 

Μέσω κάποιου προγράμματος..

 

Το WinSCP 4.2.7 από μία γρήγορη αναζήτηση που έκανα στο google, που συνδέσαι μέσω ssh.. Με καλώδιο δεν γνωρίζω για windows..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

οι αρχικες ρυθμισεις φωτεινοτητας του κινητου πως ειναι??
Link to comment
Share on other sites

οι αρχικες ρυθμισεις φωτεινοτητας του κινητου πως ειναι??

 

Δεν υπάρχουν αρχικές (που να θυμάσαι που ήταν η μπάρα) το βάζεις ανάλογα τον εξωτερικό φωτισμό.. Και όπως σε βολεύει στο μάτι σου..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

reset στο κινητο πως κανω?κρατωντας το power και το home?και σε τι χρησιμευει?χανω τιποτα αν του εχω κανει jailbreak?ρωταω γιατι μου φαινεται ψιλοκολλαει λιγο το κινητο αν και το εχω μονο μια βδομαδα..μπορει να ειναι και στην φαντασια μου :p
Link to comment
Share on other sites

reset στο κινητο πως κανω?κρατωντας το power και το home?και σε τι χρησιμευει?χανω τιποτα αν του εχω κανει jailbreak?ρωταω γιατι μου φαινεται ψιλοκολλαει λιγο το κινητο αν και το εχω μονο μια βδομαδα..μπορει να ειναι και στην φαντασια μου :p

 

Έτσι όπως τα λες, μέχρι να δεις το μήλο.

Αυτό συνίσταται αν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα η έχει κολλήσει, και συνήθως δίνει λύσεις.

 

Τώρα αν θες να το κάνεις δεν χάνεις τίποτα, αλλά μην σου γίνει συνήθεια...:p

Αν ψιλό κολλάει όπως λες, ένα rebοot είναι αρκετό.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το κανω απλως θελω να γνωριζω πως γινεται πληροφοριακα..χανεις τιποτα αμα το κανεις?επισης θελω να ρωτησω γινεται για παραδειγμα αμα ειμαι στο μενου και δεν το πειραζω να μπει σε αναμονη δηλαδη να μαυρισει η οθονη και να ξαναανοιγει οταν πατησω καποιο κουμπι??
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το κανω απλως θελω να γνωριζω πως γινεται πληροφοριακα..χανεις τιποτα αμα το κανεις?επισης θελω να ρωτησω γινεται για παραδειγμα αμα ειμαι στο μενου και δεν το πειραζω να μπει σε αναμονη δηλαδη να μαυρισει η οθονη και να ξαναανοιγει οταν πατησω καποιο κουμπι??

 

 

 

Όπως σου έγραψα δεν χάνεις τίποτα..

Αν κλείσει πρέπει να κάνεις slide unlock για να ξανά μπεις στο "Menu."

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα παίδες είμαι και εγώ ένας

που κατέχω το iPhone 3gs!ευτυχώς η δυστυχώς

το ενεργοποιησα όπως με είπανε στο germano

μέσω iTunes; Και όλα πήγαν κατευχην και έχω

την έκδοση του 3.0.1 κάπως έτσι αλλά δεν είχα προετοιμαστεί

μάλλον κατάλληλα όπως π.χ στ μυνηματα δεν υπάρχουν

αναφορές μυνηματων... θα με πείτε πως δεν χρειάζεται;

Και όμως επειδή είμαι κωφος μονάχα έτσι καταλαβαίνω

άνετα αν το πήρε κάποιος-α το μυνημα μου; Και για κακή

μου τύχη μαθαίνω ότι από το myphone ότι πρπ να κάνω

jailbreak and unlocked? για να έχω την πολυπόθητη αναφορά

των μυνηματων,το κακό είναι ότι παντελώς άσχετος

όσο και να διαβάζω τις οδηγίες που έχετε και στο forum πάντα

κάποιο λάθος θα κάνω;

Και η εξής ερώτηση που θέτω πρπ να κάνω jailbreak το iPhone?

άλλοι μου λένε περίμενε και το 4os θα κάνει την δουλειά του!!

Η να πάω σε ένα εξοικιομενο κατάστημα για να μου κάνουν jailbreak;

Και αν ξέρετε τέτοια καταστήματα που μπορούν να κάνουν jailbreak στο

iPhone μου στην Θες/νικη;

Υ.γ είμαι καινούργιος σε αυτά τα θέματα και ελπίζω να μην σας κουρασα;

Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα παίδες είμαι και εγώ ένας

που κατέχω το iPhone 3gs!ευτυχώς η δυστυχώς

το ενεργοποιησα όπως με είπανε στο germano

μέσω iTunes; Και όλα πήγαν κατευχην και έχω

την έκδοση του 3.0.1 κάπως έτσι αλλά δεν είχα προετοιμαστεί

μάλλον κατάλληλα όπως π.χ στ μυνηματα δεν υπάρχουν

αναφορές μυνηματων... θα με πείτε πως δεν χρειάζεται;

Και όμως επειδή είμαι κωφος μονάχα έτσι καταλαβαίνω

άνετα αν το πήρε κάποιος-α το μυνημα μου; Και για κακή

μου τύχη μαθαίνω ότι από το myphone ότι πρπ να κάνω

jailbreak and unlocked? για να έχω την πολυπόθητη αναφορά

των μυνηματων,το κακό είναι ότι παντελώς άσχετος

όσο και να διαβάζω τις οδηγίες που έχετε και στο forum πάντα

κάποιο λάθος θα κάνω;

Και η εξής ερώτηση που θέτω πρπ να κάνω jailbreak το iPhone?

άλλοι μου λένε περίμενε και το 4os θα κάνει την δουλειά του!!

Η να πάω σε ένα εξοικιομενο κατάστημα για να μου κάνουν jailbreak;

Και αν ξέρετε τέτοια καταστήματα που μπορούν να κάνουν jailbreak στο

iPhone μου στην Θες/νικη;

Υ.γ είμαι καινούργιος σε αυτά τα θέματα και ελπίζω να μην σας κουρασα;

Σας ευχαριστώ!!!

 

Ένας πρόχειρος τρόπος είναι αυτός.

 

Αν προσθέσεις στην αρχή κάθε μηνύματος τον κωδικό..

 

Cosmote *0# (αστεράκι, 0, δίεση).

 

Q-Telecom ! (θαυμαστικό)

 

TIM *NOT# (αστεράκι, NOT, δίεση)

 

Vodafone *# (αστεράκι, δίεση)

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.Θα ηθελα να ρωτήσω αν το iphone υποστηρίζει twinsim γιατί σκεφτομαι να παρω ενα και θελω να παίζει με την twinsim καρτα που εχω την σύνδεη και το καρτοκινητό μου..όποιος ξέρει ας μου πεί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας.Θα ηθελα να ρωτήσω αν το iphone υποστηρίζει twinsim γιατί σκεφτομαι να παρω ενα και θελω να παίζει με την twinsim καρτα που εχω την σύνδεη και το καρτοκινητό μου..όποιος ξέρει ας μου πεί.

 

Φυσικα και παιζει, εγω εχω μεσα Cosmote 2in1 και δεν εχω κανενα προβλημα :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Δεν έχω πλέον iphone, το έχω δώσει, και το άτομο στο οποίο το έδωσα έχει το εξής πρόβλημα. Έχει windows, και έγινε κάτι και αναγκάστηκε να κάνει format. Δεν έχω μιλήσει ακόμα και δεν έχω μάθει λεπτομέρειες. Και μου είπε να της ξαναστείλω τα απαραίτητα προγράμματα για pc που αφορούν το iphone. Το κυρίως θέμα τώρα:

Επειδή φαντάζομαι δεν έχει κρατήσει την Library του itunes κάπου, πως μπορεί να συνεχίσει απο εκεί που βρισκόταν; Δηλαδή όταν θα φτάσει η ώρα να κάνει sync, να μην χαθεί τίποτα απο το κινητό; Πρέπει με κάποιο πρόγραμμα να μεταφέρει music, videos, photos, contacts, apps στο itunes, και μετά να ξαναοργανώσει; Δεν θυμάμαι και πολλά απο itunes γιατί πάει ήδη 1 χρόνος απο τότε που ασχολήθηκα τελευταία φορά

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Θα 'ηθελα να ρωτήσω πως γίνεται η επαναφορά δεδομένων (δηλαδή επαναφορά από το τελευταίο backup του itunes) στο iphone?

Το ρωτάω αυτό γιατί δεν είδα πουθενά στο itunes επιλογή για restore από backup, παρά μόνο για restore original settings.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους. Θα 'ηθελα να ρωτήσω πως γίνεται η επαναφορά δεδομένων (δηλαδή επαναφορά από το τελευταίο backup του itunes) στο iphone?

Το ρωτάω αυτό γιατί δεν είδα πουθενά στο itunes επιλογή για restore από backup, παρά μόνο για restore original settings.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

φίλε μου όταν συνδέσεις το Ιphone στον υπολογιστή σου κ μπεις στο itunes me δεξί κλίκ πάνω στην συσκευή έχει την επιλογή που ψάχνεις.

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου όταν συνδέσεις το Ιphone στον υπολογιστή σου κ μπεις στο itunes me δεξί κλίκ πάνω στην συσκευή έχει την επιλογή που ψάχνεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Δεν έχω πλέον iphone, το έχω δώσει, και το άτομο στο οποίο το έδωσα έχει το εξής πρόβλημα. Έχει windows, και έγινε κάτι και αναγκάστηκε να κάνει format. Δεν έχω μιλήσει ακόμα και δεν έχω μάθει λεπτομέρειες. Και μου είπε να της ξαναστείλω τα απαραίτητα προγράμματα για pc που αφορούν το iphone. Το κυρίως θέμα τώρα:

Επειδή φαντάζομαι δεν έχει κρατήσει την Library του itunes κάπου, πως μπορεί να συνεχίσει απο εκεί που βρισκόταν; Δηλαδή όταν θα φτάσει η ώρα να κάνει sync, να μην χαθεί τίποτα απο το κινητό; Πρέπει με κάποιο πρόγραμμα να μεταφέρει music, videos, photos, contacts, apps στο itunes, και μετά να ξαναοργανώσει; Δεν θυμάμαι και πολλά απο itunes γιατί πάει ήδη 1 χρόνος απο τότε που ασχολήθηκα τελευταία φορά

 

Αν δεν είναι j/b, όσον αφορά τις εφαρμογές απλά κάνει authorise τον υπολογιστή μετά το format στο iTunes, και κάνει transfer purchases μόλις το συνδέσει (με δεξί κλικ στο εικονίδιο του iPhone). Τα multimedia αρχεία μου φαίνεται δεν μπορεί να τα σώσει.

 

Αν είναι j/b υπάρχουν μου φαίνεται τα ανάλογα προγράμματα για να σώσει και την library και τις εφαρμογές που "πέρασε". Δες και στο θέμα με τους οδηγούς τι υπάρχει, αλλιώς google για οδηγούς backup σε j/b συσκευή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...