Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις τι γίνεται?

Όταν αλλάζουμε νούμερα με την κάρτα 2in1 καταναλώνεται μπαταρία γιατι το κινητό ψάχνει για σήμα.

Κατά τα άλλα αν δεν αλλάζεις αριθμό δεν υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση. Εγώ αυτό διαπίστωσα φίλε μου ΗΕΟ

Εγω δεν παρατήρησα καμία διαφορά..

1 μέρα πήγαινε, 1 μέρα πάει.

Είτε έχω 1 κάρτα είτε 2 με Dual sim (και τις αλλάζω τακτιτά) είναι το ίδιο.

Σιγα το ρεύμα που τρώει. 2-3 δευτερόλεπτα ψάχνει για σήμα. Πιό πολύ θα κατανάλωνε αν έπαιρνες τηλ. για να ακούσεις πόση κάρτα έχεις...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...αυτο το αταπτορακι το κοβω λιγο μεγαλο στα σιμενσακια μου μαλλον δεν χωραει :(....αληθεια στο κινητο σου χωραει ανετα;;;...ειναι ευκολη η αλλαγη της μπαταριας π.χ.;;;

 

..σκεφτομουνα να το δοκιμασω να βαλω κατι ξενα νουμερα που δεν κλωνοποιουνται....

 

..αλλη ερωτηση προς τους κλωνοποιητες :lol:....εχετε παρατηρησει αυξηση της καταναλωσης του τηλεφωνου σας οταν χρεισιμοποιειται κλωνοποιημενες καρτες;;;;...ενας φιλος με Νοκια (δεν θυμαμαι τυπο) μου ελεγε οτι με κλωνους αυξανεται η ακαταλωση καπου 30%+...στα σιμενς δεν εχω παρατηρησει ποτε κατι αναλογο...αν υπαρχει αυξηση ειναι αμελητεα....

 

Στην αρχή είναι αλήθεια δεν έκλεινε καν το καπάκι όταν πήγα να το βάλω πάνω από τη μπαταρία όπως είχα δει σε ένα βιντεάκι στο youtube. Τελικά κάτω από την μπαταρία μπαίνει κανονικά απλώς θέλει κάποια extra πίεση το καπάκι. (ούτε λόγος βέβαια να βάλω την BL-5C που χρησιμοποιούσα κάποιες φορές αντί της κανονικής BL-4C, μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας !)

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω μια χάρη όσο πιο γρήγορα γίνεται.

1) Θέλω να μου βρείτε στο ebay κάποια τελευταίας γενιάς 12σε1 μαζί με όλο τον εξοπλισμό που θα χρειαστώ. Αν γίνεται να υποστηρίζει online menu, αυτό με το 001, 002 για αλλαγή κάρτας.

2) Να είναι αξιόπιστος ο πωλητής και να μου πείτε και την τελική τιμή συνολικά.

 

Μπήκε και 3η σίμ στην παρέα και έτσι βγαίνει η dual sim εκτος, γιαυτό καίγομαι να πάρω 12σε1.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια χάρη όσο πιο γρήγορα γίνεται.

1) Θέλω να μου βρείτε στο ebay κάποια τελευταίας γενιάς 12σε1 μαζί με όλο τον εξοπλισμό που θα χρειαστώ. Αν γίνεται να υποστηρίζει online menu, αυτό με το 001, 002 για αλλαγή κάρτας.

2) Να είναι αξιόπιστος ο πωλητής και να μου πείτε και την τελική τιμή συνολικά.

 

Μπήκε και 3η σίμ στην παρέα και έτσι βγαίνει η dual sim εκτος, γιαυτό καίγομαι να πάρω 12σε1.

Δεν υπάρχει τελευταίας γενιάς. Ή τουλάχιστον δε γνωρίζω εγώ. Λειτουργώ την κλασική SIM MAX 12ιν1 άψογα. Μόνο όμως με wind και cosmote πλην της 3ης γενιάς κάρτες ΣΙΜ που δίνει η τελευταία.

 

Προσωπικά αγόρασα πρόσφατα από αυτόν.

 

Πχ. ορίστε αυτό συγκεκριμένα. 13 δολλάρια που είναι περίπου 8-9€. Το σετ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Με το τελωνείο τί γίνεται και σε πόσο καιρό περίπου θα είναι εδώ?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Με το τελωνείο τί γίνεται και σε πόσο καιρό περίπου θα είναι εδώ?

Όπως το πε και ο σουβλάκης. Τίποτα. Μια χαρά περνάει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν περνάει? Επειδή είναι χαμηλό το ποσό?

 

Δύο τελευταίες (προς το παρών) ερωτησεις:

Αν πάρω πχ. 2 τέτοια, το ποσό πάει χ2 ή χ2 το κόστος και χ1 τα μεταφορικά.

Αν πάρω ένα τέτοιο σετ + μία άδεια κάρτα(απο άλλο πωλητή) θεωρείται σαν 2 ξεχωριστές αγορές έτσι?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν περνάει? Επειδή είναι χαμηλό το ποσό?

 

Δύο τελευταίες (προς το παρών) ερωτησεις:

Αν πάρω πχ. 2 τέτοια, το ποσό πάει χ2 ή χ2 το κόστος και χ1 τα μεταφορικά.

Αν πάρω ένα τέτοιο σετ + μία άδεια κάρτα(απο άλλο πωλητή) θεωρείται σαν 2 ξεχωριστές αγορές έτσι?

Για το τελωνείο μην το σκέφτεσαι καν. Είσαι οκ. Για τέτοια μικρά αντικείμενα δεν τίθεται θέμα. Περνάνε όλα. Δεν είπε κανένας ότι δε περνάει.

 

Για το συγκεκριμένο προϊόν, είναι 5,99+6,99=12,98$ για κάθε σετ. Αν πάρεις δυο σετ θα πληρώσεις 2*12,98$. Αν βρεις σκέτη κάρτα ΣΙΜ οκ, αλλά συνήθως το πουλάνε σετ. Είναι άλλωστε πάρα πολύ χαμηλή η τιμή, ε δε πειράζει. Πάντως είναι εξυπηρετικότατη κάρτα. Μην ξεχάσεις ότι δε μπορείς να κλωνοποιήσεις τις κάρτες Vodafone και τις νέες 3G της Cosmote. :(

 

Άντε ρε κινεζάκια βγάλτε κανά clone system και για v2 κάρτες καθώς και για 3G. :p

Link to comment
Share on other sites

Για το τελωνείο μην το σκέφτεσαι καν. Είσαι οκ. Για τέτοια μικρά αντικείμενα δεν τίθεται θέμα. Περνάνε όλα. Δεν είπε κανένας ότι δε περνάει.

 

Για το συγκεκριμένο προϊόν, είναι 5,99+6,99=12,98$ για κάθε σετ. Αν πάρεις δυο σετ θα πληρώσεις 2*12,98$. Αν βρεις σκέτη κάρτα ΣΙΜ οκ, αλλά συνήθως το πουλάνε σετ. Είναι άλλωστε πάρα πολύ χαμηλή η τιμή, ε δε πειράζει. Πάντως είναι εξυπηρετικότατη κάρτα. Μην ξεχάσεις ότι δε μπορείς να κλωνοποιήσεις τις κάρτες Vodafone και τις νέες 3G της Cosmote. :(

 

Άντε ρε κινεζάκια βγάλτε κανά clone system και για v2 κάρτες καθώς και για 3G. :p

Οκ, καλύφθηκα πλήρως :)

 

Ναι, ξέρω για τις vodafone και για τις 3G. Δεν έχω τίποτα απ'τα δύο.

Αν βάλω κάποια στιγμή vadafone θα κοτσάρω και την dual sim και έτσι όλες θα είναι ευτυχισμένες :D

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, καλύφθηκα πλήρως :)

 

Ναι, ξέρω για τις vodafone και για τις 3G. Δεν έχω τίποτα απ'τα δύο.

Αν βάλω κάποια στιγμή vadafone θα κοτσάρω και την dual sim και έτσι όλες θα είναι ευτυχισμένες :D

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες :D

Καλή αγορά και για οποιαδήποτε απορία όταν έρθει ενημέρωσε αν θέλεις βοήθεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 2.

Τώρα περιμένω να έρθουν :D

 

Thanks και πάλι :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 2.

Τώρα περιμένω να έρθουν :D

 

Thanks και πάλι :D

Δωδεκάρες πήρες με ποιό τρόπο και απο που?Τις πήρες χωρίς τον reader?Κάνει οποιοσδήποτε reader γιατί εχω ήδη δυο τους αγόρασα μαζί με τις εξάρες sim.To κακό είναι οτι δεν μπορούν να κλωνοποιηθούν οι κάρτες της βόντα.Ακόμη να γίνει κάτι με αυτές?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δωδεκάρες πήρες με ποιό τρόπο και απο που?Τις πήρες χωρίς τον reader?Κάνει οποιοσδήποτε reader γιατί εχω ήδη δυο τους αγόρασα μαζί με τις εξάρες sim.To κακό είναι οτι δεν μπορούν να κλωνοποιηθούν οι κάρτες της βόντα.Ακόμη να γίνει κάτι με αυτές?

Λίγα ποστ πιο πριν θα βρεις απαντήσεις στα περισσότερα που ρωτάς. :)

 

Kάνει και o reader από τις 6άρες. ;) Αλλά συνήθως - αν όχι πάντα - πουλάνε το σετ. Όπως είπα και πιο πάνω ε 8€ σύνολο κάνουν όλα μαζί. Δε γίνεται τίποτα ακόμα με τις βόντα, δεν έχει βρεθεί τρόπος για κλωνοποίηση V2 καρτών... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο minovg είναι.

 

Οι απαντήσεις είναι απ'το ποστ 331 και πέρα :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

...παλιοτερα (πριν η Wind/Tim αγορασει την Q) ειχα δοκιμάσει να κλωνοποιησω καρτοκινητα Q αλλα δεν ηταν εφικτο....

 

...τωρα με την εξαγορα εχει δοκιμασει κανεις να κλωνοποιησει ενα νεο -αγορασμενο προσφατα- σιμακι της Q;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι γιατι δεν μπορει να μου διαβασει μια ΝΕΑ WIND? η καρτα απανω λεει 64Κ.
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι γιατι δεν μπορει να μου διαβασει μια ΝΕΑ WIND? η καρτα απανω λεει 64Κ.

 

αν δεν ειναι USIM πρεπει να την διαβαζει μια χαρα...προσφατα (πριν 1 εβδομαδα) κλωνοποιησα μια :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι USIM πρεπει να την διαβαζει μια χαρα...προσφατα (πριν 1 εβδομαδα) κλωνοποιησα μια :)

 

 

πως το βλεπω αυτο???????αν ειναι usim?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εμενα θα με τρελλανει παντως το θεμα...

 

εχω μια καρτα cosmote με 2 γραμμες μεσα (2 αριθμους εναν συνδεσης και ενα cosmocarta).

 

ενω αντεγραψε κανονικοτατα την κυρια συνδεση δεν μου αντιγραφει με τπτ την δευτερευουσα...

 

ενοειται οτι πριν κλωνοποιησω την καρτα την εχω γυρισει στην 2η γραμμη ...

δοκιμασα με ολες τις εκδοσεις του προγραμματος(6.3-6.6-7.0-10.0) ακομα και σε αλλον υπολογιστη αλλα τπτ...:mad:

 

οι πιο εμπειροι με το θεμα,τι λετε να φταιει ??:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πως το βλεπω αυτο???????αν ειναι usim?

 

...δεν μπορω να σου πω με σιγουρια :confused:...αλλα ενας eυκολος υποθετω τροπος ειναι να την δοκιμασεις σε ενα παλιοτερο τηλεφωνο ...εκει δεν θα δουλευει αν ειναι USIM....

 

ενω αντεγραψε κανονικοτατα την κυρια συνδεση δεν μου αντιγραφει με τπτ την δευτερευουσα...

 

ενοειται οτι πριν κλωνοποιησω την καρτα την εχω γυρισει στην 2η γραμμη ...

δοκιμασα με ολες τις εκδοσεις του προγραμματος(6.3-6.6-7.0-10.0) ακομα και σε αλλον υπολογιστη αλλα τπτ...:mad:

 

οι πιο εμπειροι με το θεμα,τι λετε να φταιει ??:O

 

φιλε zaharaki εχω κλωνοποιησει χωρις κανενα προβλημα μια 2 σε 1 της Cosmote αλλα και μια της Wind με την 4.5 εκδοση του προγραμματος...αν θελεις στο στελνω να το δοκιμασεις...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χρησιμοποιώ μόνο την έκδοση 7.0. Η 10 έχει προβλήματα από όσο ξέρω, για τις παλιότερες δε γνωρίζω. Χμ άρχισε και η Wind να βγάζει 3g σιμ; :( Χλωμά τα πράματα...
Link to comment
Share on other sites

...δεν μπορω να σου πω με σιγουρια :confused:...αλλα ενας eυκολος υποθετω τροπος ειναι να την δοκιμασεις σε ενα παλιοτερο τηλεφωνο ...εκει δεν θα δουλευει αν ειναι USIM....

 

 

 

φιλε zaharaki εχω κλωνοποιησει χωρις κανενα προβλημα μια 2 σε 1 της Cosmote αλλα και μια της Wind με την 4.5 εκδοση του προγραμματος...αν θελεις στο στελνω να το δοκιμασεις...

 

θα με υποχρεωνες ειλικρινα :)

 

ανεβασε το καπου και στειλε μου λινκ

η στο

fazer611@otenet.gr

ευχαριστω :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θα με υποχρεωνες ειλικρινα :)

 

ανεβασε το καπου και στειλε μου λινκ

η στο

fazer611@otenet.gr

ευχαριστω :)

 

το ανεβασα στο rapidshare μιας και μπορει να το θελουν και αλλοι....

 

ειναι εδω... http://rapidshare.com/files/77270622/Sim_Max_V4.8.exe.html...

 

...ειναι η 4.8 εκδοση και οχι η 4.5 οπως εγραψα...:confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το ανεβασα στο rapidshare μιας και μπορει να το θελουν και αλλοι....

 

ειναι εδω... http://rapidshare.com/files/77270622/Sim_Max_V4.8.exe.html...

 

...ειναι η 4.8 εκδοση και οχι η 4.5 οπως εγραψα...:confused:

 

ευχαριστουμε πολυ γερασιμε και χαιρετισμους πολλους στο

 

http://www.fazerclub.gr :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...