Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ειναι αυτος ο λόγος που τελειώνει η μπαταρία του γρήγορα δεν το γνωρίζω αλλά προσωπικά δεν το πολυ πιστεύω. Η διαφορά λογικά θα πρέπει να είναι άπειρο ελάχιστη. Αν θα χάνεις 1-2 ώρες στις τόσες που εχει αναμονή, δεν νομιζω οτι θα σου κάνει καποια αισθητή διαφορά.

Τωρα για το άλλο που ρωτάς, νομιζω λένε στο λινκ, ότι συνεχίζει να σε ειδοποιεί. Απλά δεν κάνει αυτο το αργό αναβοσβημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις καμια απαντηση στο τι μπορει να τρωει την μπαταρια τοσο γρηγορα? Δεν μπορει να εχουν διαρκεια και οι 2 μπαταριες που εχω 3 μερες με χρηση οπως εκανα και παλιοτερα που μου κρατουσε τουλαχιστον 4-5...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Επειδή θέλω να πάρω ένα Ε52 δώρο στον πατέρα μου, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς κάποια γνώμη για τα κινητά που πωλούνται στο aliexpress;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή θέλω να πάρω ένα Ε52 δώρο στον πατέρα μου, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς κάποια γνώμη για τα κινητά που πωλούνται στο aliexpress;

 

Μακριά. Αγόρασα για τον πατέρα μου ακριβώς το ίδιο, after-market σασί το οποίο ήταν φτερό στον άνεμο, τα κουμπιά δε πατιόντουσαν καλά και σε ένα σημείο ήταν σπασμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους, έχω αγοράσει το Ε52 απο το aliexpress.com και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Δεν μπορώ και εγώ καθόλου την τεχνολογία του touch.

Υπόψην σε υποψήφιους αγοραστές, είναι ανακατασκευασμένα...Ψωνίστε το φθηνότερο

Υ.Γ Για τον χρήστη euromaster

Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσωπικές ρυθμίσεις > Φωτισμός ειδοποίησης

Επίσης αν είσαι σε περιοχές με αδύνατο σήμα, είναι λογικό να σου τρώει την μπαταρία γρηγορότερα...

Edited by apollwnas
πρόσθεση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Που μπορουμε να βρουμε αυθεντικη προσοψη-πληκτρα-σασι-καπακι σε μαυρο χρωμα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Που μπορουμε να βρουμε αυθεντικη προσοψη-πληκτρα-σασι-καπακι σε μαυρο χρωμα?

 

καλημέρα ριξε μια μάτια στο ebay και στο scroutz ίσως βρεις στην pds αλλά είναι ακριβά .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βρήκα ολοκαίνουργιο Ε52!

Γνωρίζει κάποιος πως μπορείς να ανεβάσεις την ένταση του ηχείου;

Eίναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΕΙΟΝ της συσκευής, γιά όσους απεχθάνονται τις οθόνες αφής.

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το "far away" δεν βοηθάει και πολύ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ολοκαίνουργιο Ε52!

Γνωρίζει κάποιος πως μπορείς να ανεβάσεις την ένταση του ηχείου;

Eίναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΕΙΟΝ της συσκευής, γιά όσους απεχθάνονται τις οθόνες αφής.

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων!

 

μόνο με τα πλαϊνά πλήκτρα μπορείς να ανεβάσεις την ένταση τώρα δεν θυμάμαι εάν υπάρχει ιστοσταθμιστης μπασων μπας και καταφέρεις κάτι από εκεί... τέλεια η συσκευή αλλά όταν κάνει τα κουλά το λογισμικό καλύτερα να το χρησιμοποιείς για ξυπνητήρι για ίντερνετ μουσική και ίντερνετ μόνο μέσω Wi-Fi . θυμάμαι που με έπαιρναν τηλέφωνο και δεν χτύπαγε το κινητό αυτό μόνο σε κάνει να θέλεις να έχεις μαζί σου και άλλη συσκευή διότι πότε δεν ήσουνα σίγουρος. μια βλακεία που έκανε η Νόκια ήτανε που σταμάτησε την δυνατότητα να κατέβαζεις εφαρμογές και γενικά την υποστήριξη εφαρμογών οπότε αυτό είναι πολύ κουλό και χαζό.

Γνωρίζει κανείς κανένα μαγαζί για επισκευή του κινητού? Να ασχολείται κυρίως με τα nokia?

 

εγώ θα σου έλεγα να πήγαινες στην Νόκια στην σολωνος αλλά πολύ πιθανό να σου πουν ότι δεν συμφέρει διότι είναι πολλά τα έξοδα αλλά για μένα αυτό το κατάστημα από όλα τα άλλα καταστήματα που έχω πάει είναι καλύτερο κατά την γνώμη μου, επίσης άμα δεν θέλεις πήγαινε στην pds electronics στον άγιο Δημήτριο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το "far away" δεν βοηθάει και πολύ!

 

:happy: Σωστά! Αθήνα κέντρο αλλά και γενικότερα Αττική.

Link to comment
Share on other sites

:happy: Σωστά! Αθήνα κέντρο αλλά και γενικότερα Αττική.

Θηβών, από Λ. Αθηνών προς Ιερά οδό, περιπου προς το μέσον στο δεξι σου χέρι, Nokia store.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μια βοηθεια παιδες εχω το νοκια e52 μπορει να γινει wifi hotspot?

 

ναι μπορείς να το κάνεις κατεβάζοντας την εφαρμογή JoikuSpot αλλά δεν μπορείς να βάλεις κωδικό είναι πάντα ανοιχτό το δίκτυο στην δωρεάν εφαρμογή, εάν όμως την αγοράσεις μπορείς κανονικά να βάλεις κωδικό. επίσης δεν είχα πάντα την καλύτερη εμπειρία κάποιες φορές κολλούσε το κινητό και κάποιες άλλες δούλευε τέλεια. άμα δεν μπορέσεις να την κατεβάσεις επειδή έχει σταματήσει η υποστήριξη για κατέβασμα εφαρμογών βρες την στο ίντερνετ και ελπίζω να μπορείς να την περάσεις, άμα σου βγάλει σφάλμα πιστοποιητικού πολύ πιθανόν να μην μπορέσεις, όταν τελικά το κάνεις πρώτα κλείδωσε το κινητό στο μόνο 3g και μετά κάνε hot spot , επίσης παράλληλα ενώ είναι hot spot μπορείς να κάνεις κλήσεις και να μπεις στο ίντερνετ από την ίδια την εφαρμογή το έχω κάνει για αυτό στο λέω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φιλε τωρα το ειδα και σου απαντω. Googlarisa ολοκαινουργιο nokia E52...και εμφανιστηκε καποιος Πετρος απο Καβαλα στο Αggeliopolis. Toυ τηλεφωνησα και ηταν ενταξει πολυ το παιδι...ειχε αγορασει πριν πολλα χρονια 18 συσκευες made in Finland....μου εστειλε την τελευταια 100 Ε

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που το βρηκες ολοκαινουργιο;;;;;

Ειναι το καλυτερο κινητο που βγηκε ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τωρα το ειδα και σου απαντω. Googlarisa ολοκαινουργιο nokia E52...και εμφανιστηκε καποιος Πετρος απο Καβαλα στο Αggeliopolis. Toυ τηλεφωνησα και ηταν ενταξει πολυ το παιδι...ειχε αγορασει πριν πολλα χρονια 18 συσκευες made in Finland....μου εστειλε την τελευταια 100 Ε

 

στο κινητό που σου έστειλε δουλεύει κανονικά το ράδιο και του Bluetooth? επίσης εμένα δεν μου δούλευαν επίσης μου είχε τύχει να μην ξέρω πότε εάν θα με βρουν δηλαδή ενώ με έπαιρναν και καλούσε δεν χτύπαγε ποτέ το κινητό! σε ενημερώνω να το ξέρεις άμα σου τύχει!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι το καλυτερο κινητο που βγηκε ποτε!

 

σε σύγκριση με τις τότε συσκευές το πιστεύω ότι ήτανε το καλύτερο με πλήκτρα και Wi-Fi !

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε τωρα το ειδα και σου απαντω. Googlarisa ολοκαινουργιο nokia E52...και εμφανιστηκε καποιος Πετρος απο Καβαλα στο Αggeliopolis. Toυ τηλεφωνησα και ηταν ενταξει πολυ το παιδι...ειχε αγορασει πριν πολλα χρονια 18 συσκευες made in Finland....μου εστειλε την τελευταια 100 Ε

 

στο κινητό που σου έστειλε δουλεύει κανονικά το ράδιο και του Bluetooth? επίσης εμένα δεν μου δούλευαν επίσης μου είχε τύχει να μην ξέρω πότε εάν θα με βρουν δηλαδή ενώ με έπαιρναν και καλούσε δεν χτύπαγε ποτέ το κινητό! σε ενημερώνω να το ξέρεις άμα σου τύχει!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι το καλυτερο κινητο που βγηκε ποτε!

 

σε σύγκριση με τις τότε συσκευές το πιστεύω ότι ήτανε το καλύτερο με πλήκτρα και Wi-Fi !

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε τωρα το ειδα και σου απαντω. Googlarisa ολοκαινουργιο nokia E52...και εμφανιστηκε καποιος Πετρος απο Καβαλα στο Αggeliopolis. Toυ τηλεφωνησα και ηταν ενταξει πολυ το παιδι...ειχε αγορασει πριν πολλα χρονια 18 συσκευες made in Finland....μου εστειλε την τελευταια 100 Ε

 

στο κινητό που σου έστειλε δουλεύει κανονικά το ράδιο και του Bluetooth? επίσης εμένα δεν μου δούλευαν επίσης μου είχε τύχει να μην ξέρω πότε εάν θα με βρουν δηλαδή ενώ με έπαιρναν και καλούσε δεν χτύπαγε ποτέ το κινητό! σε ενημερώνω να το ξέρεις άμα σου τύχει!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι το καλυτερο κινητο που βγηκε ποτε!

 

σε σύγκριση με τις τότε συσκευές το πιστεύω ότι ήτανε το καλύτερο με πλήκτρα και Wi-Fi !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν τελεια. Το προβλημα μου ειναι οτι θελω ακομα ενα ιδιο τηλεφωνο.Δεν υπαρχει εποχη και ουτε χρονος για αυτους που απεχθανονται τις οθονες αφης, οπως εγω. Το απολυτο μοτερ ειναι το Ε52, αυτο που ειναι κατασκευασμενο στη Φινλανδια! Δεν θα σου πω εγω για αυτο τιποτα, μονο ενα...ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!

Επισης αγοραζω προιοντα που ειναι κατασκευασμενα στην Φινλανδια, Η.Π.Α, Γερμανια και Ιαπωνια..

Θα σου γραψω κατι και να το θυμασαι.

Ημουν καποτε σε διατεταγμενη υπηρεσια, στη μεση του πουθενα και ηθελα ενισχυσεις για καποιο τροχαιο που ειχε γινει. Ορατοτης μηδεν, θυελλα κατακλυσμος, χιονι και επρεπε να γινει εκτροπη βαρεων οχηματων στις αυρες κυκλοφοριας. Επρεπε να γινει ρυθμιση της κυκλοφοριας μεσα στη νυχτα σε δρομο δυσκολο, Π.Ε.Ο Λαρισας-Βολου. Οι υπηρεσιακοι ασυρματοι δεν "εσκαγαν" στο κεντρο , ουτε κατα διανοια. Ηθελα επειγοντως ενισχυσεις και ειχε τελειωσει η μπαταρια στο κινητο μου....οχι το Nokia E52, αλλα το Nokia X2-02( πλαστικουρα κατασκευασμενη στην Κινα).

Μολις ειχα αγορασει τον Ιcom-icT3H (made in Japan)--μεταχειρισμενο, αλλα σαν καινουργιο-. Διαβιβασα μετα φοβου Θεου, ευελπιστοντας οτι το σημα θα σκασει στο κεντρο και θα εχω συνδρομη. Tα υπηρεσιακα Baofeng και Wooxhal και κατι αλλα (ολα Κινεζικα), που διεθετε η υπηρεσια, ειχαν μηδενικη εμβελεια.(το κεντρο βασης απειχε 45 χιλιομετρα).

Δοκιμασα λοιπον το καινουργιο εργαλειο της Icom...που ειχε κατασκευαστει πριν 7 χρονια στην Ιαπωνια..για τελευταια φορα...

"43/Β-3 προς Κεντρον 43 over!!1"

Διαβιβαστε 43...Β/.....!!! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ, ΔΕΝ πιστευα οτι θα εβγαινα τοσο μακρια απο φορητο....

Σιγα ρε φιλε μου απαντησε το κεντρο, θα μας ανατιναξεις τις κονσολες, ποσα Watt βγαζει το οχημα σου?

"Δεν εκπεμπω απο οχημα, απαντησα, εκπεμπω απο φορητο....", Ειμαι πεζος με εφερε η Π.Υ., μόνο το σακιδιο εκστρατειας εχω, τους ασυρματους και ενα φακο Μaglight....

Αυτο δεν εχει ξαναγινει μου απαντησε το κεντρο...από την Βαμβακου Λαρισας, δεν λαμβανουμε ουτε τα περιπολικα με 50 Watt Ισχυ εξοδου σηματος....και ακουμε εσενα καμπανα, απο φορητο.../

Eστειλαν 3 σταθμους Τ,1,2,6 σε χρονο μηδεν, γλυτωσαμε πολλα θανατηφορα..χαρη στον ICOM-ICT3H!

Αν εληφθη και εαν κατενοηθη ...over!

Καταλαβες την διαφορα?

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίηση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω αυτο το τηλ σαν δωρο και εκανα πολυ καιρο να το ανοιξω,ειναι ολοκαινουργιο.Οταν τα ανοιγω μου βγαζει "start up phone failed please contact retailer" και δεν ξεκιναει.Ακομη και οταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν το βρισκει.

τι εχει συμβει?Εψαξα για τη λυση αλλα ο καθενας λεει οτι θελει.Στα τοπικα καταστηματα που το πηγα μου λενε οτι δεν γινεται...και τους ειπα οτι οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει κιολας,απλα φαινεται θα εχει δουλεια και βαριουνται...

 

και δεν ξεκιναει.Ακομη και οταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν το βρισκει.

Μηπως υπαρχει καποια λυση?

 

Σας ευχαριστω

 

Φωτης

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτο το τηλ σαν δωρο και εκανα πολυ καιρο να το ανοιξω,ειναι ολοκαινουργιο.Οταν τα ανοιγω μου βγαζει "start up phone failed please contact retailer" και δεν ξεκιναει.Ακομη και οταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν το βρισκει.

τι εχει συμβει?Εψαξα για τη λυση αλλα ο καθενας λεει οτι θελει.Στα τοπικα καταστηματα που το πηγα μου λενε οτι δεν γινεται...και τους ειπα οτι οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει κιολας,απλα φαινεται θα εχει δουλεια και βαριουνται...

 

και δεν ξεκιναει.Ακομη και οταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν το βρισκει.

Μηπως υπαρχει καποια λυση?

 

Σας ευχαριστω

 

Φωτης

 

δοκιμασες ενα hard reset ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες ενα hard reset ;

 

δοκιμασα αναβοντας το και κρατωντας πατημενα τον αστερισκο το 3 και στο πρασινο μαζι

αυτο που εκανε ηταν αντι να βγαζει το μυνημα στα ελληνικα το εβγαλε στα αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αναβοντας το και κρατωντας πατημενα τον αστερισκο το 3 και στο πρασινο μαζι

αυτο που εκανε ηταν αντι να βγαζει το μυνημα στα ελληνικα το εβγαλε στα αγγλικα

 

δεσ εδω το πως θα κανεις το hard reset

απο εκει και μετα δεν ξερω να σε βοηθησω , στειλτο για σερβις στην νοκια στην σολονως ειναι πολυ καλη η εξυπηρετηση τους και δες και στην αγιο Δημητριο στο καταστημα wap5 νομιζω οτι ειναι λιγο ακριβοι στο σερβις τους αλλα μου ειχανε μπει να τους εμπιστευτω αλλα δεν ειχα χρηματα και δεν το πηγα παλια που το ηθελα! .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Έχει έρθει στην κατοχή μου το συγκεκριμένο κινητό, το οποίο η αρραβωνιαστικά μου έχει να το χρησιμοποιήσει χρόνια. Φαίνετε να λειτουργεί καλά εκτός από την κάμερα. Επίσης όλοι οι σύνδεσμοι για αναβάθμιση του firmware που βρρήκα είναι πλέον νεκροί.

 

Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να το αναβαθμίσω τώρα που σταμάτησε η MS την υποστήριξη;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν αναβαθμιζονται με τιποτα. Η υποστηριξη "τελειωσε", πριν αρκετα χρονια. Ουτε χρειαζεται να γινει κατι τετοιο. Ακους, μιλας και στελνεις μηνυματα, τι αλλο θελεις ? Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...