Jump to content

Blackberry Desktop Software


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορούμε να συζητάμε για θέματα, προβλήματα, αναβαθμίσεις και οτιδήποτε άλλο αφορά το λογισμικό του Blackberry για τον συγχρονισμό με τον υπολογιστή.

 

BlackBerry Desktop Manager 5.0.0.8 Now Available To All

 

http://crαckberry.com/blackberry-desktop-manager-5-0-0-8-now-available-download

 

οπου crα = cra

 

Βγήκε update για τον DM κι όλας. Σε όσους το χρησιμοποιούν ίσως έχει βγάλει ήδη το pop up για update στην 5.0.0.11!

 

http://i386.photobucket.com/albums/oo310/stief5/21JPG.jpg

 

Για τους υπόλοιπους που θέλουν την νέα έκδοση απλά κατεβάστε το παραπάνω αρχείο και κάντε του το Update

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα νέο leak του Desktop Manager κυκλοφόρησε. Έχει προστεθεί η επιλογή για χρήση του κινητού ως modem, email settings και synchronization certificates

 

http://www.blackberryos.com/forums/desktop-manager/6059-desktop-manager-5-0-1-a.html

 

http://www.blackberryos.com/images/misc/dm501s.png

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το storm σαν modem στο pc με σύνδεση Wind? τους πήρα τηλ. αλλά δεν είχαν ιδέα...

και στο v5.0.1 DM δεν δίνει επιλογή για Wind...

Link to comment
Share on other sites

Βασικές βελτιώσεις:

 

- Επιλογή για tethering (χρήση BB ως modem)

- Media music sync (συγχρονισμός με itunes, wmp και vodafone music store)

- Ταχύτερο backup και αλλαγή λειτουργικών

 

http://www.blackberry-experts.net/news/blackberry-dm-501#comment-65

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες έχω το εξής πρόβλημα.Άλλαξα το laptop μου και σήμερα προσπάθησα να συνδέσω στο καινούργιο για πρώτη φορά το storm αλλά και το 8820.Το πρόβλημα είναι ότι το outlook(2007)δεν συγχρονίζει το ημερολόγιο σε κανένα από τα δύο ενώ επαφές και memos είναι οκ.Είπα μήπως φταίει ο DM γιατί είχα βάλει τον 5 , τον ξήλωσα έβαλα τον 4.7 αλλά τίποτα.Το ημερολόγιο δεν περνάει απο τα ΒΒ στον outlook με τίποτα...καμία ιδέα??Ευχαριστώ
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σφάλμα σου βγάζει??

 

Δεν βγάζει σφάλμα,ολοκληρώνεται ο συγχρονισμός , και ενώ επαφές και memos ειναι οκ οι εγγραφές του ημερολογίου δεν μεταφέρονται απο το τηλέφωνο στο outlook..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

είναι official αυτό ή beta? :)

 

Από 2 Οκτωβρίου official. Ποιό καλό παιδί θα κάνει την δοκιμή να μας πει

αν λύθηκε το πρόβλημα με τα ελληνικά;:)

Link to comment
Share on other sites

Από 2 Οκτωβρίου official. Ποιό καλό παιδί θα κάνει την δοκιμή να μας πει

αν λύθηκε το πρόβλημα με τα ελληνικά;:)

 

Προβλημα με Ελληνικα?

 

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

To είχα δοκιμάσει απο τοτε που ήταν leak. Όλα είναι οκ με τα ελληνικά...

αλλά μου κατέστρεψε επαφές και ημερολόγια και αναγκάστηκα να γυρίσω πίσω με time maschine για να τα ξαναφτιάξω...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε ο καιρός και κυκλοφόρησε επίσημα πριν από μερικές μέρες ο Blackberry Desktop Manager for Mac κάτι το οποίο σας είχαμε ανακοινώσει με παλαιότερο άρθρο μας. Αν και προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν αρκετοί χρήστες Mac στην Ελλάδα, μακάρι να με διαψεύσουν καθώς είναι υπέροχα μηχανήματα, στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού υπήρχε σοβαρό πρόβλημα καθώς τα Mac είναι αρκετά διαδεδομένα.

 

Μερικές από τις δυνατότητες , όπως τις έχουμε γνωρίσει και από την έκδοση για windows, είναι οι ακόλουθες:

 

* Συγχρονισμός με τo ITunes.

* Συγχρονισμός προσωπικών δεδομένων όπως οι επαφές.

* Εγκατάσταση εφαρμογών

* Αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος του Blackberry

* Δυνατότητα λήψης μερικών ή πλήρεις αντιγράφων ασφαλείας

 

Μπορείτε να κατεβάσετε τον Blackberry Desktop Manager for Mac από εδώ.

 

Πηγή: Blackberry-Experts.Net

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε ο καιρός και κυκλοφόρησε επίσημα πριν από μερικές μέρες ο Blackberry Desktop Manager for Mac κάτι το οποίο σας είχαμε ανακοινώσει με παλαιότερο άρθρο μας. Αν και προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν αρκετοί χρήστες Mac στην Ελλάδα, μακάρι να με διαψεύσουν καθώς είναι υπέροχα μηχανήματα, στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού υπήρχε σοβαρό πρόβλημα καθώς τα Mac είναι αρκετά διαδεδομένα.

 

Μερικές από τις δυνατότητες , όπως τις έχουμε γνωρίσει και από την έκδοση για windows, είναι οι ακόλουθες:

 

* Συγχρονισμός με τo ITunes.

* Συγχρονισμός προσωπικών δεδομένων όπως οι επαφές.

* Εγκατάσταση εφαρμογών

* Αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος του Blackberry

* Δυνατότητα λήψης μερικών ή πλήρεις αντιγράφων ασφαλείας

 

Μπορείτε να κατεβάσετε τον Blackberry Desktop Manager for Mac από εδώ.

 

Πηγή: Blackberry-Experts.Net

 

Ενημερωτικά δεν παίζει σε os πρό Leopard....

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τελικα τις επαφες του adressbook που ειναι στα ελληνικα, τις αναγνωριζει το desktop manager for mac, η θα μου τις κανει ολες γραμμενες στα κινεζικα? Ξέρει κανεις? Εγώ παντως, δοκιμασα να συγχρονισω τα tasks, που σε μερικα ειχα ελληνικους χαρακτηρες και μου τους εκανε κινεζικους!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update του DM για Mac!

Ελπίζω αυτό να δώσει τέλος στα προβλήματα, τουλάχιστον τα βασικά!

 

Περισσότερα εδώ: http://www.blackberry-experts.net/news/desktop-manager-mac-update-v101-build-2

Link to comment
Share on other sites

Όπως διαβάσατε και στον τίτλο η RIM μόλις έβγαλε SP1 για τον Desktop Manager :)

Όπως διάβασα στο net, διορθώνει κάποια bugs και προσθέτει κάποιες σημαντικές βελτιώσεις όπως...:

 

  • Υποστήριξη Ελληνικών
  • Υποστήριξη Windows 7
  • Προσθήκη νέων πεδίων στο βιβλίο διευθύνσεων
  • User Interface για να χρησιμοποιείς την συσκεύη σαν IP Modem

 

Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ : https://www.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=A8BAA56554F96369AB93E4F3BB068C22

 

Γράψτε εδώ για ότι άλλα καλούδια παρατηρήσετε...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!! Η συγκεκριμένη έκδοση του DM είχει κυκλοφορήσει πρίν απο 2 μήνες περίπου αλλά η RIM "καθάρισε" όλα τα download links.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ που ξέρεις τα πολλά και ο νους σου κατεβάζει...:) μήπως ξέρεις να μου απαντήσεις στις εξής ερωτήσεις σχετικά με το sp1?

 

1. Πως αλλάζουμε την γλώσσα από Ελληνικά σε Αγγλικά?

2. Το IP modem είναι το ίδιο με το tethering? Δηλαδή μπορούμε να συνδεθούμε από το DM μέσω BIS??? Θα ήταν υπέροχο καθώς δεν θα χρειαζόμασταν 3d party applications....

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

1) Λογικά επιλέγεις τα ελληνικά στο setup. Άν και προτείνω να το αφήσεις στα αγγλικά για να έχεις καλύτερο support και να ακολουθείς τις οδηγίες που υπάρχουν σε ξένα fora πιο εύκολα.

 

2) Aκριβώς αυτό είναι. Σου παραθέτω και το αντίστοιχο κομμάτι απο το Help:

 

About using your device as a modem

Depending on your wireless service provider, you can use your BlackBerry® device as modem by connecting it to your computer using a USB cable. Using your device as modem allows you to connect to the Internet on your computer when you might not otherwise have access to the Internet.

 

You can use only one device as a modem with your computer at a time. If your device is associated with a BlackBerry® Enterprise Server, contact your administrator to make sure that the appropriate IT policy is turned on to use this feature.

 

 

Να σημειώσω οτι το IP Modem δεν λειτουργεί με όλους τους παρόχους, όπως είχε αναφερθεί και εδώ παλαιότερα, γι αυτό θα πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί τους.

 

Για vodafone λειτουργεί μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει παρει το αυτι σας για κανενα service pack για το DM for mac??? Θελω κι εγω υποστηριξη ελληνικων χαρακτηρων!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Blackberry Desktop Software Service Pack 1 και δεν μπορω να το κανω εγκατασταση με τιποτα παει αθε φορα μεχρι ενα σημειο , μολις επιλεγω το region που ειμαι για την γλωσσα της εγκαταστασης και μετα μου βγαζει ενα μυνημα ''ο οδηγος διακοπηκε πριν απο την τελικη εγκατασταση '' και σταματαει να κανει install , εχω δοκιμασει και 10 φορες και μονο σε μια απο αυτες μου εφτασε μεχρι τους ορους , εχει κανεις καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...