Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

yxflash παιζει σχεδον τα παντα

Αυτό προϋποθέτει να έχεις περάσει τα αρχεία .avi στο iphone... Πώς γίνεται αυτό; Με drag and drop στο library -> movies δεν πάνε. Άσε που το yxflash λέει trial στην αρχή και στο files έχει τους φακέλους του iphone που δεν είναι πουθενά ορατοί από τον windows explorer... Μπέρδεμα η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ringtones ξερω πως να φτιαξω το θεμα ειναι οτι στο προγραμμα του itunes στο ringtones εκει δε μπορω να τα προσθεσω...

 

http://audiko.net/ πασ εδω φορτωνεις το ringtones που θες το κοβεις αναλογα εκει που θες, και σου δειχνει ,κονβερτ, και το κατεβαζεις στο pc σου σαν iphone ringtones συνδεεις την συσκευη σου κανεις κλικ πανω στο ringtone αυτο ανοιγει αυτοματα το itunes κανει συνχρωνισμο και vouala........ και ουφφφφ το γραψα:p α κρατα το αποθηκευμενο καπου, γιατι οσα εχω κανει με αυτο τον τροπο και τα διεγραψα μετα χαθηκαν απο το iphone

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://audiko.net/ πασ εδω φορτωνεις το ringtones που θες το κοβεις αναλογα εκει που θες, και σου δειχνει ,κονβερτ, και το κατεβαζεις στο pc σου σαν iphone ringtones συνδεεις την συσκευη σου κανεις κλικ πανω στο ringtone αυτο ανοιγει αυτοματα το itunes κανει συνχρωνισμο και vouala........ και ουφφφφ το γραψα:p α κρατα το αποθηκευμενο καπου, γιατι οσα εχω κανει με αυτο τον τροπο και τα διεγραψα μετα χαθηκαν απο το iphone

 

οκ το εκανα αυτο αλλα δε μου το βγαζει στο ringtones

οκ το βρηκα οριστε και ενα ατομο που τα βρηκαμε :D ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Από "εξωτερικό" email (πχ username@domain.com) , όχι τα γνωστά yahoo , gmail , otenet κλπ για να το συγχρονίσω από το Outlook Express (όπου είναι τώρα ρυθμισμένο) στο iPhone γίνεται; Δηλαδή να μπορώ να περάσω όλα τα ήδη αναγνωσμένα emailς έως και αυτά που εξακολουθώ να δέχομαι τώρα;

Με ποια διαδικασία; :O , αν θυμάμαι καλά όταν άνοιξα το iTunes μου έβγαζε το Outlook μόνο :confused:

 

Ευχαριστώ :happy:

 

Είπα να το φέρω λίγο μπροστά μιας και χάθηκε η δική μου απορία :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προϋποθέτει να έχεις περάσει τα αρχεία .avi στο iphone... Πώς γίνεται αυτό; Με drag and drop στο library -> movies δεν πάνε. Άσε που το yxflash λέει trial στην αρχή και στο files έχει τους φακέλους του iphone που δεν είναι πουθενά ορατοί από τον windows explorer... Μπέρδεμα η κατάσταση...

 

http://www.iphone-explorer.com/ εδω θα βρεις τον iphone explorer αφου το κανεις εγκατασταση ακολουθεις την διαδρομη var-mobile-media-DCMI-εκει εγω εκανα εναν φακελο με την ονομασια video και εκει ριχνω της ταινιες.οσο για την εφαρμογη ψαξε για xsellize στο γκουγκλε κανε μια εγγραφη και αν ξερεισ λιγα αγγλικα θα βρεις <<ακρη>> με την εφαρμογη

 

οκ το εκανα αυτο αλλα δε μου το βγαζει στο ringtones

οκ το βρηκα οριστε και ενα ατομο που τα βρηκαμε :D ευχαριστω πολυ :)

εκανες κλικ πανω του και δεν ανοιξε το itune? ΕΕ ΑΚΥΡΟ ΤΟΤΕ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανες κλικ πανω του και δεν ανοιξε το itune? ΕΕ ΑΚΥΡΟ ΤΟΤΕ

 

βλακεια ομως που βαζει μονο τοσο λιγο :(

Link to comment
Share on other sites

βλακεια ομως που βαζει μονο τοσο λιγο :(

 

ποιος θα σε περιμενει στην γραμμη πανω απο 30-40 δευτερολεπτα να σηκωσεις το τηλεφωνο σου για να ακουσεις ολοκληρο το τραγουδι :D

Link to comment
Share on other sites

ποιος θα σε περιμενει στην γραμμη πανω απο 30-40 δευτερολεπτα να σηκωσεις το τηλεφωνο σου για να ακουσεις ολοκληρο το τραγουδι :D

 

Και αν έχεις και τηλεφωνητή τότε άστο, 30 Μax!!:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα προβλημα.συνδεομαι με wi-fi κ μπαινς apple store παταω να κανω ενημερωση κ μου ζηταει συνθηματικο αλλα το μαιλ που μου δινει δεν ειναι το δικο μου. πηγα ρυθμισεις κ εχει το δικο μου λογαριασμο. ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα προβλημα.συνδεομαι με wi-fi κ μπαινς apple store παταω να κανω ενημερωση κ μου ζηταει συνθηματικο αλλα το μαιλ που μου δινει δεν ειναι το δικο μου. πηγα ρυθμισεις κ εχει το δικο μου λογαριασμο. ξερει κανεις τι παιζει?

 

Μπαίνεις στο appstore/Featured και πας κάτω κάτω και κάνεις αποσύνδεση από τον λογαριασμό αυτό..

Προφανώς το "κάρφωσες" σε κάποιον άλλο υπολογιστή και πήρε τον δικό του λογαριασμό...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο appstore/Featured και πας κάτω κάτω και κάνεις αποσύνδεση από τον λογαριασμό αυτό..

Προφανώς το "κάρφωσες" σε κάποιον άλλο υπολογιστή και πήρε τον δικό του λογαριασμό...

κ στο appstore/featured εχει το λογαριασμο μου. αλλα στο update εχει αλλο. ενω μπορω κανονικα να βαλω αλλες εφαρμογες.μονο στο update εχει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

κ στο appstore/featured εχει το λογαριασμο μου. αλλα στο update εχει αλλο. ενω μπορω κανονικα να βαλω αλλες εφαρμογες.μονο στο update εχει το προβλημα.

 

Αυτό εμφανίζεται αν έχουν γίνει αγορά εφαρμογές με διαφορετικούς λογαριασμούς και έγινε στη συνέχεια συγχρονισμός των iPhoneς με το iTunes για να πάρουν από κοινού τις ίδιες εφαρμογές.

Βέβαια υπάρχει και η εξής λεπτομέρεια που λέει ότι σε τέτοια περίπτωση όταν η εφαρμογή που δεν έχει "κατέβει" από τον δικό σου λογαριασμό αλλά πχ. κάποιου φίλου / ης θα πρέπει να γίνει αναβάθμιση της εφαρμογής με τον αρχικό λογαριασμό που είχε "κατέβει" , κοινώς να σου δώσει το pass για να μπορέσεις να κάνεις την αναβάθμιση.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Λοιπον μετα απο την ατυχή καταληξη του 3G που ειχα και που πηγε κακην κακως απο τα νευρα μου λογω αποτυχημενης εγκαταστασης καποιων εφαρμογων(να σημειωθει ειχα κανει jb και συναφης ενεργειες ),πηρα τωρα το 3GS.

 

Δεν ειμαι αρχαριος αλλα οι ερωτησεις μαλλον ειναι,και επειδη αμεσα δεν εχω το χρονο να ψαξω το φορουμ και θελω να σεταρω τη συσκευη το συντομοτερο,ειπα να ρωτησω εδω.

 

1-Να μπλεξω παλι με jb κ.τ.λ ή οχι .Αξιζει για το 3GS ?

Ξερω που θα βρω τα Links,απλα ρωταω πριν μπω στη διαδικασια.

2-Εφαρμογες που ειχα στο 3G θα τρεξουν στο 3GS ?

3-Να κανω register τη συσκευη με νεο ονομα ή με αυτο που ειχα εγκαταστησει ολες τις εφαρμογες ,κ.τ.λ στο 3G ,π.χ καποιες αγορασμενες απο itunes,καποιες κατεβασμενες απο Cydia ? To ρωταω γιατι εχω την εντυπωση οτι αν δει καινουρια συσκευη το προγραμμα,δεν θα με αφησει να τις περασω στο νεο.Ισως λαθος,ισως το μπερδευω με αλλη συσκευη π.χ Palm που ειχα,αλλα ειπα να ρωτησω.

 

Aυτα για την ωρα.Απλως θελω καποιος να μου δωσει κατευθυνση στο τι ενεργειες πρεπει να κανω για να σεταρω τη συσκευη χωρις να την κανω σ.... με το καλημερα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Λοιπον μετα απο την ατυχή καταληξη του 3G που ειχα και που πηγε κακην κακως απο τα νευρα μου λογω αποτυχημενης εγκαταστασης καποιων εφαρμογων(να σημειωθει ειχα κανει jb και συναφης ενεργειες ),πηρα τωρα το 3GS.

 

Δεν ειμαι αρχαριος αλλα οι ερωτησεις μαλλον ειναι,και επειδη αμεσα δεν εχω το χρονο να ψαξω το φορουμ και θελω να σεταρω τη συσκευη το συντομοτερο,ειπα να ρωτησω εδω.

 

1-Να μπλεξω παλι με jb κ.τ.λ ή οχι .Αξιζει για το 3GS ?

Ξερω που θα βρω τα Links,απλα ρωταω πριν μπω στη διαδικασια.

2-Εφαρμογες που ειχα στο 3G θα τρεξουν στο 3GS ?

3-Να κανω register τη συσκευη με νεο ονομα ή με αυτο που ειχα εγκαταστησει ολες τις εφαρμογες ,κ.τ.λ στο 3G ,π.χ καποιες αγορασμενες απο itunes,καποιες κατεβασμενες απο Cydia ? To ρωταω γιατι εχω την εντυπωση οτι αν δει καινουρια συσκευη το προγραμμα,δεν θα με αφησει να τις περασω στο νεο.Ισως λαθος,ισως το μπερδευω με αλλη συσκευη π.χ Palm που ειχα,αλλα ειπα να ρωτησω.

 

Aυτα για την ωρα.Απλως θελω καποιος να μου δωσει κατευθυνση στο τι ενεργειες πρεπει να κανω για να σεταρω τη συσκευη χωρις να την κανω σ.... με το καλημερα :)

 

 

 

Προσωπική μου εκτίμηση πάντα :)

 

1) Όχι (πιστεύω πως και χωρίς JB μια χαρά κάνεις την δουλειά σου , αν φυσικά το χρησιμοποιείς ως "εργαλείο" και όχι ως "μόστρα" :rolleyes:)

2) Ναι (από 3G σε 3Gs θα παίξουν)

3) Όχι (από τη στιγμή που έχεις αγορασμένες εφαρμογές είναι λίγο "χαζό" να τις χάσεις εκτός αν δεν έχουν τόσο μεγάλη αξία για εσένα , με κοινό λογαριασμό συγχρονίζω πλέον τις εφαρμογές μου και στο δικό μου (3Gs) αλλά και στις συζύγου μου (3G))

 

Φιλικά πάντα :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στης επομενες μερες επιτελους θα παρω και εγω το iphone 3gs

Δεν θα σας κουρασω με ερωτησεις περι χρησεις και εφαρμογων αλλα το μονο που θα ηθελα να ξερω ειναι αν γινετε οταν πχ εχω ενα μηνυμα να μην αναβει η οθονη και να μην δειχνει απο ποιον ειναι να το βλεπω εγω οταν το ξεκλειδωνω.

Επισης με την καινουργια αναβαθμιση γινεται να σβηνω μια μονο κληση η παλι της σβηνεις ολες μαζι?

Και τελος ,που απο οτι εμαθα γινετε με εχτρα προγραμα,οταν παω να παρω εναν αριθμο να μου εμφανιζει της καταχωρησεις που ταιριαζουν με τον αριθμο που σχηματιζω και της προσφατες κλησεις οπως τα htc

Αυτα ειναι πολυ βασικα για μενα και για αυτο τα ρωταω πριν ακομα μοθ ερθει.

Ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά σε όλους.

Προχτές πήρα το Iphone 3gs απο το πλαίσιο με σύνδεση vodafon και απο την πρώτη μου επαφή έπαθα τη πλάκα μου. Είναι το υπερ τηλέφωνο. Το προηγούμενο ένα Sony ericson c905 θυμήζει προιστορικό αντικείμενο μπροστά του. Αμέσως κόλλησα στο internet και μετα απο 2 ξενύχτια μπόρεσα να βγάλω μία άκρη για κάποιες εφαρμογές εντός ή εκτός apple

Μέχρι στιγμής έχω κάνει jailbreak me geohot εχω ενεργοποιήσει ssh, με WinSCP μπαίνω στα αρχεία του τηλεφώνου, Εχω κάνει ελληνικό το μενού του Cydia, εμαθα πώς περνας εφαρμογές μέσο itunes και Cidia περασα τις επαφές μεσω outlook αλλα μου έχουν διμηοθργιθεί κάποιες απορίες που αν μπορούσε καποιος φίλος απο εσάς να με βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων

1. Τό WinSCP ειναι θέμα τύχης αν θα συνδεθεί και συνήθως θέλει πάνω απο 5 προσπάθειες (δεν ειναι θέμα απόστασης καθώς το modem ειναι δίπλα) και δουλέυει μια χαρά με laptop. Οταν συνδεθεί ειναι πολυ πιθανό να αποσυνδεθεί. Γενικά μια κατασταση που σου σπαει τα νευρα γιατί δεν ξερεις αν τα εχεις κανει όλα σωστά. Μήπως πρέπει να βρώ αλλη έκδοση για 3gs ?

2. Πώς περναμε αρχεία Ipa που βρείσκουμε στο internet Πχ έχω ένα αρχείο που έχω κατεβάσει και (Navigon Gps greek) και όταν το πατάω το παει στο itunes (βλαίπω το εικονίδιο στίς εφαρμογές) και μολις κανω sync δεν το περνάει. Δηλαδή ξέρω να περνάω εφαρμογές μόνο απο Itunes και απο cydia και όχι απο καποιο αλλο site όταν το αρχείο το έχω κατεβάσει χύμα στο pc

3. Πώς περνάμε αρχεία mp3 στο iphone απο λίστα που ίδει έχω στο pc?

4. Υπαρχει τρόπος να κάνω ολικό Backup στο iphone μεσω Cydia (τύπου acronis στο PC) και όταν κολάει το τηλέφωνο να επανερχεται κατευθείαν σε προηγούμενες καταστάσεις? Ενδεχομένος το ποιό λογικό είναι να έχω πολλα backup με ημερομηνίες και να επαναφέρω το τηλεφωνο στην κατάσταση πρίν το πρόβλημμα

5. Τί διαφορά έχει το aptbackup ο το AppBackup και που σώζουν τα αρχεία ? Το apt απ οτι διάβασα το σώζει στο pc αλλα που ? σε ποια διαδρομή ? και όταν κάνω restore αναζητά αυτή τη διαδρομή ?

6. Πώς καταλαβένω απο το Iphone ποια εκδοση firmware εχω ?

7. Ποιά προγραμματα να αναζητήσω οποσδήποτε ?

8. Υπάρχει καποιο πρόγραμμα της Cydia (Όχι ο δικτυότοπος αλλα καποιο πρόγραμμα που μπορώ να εγκαταστείσω στο PC που να παίζει όπως το Itunes δηλαδή να κανω Sync μεσω αυτού?

9. Η σύνδεση μέσω SSH είναι ότι για ένα laptop η σύνδεση του με ασύρματο δίκτυο ?

10. Μπορώ να συνδεθώ με καλώδιο με το Pc χωρίς να χρεισημοποιήσω Itunes ?

11. Μπορώ να συνδεθώ ασύρματα με το Itunes ?

 

Τα ερωτήμματα είναι κατα σειρά ανάγκης δεν χρειάζεται να μου απαντήσετε σε όλα

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εμφανίζεται αν έχουν γίνει αγορά εφαρμογές με διαφορετικούς λογαριασμούς και έγινε στη συνέχεια συγχρονισμός των iPhoneς με το iTunes για να πάρουν από κοινού τις ίδιες εφαρμογές.

Βέβαια υπάρχει και η εξής λεπτομέρεια που λέει ότι σε τέτοια περίπτωση όταν η εφαρμογή που δεν έχει "κατέβει" από τον δικό σου λογαριασμό αλλά πχ. κάποιου φίλου / ης θα πρέπει να γίνει αναβάθμιση της εφαρμογής με τον αρχικό λογαριασμό που είχε "κατέβει" , κοινώς να σου δώσει το pass για να μπορέσεις να κάνεις την αναβάθμιση.

οκ το εφτιαξα. εκανε απεγκατασταση κ εγκατασταση με το λογαριασμο μου. ολα καλα τωρα.

μια αλλη απορια που εχω. στο σπιτι μου δεν εχω wifi. θα ηθελα να διαχειριζομαι το τηλεφωνο με το τροπο ssh.θα ειναι το ιδιο αμα περασω το προγραμμα ifunbox κ το συνδεσω με καλωδιο ή ειναι αλλη νοοτροπια η μια μεθοδος κ αλλη η αλλη??? δεν με ενδιαφερει το ιντερνετ οσο η διαχειρηση.

Link to comment
Share on other sites

οκ το εφτιαξα. εκανε απεγκατασταση κ εγκατασταση με το λογαριασμο μου. ολα καλα τωρα.

μια αλλη απορια που εχω. στο σπιτι μου δεν εχω wifi. θα ηθελα να διαχειριζομαι το τηλεφωνο με το τροπο ssh.θα ειναι το ιδιο αμα περασω το προγραμμα ifunbox κ το συνδεσω με καλωδιο ή ειναι αλλη νοοτροπια η μια μεθοδος κ αλλη η αλλη??? δεν με ενδιαφερει το ιντερνετ οσο η διαχειρηση.

 

Καλημέρα :)

 

Χαίρομαι που βρήκες λύση :rolleyes:

 

Τώρα όσον αφορά το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου απ ότι κατάλαβα μιλάς για JB iPhone ενώ εγώ πλέον το έχω απορρίψει αυτό το "άθλημα" :p , μια χαρά κάνω την δουλειά μου και έτσι :cool:

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να σε βοηθήσει αυτό που θα αναφέρω αλλά για διαχείριση μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια από τα παρακάτω που έχω στο μυαλό μου:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει παρα πολλες εφαρμογες στο iphone και απο cydia και απο appstore οπως και εχω κατεβασει παρα πολλα βιντεο απο mxtube και δεν θελω να τα χασω. ιδικα τους κωδικους μου που εχω στο splashld.

 

θελω να παω στην 3.1.2 και δεν θελω να χασω τιποτα απο ολα αυτα. Τι πρεπει να κανω? δεν πρεπει να χαθουν σε καμια περιπτωση οι κωδικοι που εχω περασει στο προγραμμα splashld(ηλεκτονικο πορτοφολι)

το backup που γινεται μεσα απο το itunes τα κραταει ολα? εχω την εντυπωση πως οχι. χριαζετε να κρατησω και με αλο προγραμμα backup?

 

υπαρχει τροπος να κρατησω οτι υπαρχει τωρα στο iphone καπου σαν image και αν κατι παει στραβα να μπορεσω να το επαναφερω παλι οπως ειναι τωρα?

 

ευχαρηστω πολυ!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

 

Χαίρομαι που βρήκες λύση :rolleyes:

 

Τώρα όσον αφορά το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου απ ότι κατάλαβα μιλάς για JB iPhone ενώ εγώ πλέον το έχω απορρίψει αυτό το "άθλημα" :p , μια χαρά κάνω την δουλειά μου και έτσι :cool:

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να σε βοηθήσει αυτό που θα αναφέρω αλλά για διαχείριση μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια από τα παρακάτω που έχω στο μυαλό μου:

αυτα με μια γρηγορη ματια που εριξα ειναι προγραμματα ετσι?? εγω αλλο θελω να ξεκαθαρισω στο μυαλο μου. αν η συνδεση ssh με winscp κ η συνδεση με καλωδιο κ ifunbox εχει την ιδια διαχειρηση.αλλιως να πας να αγορασω ενα router.

Link to comment
Share on other sites

αυτα με μια γρηγορη ματια που εριξα ειναι προγραμματα ετσι?? εγω αλλο θελω να ξεκαθαρισω στο μυαλο μου. αν η συνδεση ssh με winscp κ η συνδεση με καλωδιο κ ifunbox εχει την ιδια διαχειρηση.αλλιως να πας να αγορασω ενα router.

 

Δυστυχώς αλλά θα αναμένεις απάντηση πάνω σ αυτό το ερώτημα σου από τους ποιο εξπέρ του είδους :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στης επομενες μερες επιτελους θα παρω και εγω το iphone 3gs

Δεν θα σας κουρασω με ερωτησεις περι χρησεις και εφαρμογων αλλα το μονο που θα ηθελα να ξερω ειναι αν γινετε οταν πχ εχω ενα μηνυμα να μην αναβει η οθονη και να μην δειχνει απο ποιον ειναι να το βλεπω εγω οταν το ξεκλειδωνω.

Επισης με την καινουργια αναβαθμιση γινεται να σβηνω μια μονο κληση η παλι της σβηνεις ολες μαζι?

Και τελος ,που απο οτι εμαθα γινετε με εχτρα προγραμα,οταν παω να παρω εναν αριθμο να μου εμφανιζει της καταχωρησεις που ταιριαζουν με τον αριθμο που σχηματιζω και της προσφατες κλησεις οπως τα htc

Αυτα ειναι πολυ βασικα για μενα και για αυτο τα ρωταω πριν ακομα μοθ ερθει.

Ευχαριστω για την βοηθεια

 

Πιστεύω πως για το νεοαποκτηθέν σου τηλέφωνο καλό θα ήταν να ρίξεις μια μελέτη στο Θέμα: Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα; και αν δεν σε καλύψει πλήρως τότε ίσως υπάρχει λύση βοηθείας για τα νέα σου ερωτήματα :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με αναβάθμιση ενός iPhone και το περιεχόμενό του.

Αν γίνει αναβάθμιση τι και τι θα χαθεί και τι και τι θα πρέπει να ξαναπεράσω;

 

Να σημειώσω πως μιλάω για iPhone 3Gs το οποίο δεν είναι JB , έχει πολλές αγορασμένες εφαρμογές , πάνω από 500 επαφές , τουλάχιστον 4 λογαριασμούς email με σημαντικά emails δουλείας και μέσα σε όλα μουσική , βίντεο , φωτογραφίες κλπ.

 

Ίσως έχει ξαναπαντηθεί αυτό και ζητώ συγνώμη , αλλά είναι αρκετά αυτά που περιέχει :O

 

 

Ευχαριστώ πολύ :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. 'Εχω 3G με την 3.0 JB και θέλω να περάσω κάποιο destinator αφού θα ταξιδέψω στην Ελλάδα για Χριστούγεννα. Κατέβασα λοιπόν το NAVIGON 1.1 και το iGO My way v1.0 και θέλω να ρωτήσω τα εξής :

1.Χρειάζομαι σύνδεση internet για να δουλέψουν αυτά ? ή ανοίγοντας βρίσκει την θέση μου και δίνω το που θέλω να παω και μου δείχνει τον δρόμο ? Δουλεύει δηλαδή και αντικαθιστά το destinator (που δεν έχω) ?

2.Οι εφαρμογές είναι τώρα στον υπολογιστή μου σε .ipa μορφή. Πως τα μεταφέρω στο iphone ?

Ευχαριστώ.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

................

1.Χρειάζομαι σύνδεση internet για να δουλέψουν αυτά ? ή ανοίγοντας βρίσκει την θέση μου και δίνω το που θέλω να παω και μου δείχνει τον δρόμο ? Δουλεύει δηλαδή και αντικαθιστά το destinator (που δεν έχω) ?

2.Οι εφαρμογές είναι τώρα στον υπολογιστή μου σε .ipa μορφή. Πως τα μεταφέρω στο iphone ?

 

1. Οχι δεν χρειαζεσαι.

2. Κανε 2πλο κλικ πανω στα ipa αρχεια και θα τα εγκαταστησει στοι itunes. Ετσι, στον επομενο συγχρονισμο του μηλου σου θα περαστουν απο το itunes στο μηλο. Τοσο απλα. Οπως και στα WM με τα cab αρχεια :D

Καλη συνεχεια

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...