Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ειπες τωρα ? Αφου το λεει οτι "δεν έχει όλος ο κόσμος την ώρα να ψάχνει να βρει αυτό που θέλει" :cry: Γιατι να χασει την ωρα του ? Ας το κανουν αλλοι :rolleyes:

 

Κανείς δε χάνει την ώρα του. Αν πχ ρωτήσει κάποιος αν το iphone έχει video κλήση.... αντί να τον ειρωνευτεί κάποιος... και να πεί τί τη θές κλπ κλπ μπορεί να απαντήσει. Οχι. Επίσης παιδιά τα thread πλέον φτάνουν τις 100άδες σελίδες. Αν μια αναζήτηση δε φέρει αποτέλεσμα τότε ρωτάς, και αν ξέρει κάποιος η αν έχει χρόνο, μπορεί να απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς δε χάνει την ώρα του. Αν πχ ρωτήσει κάποιος αν το iphone έχει video κλήση.... αντί να τον ειρωνευτεί κάποιος... και να πεί τί τη θές κλπ κλπ μπορεί να απαντήσει. Οχι. Επίσης παιδιά τα thread πλέον φτάνουν τις 100άδες σελίδες. Αν μια αναζήτηση δε φέρει αποτέλεσμα τότε ρωτάς, και αν ξέρει κάποιος η αν έχει χρόνο, μπορεί να απαντήσει!

 

Εχεις συνημμενο αυτο που εχει πει ο "ενδιαφερομενος", οτι "δεν έχει όλος ο κόσμος την ώρα να ψάχνει να βρει αυτό που θέλει". Εγω φταιω που σχολιασα? Αν ψαξει και δεν το βρει, ναι να ρωτησει, αλλα αν βαριεται, η δεν θελει να χασει το χρονο του ? Οχι να "κτυπαμε" αντι το ¨γαιδαρο", το "σαμαρι". Εξαλλου κανεις δεν τον ειρωνευτηκε. Σχολιασαμε απλως οτι θα πρεπει να ψαχνει. Αυτος το συνεχισε, οποτε η συνεχεια ηταν αναμενομενη. Μην με "κατηγορεις" λοιπον. :mad:Και δεν θελω να ξανασχοληθω :X

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε αν θα προκυψει κανενα προβλημα απο τον συγχονισμο των apps σε jailbreak συσκευη με το itunes?

κανω αυτη την ερωτηση γιατι οταν παω να κανω sync τις εφαρμγες μ λεει οτι οτι θα αντικατασταθουν οι εφαρμογες που ειναι πανω στο κιν.

και φοβαμαι να το κανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!!!

 

χτες εκανα αναβαθμιση του λογισμικου μου σε 3.1.2 ..... το θεμα ειναι οτι χαθηκαν ολα τα τραγουδια που ειχα περασμενα και ΟΛΕΣ οι εφαρμογες μου που οι περισσοτερες ητανε αγορασμενες!!! :-( Mπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει πως να τις συχρονίσω ξανα??? Ή χαθήκανε οριστικά??? :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!!!

 

χτες εκανα αναβαθμιση του λογισμικου μου σε 3.1.2 ..... το θεμα ειναι οτι χαθηκαν ολα τα τραγουδια που ειχα περασμενα και ΟΛΕΣ οι εφαρμογες μου που οι περισσοτερες ητανε αγοραστες!!! :-( Mπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει πως να τις συχρονίσω ξανα??? Ήχαθήκανε οριστικά??? :-( :-(

 

Κάτι δεν έκανες σωστά στην αναβάθμιση και μάλλον το εγκατέστησες σαν καινούρια συσκευή. Όταν το συνδέεις στο iTunes πάτα στο εικονίδιο του τηλεφώνου από τα αριστερά στην λίστα και στην οθόνη που θα εμφανίσει πάτα restore, λογικά θα έχει κρατήσει backup από την τελευταία φορά που συγχρονίστηκες πριν την αναβάθμιση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω μικυ αν δεν εχει κρατησει μπακαπ χανω τις εφαρμογες μου???

 

Δες στον φάκελο My Documents\iTunes\Mobile applications ή κάπως έτσι αν έχει κρατήσει τα αρχεία. Αν τα έχει τότε λογικά απλά πας στο iTunes στην καρτέλα που λέει applications και επιλέγεις να τις συγχρονίζει όλες.

Αν δεν τις έχει τότε πρέπει να τις ξανακατεβάσεις. Αυτές που πλήρωσες όταν πας να τις ξανακατεβάσεις θα σου πει ότι την έχεις ήδη και αν θες να την κατεβάσεις πάλι, πατάς οκ και δεν σε ξαναχρεώνει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μικυ πηγα να κατεβασω ξανα μια εφαρμογη που την ειχα ηδη πληρωμενη αλλα δεν με ρωταει τπτ.... με ρωταει το συνθηματικο μου για να την ξαναπληρωσω προφανως..... σωστα??? τι κανω τωρα??

 

αυτα περι συγχρονισμου θα τα κανω απο το σπιτι γιατι ειμαι εκτος τωρα και δεν μπορω...

Link to comment
Share on other sites

Δωσε κανονικα τον κωδικο σου και προχωρα θα σου πει μετα οτι το εχεις πληρωσει ηδη και πατα οκ να το ξανακατεβασεις
Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου blue!!! το εκανα και σε ευχαριστω πολυ πολυ και τον φιλο μου miky7 φυσικα!!!

 

αλλο και τουτο!!!!!

 

παιδια προσπαθω να κατεβασω την εφαρμογη super sms (την ειχα πριν ενα μηνα κατεβασει ξανα) αλλα εχει εξαφανιστει!!! την πηρε το ευρηκα??? ξερετε καποια αλλη για την ιδια χρηση μηπως???

Link to comment
Share on other sites

αλλο και τουτο!!!!!

 

παιδια προσπαθω να κατεβασω την εφαρμογη super sms (την ειχα πριν ενα μηνα κατεβασει ξανα) αλλα εχει εξαφανιστει!!! την πηρε το ευρηκα??? ξερετε καποια αλλη για την ιδια χρηση μηπως???

 

Μπορεί να την απέσυρε ο δημιουργός, επίσης κάποιες εφαρμογές ενώ αρχικά εγκρίνονται αργότερα διαπιστώνει η apple ότι δεν έχουν θέση στο Appstore και τις αφαιρεί. Αν δεν έχεις κάπου το αρχείο δεν μπορείς να την ξαναπεράσεις.

 

Για πες τι έκανε μήπως υπάρχει αντίστοιχη. Εγώ δεν την ξέρω.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

@miky7 Μετρούσε τους χαρακτήρες ανά sms για να μην υπερβαίνει ο χρήστης τους 70 χαρακτήρες όταν έγραφε μήνυμα με Ελληνικούς χαρακτήρες, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254182

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ωχ!!!!! την πατησα!!!! κριμα και την ειχα αγορασει τη συγκεκριμενη!!!! αυτη μετρουσε τους χαρακτηρες στα μηνυματα για να μην ξεφευγω τους 160 και χρεωνομαι διπλο sms!!! ξερεις καποια αλλή???
Link to comment
Share on other sites

@miky7 Μετρούσε τους χαρακτήρες ανά sms για να μην υπερβαίνει ο χρήστης τους 70 χαρακτήρες όταν έγραφε μήνυμα με Ελληνικούς χαρακτήρες, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254182

 

Από τα screenshots φαίνεται ότι αντικαθιστούσε την default εφαρμογή γι'αυτό και έφαγε ban :lol: :lol:

 

ωχ!!!!! την πατησα!!!! κριμα και την ειχα αγορασει τη συγκεκριμενη!!!! αυτη μετρουσε τους χαρακτηρες στα μηνυματα για να μην ξεφευγω τους 160 και χρεωνομαι διπλο sms!!! ξερεις καποια αλλή???

 

Αν ψάξεις στο appstore για sms θα βρεις αρκετές εφαρμογές όπου απλά πας γράφεις αυτό που θες και έχουν κάποιο μετρητή και μετά κάνεις copy το κείμενο και paste στην εφαρμογή Μηνύματα του κινητού.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ακούσουμε Realfm στο iPhone μας? Δε ξέρω αν ο εν λόγο σταθμός περιλαμβάνετε στις λίστες του Greek Radio και iRadio GR - και δε θελω να τα αγορασω για να το διαπιστώσω

 

ευχαριστώ

 

υσ. (φυσικά για να ακούω Γεωργίου on the way)

switch life, switch to mac
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, καταρχάς συγγνώμη αν είμαι εκτός θέματος αλλά δεν έχω ιδέα περί IPHONE απλώς έχω μια μικρή απορία και δεν ήξερα που να ρωτήσω, ελπίζω να μην δημιούργησα πρόβλημα. Ένας φίλος μου έχει πάρει δώρο το καινούργιο iphone από γερμάνια του το έφεραν αλλά κατασκευή είναι από Αμερική και αν θυμάμαι καλά είναι το iphone 3g 16g και όπως καταλαβαίνετε δεν έχει ελληνικά και επειδή έχω βρει πολλούς οδηγούς για να τα ‘’περάσεις’’ και επειδή δεν έχω ιδέα από το iphone θα ήθελα να μου πείτε αν σας είναι εύκολο αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που να κάνει αυτήν την δουλεία, δηλαδή να το ξεκλειδώσει και να βάλει την ελληνική γλώσσα, γιατί καταλαβαίνετε ότι έχει το κινητό και δεν μπορεί να το χαρεί!!!!!ελπίζω να μην σας κούρασα και ευχαριστώ που καθίσατε να διαβάσετε την ερώτηση μου!!!να στε καλά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο iPhone είναι το 3GS, το λέει από πίσω. Αν είναι από Γερμανία/Αμερική μάλλον είναι κλειδωμένο και θέλει ξεκλείδωμα. Έχει ελληνικά απλά πρέπει να ρυθμίσει την γλώσσα αν είναι τώρα στα γερμανικά, μπορεί να βρει site που κάνουν μεταφράσεις και να δει ποιό είναι το μενού.

 

Για να το ξεκλειδώσει καλό είναι να αφιερώσει 2-3 ώρες να διαβάσει τους οδηγούς, αλλιώς πληρώνει και είναι κρίμα γιατί είναι πολύ απλά τα πράγματα.

iPhone Guides

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο iPhone είναι το 3GS, το λέει από πίσω. Αν είναι από Γερμανία/Αμερική μάλλον είναι κλειδωμένο και θέλει ξεκλείδωμα. Έχει ελληνικά απλά πρέπει να ρυθμίσει την γλώσσα αν είναι τώρα στα γερμανικά, μπορεί να βρει site που κάνουν μεταφράσεις και να δει ποιό είναι το μενού.

 

Για να το ξεκλειδώσει καλό είναι να αφιερώσει 2-3 ώρες να διαβάσει τους οδηγούς, αλλιώς πληρώνει και είναι κρίμα γιατί είναι πολύ απλά τα πράγματα.

iPhone Guides

thank you!!!!αλλα οπως προειπα δεν εχω ιδεα απο iphone και πριν γραψω εδω διαβασα πως γινεται αλλα νομιζω οτι αν παω να το κανω θα το χαλασω!!!!α!!!!δεν εχει και το καλωδιο usb,γιαυτο ρωταω για κανενα μαγαζι αν ειναι δυνατον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουριο thread ας κανω την ερωτηση μου εδω,γιατι βιαζομαι !:lol:

 

Ξερω οτι με το bluetooth του iphone 3gs δεν μπορεις να στειλεις αρχεια,αλλα μονο να το συνδεσεις με bluetooth handsfree.οταν το συνδεσεις,μπορεις να ακους τραγουδια απο το bluetooth handsfree ή κανει μονο για κλησεις?

ρωταω γιατι εχω στο αυτοκινητο bt και μεχρι τωρα με το Ν95 ακουω παντα μουσικη μεσω bt...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Απο την παρασκευη που πηρα την συσκευη (cosmote) καθε φορα που κανω jailbrake απο Blackra1n και κατεβαζω μια οποιαδηποτε εφαρμογη απο cydia κολαει και μου ζηταει συνεχεια να κανς restore. γιατιιιιιιι.:X
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο appstore για sms θα βρεις αρκετές εφαρμογές όπου απλά πας γράφεις αυτό που θες και έχουν κάποιο μετρητή και μετά κάνεις copy το κείμενο και paste στην εφαρμογή Μηνύματα του κινητού.

 

Μπορεις να πεις κάποια γιατί έψαξα και δεν βρήκα

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Απο την παρασκευη που πηρα την συσκευη (cosmote) καθε φορα που κανω jailbrake απο Blackra1n και κατεβαζω μια οποιαδηποτε εφαρμογη απο cydia κολαει και μου ζηταει συνεχεια να κανς restore. γιατιιιιιιι.:X

 

μηπως εχει τν νεα bootrom..που δεν επιτρεπεται το jailbreak???

 

Κατά πάσα πιθανότητα, αυτό είναι το πρόβλημά σου.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: Πώς μπορείτε να ελέγξετε την έκδοση bootrom της συσκευής σας.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...