Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν έχεις χάσει τις γνήσιες, η μόνη λύση που μου έρχεται στο μυαλό είναι να κάνεις επανέκδοση κάρτας sim και μετά να κλωνοποιήσεις και τη νέα (εάν δε σου δώσουν usim με το στανιο)

 

έχω την εντύπωση ότι η επανέκδοση κάνει 20€!!!!!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστή εντύπωση έχεις! :lol: Αλλά άμα έχεις χάσει την κάρτα δε νομίζω πως έχεις και άλλη επιλογή! Εκτός κι αν δεν σε νοιάζει να αλλάξεις νούμερα οπότε ενεργοποιείς άλλες (στο κάτω κάτω βρωμάει ο τόπος) και τελειώνει. Αν το σκεφτείς, οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε ένα νούμερο για εισερχόμενες και τα υπόλοιπα για εξερχόμενες για να εκμεταλλεύομαστε τις προσφορές. Οπότε αυτά τα νούμερα δε παίζει και τίποτα αν τα αλλάξεις. Τώρα για το κύριο νούμερο σου που το έχει όλος ο κόσμος, κάνεις επανέκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Σωστή εντύπωση έχεις! :lol: Αλλά άμα έχεις χάσει την κάρτα δε νομίζω πως έχεις και άλλη επιλογή! Εκτός κι αν δεν σε νοιάζει να αλλάξεις νούμερα οπότε ενεργοποιείς άλλες (στο κάτω κάτω βρωμάει ο τόπος) και τελειώνει. Αν το σκεφτείς, οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε ένα νούμερο για εισερχόμενες και τα υπόλοιπα για εξερχόμενες για να εκμεταλλεύομαστε τις προσφορές. Οπότε αυτά τα νούμερα δε παίζει και τίποτα αν τα αλλάξεις. Τώρα για το κύριο νούμερο σου που το έχει όλος ο κόσμος, κάνεις επανέκδοση.

 

ακριβώς!!! εξάλλου ο λόγος που έχεις τόσες κάρτες είναι για να μιλάς τζάμπα!! αν είναι να πληρώσεις 20€ χ 4 κάρτες π.χ. που έχεις στην καλύτερη των περιπτώσεων, δηλαδή 80€ κράτα ένα νούμερο και είσαι οκ!!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Στο SIM MAX σου γράφει τον 20 ψήφιο αριθμό.

Aπό κάθε ορίτζιναλ κάρτα; Πού; :confused:

 

Ερώτηση σε όποιους έχουν δηλώσει τα καρτοκινητά τους: Σας ζητάνε να δείξετε και την κάρτα ΣΙΜ για να γίνει η δήλωση; Ή έτσι απλα λες αριθμό και δίνεις την ταυτότητά σου; Σημειώνουν κάπου τον 20ψήφιο κωδικό της ΣΙΜ;

Link to comment
Share on other sites

Aπό κάθε ορίτζιναλ κάρτα; Πού; :confused:

 

Ερώτηση σε όποιους έχουν δηλώσει τα καρτοκινητά τους: Σας ζητάνε να δείξετε και την κάρτα ΣΙΜ για να γίνει η δήλωση; Ή έτσι απλα λες αριθμό και δίνεις την ταυτότητά σου; Σημειώνουν κάπου τον 20ψήφιο κωδικό της ΣΙΜ;

 

δίνεις την κάρτα σιμ να την βγάλουν φωτοτυπία!!! δεν νομίζω να δεχτούν να τους δώσεις εσύ τον αριθμό της κάρτας...

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Aπό κάθε ορίτζιναλ κάρτα; Πού; :confused:

 

Ερώτηση σε όποιους έχουν δηλώσει τα καρτοκινητά τους: Σας ζητάνε να δείξετε και την κάρτα ΣΙΜ για να γίνει η δήλωση; Ή έτσι απλα λες αριθμό και δίνεις την ταυτότητά σου; Σημειώνουν κάπου τον 20ψήφιο κωδικό της ΣΙΜ;

 

Ορισμενοι ζητουν την sim ενω αλλοι σου δινουν να συμπληρωσεις εσυ την αιτηση χωρις να δουν καν την sim.

Link to comment
Share on other sites

Aπό κάθε ορίτζιναλ κάρτα; Πού; :confused:

 

υπαρχει προγραμματακι που διαβαζει το .dat αρχειο και σου βγαζει το 20ψηφιο νουμερο...δεν θυμαμαι πιο...πρεπει να κοιταξω....αν και με αυτο το νουμερο χωρις φυσικη παρουσια της καρτας δεν νομιζω να σου κανουν ονομαστικοποιηση.....

 

Σωστή εντύπωση έχεις! :lol:

 

υπαρχει μια πιο οικονομικη λυση αν ειναι f2g...τα κανεις 2 σε 1...εχει μικροτερο κοστος και κλωνοποιειται....

 

ΥΓ....δεν χρειαζεται κανενα προγραμματακι...στο Sim Scanner οταν διαβασεις το dat γραφει το νουμερο...ειναι στο πλαισιο ICCID....ειναι αυτο το νουμερο που γραφει το οριτζιιναλ σημακι επανω....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα LG γνωριζουμε πως τα πανε με τις αλλαγες? ΙΣως παρω κανενα τωρα που βλεπω κατι καλα μοντελα που εχει, και θα ηθελα να ξερω.

 

Παρεπιπτωντος, Usim και 3g-sim ειπαμε δεν αν τιγραφεται καμμια, ή λαθως κανω?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τα LG γνωριζουμε πως τα πανε με τις αλλαγες? ΙΣως παρω κανενα τωρα που βλεπω κατι καλα μοντελα που εχει, και θα ηθελα να ξερω.

 

Παρεπιπτωντος, Usim και 3g-sim ειπαμε δεν αν τιγραφεται καμμια, ή λαθως κανω?

 

Στο GT505 η 12αρα λειτουργεί χωρίς πρόβλημα. Usim και 3g-sim δεν αντιγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγες στο LG ειναι γρηγορες οι θελουν επανεκκινηση και αργουν?

 

Κατι τελευταιο, αν εχεις εναν αριθμο ενεργοποιημενο σε δυο διαφορετικες συσκευες, μπορεις ενω μιλαει ο ενας εσυ να στελενεις σμσ ή να μπαινεις ιντερνετ με το αλλο?

 

Εχει ο πατερας μου αριθμο συμβολαιου με δωρεαν καποια MB και τον εχω αντιγραψει. Απλως αναρωτιεμαι κατα ποσο θα μπροω να συνδεομαι ιτνερνετ την ωρα που ο ιδιος αριθμος χρησιμοποειται απο τον πατερα μου για καθημερινη χρηση.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγες στο LG ειναι γρηγορες οι θελουν επανεκκινηση και αργουν?

 

Κατι τελευταιο, αν εχεις εναν αριθμο ενεργοποιημενο σε δυο διαφορετικες συσκευες, μπορεις ενω μιλαει ο ενας εσυ να στελενεις σμσ ή να μπαινεις ιντερνετ με το αλλο?

 

Εχει ο πατερας μου αριθμο συμβολαιου με δωρεαν καποια MB και τον εχω αντιγραψει. Απλως αναρωτιεμαι κατα ποσο θα μπροω να συνδεομαι ιτνερνετ την ωρα που ο ιδιος αριθμος χρησιμοποειται απο τον πατερα μου για καθημερινη χρηση.

 

Κανει επανεκκινηση, με ενεργοποιημενο pin χρειαζεται 1 λεπτο.Δεν νομιζω να μπορεις να συνδεεσαι στο ιντερνετ ενω χρησιμοποιειται η δευτερη σιμ, λογικα μολις μια απο τις δυο επικοινωνησει με το δικτυο, ειτε για εξερχομενη κληση ειτε για να συνδεθει στο ιντερνετ, θα απομονωνεται η αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .Εχω μια απορια.

Αυτη η καρτα της wind (συμβολαιο Απριλιος 09) ξερει κάποιος αν αντιγραφεται?

Ειναι απλη sim ή usim?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Οι 64k δεν αντιγράφονται.

Eχω παραγγειλει αυτο το readerhttp://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270484758044 που αναφερει οτι αντιγραφει και 64Κ καρτες ισχυει?

Υπαρχει καποια λυση ή την πάτησα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιπτωση να ειναι usim ?

υπαρχει τροπος να το βρω η θα δειξει στην αντιγραφη?

Μπορω να βαλω και cosmokatra στηυν νεα sim ?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλε souvlaki επειδη νομιζω οτι εισαι αρκετα εμπειρος ,μπορεις να καταλαβεις αν

ειναι sim η usim ?

Exει αντιγραψει καποιος φιλος αντιστοιχη καρτα της wind 64k?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .Εχω μια απορια.

Αυτη η καρτα της wind (συμβολαιο Απριλιος 09) ξερει κάποιος αν αντιγραφεται?

Ειναι απλη sim ή usim?

 

Είναι σχεδόν σίγουρο οτι δεν αντιγράφεται.Μόνο οι 64αρες πρώτης γενιάς μπορούν να αντιγραφούν.

Link to comment
Share on other sites

οι πιθανοτητες ειναι....70 οχι 30 ναι η λιγοτερο?

Υπαρχει λυση αν οχι?

Αν τελικα μπορει να γινει κατα την διαρκεια της διαδικασιας υπαρχει κινδυνος να παθει κατι η original sim.....λεω αν..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

οι πιθανοτητες ειναι....70 οχι 30 ναι η λιγοτερο?

Υπαρχει λυση αν οχι?

Αν τελικα μπορει να γινει κατα την διαρκεια της διαδικασιας υπαρχει κινδυνος να παθει κατι η original sim.....λεω αν..

 

Κατα τη γνωμη μου οι πιθανοτητες ειναι 99% οχι 1% ναι.Δεν υπαρχει κινδυνος για τη σιμ.

Link to comment
Share on other sites

ο λογος που κατα πασα πιθανοτητα δεν γινεται ειναι επειδη ειναι usim?

αν δεν γινεται ?υπαρχει λυση?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...