Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ3-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή πρόσφατα έχασα το κινητό μου (LG KU990i Viewty) και τώρα θέλω να αγοράσω ένα καινούργιο, λέω να πάρω το Nokia X3. Τί γνώμη έχετε γι' αυτή τη συσκευή;
:kill:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Τι εγινε ρε παιδια δεν τολμησε κανενας να το αγορασει να μας πει εντυπωσεις??

Θα το παρω λιγο αργοτερα παντως και θα τα πουμε ολα εδω .

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
περιεργο που δεν το πηρε κανεις,εστω και για δευτερη συσκευη:confused:προσωπικα αν δεν ειχα το 6700 για δευτερο θα το χτυπαγα
Link to comment
Share on other sites

Επειδη επεσε πολύ ησυχία για αυτο το κινητό.Το πήρε η αδερφή μου λοιπόν για να σας πω περί του χ3.Οποτε ό,τι πω είναι μιας γρήγορης ματιάς και όχι συμβίωσης,συμπεράσματα.

Λοιπόν το τηλεφωνο κοστίζει κάπου εκεί που είπαν τα παιδία,στα 150ε.

Σαν πρώτη ματιά δε μου γέμισε το μάτι,αφου έπαιξα λίγο μαζί του κατέληξα ότι ειναι αξιοπρεπές για τα λεφτά του.

Τα πλαστικά του είναι καλά.Ούτε τρομερά αλλα ούτε και τραγικά.Σε άλλες εποχές δεν θα τα καταδεχόμασταν αλλά πλέον η ποιοτητα του χ3 εντασεται στο αποδεκτά.Η οθόνη είναι καλύτερη απο οτι περιμενα.Λιγο μικρή για το μέγεθος του κινητού.Μάλιστα εκτός απο την κορνίζα που έχει ,υπάρχει και επιπλέον μαύρη κορνίζα μέσα στην κορνίζα(ελπίζω να καταλάβατε).Δεν την εχω δει στον ήλιο για να σας πω πως τα πάει εκτός σπιτιου, αλλά εντός είναι μια χαρά(προσωπικα εχω δει πολλές καλυτερες και πολύ καλυτερες),δε στραβώνεσαι.

Απο μπαταρία δεν μπορώ να σχολιασω γιατι ακόμα είναι στην πρώτη φόρτιση το κινητό.

Όντως παιζει χωρις ακουστικα ραδιόφωνο.Επιβεβαιωσε η αδερφη μου.Εγώ δεν το έχω ακούσει οποτε δε μπορω να σας πω για την αποδοση του ηχειου του

Τα πλήκτρα του φαίνονται μια χαρούλα και ο μηχανισμός του σλάιντ πολύ καλός για τα σημερινά δεδομένα.

Το λογισμικό ήταν πολύ γρηγορο(εκδοση 4.11) χωρίς κάποιο κόλλημα.Τα μενού τα βρίσκω αρκετά πιο συπτυγμένα σε σχεση με τα προηγουμενα s40 (πιο προσφατο παραδειγμα που εχω νοκια 2700).

Καρτούλα μεσα 2 γιγα και καλά ακουστικα(earbuds).

 

 

Γενικά μου φανηκε μια αξιοπρεπης προταση που δεν θα την προτιμούσα (συμπερασμα τυπου top gear :lol: )

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι;

Όλη η Ελλάδα (όπως κι εγώ άλλωστε) γνωρίζει που θα βρει το κοκκινόμαυρο.

Το μπλε-ασημί ξέρει κανείς που θα το βρω;

Έκανα πατάτα και αγόρασα 2 ίδιου χρώματος και έχω πάθει νίλα για να βρω κάθε φορά ποιο θέλω να πάρω μαζί μου.

Ειδικά αν μου βρίσκατε και κατάστημα στη Θεσσαλονίκη, ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα

Nokia X3 firmware version 08.50 released

http://dailymobile.se/2010/08/31/nokia-x3-firmware-version-08-50-released/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά χρειάζομαι την βοηθεια σας!!!!!Εχω ενα nokia x3 απο αγγλία και θελω να του περασω ελληνικα!Δεν έχει επιλογη αντιστοιχη στη γλωσσα!!Εκανα και αναβαθμιση απο το nokia site αλλα τιποτα!!!!Help!!!!!
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλημερα.τελικα το εχει παρει κανεις ρε παιδια τοκινητακι να μας πει εντυπωσεις???με ενδιαφερει η αγορα του...!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σας τι κάνετε? έχω ένα προβληματάκι με το κινητό που μόλις πήρα...το παρήγγειλα από το ίντερνετ... είχα ξαναπαραγγείλει το ίδιο κινητό αλλά ήταν ελαττωματικό...τώρα αυτο ( νοκια χ3 ) νομίζω μου αντιμετωπίζει ενα πρόβλημα, μπορεί να είναι αστειο :rolleyes: όταν μπαίνω στο μενού και έπειτα βγαίνω στην αρχική, το όνομα της εταιρείας καρτοκινητής και η ημερομηνία που είναι μαζί πάνω δεξιά εμφανίζεται μετά από 3 δευτερόλεπτα...:worry: είναι κάποιο πρόβλημα αυτο? :worry: να το ξαναεπιστρέψω? όλα τα αλλα ειναι ενταξει... :p :happy: ελπίζω να μου απαντήσετε... μακια σας :O
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας τι κάνετε? έχω ένα προβληματάκι με το κινητό που μόλις πήρα...το παρήγγειλα από το ίντερνετ... είχα ξαναπαραγγείλει το ίδιο κινητό αλλά ήταν ελαττωματικό...τώρα αυτο ( νοκια χ3 ) νομίζω μου αντιμετωπίζει ενα πρόβλημα, μπορεί να είναι αστειο :rolleyes: όταν μπαίνω στο μενού και έπειτα βγαίνω στην αρχική, το όνομα της εταιρείας καρτοκινητής και η ημερομηνία που είναι μαζί πάνω δεξιά εμφανίζεται μετά από 3 δευτερόλεπτα...:worry: είναι κάποιο πρόβλημα αυτο? :worry: να το ξαναεπιστρέψω? όλα τα αλλα ειναι ενταξει... :p :happy: ελπίζω να μου απαντήσετε... μακια σας :O

 

καλως ηρθες,χρονια πολλα..οχι δεν ειναι καποιο προβλημα.ολα τα s40 της νοκια αυτο κανουν:)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι πριν λιγες μερες αγορασα το nokia x3 ολα καλα...αλλα πηγα να χρησιμοποιησω την camera..καποια στιγμη μου εβγαλε καμερα σε αναμονη.....και εχει 1η επιλογη "επιλογες" 2η "συνεχεια"(προφανως να το πατησω για να μ εμφανισει τιν καμερα ωστε να βγαλω φωτογραφια....και 3η επιλογη εχει "εξοδος" ωστε να παω στην αρχικη οθονη...και το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να ανοιξω την καμερα..με τπτ....με βαζει σε αναμονη..και πρεπει να κλεισω την συσκευη και μετα αφου τιην ανοιξω ανοιγει...καποιες φορες καθολου......και γενικα συμβαινει αυτο συνεχως...πρεπει να το στειλω πισω?ή κατι κανω λαθος?εκτος απο την επιλογη..."συνεχεια"ξανα παταω το κουμπι στο πλαι για την καμερα..μα τπτ δεν γινεται....:wacko::(
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι πριν λιγες μερες αγορασα το nokia x3 ολα καλα...αλλα πηγα να χρησιμοποιησω την camera..καποια στιγμη μου εβγαλε καμερα σε αναμονη.....και εχει 1η επιλογη "επιλογες" 2η "συνεχεια"(προφανως να το πατησω για να μ εμφανισει τιν καμερα ωστε να βγαλω φωτογραφια....και 3η επιλογη εχει "εξοδος" ωστε να παω στην αρχικη οθονη...και το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να ανοιξω την καμερα..με τπτ....με βαζει σε αναμονη..και πρεπει να κλεισω την συσκευη και μετα αφου τιην ανοιξω ανοιγει...καποιες φορες καθολου......και γενικα συμβαινει αυτο συνεχως...πρεπει να το στειλω πισω?ή κατι κανω λαθος?εκτος απο την επιλογη..."συνεχεια"ξανα παταω το κουμπι στο πλαι για την καμερα..μα τπτ δεν γινεται....:wacko::(

 

Αγαπητή Μίχαελα προφανώς θα είναι bug της κάμερας δοκίμασες κάποια αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω..μηπως ομως εχει το κινητο καποιο προβλημα.....γενικα οσον αφορα την καμερα καθυστερει γενικα....:wacko:

 

ειναι γενικα φυσιολογικο που μου καθυστερει τοσο πολυ οτι αφορα την καμερα του κινητου κ λεει συνεχεια αναμονη..........:mad:εχει προβλημα εε??εχω το νοκια χ3...το εχει καποιος .. ...ευχαριστω.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω..μηπως ομως εχει το κινητο καποιο προβλημα.....γενικα οσον αφορα την καμερα καθυστερει γενικα....:wacko:

 

ειναι γενικα φυσιολογικο που μου καθυστερει τοσο πολυ οτι αφορα την καμερα του κινητου κ λεει συνεχεια αναμονη..........:mad:εχει προβλημα εε??εχω το νοκια χ3...το εχει καποιος .. ...ευχαριστω.

 

μηπως την ανοιγεις και την αφηνεις για λιγη ωρα χωρις να τη χρησιμοποιεις?το μηνυμα το βγαζει αυτο για εξοικονομηση ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

γενικα ομως καθυστερει???

 

ειχα αγορασει το ιδιο...κ ειχε ενα προβλημα στο κουμπι..και οντως ηταν ελαττωματικο..και μου εστειλαν καινουριο...και απλα καθε αρνητικο που βλεπω νομιζω πωσ ειναι προβλημα:worry::blink::worry::worry::shifty:

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας. Θα ήθελα μια βοήθεια. Το πρόβλημα είναι το εξής. Ενεργοποίησα το πρόγραμμα του γουατς απ με τα 60 δωρεάν mb. Αποθήκευσα κανονικά τις ρυθμίσεις που μου εστάλησαν. Μπαίνει κανονικά στο ίντερνετ αλλά δεν μπαίνει με το opera mini 5.1. Δεν έχω κάνει λάθος όσον αφορά τις ρυθμίσεις από την κοσμοτε καθώς την διαδικασία την έχω ξανακάνει. Και εξάλλου με το explorer μπαίνει αλλά κατεβάζει αρκετά mb και είναι καλύτερα με το opera. Όταν το ανοίγω (είναι η πρώτη φορά στη συγκεκριμένη συσκευή) γράφει "εγκατάσταση" και με ρωτάει αν επιτρέπω πρόσβαση στον ιστό. πατάω ναι. ενεργοποιήτε το εικονίδιο πάνω το "G" και μετά από 4-5 λεπτά γράφει ότι η σύνδεση δεν επιτρέπεται και ελέγξτε τις ρυθμίσεις. Το ξανακατέβασα αλλά πάλι τα ίδια. Το opera το έχω ξαναχρησιμοποιήσει και σε άλλη συσκευή και δεν νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος. Αν ξέρει κάποιος ή του έχει τύχει κάτι παρόμοιο ας απαντήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τις ρυθμίσεις θα τις βρεις στο Ρυθμίσεις σημείων πρόσβασης για λήψη/αποστολή MMS και πρόσβαση στο Διαδίκτυο. Απλά μπορεί να διαφέρουν τα πεδία στα οποία θα τοποθετήσεις την κάθε πληροφορία. Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

είχαμε αγοράσει στην μητέρα μου το τηλέφωνο τα Χριστούγεννα και μετά από σχεδόν 1 μήνα και κάτι κανονικής λειτουργίας εμφανίζει ένα πρόβλημα με την μπαταρία. Ενώ είναι φορτισμένη, μετά από λίγο πέφτει. Βασικά για το πρόβλημα πρέπει να ευθύνεται η SIM, γιατί όταν την βγάζουμε λειτουργεί κανονικά, ενώ όταν την βάζουμε μετά από λίγο πέφτει εντελώς η μπαταρία.

 

Προσωπικά νομίζω ότι η υποδοχή της SIM σπρώχνει την μπαταρία και δεν κάνει καλή επαφή, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο στέκει αυτό.

 

Στην Nokia πάντως δεν μας έδωσαν κάποια λύση. Αρχικά δούλεψε, αλλά μετά από 1-2 μέρες έπαθε το ίδιο πρόβλημα...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να δοκιμάσεις με μία άλλη κάρτα sim,ειδικά αν είναι παλιά.Εφόσον χωρίς αυτή δεν σου παρουσιάζει πρόβλημα τότε θα πρέπει να αποκλείσεις πρώτα ότι δεν ευθύνεται αυτή.Αυτό που αναφέρεις το βρίσκω λίγο απίθανο να συμβαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Το αγορασα αυτο το κινητο θυμαμαι τον τοτε καιρο απο τον Γερμανο ομως κατι εχει παθει βγηκε ενα κουμπακι και το πεταξα.....

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το συνηθες προβλημα στα x3-00 ειναι η λευκη οθονη λογω bugs απο μια αναβαθμιση απο τη νοκια.

Το ειχε η μανα μου για 3 χρονια, και ξαφνικα σκετη ασπρη οθονη.

Απο οσο εψαξα στο ιντερνετ η λυση ειναι re-flash το 1ο firmware ή το επομενο απο το προβληματικο.

 

Εχω ενα θεμα με το κινητο που εχω (της μανας μου)

 

λογω ασπρης οθονης (μακαρι να δουλευε μενου στα τυφλα να πηγαινα στις ρυθμισεις αλλά δεν)

δεν μπορω να μπω σε usb pc suite mode, που χρειαζεται ωστε το mobileEX να διαβασει το κινητο για να βαλω το firmware.

Eχω τα αρχεια αλλά η διαδικασια με κολλαει σ'αυτο το χαζο βημα.

 

 

Καμια συμβουλη?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

"Έπεσε" στα χέρια μου το κινητάκι, δουλεύει, αλλά ότι handsfree βάλω μου λέει μη υποστηριζόμενο εξάρτημα...

Γνωρίζει κανείς ποία είναι συμβατά;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα παλιό noname που δουλεύει κανονικά, (το οποίο δεν το βλέπουν καθόλου τα Android).

Από Inear είναι συμβατά τα Nokia WH-205 όπως διαβαζω πάντα. Αυτά εδώ: https://www.skroutz.gr/s/2401764/Nokia-WH-205-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?from=sku_color_variations

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...