Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες για την γραφίδα για 5530 έχετε υπόψη κάποιο μαγαζί γιατί την έχασα...

Η γραφίδα του 5800 η SU-35 κάνει για 5530 ;

Ξέρετε τον κωδικό της γραφίδας για το 5530 δεν το βρήκα πουθενά..

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά τελείως ηλίθια ερώτηση:

 

Μπορεί να στείλει MMS? γιατί είδα πως δεν έχει 3g και ομολογουμένως μπερδεύτηκα. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελείως ηλίθια ερώτηση:

 

Μπορεί να στείλει MMS? γιατί είδα πως δεν έχει 3g και ομολογουμένως μπερδεύτηκα. ευχαριστώ

Φυσικά και μπορεί.

Άλλωστε δεν έχει σχέση το 3G με τα MMS.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για την γραφίδα για 5530 έχετε υπόψη κάποιο μαγαζί γιατί την έχασα...

Η γραφίδα του 5800 η SU-35 κάνει για 5530 ;

Ξέρετε τον κωδικό της γραφίδας για το 5530 δεν το βρήκα πουθενά..

 

παλιοτερα ειχα δει στο e-shop.τωρα δεν εχει :confused:

μπορεις απο εδώ να παραγγειλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παλιοτερα ειχα δει στο e-shop.τωρα δεν εχει :confused:

μπορεις απο εδώ να παραγγειλεις.

 

Ευχαριστώ θα πάρω τηλ στο e-shop αν υπάρχει δυνατότητα παραγγελίας

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε. Μόλις πρίν λίγο το παρέλαβα και καθότι προέρχομαι απο SE δεν ξέρω την τύφλα μου.

Ψάχνω λοιπόν και βλέπουμε.

Ας είστε καλά με τα σχόλιά σας. Ήδη έχω διαβάσει και τις 66 σελίδες του θέματος και έχω απαντήσεις για τα πιό πολλά.

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε. Μόλις πρίν λίγο το παρέλαβα και καθότι προέρχομαι απο SE δεν ξέρω την τύφλα μου.

Ψάχνω λοιπόν και βλέπουμε.

Ας είστε καλά με τα σχόλιά σας. Ήδη έχω διαβάσει και τις 66 σελίδες του θέματος και έχω απαντήσεις για τα πιό πολλά.

:respect:

κι'εγω στην θεση σου ημουν πριν 3μηνες.ολα καλα..σε 2 ωρες θα το μαθεις το κινητο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν είμαι ικανοποιημένος με την μπαταρία του κινητού, μπορω να την δώσω στο γερμανό για τσεκάρισμα? Θα μου δανείσει άλλη άμα γνωρίζεται ή το θεωρείται χάσιμο χρόνου?

 

Μια τέτοια εναλλακτική μπαταρία θα κρατά περισσότερο?

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν είμαι ικανοποιημένος με την μπαταρία του κινητού, μπορω να την δώσω στο γερμανό για τσεκάρισμα? Θα μου δανείσει άλλη άμα γνωρίζεται ή το θεωρείται χάσιμο χρόνου?

 

Μια τέτοια εναλλακτική μπαταρία θα κρατά περισσότερο?

χασιμο χρονου.το μονο που θα σου δωσει ειναι καινουργια.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάει σχεδών δύο μέρες χωρίς καθόλου χρήση. μονο 4 λεπτά τηλέφωνα και λίγο menu browsing. αμα ακούσω 1 ώρα μουσική, κρατά μια μέρα.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να τρέχουν στο background ένα σωρό εφαρμογές;

 

Πώς και για πόση ώρα τη φορτίζεις;

 

Anyway, εγώ τέτοια μπαταρία δε θα έβαζα στη συσκευή μου, εκτός κι αν ήμουν σίγουρος ότι θα μπορούσα να το RMA-άσω μετά το μπαμ :Ρ

Link to comment
Share on other sites

δε τρέχω καθόλου εφαρμογές. Πάντα την φορτίζω μόλις πέσει στις μια με δύο γραμμές μέχρι να φορτίσει πλήρως. Συνήθως ανοιχτό τηλέφωνο κάποτε κλειστό και σχεδών πάντα μόλις τελειώσει η φόρτιση το βγάζω απτην πρίζα. σπανια το ξέχασα ολη νύχτα. Κάτι που πρόσεξα τελευταία είναι οτι μόλις κλείσεις την μπρίζα δεν θεωρεί ακόμα οτι τελειωσε η φόρτιση γιαυτό περιμένω μισό λέπτο πριν βγαλω το βίσμα.

Η φόρτιση πάει 1 ώρα και 15 λεπτά

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Θα τα 'χει παίξει τότε όντως..

 

( Με τον όρο εφαρμογές, εννοώ αν π.χ. κλείνεις μέσω του Task Manager τον Music player όταν δεν τον χρησιμοποιείς )

Edited by phanispal
Link to comment
Share on other sites

Κλείνω ολες τις εφαρμογές, σπάνια ξεχνώ το media player ανοιχτώ και θα το ρποσέξω μετά απο λίγο σίγουρα γιατί βλέπω το standby widget. μην σε παραπλανεί αυτο που είπα οτι θεωρεί πως φοορτίζει ακόμα, αλλιώς το εννοούσα. εννοω πως πχ αμα είναι σε φόρτιση με κλειστό κινητό, μόλις φουλάρουν οι μπάρες αμα κλείσω εκείνη τη στιγμή την μπρίζα η οθόνη θα σβήσει μετά απο λίγο. Αν το βγάλω πριν τα 30 δευτερα το ion battery θα μου δείξει 86% φορτιση μολις το ανοίξω. Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα παντως η μπαταρια ειναι σκετη απογοητευση, οπως εχω αναφερει και σε προηγουμενα ποστ...χωρις καθολου χρηση, κραταει 2 μερες. Προχτες αναψα λιγο το BrightLight, και μου κρατησε μια μερα...τι να πω, οσο ενθουσιασμενος ημουν στην αρχη, τοσο απογοητευμενος ειμαι και τωρα. Και φυσικα δεν θα το αφησω ετσι, θα τους την τριψω στη μουρη και θα ενοχλω μεχρι να μου την αλλαξουν.
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Να ρωτήσω κάτι.

Πηγαίνω στις επαφές και κάτω που αναβοσβήνει ο κέρσορας κάνω τικ και ανοίγει η επιλογή να γράψω γράμματα για να μου βρεί την επαφή που θέλω και να μην ψάχνω μία ώρα.

Όμως, το γράμμα που γράφω βγαίνει στα αγγλικά με αποτέλεσμα όταν πατάω οκ να μου βγαίνει η λίστα απο Α πάντα.

Π.χ πατάω μ και μου βγαίνει m οπότε η λίστα ξεκινάει απο α.

Έχω ψάξει και δεν βρήκα στο μάνουαλ που μπορώ να αλλάξω την γλώσσα εγγραφής.

Ξέρει κανένας ? Ευχαριστώ πολύ.

Κατά τα άλλα, εντυπώσεις, άριστες.

 

Και κάτι άλλο που θυμήθηκα.

Όταν πατάμε επάνω δεξιά το κουμπάκι xpressmusic, αυτό το V το ξαπλωτό με τις τελείες στις άκρες, σε βγάζει σε σύνδεση gprs ?

Και πάλι ευχαριστώ.

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

A) Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Γλώσσα > Γλώσσα γραφής.

Καλό είναι να ψάχνουμε λίγο το κινητό από μόνοι μας.

Δεν είναι τόσο χαοτική η εφαρμογή των ρυθμίσεων.

 

B) Εμφανίζει ένα μίνι multimedia μενού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μπαταρια μου κραταει το λιγοτερο 3 μερες με καθημερινη χρηση κ χρησιμοποιω κ bluetooth handsfree για μιση ωρα τουλαχιστον...απο την μπαταρια δεν εχω παραπωνω.ενα προβλημα που εχει το κινητο κ μου εχει σπασει τα νευρα ειναι οτι εδωσα το κινητο σε εναν φιλο μου να δει κατι κ πηγε να μου βαλει την γραφιδα πριν μου το δωσει κ εσπασε το πλαστικο που την κρατουσε κ τωρα μου κρεμεται κ βγαινει κ ειναι πολυ εκνευριστικο!πηγα σε ενα nokia shop χθες να δω αν ειχαν φερει ανταλλακτικα κ μου ειπαν εχουν σταματισει ολες η παραγγελιες κ ο υπαλληλος εκει μου ειπε οτι η nokia μας εχει "κρεμασει".δεν μας εχει φερει ουτε ενα αξεσουαρ η νοκια εδω και εναν μηνα.λενε οτι η συνεργασια με τα nokia shops(alpha copy) θα σταματησει.τους λογους δεν τους γνωριζω.τα ιδια κ σε ενα αλλο nokia shop που πηγα!αν εχει ακουσει κανεις κατι αναλογο ας ενημερωσει!!τι να κανω με την γραφιδα τωρα που δεν υπαρχει τιποτα σε κανενα nokia shop?
Link to comment
Share on other sites

Στην ανάγκη, σφήνωσε τη γραφίδα με κάτι στη θέση της, ωστε να μήν σου βγαίνει και δούλευε το τηλέφωνο με το δάχτυλο.

Δεν νομίζω οτι είναι και τόσο απαραίτητη η γραφίδα.

Εγω τουλάχιστον στις 3 μέρες που το έχω δεν την χρειάστηκα, και σήμερα ήμουν στο ίντερνετ αρκετή ώρα, και πάλι σε σελίδες δεν μου χρειάστηκε.

Link to comment
Share on other sites

πάντως κι εγώ ζήτημα να την έχω χρειαστεί 2-3 φορές.... Δεν είναι όπως τα WM που τη χρειάζεσαι συνεχώς!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να περασω το Garmin Mobile XT (δεν το εχω καταφερει ακομα) εκανα ενα hard reset, απο τοτε εχει εξαφανιστει το κουμπακι/εφαρμογη "Χαρτες"! :wacko: Γνωριζετε τι πρεπει να κανω για να το επαναφερω? Ευχαριστω!:)
Proud Member of the Hellenic Colt//Club
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ τη από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μπαταρια μου κραταει το λιγοτερο 3 μερες με καθημερινη χρηση κ χρησιμοποιω κ bluetooth handsfree για μιση ωρα τουλαχιστον...απο την μπαταρια δεν εχω παραπωνω.ενα προβλημα που εχει το κινητο κ μου εχει σπασει τα νευρα ειναι οτι εδωσα το κινητο σε εναν φιλο μου να δει κατι κ πηγε να μου βαλει την γραφιδα πριν μου το δωσει κ εσπασε το πλαστικο που την κρατουσε κ τωρα μου κρεμεται κ βγαινει κ ειναι πολυ εκνευριστικο!πηγα σε ενα nokia shop χθες να δω αν ειχαν φερει ανταλλακτικα κ μου ειπαν εχουν σταματισει ολες η παραγγελιες κ ο υπαλληλος εκει μου ειπε οτι η nokia μας εχει "κρεμασει".δεν μας εχει φερει ουτε ενα αξεσουαρ η νοκια εδω και εναν μηνα.λενε οτι η συνεργασια με τα nokia shops(alpha copy) θα σταματησει.τους λογους δεν τους γνωριζω.τα ιδια κ σε ενα αλλο nokia shop που πηγα!αν εχει ακουσει κανεις κατι αναλογο ας ενημερωσει!!τι να κανω με την γραφιδα τωρα που δεν υπαρχει τιποτα σε κανενα nokia shop?

 

Δές εδώ για γραφίδα

http://www.apothema.gr/Product/5-1-1270-70255/Nokia/5530_XpressMusic_Bulk.html

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ τα μέλη της παρέας.

Ήρθε η ώρα να αποχαιρετίσω το 5300 μου (βασικά αυτό μας αποχαιρέτισε...:lol:) και σκέφτομαι, αφου αλλάζω κινητό μια στο τόσο, να πάρω κάτι σχετικά νέο χωρίς να τα σκάσω πολύ χοντρα μιας και ακόμα είμαι μαθητής και το χαρτζιλίκι δεν είναι για ξόδεμα. Μου γεννιούνται λοιπόν οι εξής απορίες:

> τελικά έχει πρόβλημα με το λειτουργικό/hardware το τηλέφωνο ή με τα updates έχει λυθεί (ή δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα);

> τι γίνεται με τις παραεισαγωγές-εισαγωγές, γιατί σε κάποια on-line shops (βλέπε e-shop) δεν είναι διαθέσιμο ενώ στο Πλαίσιο (που κάτι ακούστηκε πολλές σελίδες πριν για παραεισαγωγή) υπάρχει;

> επίσης, τι παίζεται με την Alpha Copy, ισχύουν αυτά που γράφει φίλος παραπάνω;

Χρειάζομαι νέο τηλέφωνο αλλά φοβαμαι μη την πατήσω (βλ. ξοδέψω τα λεφτά μου για κάτι ελαττωματικό)

Αυτά.

Edited by harryWRC
:luck:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...