Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ,καλησπερα.εχω δυο sim .μια whats up,οπου καταφερα να την κλωνοποιησω ,αλλα και μια cosmote οπου γραφει 3G πανω.Αυτη προσπαθω αλλα τιποτα.Υπαρχει τροπος να το κανω?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ,καλησπερα.εχω δυο sim .μια whats up,οπου καταφερα να την κλωνοποιησω ,αλλα και μια cosmote οπου γραφει 3G πανω.Αυτη προσπαθω αλλα τιποτα.Υπαρχει τροπος να το κανω?Ευχαριστω!

Το έχουμε πει επανειλημμένως ότι 3G κάρτες ΔΕΝ κλωνοποιούνται!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω στα χαρακτηριστικά

Auto switch to Prime number

αυτό θέλει κάποια ενεργοποίση η γυρνάει στο πρώτο νούμερο μετά από κάποια ώρα ?

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να εχει 2 καρτες η usim η 3G η sim μπορει να αγορασει ενα adaptor με καλωδιοταινια λειτουργει ομωσ ειναι για 2 αριθμους.

Αγορασα 3 αντάπτορες, τους δοκίμασα σε 7 συσκευές και σε καμμία δεν λειτούργησαν.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα 3 αντάπτορες, τους δοκίμασα σε 7 συσκευές και σε καμμία δεν λειτούργησαν.

Κι εγώ μια από τα ίδια... Τζίφος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμάζω τρίτη φορά γιατί κάπου διάβασα ότι και το puk που αναγράφετε στην κάρτα είναι λάθος

Ένας άλλος έλεγε οτι για να λειτουργεί το pin σωστά πρέπει να αγοράσουμε άλλη κάρτα και προτείνει ...

 

δεν ισχυουν αυτα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το pin δεν ήταν κανένα από τα 2

το puk όμως ήταν ...πάλι καλά

τώρα με το "Auto switch to Prime number " δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδιά οι 32Κ καρτες της wind κλωνοποιούνται? απο όσα έχω διαβάσει πρέπει να γίνεται..αλλά το ρωτάω για επιβεβαίωση. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδιά οι 32Κ καρτες της wind κλωνοποιούνται? απο όσα έχω διαβάσει πρέπει να γίνεται..αλλά το ρωτάω για επιβεβαίωση. ευχαριστώ

Κλωνοποιούνται κανονικότατα!:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα την 12-1 καρτα και το cd που ειχε μαζι ηταν σπασμενο.εχει καποιος καποιο λινκ απο που να κατεβασω το software που χρειαζεται ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

εχω μια κοσμοτε 3g και θελω να βαλω 2σε1 μια φρογκ γινεται σε καταστημα κοσμοτε? πως θα λειτουργει? θα ειναι η βασικη κοσμοτε συνδεση ενεργη και η φρογκ ανενεργη? και θα πρεπει να κανω επανεκκινηση το κινητο για να γινει ενεργη η φρογκ ? ποσα λεφτα κοστιζει?
Link to comment
Share on other sites

εχω μια κοσμοτε 3g και θελω να βαλω 2σε1 μια φρογκ γινεται σε καταστημα κοσμοτε? πως θα λειτουργει? θα ειναι η βασικη κοσμοτε συνδεση ενεργη και η φρογκ ανενεργη? και θα πρεπει να κανω επανεκκινηση το κινητο για να γινει ενεργη η φρογκ ? ποσα λεφτα κοστιζει?

Οι κάρτες 3G δεν κλωνοποιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες 3G δεν κλωνοποιούνται.

o φίλος βέβαια εννοεί να κάνει 2in1 από την ίδια τη cosmote όπως το γράφει, γιατι λέει από το κατάστημα. Απλά δε γίνεται να μπει cosmote και frog μαζί στην ίδια σιμ πρέπει να είναι και τα δύο cosmote (συμβόλαια, cosmokarta, whats up) η frog δε θεωρειται cosmote κι ας ανήκει σε αυτή (όπως πχ η q δε θεωρειται wind)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω ένα F2G2 και η Wind δεν δίνει την δυνατότητα της υπηρεσίας TWIN (2 SIM με τον ίδιο αριθμό) στα καρτοκινητά. Γίνεται να την κλώνοποιήσω και να έχω και την original SIM και την κλωνοποιημένη? (Σαν να έχω την υπηρεσία TWIN όπώς στα συμβόλαια).

-->Θέλω SIM κανονική με ένα νούμερο και όχι του στύλ π.χ.: sim max 12 in 1.

-->Καμμιά τοποθεσία απο πού μπορώ να την αγοράσω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα F2G2 και η Wind δεν δίνει την δυνατότητα της υπηρεσίας TWIN (2 SIM με τον ίδιο αριθμό) στα καρτοκινητά. Γίνεται να την κλώνοποιήσω και να έχω και την original SIM και την κλωνοποιημένη? (Σαν να έχω την υπηρεσία TWIN όπώς στα συμβόλαια).

-->Θέλω SIM κανονική με ένα νούμερο και όχι του στύλ π.χ.: sim max 12 in 1.

-->Καμμιά τοποθεσία απο πού μπορώ να την αγοράσω?

Αν κάνεις κλωνοποίηση τον αριθμό σου τότε δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την αυθεντική κάρτα και τον κλώνο.

Κι αυτό γιατί όταν θα λειτουργεί ο κλώνος, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σταματήσει να λειτουργεί η αυθεντική. Δεν θα σου συνιστούσα να πάρεις τέτοιο ρίσκο.

Αν επιτρέπεται, για τι ακριβώς χρήση το θέλεις αφού δεν βάλεις κι άλλους αριθμούς μέσα;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θέλω λόγο δουλειάς (Ηλεκτρολόγος) να έχω το μάπα κινητό στην δουλειά και το καλό μετα σπίτι.

Έχω στο προσωπικό αριθμό που είναι συμβόλαιο (TWIN), αλλά δεν θέλω να κάνω και τον επαγγελματικό συμβόλαιο γιατί κυρίως δέχομαι τηλεφωνήματα.

Προτείνεις καμία λύση?

Θα πήγαινα σε Cosmote που το παρέχει αλλά δεν θέλω να χάσω τις χρεώσεις του F2G2!

Edited by elias_ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά έχεις 2 νούμερα διαφορετικά και θέλεις αυτόν της δουλειάς(F2G2) να τον έχεις σε 2 συσκευές, η 1 της δουλειάς και η 2 καλή συσκευή;

Και έχεις και μια άλλη συσκευή η οποία είναι το προσωπικό σου τηλέφωνο(συμβόλαιο) τον οποίο τον έχεις και στη δουλειά και στο σπίτι;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά έχεις 2 νούμερα διαφορετικά και θέλεις αυτόν της δουλειάς(F2G2) να τον έχεις σε 2 συσκευές, η 1 της δουλειάς και η 2 καλή συσκευή;

Και έχεις και μια άλλη συσκευή η οποία είναι το προσωπικό σου τηλέφωνο(συμβόλαιο) τον οποίο τον έχεις και στη δουλειά και στο σπίτι;

 

Σωστά.

Το θέμα είναι πές θα έχω το F2G2 νούμερο σε 2SIM?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε πειράζει να έχεις τη μάπα συσκευή και στο σπίτι αφού είναι της δουλειάς?:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε πειράζει να έχεις τη μάπα συσκευή και στο σπίτι αφού είναι της δουλειάς?:rolleyes:

 

Γιατί σε αυτό το νούμερο έχω και την προσφορά με το 1,5G internet. Το κινητό της δουλειάς είναι ένα παλιό NOKIA 1101 χωρίς internet.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε αυτό το νούμερο έχω και την προσφορά με το 1,5G internet. Το κινητό της δουλειάς είναι ένα παλιό NOKIA 1101 χωρίς internet.

Η μόνη βιώσιμη λύση πιστεύω είναι να αγοράσεις κάποιο μεταχειρισμένο κινητό που να έχει δυνατότητα για surfάρισμα και να αντικαταστήσεις το 1101.

Η αλήθεια είναι ότι είναι ό,τι πρέπει αυτό που έχεις αλλά...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάω απο γερμανό και πάρω μια κοσμοκάρτα παίζει να κλωνοποιηθεί ή όλες είναι 3g? Στα περίπτερα πωλούνται πακέτα cosmoκαρτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάω απο γερμανό και πάρω μια κοσμοκάρτα παίζει να κλωνοποιηθεί ή όλες είναι 3g? Στα περίπτερα πωλούνται πακέτα cosmoκαρτα?

κλωνοποιείται, εγώ πάντως που αγόρασα πριν κανά μηνα ενα whats up και μια κοσμοκαρτα από ομόνοια σφραγισμένα πακετάκια τα κλωνοποίησα κανονικά, όπως και 2 simakia wind από κατάστηματα wind πριν λίγες μέρες ολα οκ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...