Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια μια ερωτησουλα :)

εχω το εν λογω κινητο και επισης εχω και αυτο το http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-headsets/bh-104

αλλα δεν μου συνδεεται(δεν το βρισκει)!! και ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας!!

καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια μια ερωτησουλα :)

εχω το εν λογω κινητο και επισης εχω και αυτο το http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-headsets/bh-104

αλλα δεν μου συνδεεται(δεν το βρισκει)!! και ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας!!

καμια ιδεα;

αφου ρε φιλε δεν ειναι συμβατο. δες το και στην δεξια καρτελα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατω κατω φιλε μου ομως λεει...

Συμβατό με τηλέφωνα και συσκευές που υποστηρίζουν τις προδιαγραφές Bluetooth v 2.1, 2.0, 1.2 ή 1.1, προφίλ handsfree 1.5 ή 1.0 ή/και προφίλ Headset Profile 1.1

και το κινητο υποστηριζει την 2.0!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι. αλλαξα κινητο και πλεον το 5530 θα το δωσω. γινεται να κανω ολικη διαγραφη των παντων (μηνυματα, επαφες φωτογραφιες, τραγουδια κλπ.), κατι σαν φορματ δηλαδη, μεσω του υπολογιστη μου με ενα κλικ(μεσω του νοκια φον μπροουσερ πιθανοτατα)? η πρεπει να κατσω να τα διαγραψω ολα χειροκινητα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πολύ απλή και σύντομη.Ρίξε μια ματιά στον παρακάτω οδηγό Επανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ 5530 ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΗ Κ ΜΑΒΡΙΖΕΙ Ι ΟΘΩΝΗ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΕΤΑ.ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ UPDATE ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ.ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΡΥΘΜΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΚΩΔΙΚΟ ΚΛΕΙΔΟΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις αλλάξει τον κωδικό είναι 12345.

Λογικα τον εχω αλλαξει γιατι δεν ειναι σωστος σε αυτη την περιπτωση πως μπορω να φτιαξω το τηλεφωνο με το προβλημα που εχς

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καταρχάς να δεις πως συμπεριφέρεται η συσκευή χωρίς κάρτα μνήμης και χωρίς κάρτα sim.Αν δεν δεις διαφορά τότε θα συνιστούσα να προχωρήσεις σε format με κλειστή την συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καταρχάς να δεις πως συμπεριφέρεται η συσκευή χωρίς κάρτα μνήμης και χωρίς κάρτα sim.Αν δεν δεις διαφορά τότε θα συνιστούσα να προχωρήσεις σε format με κλειστή την συσκευή.

 

οκ ευχαριστω το βρηκα θα ενημερωσω με την προοδο του τηλεφωνου

 

δοκιμασα να κανω επαναφορα αλλα εξακολουθει το ιδιο προβλημα. Εξαναγκασμένος τερματισμός - επανεκκίνηση

Ο χρήστης θα πρέπει να πατήσει παρατεταμένα για 8 δευτερόλεπτα το πλήκτρο εκκίνησης της συσκευής (power button). Αυτόματα η συσκευή θα δονηθεί τρεις φορές και θα απενεργοποιηθεί. Για να την ενεργοποιήσει εκ νέου απλά θα πρέπει να πατήσει ξανά το πλήκτρο εκκίνησης.

Τα δεδομένα του χρήστη δεν επηρεάζονται.

το πληκτρο εκκινησης ποτε το παταω εχοντας κλειστη την συσκευη η ανοιχτη?γιατι δεν ανταποκρινεται καν απλα ανοιγει το τηλεφωνο .Υπαρχει περιπτωση που ειναι s 5th ?

 

P.S:Οταν υπαρχουν συνδεδεμενα ακουστικα λειτουργει κανονικα..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι για τις συσκευές symbian ^3.Για format διάβασε εκεί που λέει Για συσκευές Symbian^1

Δοκίμασες χωρίς κάρτες να δεις πως συμπεριφέρεται η συσκευή;Δουλεύει κανονικά με τα ακουστικά συνδεδεμένα;Λίγο περίεργο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω ακουστικα μπορω να κανω κλησεισ με το τηλεφωνο κανονικα οταν παω χωρις μαβριζει η οθωνη και σβηνει...
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω ακουστικα μπορω να κανω κλησεισ με το τηλεφωνο κανονικα οταν παω χωρις μαβριζει η οθωνη και σβηνει...

Όταν σβήνει η οθόνη την ώρα που κάνεις κλήση μήπως καλύπτεις την οθόνη?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν σβήνει η οθόνη την ώρα που κάνεις κλήση μήπως καλύπτεις την οθόνη?

 

οχι κατω ειναι απλα κοιταω την οθωνη και σβηνει το τηλεφωνο εκανα και hard format και παλι το ιδιο :(

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω ξανά μια και δεν απάντησες,χωρίς κάρτα sim και κάρτα μνήμης δοκίμασες να δεις πως συμπεριφέρεται η συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω ξανά μια και δεν απάντησες,χωρίς κάρτα sim και κάρτα μνήμης δοκίμασες να δεις πως συμπεριφέρεται η συσκευή;

 

χωρις καρτα μνημησ ναι το ιδιο προβλημα χωρις σιμ πως θα πραγματοποιησω κλησεισ?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου,δίκαιο έχεις.:)

Αυτό που έπρεπε να πω είναι να δοκιμάσεις,αν υπάρχει η δυνατότητα,με άλλη κάρτα sim.Καθόλου απίθανο το συγκεκριμένο πρόβλημα να οφείλεται εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου,δίκαιο έχεις.:)

Αυτό που έπρεπε να πω είναι να δοκιμάσεις,αν υπάρχει η δυνατότητα,με άλλη κάρτα sim.Καθόλου απίθανο το συγκεκριμένο πρόβλημα να οφείλεται εκεί.

 

να ειναι προβλημα της καρτασ σιμ ???ισωσ θα το κοιταξω ευχαριστω πολυ καληνυχτα θα σ ενημερωσω αυριο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το δοκιμασα εξακολουθει να σβηνει τι μπορω να κανω για να διορθωσω το προβλημα :/

Αφού τα έχεις δοκιμάσει όλα, τότε καλύτερα να το πας σε κάποιο κατάστημα Nokia Care να το κοιτάξουν και να σου πουν τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα μωλις οταν παω να κανω καποια κληση στην θεση που διχνει το στιλο απο το σημα μου βγαζει ενα Ε

 

γνωριζεται τιποτα για αυτο??

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

γνωριζεται τιποτα για αυτο??

 

Μαλλον ειναι στο E.D.G.E.

 

* Definition: EDGE takes GSM even further. GSM, which stands for Global System for Mobile communications, reigns as the world’s most widely used cell phone technology.

 

EDGE, which stands for Enhanced Data rates for GSM Evolution, is a faster version of GSM. EDGE is a high-speed 3G technology that was built upon the GSM standard.

 

από: http://cellphones.about.com/od/phoneglossary/g/edge.htm

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

και τι μπορω να κανω?

 

Πηγαινε : ρυθμισεις--->συνδεσιμοτητα--->Δικτυο--->Λειτουργια Δικτυου--->GSM

 

νομιζω αυτο ειναι (μαντευω τωρα, γιατι κοιταω απο ενα Ν97. δεν εχω 5530 τωρα εδω)

 

για προσπαθησε ^

(οχι παντως πως κανει κατι κακο το edge. καθε αλλο)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασμενο 5530 απο πλαισιο με εγγυηση ακομα ενεργη θα μου το αντιικατστησουν αν χρειαστει σε nokia καταστημα η πρπει να παω στο πλαισιο υποχρεωτικα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...