Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων > E-mail > Γραμματοκιβώτια.

Το ψάχνουμε και λίγο μόνοι μας... Δεν τα περιμένουμε όλα στο πιάτο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΡΕ πεδία .... το nokia software update βγάζει αναβάθμιση 155.5 ΜΒ τι γίνεται :confused: 4-5ΜΒ δεν είναι με GPRS με 10κβ θελει κανα μηνα :mad:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μέσω NSU κατεβαίνει όλο το πακέτο της αναβάθμισης ενώ over the air λίγα μόνο mb με τις αλλαγές που έχει η αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εχω πρόβλημα με over the air δεν κάνει την αναβάθμιση ενώ την βγάζει ενώ τα άλλα κάνει κανονικά μεσώ ρυθμίσεων μου βγάζει το ενοχλητικό διακοσμητή

 

....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λέω να το πάρω σήμερα αλλά από αυτά που διαβάζω το σκέφτομαι λίγο όσο αφορά την μπαταρία. Έχει τόσο πρόβλημα ή με το καινούριο firmware πάει καλύτερα?
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπορείς να περιμένεις το Ν8, είναι από τις καλύτερες προτάσεις της Νόκια. Η μπαταρία προσωπικά μου βγάζει 1-2 μέρες ανάλογα τη χρήση. Αλλά ποτέ δε το θεωρούσα κριτήριο για να αγοράσω κάποια συσκευή. Αν βγάζει άνετα μια μέρα με καλύπτει, το βράδυ πρίζα και τέλος. Και μια μέρα τη βγάζει πολύ άνετα με βαριά χρήση.

 

Από αναβάθμιση πάντως ακόμα τίποτα... Έχω την 12.0.110

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναβάθμισα τις υποστηριζόμενες γλώσσες στο Λεξικό που υπάρχει στις εφαρμογές Γραφείο. Εγκατέστησα Αγγλικά, Ελληνικά, Γαλλικά και Γερμανικά στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης. Όταν ξανάνοιξα το λεξικό για να βρω κάποια λέξη μου έβγαλε ένα παράθυρο που μου ζητούσε να αφαιρέσω κάποια γλώσσα. Αν δεν αφαιρέσω μια από τις γλώσσες που εγκατέστησα, δεν προχωράει το πρόγραμμα. Μπορεί κα΄ποιος να με βοηθήσει;

 

Υ.Γ. Η μπαταρία του κινητού είναι μια χαρά αν κάνεις και άλλα πράγματα στη ζωή σου, πέρα από το να έχεις συνεχεια το κινητό στο χέρι σου για ιντερνετ, φωτο και ομιλία ταυτόχρονα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!

Εδώ περίπου και 2 μέρες κάνει μόνο του restart σε άσχετες στιγμές.. Ξερει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα την αναβάθμιση μέσω του υπολογιστή μου και σαν να είδα ελφρώς καλύτερη απόκριση.Στο μεταξύ πίστευα ότι θα διορθωνόταν λίγο το κακό σήμα, αλλά όπως διάβασα θα πρέπει να το πάω για τσεκάρισμα...

τεσπα.

Αυτό που με τρέλλανε είναι ότι εξαφανίστηκε το ρολόι και η ημερομηνία από την αρχική οθόνη του κινητού!!! Πως μπορώ να το επαναφέρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα την αναβάθμιση μέσω του υπολογιστή μου και σαν να είδα ελφρώς καλύτερη απόκριση.Στο μεταξύ πίστευα ότι θα διορθωνόταν λίγο το κακό σήμα, αλλά όπως διάβασα θα πρέπει να το πάω για τσεκάρισμα...

τεσπα.

Αυτό που με τρέλλανε είναι ότι εξαφανίστηκε το ρολόι και η ημερομηνία από την αρχική οθόνη του κινητού!!! Πως μπορώ να το επαναφέρω?

 

πάτα εμφάνιση περιεχόμενου και πάτα προσθήκη περιεχόμενου εκει θα βρεις το ρολόι σου και οτι αλλο εχει το κινητο οπος και 2 μπάρες επαφών

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πάτα εμφάνιση περιεχόμενου και πάτα προσθήκη περιεχόμενου εκει θα βρεις το ρολόι σου και οτι αλλο εχει το κινητο οπος και 2 μπάρες επαφών

 

Το θέμα είναι ότι δεν το βρίσκω!!! Βρίσκω τα υπόλοιπα, καθώς και το ρολόι σαν εφαρμογή, αλλά αυτό μπάινει μέσα σε κείνες τις μπάρες με τα υπόλοιπα. Εγώ το θέλω όπως ήταν πριν. Αριστερά ήταν το σήμα κι ο πάροχος και δεξιά η μπαταρία καθώς και η ώρα και η ημερομηνία. Πως μπορώ να το εμφανίσω μόνιμα ?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα εχτες το mini σε ασπρο και παω να αλλαξω το product code και μου ωγαζει eror. Εχει διαφορετικο κωδικο. Μηπως φταιει που ειναι το ασπρο και δεν αλλαζει??? Εχει ελληνικα απο μονο του κανονικα και ειχε μεσα απο μονο του τους χαρτες της βουλγαριας και απο σκοπια.... Ξερει κανεις τι παιζει???
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο σας ειχατε προβλημα με το σημα και το στειλατε για επισκευη,.λυθηκε? Γιατι λεω και γω να το στειλω αυριο και φοβαμαι μην μου το κρατησουν κανα μηνα και δεν μου το φτιαξουν κιολας!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

θα ηθελα ν ρωτησω κατι σχετικα με το νοκια 97.

μου το εφεραν απο το εξωτερικο απο ιρλανδια συγκεκριμενα το νοκια ν97 αλλα δεν μπορω να βαλω την sim μου μεσα γτ ειναι κλειδωμενο.πως μπορω να το ξεκλειδωσω? σε 2-3 μαγαζια κινητης τηλεφωνιας που ρωτησα αλλοι μ ελεγαν πως δεν μπορουν και αλλοι πως θα το κοιταξουν και θα δουν.

pleaseee πεστε μου μια λυση γιατι εδω και ενα μηνα το εχω και δεν μπορω να το δουλεψω.

thanks anyway :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

θα ηθελα ν ρωτησω κατι σχετικα με το νοκια 97.

μου το εφεραν απο το εξωτερικο απο ιρλανδια συγκεκριμενα το νοκια ν97 αλλα δεν μπορω να βαλω την sim μου μεσα γτ ειναι κλειδωμενο.πως μπορω να το ξεκλειδωσω? σε 2-3 μαγαζια κινητης τηλεφωνιας που ρωτησα αλλοι μ ελεγαν πως δεν μπορουν και αλλοι πως θα το κοιταξουν και θα δουν.

pleaseee πεστε μου μια λυση γιατι εδω και ενα μηνα το εχω και δεν μπορω να το δουλεψω.

thanks anyway :)

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ρωτήσεις στο 9volto αν μπορούν να κάνουν κάτι ή μπες στο geo-gsm.com.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι μια ευτυχής κάτοχος του Ν97 Mini (κάτοχοςΕ66 μέχρι προ μηνός)!

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί τις τελευταίες μέρες το κινητό μου εμφανίζει συνέχεια στις ενεργές συνδέσεις το Vflive! χωρίς να χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή που το χρειάζεται. Ακόμα και εαν κάνω "αποσύνδεση", μετά απο κάποια δευτερόλεπτα ξανασυνδέεται...

 

Παρακαλώ απαντήστε εαν γνωρίζετέ γιατί αν και έχω πρόγραμμα Vodafone Unlimited me internet δεν θέλω να γίνεται χρήση εάν δεν το χρειάζομαι.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ακριβώς στοιχίζει τώρα το κινητό στα καταστήματα της Νόκια; Είναι εύκολο να το συνηθίσει κανείς όταν ποτέ του δεν είχε συσκευή με οθόνη αφής;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες...Εχω καποιες αποριες σχετικα με το n97 mini...!Εχω ανοιξει και θεμα στους διαξιφισμους για οποιον θελει να μου απαντησει...!

Εχω μια-δυο αποριες ομως σχετικα με το n97 mini συγκεκριμενα...!

1)Φορτιζει μονο μεσω usb?Δλδ δεν εχει θυρα για τον κανονικο φορτιστη της νοκια?Γιατι κατι τετοιο ακουσα...και αν ναι φορτιζει και απο καποιο λαπτοπ ας πουμε...!

2)Η αριθμομηχανη του ειναι επιστημονικη...δηλαδη βγαζει και τοξα εφαπτομενης ας πουμε μιας και μια επιστημονικη αριθμομηχανη την χρειαζομαι στην σχολη...και αν οχι ξερετε αν μπορω να βαλω καποια απο τα γνωστα site?

3)Τελος αυτην την στιγμη εχω ενα 6500 slide απο το οποιο απο την ποιοτητα κατασκευης και γενικοτερα απο την συσκευη και απο την μπαταρια π.χ ειμαι ευχαριστημενος...!Πιστευετε οτι το n97 mini θα με βολεψει με την φορητοτητα του με την μπαταρια του(στα κινητα κανω κανονικη στανταρ χρηση)...!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη αν σας κουρασα...! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσχρηστο δηλαδή; Για ποιο λόγο; Η κάμερά του είναι καλύτερη από του Ν95;

 

καθε κινητο αφης , χρειαζεται περισσοτερες κινησεις για οποιαδηποτε λειτουργια , απο ενα με πληκτρολογιο, πχ για να εισαγεις κειμενο, αναζητηση ονοματων , τα παντα. οι κινησεις σου επιπλεον πρεπει να ειναι ακριβεις στην οθονη , σε αντιθεση με το κατα προσεγγιση των πληκτρων. πολυ δε περισσοτερο που η συγκεκριμενη οθονη δεν διακρινεται για την ευαισθησια της.

με δυο λογια , οποτε χρησιμοποιω το πολυ καλο Ν82, μετα απο το Ν97, νιωθω ανακουφιση , σαν να εβγαλα στενα παπουτσια.

καμερα καλυτερη??

θα αστειευεσαι,

με το φλας υποφωτιζει παντα, τα χρωματα, οχι ιδιαιτερα αληθινα, συχνα κολληματα μετα απο συνεχεις πολλες 15-20 φωτο κα

 

1)Φορτιζει μονο μεσω usb?Δλδ δεν εχει θυρα για τον κανονικο φορτιστη της νοκια?Γιατι κατι τετοιο ακουσα...και αν ναι φορτιζει και απο καποιο λαπτοπ ας πουμε...!

 

ο κανονικος του φορτιστης εχει εξοδο Micro USB, αλλα φορτιζει και απο λαπτοπ

 

2)Η αριθμομηχανη του ειναι επιστημονικη...

 

οχι

 

δηλαδη βγαζει και τοξα εφαπτομενης ας πουμε μιας και μια επιστημονικη αριθμομηχανη την χρειαζομαι στην σχολη...και αν οχι ξερετε αν μπορω να βαλω καποια απο τα γνωστα site?

 

ναι

 

3)Τελος αυτην την στιγμη εχω ενα 6500 slide απο το οποιο απο την ποιοτητα κατασκευης και γενικοτερα απο την συσκευη και απο την μπαταρια π.χ ειμαι ευχαριστημενος...!Πιστευετε οτι το n97 mini θα με βολεψει με την φορητοτητα του με την μπαταρια του(στα κινητα κανω κανονικη στανταρ χρηση)...!

 

εαν κανονικη χρηση ειναι κανα μισαωρο ομιλια και τιποτα αλλο, θα σου κρατα κανα δυο μερες.

με κατι παραπανω , μετα βιας μια εργασιμη μερα

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καμερα καλυτερη??

θα αστειευεσαι,

με το φλας υποφωτιζει παντα, τα χρωματα, οχι ιδιαιτερα αληθινα, συχνα κολληματα μετα απο συνεχεις πολλες 15-20 φωτο κα

 

Δηλαδή το Ν95 έχει καλύτερη κάμερα από το κατά δυόμιση χρόνια μεταγενέστερο Ν97 mini :confused:; Είναι δοκιμασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Ν95 έχει καλύτερη κάμερα από το κατά δυόμιση χρόνια μεταγενέστερο Ν97 mini :confused:; Είναι δοκιμασμένο;

 

το nokia N97mini εχει 5mp carl zeiss

το nokia N95 εχει 2mp δεν ξέρω αν βγάζει καλά γιατι δεν το είχα

 

θα σου πω οτι το Ν97μινι έχει καλύτερη κάμερα απο iphone 4

έχει τόσο ζωντανά χρώματα που δεν έχεις ξαναδεί

 

εχω τραβήξει φωτογραφίες και video και μην σου πω οτι ειναι καλύτερη κάμερα απο αυτές που εχω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...