Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω την εξης απορια και θα ηθελα την βοηθεια σας:Oταν βρισκομαι στο youtube και ενω ολα πανε καλα οταν o χρονος αναπαραγωγης φτασει εως εκει οπου το video εχει κανει streaming μετα κολλαει και δν παιζει ακομα και οταν φορτωσει ολο το video...Ειναι αυτο καποιο bug..κανω εγω κατι λαθος η απλα η συσκευη "μπερδευεται" και θελει refresh κατι το οποιο εχω δοκιμασει αλλα και παλι αν ξεκινησω το video νωρις και το προλαβει ως το σημειο του streaming παλι τα ιδια...:cry:

Σας ευχαριστω για αλλη μια φορα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο εμενα. Εχω ενα προβλημα.Κατεβασα το Navigon την ελληνικη εκδοση με τα 140 mb.Το εγκατεστησα κ ολα καλα.Αλλα καθε φορα που το βαζω να δουλεψει μου λεει οτι δεν εχει σημα GPS. Υπαρχει καποια εφαρμογη ωστω να μπορω να βλεπω αν ειναι ανοιχτο το GPS?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Εχω ενα προβλημα.Κατεβασα το Navigon την ελληνικη εκδοση με τα 140 mb.Το εγκατεστησα κ ολα καλα.Αλλα καθε φορα που το βαζω να δουλεψει μου λεει οτι δεν εχει σημα GPS. Υπαρχει καποια εφαρμογη ωστω να μπορω να βλεπω αν ειναι ανοιχτο το GPS?

Περιμένεις λίγα λεπτά μέχρι να «δει» τους δορυφόρους;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις λίγα λεπτά μέχρι να «δει» τους δορυφόρους;

 

 

Μα δεν μου πιανει καθολου σημα GPS. και στις "Πληφοριες GPS" που πηγα δεν μου γραφει Γεω. Πλατος/Μηκος. Μηπως φταιει οτι το δοκιμαζω μεσα στο σπιτι?

 

το 3G ομως πιανει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μου πιανει καθολου σημα GPS. και στις "Πληφοριες GPS" που πηγα δεν μου γραφει Γεω. Πλατος/Μηκος. Μηπως φταιει οτι το δοκιμαζω μεσα στο σπιτι?

 

το 3G ομως πιανει κανονικα.

Εννοείται. Το GPS δεν πιάνει σε εσωτερικούς χώρους. Δοκίμασέ το έξω στο μπαλκόνι. Επίσης πρέπει να περιμένεις 1-2-3 λεπτά μέχρι να συντονίσει με τους δορυφόρους. Δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Το GPS δεν πιάνει σε εσωτερικούς χώρους. Δοκίμασέ το έξω στο μπαλκόνι. Επίσης πρέπει να περιμένεις 1-2-3 λεπτά μέχρι να συντονίσει με τους δορυφόρους. Δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα άλλο.

 

Ουτε στο μπαλκονι πιανει! Αυτο ειναι που με προβληματιζει !

 

Ειναι cr***ed η εφαρμογη. Υπαρχει προβλημα με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο μπαλκονι πιανει! Αυτο ειναι που με προβληματιζει !

 

Ειναι cr***ed η εφαρμογη. Υπαρχει προβλημα με αυτο?

Όχι βέβαια τι να πειράξει. :p

 

Την πρώτη φορά κάνει αρκετά λεπτά για να συγχρονίσει στο ξαναλέω, έχε λίγη υπομονή. Μην την κλείνεις αμέσως την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια τι να πειράξει. :p

 

Την πρώτη φορά κάνει αρκετά λεπτά για να συγχρονίσει στο ξαναλέω, έχε λίγη υπομονή. Μην την κλείνεις αμέσως την εφαρμογή.

 

Επιασε τελικα ! Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια !! :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μετά την αναβάθμιση σε 3.1.2 έχω το εξής πρόβλημα με την συσκευή.

Πάω να στείλω mms και κατα τη διάρκεια φόρτωσης της μπάρας μου βγάζει το εξής μήνυμα

"Δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση του κινητού δικτύου δεδομένων. Δεν είστε συνδρομητής σε υπηρεσία δεδομένων κινητού δικτύου" και φυσικά το mms δεν φεύγει ποτέ και μου βγάζει δίπλα το θαυμαστικό για νέα προσπάθεια.

Το παραπάνω μήνυμα μου το βγάζει και περιστασιακά όταν στέλνω απλό sms αλλά χωρίς πρόβλημα στο να μην το στείλει.

Τον τελευταίο μήνα αναστάτωσα όλη την cosmote (εξυπηρέτηση πελατών-τεχνικό τμήμα) γιατί προσπαθούσανε να βρούνε λύση αλλά μάταια.

Οι κινήσεις που κάναμε ήταν να ενεργοποιήσουμε το "μηνύματα mms" από τις ρυθμίσεις και το δίκτυο σε 3G. Μέτα κάναμε reset στις ρυθμίσεις δικτύου και πάλι τίποτα... Προσπαθούσαν να μου στείλουν mms από την cosmote και ποτέ δεν τα έπαιρνα.... Βάλαμε τι sim σε άλλο τηλέφωνο και είδαμε ότι εκεί τα παίρνει τα mms αλλά στέλνει κιόλας.

Τέλος μου είπε να κάνω restore στη συσκευή για να επανέλθουν όλα στην αρχική τους μορφή μπας και στρώσει αλλά και πάλι τίποτα....

Το μηνυματάκι αυτό το τρώω στη μάπα πολλές φορές την ημέρα χωρίς να μπορώ να κάνω και διαφορετικά.

Υπάρχει άραγε βοήθεια πουθενά ή να μάθω να ζω με αυτό?

 

Υ.Γ. Το κινητό είναι αγορασμένο από vodafone σαν συσκευή και παίζει με κάρτα whats up (όταν το πήρα δεν το είχε φέρει η cosmote ακόμα) και δεν είναι jailbrake

Link to comment
Share on other sites

κουτσα στραβα περασα βιντεο και εικονες.τωρα εχω αλλο προβλημα!χαχαχα.δεν βλεπω πως μπορω να περασω τους ηχους μου.ringtones και ηχογραφησεις που ειχα!περνανε??
Link to comment
Share on other sites

κουτσα στραβα περασα βιντεο και εικονες.τωρα εχω αλλο προβλημα!χαχαχα.δεν βλεπω πως μπορω να περασω τους ηχους μου.ringtones και ηχογραφησεις που ειχα!περνανε??

 

Ringtones -> Drag & Drop στο iTunes και είσαι κομπλέ :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ringtones -> Drag & Drop στο iTunes και είσαι κομπλέ :rolleyes:

 

οκ περασα μερικα.τα amr δεν τα περναει ειδα.οποτε ξεχναω τις ηχογραφησεις μου

Link to comment
Share on other sites

οκ περασα μερικα.τα amr δεν τα περναει ειδα.οποτε ξεχναω τις ηχογραφησεις μου

 

Εκτός αν τα μετατρέψεις σε m4r , αν θυμάμαι :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν τα μετατρέψεις σε m4r , αν θυμάμαι :rolleyes:

 

μολις ειδα και κατι ακομα.σορυ που τα λεω ενα ενα προσπαθω οσο μπορω να τα μαζευω τα τοπικ μου.ειδα οτι δεν μπορω να βαλω τα τραγουδια που εχω μεσα ως ηχο κλησης.μπορω??τωρα ολους τους ηχους ringotnes και τετοια τα εχω στο ipod μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες :)

 

Θέλω να κάνω μία ερώτηση..

Έχω το 3g με την version 3.0.1 σπασμένο με r3dsn0w. Θέλω να περάσω την τελευταία version στο iphone μου αλλά χωρίς να χρειαστεί να τα ξαναπερναω όλα από την αρχή (εφαρμογές από appstore και μη). Γινεται αυτό? Εχει γραφτεί κάπου εδω στο forum? Αν ναι, σας παρακαλώ πολύ κάντε μου μία παράθεση γιατί έχω χαθεί :S

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα και κατι ακομα.σορυ που τα λεω ενα ενα προσπαθω οσο μπορω να τα μαζευω τα τοπικ μου.ειδα οτι δεν μπορω να βαλω τα τραγουδια που εχω μεσα ως ηχο κλησης.μπορω??τωρα ολους τους ηχους ringotnes και τετοια τα εχω στο ipod μαλλον!

 

Ρυθμίσεις -> Ήχοι -> Κουδούνισμα = Πάνω ψηλά γράφει Προσαρμογή και εκεί βρίσκονται όλα τα ringtones σου :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εξης απορια και θα ηθελα την βοηθεια σας:Oταν βρισκομαι στο youtube και ενω ολα πανε καλα οταν o χρονος αναπαραγωγης φτασει εως εκει οπου το video εχει κανει streaming μετα κολλαει και δν παιζει ακομα και οταν φορτωσει ολο το video...Ειναι αυτο καποιο bug..κανω εγω κατι λαθος η απλα η συσκευη "μπερδευεται" και θελει refresh κατι το οποιο εχω δοκιμασει αλλα και παλι αν ξεκινησω το video νωρις και το προλαβει ως το σημειο του streaming παλι τα ιδια...:cry:

Σας ευχαριστω για αλλη μια φορα

 

Μηπως κανεις εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο??Και αν λυνεται καπως...Η μηπως ειναι θεμα μονο του κινητου μου??

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανεις εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο??Και αν λυνεται καπως...Η μηπως ειναι θεμα μονο του κινητου μου??

 

Μπαίνεις από την εφαρμογή του κινητού;Σε τι πάροχο είσαι;

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανεις εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο??Και αν λυνεται καπως...Η μηπως ειναι θεμα μονο του κινητου μου??

Έχει τύχει να το κάνει και το δικό μου αρκετές φορές, αλλά με ένα απλό refresh δουλεύει μια χαρά...

 

Το κάνει συνήθως όταν μπαίνω με αργό από αργό δίκτυο...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα ringtone 35 δευτερολέπτων σύμφωνα με τον οδηγό που υπάρχει στο forum και ενώ το βλέπω στα ringtones της βιβλιοθήκης του itunes όταν κάνω sync δεν το βλέπω στα ringtones του τηλεφώνου.

Επίσης πάω να δω στα κουδουνίσματα μέσα απο την συσκευή μπας και έχει μπει και δεν το χω καταλάβει αλλά ουτε εκει είναι. Που είναι τελικά?

Ξέρει κανεις να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα ringtone 35 δευτερολέπτων σύμφωνα με τον οδηγό που υπάρχει στο forum και ενώ το βλέπω στα ringtones της βιβλιοθήκης του itunes όταν κάνω sync δεν το βλέπω στα ringtones του τηλεφώνου.

Επίσης πάω να δω στα κουδουνίσματα μέσα απο την συσκευή μπας και έχει μπει και δεν το χω καταλάβει αλλά ουτε εκει είναι. Που είναι τελικά?

Ξέρει κανεις να βοηθήσει?

 

Κάτι δεν κάνεις καλά γι αυτό αν θες "βάδισε" πλέον σε ποιο απλό δρόμο όπως είναι ο παρακάτω :p

 

Πως να φτιάξετε τα δικά σας iPhone Ringtones εύκολα και γρήγορα

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή uremote για να τον ρωτήσω κάτι;

 

Είναι εφαρμογή για όσους δε γνωρίζουν που διαχειρίζεσαι το utorrent μέσω του iphone. Όμως δεν έχω καταφέρει να προσθέσω νέο τόρρεντ από την εφαρμογή αυτή. Ξέρει κανείς πώς γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή uremote για να τον ρωτήσω κάτι;

 

Είναι εφαρμογή για όσους δε γνωρίζουν που διαχειρίζεσαι το utorrent μέσω του iphone. Όμως δεν έχω καταφέρει να προσθέσω νέο τόρρεντ από την εφαρμογή αυτή. Ξέρει κανείς πώς γίνεται αυτό;

 

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις; :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις; :rolleyes:

Δε μπορώ να προσθέσω νέο τόρεντ μέσω iphone στον απομακρυσμένο υπολογιστή (του σπιτιού).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...