Jump to content

Επιτραπέζια παιχνίδια / Παιχνίδια με τράπουλα


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 190
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενα παιχνιδι που ειναι σαν την monopoly αλλα εχει να κενει με εμπορους ναρκωτικων και ξεπλυμα χρηματος το ξερετε?αν ναι,πως λεγεται?

ακουσα οτι υπαρχει στο play house αλλα δεν εχω παει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ενα παιχνιδι που ειναι σαν την monopoly αλλα εχει να κενει με εμπορους ναρκωτικων και ξεπλυμα χρηματος το ξερετε?αν ναι,πως λεγεται?

ακουσα οτι υπαρχει στο play house αλλα δεν εχω παει ποτε.

 

κανεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω βρει Διλωτη! οποιος την θελει ας μου πει να του την στειλω :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για τους φαν της monopoly!!

στο http://www.mymonopoly.com μπορειτε να παραγγειλετε την δικη σας μονοπολυ,δινοντας εσεις τα ονοματα των δρομων!!

 

 

δυστυχως δεν στελνουν στην Ελλαδα...μπορειτε να αγγαρεψετε καποιον να σας το στειλει

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα!!! ξερετε κανενα καλο επιτραπεζιο που να παιζουν 2 και οχι παραπανω;

ξερη,αγωνια και διλωτη! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εχει βγει καινουργια εκδοση της Ξερης! μηπως την εχει κανενας σας??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ψάχνω με την κοπέλα μου να βρούμε κανένα παραδοσιακό παιχνίδι απο διάφορες χώρες ξέρετε κανένα? πρόσφατα ανακαλύψαμε το okey ένα τούρκικο, είναι κάτι σαν μπιρίμπα αλλά σε επιτραπέζιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Παιδιά, ψάνχω να αγοράσω ένα παλιό επιτραπέζιο της Hasbro αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.

Hotel λέγεται, όποιος το έχει και το δίνει το αγοράζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψάνχω να αγοράσω ένα παλιό επιτραπέζιο της Hasbro αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.

Hotel λέγεται, όποιος το έχει και το δίνει το αγοράζω.

 

Δες εδώ: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/1502/hotels.

 

Μου έκαναν τις προάλλες δώρο το «Το παιχνίδι της ζωής σου». Ωραίο παιχνίδι αν και θέλει αρκετό στήσιμο κάθε φορά και δεν διαρκεί πολύ. Αν το παιχνίδι δεν έχει διάρκεια πάνω από 1 ώρα τι να το κάνεις (Monopoly Addicted); :p

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/1502/hotels.

 

Μου έκαναν τις προάλλες δώρο το «Το παιχνίδι της ζωής σου». Ωραίο παιχνίδι αν και θέλει αρκετό στήσιμο κάθε φορά και δεν διαρκεί πολύ. Αν το παιχνίδι δεν έχει διάρκεια πάνω από 1 ώρα τι να το κάνεις (Monopoly Addicted); :p

παρε τοτε την μαζη των φυλων..κραταει πολυ(αν μαλιστα δεν τηρησεις ολους τους ορους,κραταει ακομα περισσοτερο)

το μονο κακο ειναι πως αν το παιζεις σχετικα συχνα,μαθαινεις τις σωστες απαντησεις και δεν εχει πλακα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Προχθες αγορασα το κερδιστε χανοντας, εχω να το παιξω πανω απο 15 χρονια αλλα ειναι φοβερο :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..ειδα το τοπικ σας και ειπα να απαντησω με τν ελπιδα.. υπαρχει κανεισ που να εχει το ιστορικο παλερμο παιχνιδι με χαρτια? και να το πουλαει..? :( το ψαχνω εδω και καιρο απεγνωσμενα.. ξερω οτι εχει βγει μια εκδοση με λυκανθρωπους αλλα ψαχνω τν κλασσικη με τους μαφιοζους.. παρακαλωωωω αν το εχει καποιος να απαντησει.. :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

μπορω..αλλα θελω το οριτζιναλ για να εχω και τς υπολοιπες καρτες για ενα ολοκληρωμενο παιχνιδι... :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορει κάποιος να μου πει πως παίζεται ο θανάσης..? Ξέρω ότι είναι παραλλαγή του κουμ καν αλλά αν μπορεί κάποιος ας μου πει ακριβώς πως παίζεται..!!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων..!

Link to comment
Share on other sites

μοιραζεις απο 12 χαρτια στον καθε παιχτη και τα υπολοιπα τα βαζεις σε στιβα το ενα πανω στο αλλο χωρις ομως να φαινεται τι ειναι το επομενο χαρτι.

παιρνεις το πανω πανω και το αποκαλυπτεις αφηνοντας το στο τραπεζι.

Ξεκινα να παιζει ο καθενας παιρνοντας ειτε το φυλλο που αποκαλυψες ειτε ενα απο τα κρυφα(της στιβας)

για καθε φυλλο που παιρνει(ενα καθε φορα) αφηνει ενα.

σκοπος του παιχνιδιου ειναι να κανεις τριαδες(πχ Q-Q-Q ή 3-3-3 ή 9-9-9 κτλ κτλ-ολα τα φυλα παιζουν) ή να κατεβασεις 1-2-3-....κολλωντας οσα φυλλα θελεις απο πισω (πψ 6-7-8-9-10)

κερδιζει αυτος που δεν εχει κανενα φυλλο στο χερι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! ξερετε κανενα καλο επιτραπεζιο που να παιζουν 2 και οχι παραπανω;

 

ΣΤΡΑΤΕΓΚΟ ΦΥΣΙΚΑ.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

ψάξτε τ hotel είναι κορυφή το παιχνίδι... :)

το παλιό εννοω γτ έχει βγει και καινούρια έκδοση

 

Τι διαφορές έχει η παλιά με την καινούρια έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

θα ηθελα να μο πειτε αν ξερετε που μπορω να βρω τραπουλα tichu;;; εχει γινει λιγο χαμος τελευταια με αυτο το παιχνδι και θα ηθελα να εχω μια τραπουλα στο σπιτι.....καποιο on-line μαγαζι η καποιο γνωστο στην αθηνα;;τα jumbo π.χ θα εχουν ;;;

 

ευχαριστω για την βοηθεια...

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...