Jump to content

[ΣΥΖΗΤΗΣΗ] Σχολιασμός Maemo/MeeGo OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικά θέλω Ν9 harmatan με εφαρμογές (android, iΟS). Γενικά θέλω ένα μη εγκαταλελειμμένο Ν9 με πολλές εφαρμογές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικά θέλω Ν9 harmatan με εφαρμογές (android, iΟS). Γενικά θέλω ένα μη εγκαταλελειμμένο Ν9 με πολλές εφαρμογές.

 

συμφωνω απολυτα αλλα ειναι σχεδον τελειωμενη υποθεση δυστυχως...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή θες ένα πλήρως android κινητό στο πλαίσιο του n9??

προσωπικά διαφωνώ και με αφήνει αδιάφορο κάτι τέτοιο

αν ήθελα κάτι το πολύ ποιοτικό σε android θα το έβρισκα μιας και υπάρχουν αρκετές συσκευές με εφάμιλη ή και καλύτερη ποιότητα κατασκευής απο το N9

κοιταξε..εγω δεν ειμαι και πολυ του android.. δεν μου πολυ αρεσει

 

αλλα να σου πω την αληθεια,μολις εβαλα nitdroid..μπορω να πω οτι και μου αρεσε(στο n9) και οτι του πηγαινε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας απο android γυρισα παλι εδω οσο και να μην το υποστηριξουν δεν πειραζει κατι θα ξαναγινει.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο app που με το πατημα να ενεργοποιει/απενεργοποιει την συνδεση δεδομενων??

Κατάλαβες τώρα φιλε Dark_ds τι εννοούσα για το "κοριτσάκι με τα σπίρτα"? αυτές οι ερωτήσεις "φωνάζουν" εγκαταλλειψη...

Edited by stendor

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τώρα φιλε Dark_ds τι εννοούσα για το "κοριτσάκι με τα σπίρτα"? αυτές οι ερωτήσεις "φωνάζουν" εγκαταλλειψη...

φωναζουν γιατι?

επειδη δεν απαντησε καποιος,επειδη δεν υπαρχει η εφαμοργη?

 

ναι συμφωνω οτι ειναι εγκαταλελειμενο απο την μερα 1 κιολας αλλα δεν ειναι μισο προιον..

 

δυστυχως..ειναι τοσο καλο και με μεγαλες προοπτικες(που το sailfish μοιαζει παλιο μπροστα του να πουμε..) αλλα τι να κανουμε..

ολα τα καλα πανε για πεταμα(harmattan,web os..)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τώρα φιλε Dark_ds τι εννοούσα για το "κοριτσάκι με τα σπίρτα"? αυτές οι ερωτήσεις "φωνάζουν" εγκαταλλειψη...

 

Είδαμε και αυτά που δεν είναι "παρατημένα" τί "φωνάζουν.... :p (βλ. wp7.5 κλπ...) :D

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

φωναζουν γιατι?

επειδη δεν απαντησε καποιος,επειδη δεν υπαρχει η εφαμοργη?

 

ναι συμφωνω οτι ειναι εγκαταλελειμενο απο την μερα 1 κιολας αλλα δεν ειναι μισο προιον..

 

δυστυχως..ειναι τοσο καλο και με μεγαλες προοπτικες(που το sailfish μοιαζει παλιο μπροστα του να πουμε..) αλλα τι να κανουμε..

ολα τα καλα πανε για πεταμα(harmattan,web os..)

 

Δεν είπα ότι είναι μισό (ανάλογα βέβαια τι εννοούμε μισο).

Αναφέρομαι στο ότι πρέπει να ψάξεις όλο το Ίντερνετ για να βρεις ένα app που το έτερο νεκρο λειτουργικο (το Symbian) το έχει στάνταρ.....

Κατα τα αλλα συνεχίζω να είμαι λάτρης τού Ν9 και γι αυτο συνεχίζω να παρακολουθώ τις σχετικές εξελίξεις αν και δεν έχω πλέον το κινητο.....

 

Είδαμε και αυτά που δεν είναι "παρατημένα" τί "φωνάζουν.... :p (βλ. wp7.5 κλπ...) :D

 

Ακόμη κι αυτα θα δουν κάποιο φως στο τούνελ (7,8 και ίσως 7,9).

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλο το Ν9, υπέροχο αλλα, το έκαψαν πριν την κυκλοφορία του.

Κρίμα.

 

Συμφωνω.

Αυτο δεν το κανει κακο τηλεφωνο ομως :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχουν οι απαραιτητες εφαρμογες για να ειναι πληρες το τηλεφωνο..

αλλα δεν υπαρχουν αυτες που το κανουν υπερπληρες..

οπως και να εχει ερχεται το sailfish..

αν ομως δεν τρεχει smoothly στο Ν9 τοτε ναι, αυτο ειναι το τελος του....

και καπου εκει μαλλον θα κινηθω προς αλλη συσκευη, σιγουρα οχι iphone και android..

οποτε ή lumia 920 ή κατι αξιολογο απο jolla

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχουν οι απαραιτητες εφαρμογες για να ειναι πληρες το τηλεφωνο..

αλλα δεν υπαρχουν αυτες που το κανουν υπερπληρες..

οπως και να εχει ερχεται το sailfish..

αν ομως δεν τρεχει smoothly στο Ν9 τοτε ναι, αυτο ειναι το τελος του....

και καπου εκει μαλλον θα κινηθω προς αλλη συσκευη, σιγουρα οχι iphone και android..

οποτε ή lumia 920 ή κατι αξιολογο απο jolla

 

Εγω smooth το ειδα παντως το sailfish (στα βιντεακια) ακομα και τωρα.

Τη συσκευη την ειχα 2 μερες (εκλεισε 1 βδομαδα στο service σημερα..) αλλα την αγαπησα!:love: Θα το δωσω μονο αν μου τη βαρεσει να αλλαξω χρωμα.

Λειτουργικο/ui/σχεδιο, ολα ειναι ΤΕΛΕΙΑ! Κινητο αρχ|δ%το και ξεχωριζει!

 

Απο εφαρμογες ομως, δεν το λες πληρες.. Λειπουν πολλα.

Ενα παραδειγμα ειναι το dropbox. Δεν υπαρχει επισημη εφαρμογη για αυτο.

Πως να βαλω εγω το account μου στο (unofficial) dropn9? Με το dropbox στελνω ολη μερα μοντελα για το παιχνιδι που ετοιμαζουμε.

Αν γινει μια στραβη και μου κλεψουν τα μοντελα ποιος θα παρει την ευθυνη? (+ οτι εχουμε καταστραφει..)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι μισό (ανάλογα βέβαια τι εννοούμε μισο).

Αναφέρομαι στο ότι πρέπει να ψάξεις όλο το Ίντερνετ για να βρεις ένα app που το έτερο νεκρο λειτουργικο (το Symbian) το έχει στάνταρ.....

Κατα τα αλλα συνεχίζω να είμαι λάτρης τού Ν9 και γι αυτο συνεχίζω να παρακολουθώ τις σχετικές εξελίξεις αν και δεν έχω πλέον το κινητο.....

Συμφωνω,εχεις δικιο.. Δυστυχως ετσι ειναι, εχουμε το nokia store,apps for meego meecatalog και ενα σωρο repos..

Ειναι που ειναι λιγες οι "χρησιμες" τις βρισκεις και οπου να'ναι..

Αν και για καποιο παραξενο λογο(μαζοχισμο?) μαρεσει..αλλα και εγω μερικες φορες εκνευριζομαι

 

Σκεφτομουν να κανω ενα app client με τις εφαρμογες απο το my-meego (εχει καμια 1000αρια και βαλε νομιζω) αλλα δεν εχω ιδεα απο τετοια και δεν καταφερα κατι..

Κατι οδηγους βρηκα,δεν καταλαβα τιποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...