Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Δεν είπα ότι η συσκευή θα έχει κάποιο πρόβλημα, απλά καλό είναι να είμαστε και λίγο επιφυλακτικοί στις τοποθετήσεις μας, μιας και δεν μπορούμε να λέμε ότι έχει άψογη ποιότητα χωρίς να το έχουμε πιάσει καν στα χέρια μας.

 

Επίσης, τα windows mobile της SE είναι τελείως διαφορετικά από τα υπόλοιπα και κατά συνέπεια θα πρέπει να τα συγκρίνουμε μεταξύ τους και με βάση αναφοράς αυτών να γίνεται και η συζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν και άλλες και κατ' εμέ... καλύτερες επιλογές.

 

Θα μπορουσες να μου πεις ποιες συσκευες θεωρεις καλυτερες ? Συμφωνα με τις δικες μου αναγκες το x2 φαινεται τελειο και σκεφτομαι με την πρωτη ευκαιρια να το αγορασω. Μηπως υπαρχει καποια συσκευη που δεν εχω σκεφτει ακομα μιας και δεν ασχολουμαι και πολυ με τον τομεα των κινητων.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να μην βγαίνουμε off-topic, τέτοιου είδους συζητήσεις καλύτερα να απευθυνθείς στους Διαξιφισμούς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω οτι η ποιοτητα κατασκευης της sony ericcson ειναι αψογη απο αυτα που ειχα με τελευταιο το π1.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

σωστος mas!!!

 

σιγουρα πρεπει να το εχουμε στα χερια για να εχουμε σωστη αποψη αλλα δεν ειναι αναγκη να κατακρινουμε καθε μηνυμα και να το βγαζουμε λαθος, αβασιμο κλπ....... το θεμα εδω αφορα την συσκευη και ο καθενας λεει αυτο που πιστευει. Ουτε προσηλυτισμο κανουμε ουτε τιποτα, για αυτο χαλαρα......

παντως ρε παιδια αν ειναι να περιμενω 15 ιανουαριου για να το παραλαβω, θα αλλαξω συσκευη.......καταντα αηδια ετσι.

φιλικα παντα. Καλες γιορτες!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ειναι αναγκη να κατακρινουμε καθε μηνυμα και να το βγαζουμε λαθος, αβασιμο κλπ....... το θεμα εδω αφορα την συσκευη και ο καθενας λεει αυτο που πιστευει.

 

Δε νομίζω να έχει κάποιος εδώ μέσα τέτοια πρόθεση. Ο καθένας καταθέτει απόψεις και όσοι διαβάζουν βγάζουν τα συμπεράσματα τους. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αντε καλα......:rolleyes::rolleyes::shifty:

 

 

παντως το design της συσκευης ειναι εξαιρετικο υπαρχουν αλλα του ειδους του που ειναι τελειως αντιαισθητικα, θεμα γουστου βεβαια αλλα στην τελικη ετσι ειναι, αυτο που με κερδιζει απευθειας στην κατασκευη ειναι σιγουρα το μεταλλικο πισω μερος. Βαρεθηκα τις πλαστικουρες της nokia και γενικα τις πλαστικουρες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αντε καλα......:rolleyes::rolleyes::shifty:

 

 

παντως το design της συσκευης ειναι εξαιρετικο υπαρχουν αλλα του ειδους του που ειναι τελειως αντιαισθητικα, θεμα γουστου βεβαια αλλα στην τελικη ετσι ειναι, αυτο που με κερδιζει απευθειας στην κατασκευη ειναι σιγουρα το μεταλλικο πισω μερος. Βαρεθηκα τις πλαστικουρες της nokia και γενικα τις πλαστικουρες :rolleyes:

 

Και πολυ καλα σκεφτεσαι.

Επαιξα με ενα Χ2 final build, αλλα με rom προπαραγωγης (ευτυχως που δε βγηκε στην αγορα γιατι αυτο που ειδα ηταν απαραδεκτο) και θα πω οτι τα μεγαλα ατου αυτου του τηλεφωνου ειναι:

- Αψογη ποιοτητα κατασκευης (σαφως καλυτερη απο το Χ1)

- Πανεμορφο (το πιο ομορφο smartphone με sliding keyboard - και οχι μονο)

- Καλη τιμη (εστω και με μερικα παρωχημενα specs)

- Η καμερα του ειναι η καλυτερη που εχω δει σε "εξυπνο τηλεφωνο".

Link to comment
Share on other sites

οταν καλεσα για να μαθω νεοτερα μου ειπαν οτι δεν ειναι σιγουρο για το ποτε ακριβως και μου πεταγαν κατι γα ιανουαριο κλπ. δυστηχως επειδη δεν μπορω να περιμενω τοσο αφου εχω ξεμεινει απο κινητο την τελευταια εβδομαδα λογω βλαβης αλλαξα την παραγγελια και τις επομενες μερες θα εχω το htc diamond 2. Για οσους παντως μπορουν να περιμενουν λεω να το κανουν, ισως μερικους μηνες αργοτερα μπω στη διαδικασια να ξανασκεφτω την αγορα του.

To diamond το σκεφτομουν απο την αρχη και ειχα μπει στο διλημμα ''x2 or diamond 2'' οποτε το περιμενω με ανυπομονησια!

Link to comment
Share on other sites

- Η καμερα του ειναι η καλυτερη που εχω δει σε "εξυπνο τηλεφωνο".

Απότι νομιζω δεν εχει καλυμα στο φακο, κριμα για μενα ειναι ενα - αυτο.:( Tοσο δυσκολο ειναι να βαλουν!:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι η πρώτη συσκευή που το βλέπουμε αυτό (εάν ισχύει). Έχουμε δει ανάλογες περιπτώσεις σε αντίστοιχες συσκευές της HTC. Ο λόγος είναι ότι το εν λόγω κάλυμμα λερώνεται εύκολα και επηρεάζει το τελικό αποτέλεσμα των φωτογραφιών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά..

 

Είμαι νέος στο forum... Έκανα εγγραφή για να σας ρωτήσω κάποια πράγματα πάνω στο νέο xperia x2.. Το συγκεκριμένο κινητό το παρακολουθώ από καιρό και σκεφτόμαι να το αγοράσω όταν με το καλό κυκλοφορήσει...

 

Λοιπόν, ρωτώντας στο plaisio για το κινητό, μου είπαν ότι έρχεται στην Ελλάδα ως branded από τη vodafone.. Μιας και είμαι άσχετος στον τομέα των smart phones θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής... Πότε ένα κινητό είναι branded? Αν είναι branded στη vodafone δε μπορώ να χρησιμοποιήσω sim άλλου παροχέα??

 

Δεύτερον, απ' ότι διάβασα στα specs του κινητού για εξωτερική επέκταση μνήμης δέχεται κάρτες SD... Γνωρίζει κανείς κατά πόσο η συγκεκριμένη συσκευή δέχεται high capacity SD?

 

Αυτά τα ολίγα... :P

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι ότι το εν λόγω κάλυμμα λερώνεται εύκολα και επηρεάζει το τελικό αποτέλεσμα των φωτογραφιών.

:lol::lol: μα γιαυτο δεν ειναι το καλυμμα, για να μην λερωνει ο φακος? Δηλαδη οποιο κινητο δεν εχει καλυμμα δεν λερωνει ο φακος και το αποτελεσμα ειναι καλο? Αν ηταν ετσι τοτε ουτε το satio θα ειχε. Εγω νομιζω ειναι θεμα κοστους καθαρα και επιτηδες να εχουν τα κινητα ενα -, δηλαδη αν θες καλη καμερα πας στο satio και αν θες καλες εφαρμογες πας στο χ2 'η στο htc.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχεις σκεφτεί όμως τι γίνεται στην περίπτωση που η σκόνη μπει ανάμεσα στον φακό και το κάλυμμα. Τέλος πάντων, βγαίνουμε off-topic αλλά γνώμη μου είναι ότι δεν τίθεται θέμα κόστους για ένα απλό κάλυμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Παίρνει όλες τις SIM.

2. Παίρνει κανονικότατα όλες τις High Capacity κάρτες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου athanaso77..

Οι πληροφορίες σου μου ήταν πολύ χρήσιμες... :)

 

Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις συνοπτικά πότε ένα κινητό θεωρείται branded?

Και τι επιπτώσεις έχει αυτό στη συσκευή σου??

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι branded συσκευές φέρουν στην κάσα τους συνήθως το λογότυπο της εταιρίας καθώς και μέσα στο μενού τους, στα χρώματα αλλά και στην οθόνη έναρξης φροντίζουν να μας θυμίζουν το brand που φέρουν.

 

Παλιότερα οι συσκευές φορούσαν και branded rom, δηλαδή rom φτιαγμένη από τη Vodafone για παράδειγμα. Ευτυχώς όμως αυτό όμως δεν γίνεται πια μιας και δεν μπορεί η εταιρία να υποστηρίξει softwarικά την rom που φοράει η εκάστοτε συσκευή.

 

Εν τέλει... μικρό το κακό. Δεν αποτελεί stoppage για να μην αγοράσεις τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στην μπροστινη πλευρα θα εχει το λογοτυπο της vodafone;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Οι branded συσκευές φέρουν στην κάσα τους συνήθως το λογότυπο της εταιρίας καθώς και μέσα στο μενού τους, στα χρώματα αλλά και στην οθόνη έναρξης φροντίζουν να μας θυμίζουν το brand που φέρουν.

 

Παλιότερα οι συσκευές φορούσαν και branded rom, δηλαδή rom φτιαγμένη από τη Vodafone για παράδειγμα. Ευτυχώς όμως αυτό όμως δεν γίνεται πια μιας και δεν μπορεί η εταιρία να υποστηρίξει softwarικά την rom που φοράει η εκάστοτε συσκευή.

 

Εν τέλει... μικρό το κακό. Δεν αποτελεί stoppage για να μην αγοράσεις τη συσκευή.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι για την απάντηση athanaso77..

 

Μόλις έχω τη συσκευή στα χέρια μου θα σας πω τις εντυπώσεις μου...

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη στην μπροστινη πλευρα θα εχει το λογοτυπο της vodafone;

 

Από τη φωτογραφία φαίνεται πως ενδεχομένως όχι.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-33200.action?request_locale=el

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το σήμα τις vodafone δεν πιστευω να το έχει πανω στη συσκευή, όπως βλεπουμε και στη φοτο... αλλά κάτι είχε πάρει το μάτι μου μερικά πάνελ η το πρώτο τουλάχιστον εκεινο που εχει τις κινούμενες πλάκες είχα δει σε βίντεο τιν μια επιλογή που έχει το σημα τις se homepage για το ιντερνετ ειχα δει ειχε τις vodafone... ! :confused:
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και πολυ πιθανο στο τελος να υπαρχει το λογοτυπο της vod καπου πανω στη συσκευη.

ευχομαι να μην υπαρχει, ωραιοτατο ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...