Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα κανο ολα οπως λενε οι οδηγιες και μου βγαζει συνεχεια error το nemesis

 

τι να κανω?

οταν παταω το εικονιδιο με το Upgrade μου λεει Unable to load framework!

 

οταν κανουμε εγκατασταση του nemesis την πρωτη εντολη παταμε απο τις 5 που εχει?

virtual usb device?

f1 usb device?

nemesis usb multi-flashing device?

diamond protection device?

prodigy lpt device?

 

ας με βοηθησει οποιος μπορει

 

ευχαριστω

Το virtual usb device επιλέγεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NSS USB Driver installation step by step

 

στο τελος μου πεταει αυτο?να κανω τις ρυθμισεις πως τις κανω δεν μου εμφανιζει πουθενα να το κανω βημα βημα

 

Checking Framework...Done.

->..pdginterfc.dll version: 1.0.479

->....pdg4fbus.dll version: 1.0.1685

->....pdg4mbus.dll version: 1.0.106

->.....pdg4fls.dll version: 1.0.1165

->....pdg4flsc.dll version: 1.0.0.58

->pdgphonebook.dll version: 1.0.192

->.bb5usbflash.dll version: 1.0.0.43

Reading Virtual USB device...Done.

->Serial: 438A2CA8, HW: 0.0

Testing Interfaces...

->USB DKU2....Supported.

->USB CA-53...Supported.

Testing Directories...

->DCT4 Loaders Dir('Flash')......Found.

-->0 file(s) found.

-->Please copy the loaders first!

->ADSP Loaders Dir('FlashUsb')...Found.

-->0 file(s) found.

-->Please copy the loaders first!

->DCT3 Loaders Dir('fls1sup')....Found.

-->0 file(s) found.

-->Please copy the loaders first!

->Products Dir('products').......Not Found.

αυτα μου τα βγαζει στην αρχικη σελιδα του nemesis ειναι κατι λαθος?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε σε καποια επαφη να προσθεσουμε φωτο ετσι ωστε οταν μας καλουν να εμφανιζεται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην επαφή που θέλεις, κάνε επεξεργασία αυτής και ψάξε την εντολή "προσθήκη μικρογραφίας".

Ψάξε και λίγο μόνος σου τα μενού...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα για backup εχετε να προτεινετε;

Τι θελεις να κρατησεις μονο τα μηνυματα? Τις επαφες και τα μηνυματα? Η τις καταχωρισεις του ημερολογιου?

 

Υπαρχουν διαφοροι τροποι να κρατησεις τα αρχεια που χρειαζεσαι ειτε χειροκινητα ειτε μεσω προγραμματων.

 

Εαν δεν μας δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες για τα αρχεια που θελεις να κρατησεις και πως θελεις να τα χρησιμοποιησεις δεν μπορουμε να βοηθησουμε τα μεγιστα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να κρατησεις μονο τα μηνυματα? Τις επαφες και τα μηνυματα? Η τις καταχωρισεις του ημερολογιου?

 

Υπαρχουν διαφοροι τροποι να κρατησεις τα αρχεια που χρειαζεσαι ειτε χειροκινητα ειτε μεσω προγραμματων.

 

Εαν δεν μας δωσεις περισσοτερες λεπτομεριες για τα αρχεια που θελεις να κρατησεις και πως θελεις να τα χρησιμοποιησεις δεν μπορουμε να βοηθησουμε τα μεγιστα.

 

θελω ενα προγραμμα που να κραταει backup απο ολη τη συσκευη,ακομα και ρυθμισεις και προγραμματα.εχω και ενα pda και εκει υπαρχουν τετοιου ειδους προγραμματα,γι αυτο ρωταω,ελπιζω να μην ειναι κοτσανα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

έχει χρησιμοποιήσει κανείς το vyke mobile που υπάρχει ως εφαρμογή?? στη σελίδα του μιλάει για 3 λεπτά την ώρα κόστος σε σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα με σύνδεση wifi. Επισης ξέρει κανείς τι συμβαίνει με το skype?? υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης???
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ταλαιπωρούμαι εδώ και καμία ώρα... προσπαθώ να βάλω κάποιες ρυθμίσεις για τηλεφωνία μέσω ιντερνετ. Ρύθμισα το sip settings όπως πρέπει να είναι και τώρα πρέπει να ρυθμίσω το internet telephony. Σύμφωνα με τον οδηγό που έχω (και που στις πιό πάνω ρυθμίσεις που γράφω όλα ήταν ο.κ. ) πρέπει να πάω στο :Tools / Settings / Connection / Internet Tel. Settings, το τελευταίο όμως "internet telephony settings", δεν υπάρχει ως επιλογή... μήπως είναι κάπου αλλού και δεν το βρίσκω??? παρακαλώ αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο διάβασα ότι πολλές φορές οι πάροχοι "βγάζουν" την λειτουργία αυτή (internet telephony settings") για να μην την χρησιμοποιούμε και χάνουν χρήματα. Μπορεί να συμβαίνει αυτό?? η συσκευή μου αγοράστηκε από Πλαίσιο και δε νομίζω να είναι branded.

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει το internet telephony settings...ψάξε λίγο στις προηγούμενες σελίδες δικά μου ποστ και θα καταλάβεις τι πάιζει..

edit: μπορεί να είναι και στο τόπικ του Ε55.. :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, την πέρασα την νέα έκδοση (ας είναι καλά ο φίλος μου ο R.I.P.), την 022.009.

 

Μέχρι σιγμής δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα. Απεναντίας, έχω την αίσθηση ότι λύθηκε το πρόβλημα με το noise cancellation. Έκανα μερικές δοκιμές και δεν μου το παρουσίασε αλλά θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα ώστε να είμαι απολύτως σίγουρος.

 

που μπορούμε να κάνουμε και εμέις την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

βρήκα 2 λύσεις για internet telephony για όποιον ενδιαφέρεται.

α) κατέβάζουμε την εφαρμογή fring (http://www.fring.com), αυτό απ' ό,τι κατάλαβα είναι μια εφαρμογή που σε συνδέει μέσω wifi (τσάμπα δηλαδή) με όποια σελίδα έχεις λογαριασμό για internet telephony π.χ. skype, voipbuster κ.λ.π. Εγώ το δοκίμασα με skype και μιλάς κανονικά με χρέωση του λογαριασμού σου skype. Έχεις επίσης τη δυνατότητα για chatting από το κινητό με φίλους στο skype, στο msn, και πολλά άλλα, καλή φάση...

β) κατέβασα από το forum της Νοκια, όχι της Ελλάδος, μία εφαρμογή advanced voip settings όπου προστίθεται στο "ρυθμίσεις δικτύου", και έτσι μπορείς να επιλέξεις τις ρυθμίσεις sip και να χρησιμοποιήσεις τον πάροχο που εσύ θέλεις (εγώ έχω το voipbuster ).

Αυτά, για΄όποιους ενειφέρονται για τηλέφωνο μέσω internet. Φυσικά προϋπόθεση να έχεις ανοίξει λογαριασμό κάπου (π.χ. skype) και να έχεις χρήματα. Απόψε θα δω αν γίνεται να μιλήσεις δωρεάν με φίλο σου σε skype (λογικά γίνεται, αφού έκανα ήδη chat)

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

που μπορούμε να κάνουμε και εμέις την αναβάθμιση?

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

βρήκα 2 λύσεις για internet telephony για όποιον ενδιαφέρεται.

α) κατέβάζουμε την εφαρμογή fring (http://www.fring.com), αυτό απ' ό,τι κατάλαβα είναι μια εφαρμογή που σε συνδέει μέσω wifi (τσάμπα δηλαδή) με όποια σελίδα έχεις λογαριασμό για internet telephony π.χ. skype, voipbuster κ.λ.π. Εγώ το δοκίμασα με skype και μιλάς κανονικά με χρέωση του λογαριασμού σου skype. Έχεις επίσης τη δυνατότητα για chatting από το κινητό με φίλους στο skype, στο msn, και πολλά άλλα, καλή φάση...

β) κατέβασα από το forum της Νοκια, όχι της Ελλάδος, μία εφαρμογή advanced voip settings όπου προστίθεται στο "ρυθμίσεις δικτύου", και έτσι μπορείς να επιλέξεις τις ρυθμίσεις sip και να χρησιμοποιήσεις τον πάροχο που εσύ θέλεις (εγώ έχω το voipbuster ).

Αυτά, για΄όποιους ενειφέρονται για τηλέφωνο μέσω internet. Φυσικά προϋπόθεση να έχεις ανοίξει λογαριασμό κάπου (π.χ. skype) και να έχεις χρήματα. Απόψε θα δω αν γίνεται να μιλήσεις δωρεάν με φίλο σου σε skype (λογικά γίνεται, αφού έκανα ήδη chat)

 

Φίλε blueswire (καμιά σχέση με το συγκρότημα; :) )

 

Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα που έχεις καταπιαστείς τελευταία και θα ήθελα μόλις βγάλεις άκρη να μας κοινοποιήσεις τους τρόπους και τα hints and tips του ψαξίματος που έκανες (όπως εκανες και παραπάνω)! Μια απορία μέχρι στιγμής: Όταν λές ότι μέσω του nokia advanced voip settings διαλέγεις το δικό σου πάροχο εννοείς ότι πλέον δεν χρειάζεσαι κάποια βοηθητική εφαρμογή (πχ fring) για να κάνεις τη συγκεκριμένη δουλειά; Κι επίσης υπάρχει κάποιο link για να το κατεβάσουμε κι εμείς εφόσον είναι νόμιμο και shareware;

Ευχαριστώ

 

Λοιπόν τη βρήκα την εφαρμογή με ένα απλό ψάξιμο στο google οπότε δεν χρειάζεται να δημοσιεύσεις link για μένα!

Link to comment
Share on other sites

φίλε τομτομ (αλλά και όλοι οι ενδιαφερόμενοι)

α) τελικά το nokia advanced voip settings με μπέρδεψε, να πω την αλήθεια έκανα και εγώ μία βλακεί και διέγραψα τις ρυσθμίσεις sip που είχα κάνει για το voipbuster που χρησιμοποιώ, έτσι το εγκατέλειψα χωρίς να το πολυ...σκαλίσω. Πάντως η ιδέα αυτή που είπες είναι, να μην χρησιμοποιείς άλλη εφαρμογή για να κάνεις τηλέφωνο. Μόλις γίνει η εγκατάσταση και πάνε όλα καλά, όταν επιλέξεις μία επαφή σου βγάζει επιλογή και για internet telephony με τον προρυθμισμένο πάροχο που έχεις βάλει.

β) η εφαρμογή fring από την άλλλη νομίζω ότι είναι η καλύτερη. Δέν έχει κολλήσει ποτέ και είναι εύχρηστη. Στην ουσία μόλις εγκατασταθεί και ξεκινήσει βρίσκοντας σύνδεεση wifi δικτύου, κάνει login σε όποιν λογαριασμό έχεις (π.χ. skype) και έτσι μπορείς και τηλέφωνα να κάνεις και chatting. Εγώ ήδη χτες έκανα μέσω frig

1. chatting με φίλους στο skype (στην ουσία προσομοιάζει την οθόνη του κινητού με την οθόνη του υπολογιστή σου όταν είσαι στο skype)

2. τηλέφωνο σε σταθερή συσκευή (έκανε αυτόματο login στο voipbuster που χρησιμοποιώ και μίλησα με ένα λεπτό το λεπτό (είναι πολύ φτηνότερο από το skype)- σαν vodafone ;ένα πράγμα

3. τηλέφωνο σε κινητή συσκευτή

Κατά τη γνώμη μου συμφέρει ως λύση γιατί τα συγκεντρώνει όλα μάζί (skype, msn,icq, google talki, yahoo, voipbuster και άλλου τέτοιου είδους εφαρμογές),. ;Έτσι αν έχεις φίλους και είαι γραμμένος σε όλα τα παραπάνω ακόμη και με διαφορετικά ονόματα στο καθένα, μπορείς να τους βλέπεις on line όλους στην οθόνη του κινητού σου,Επίσης σου δίνει τη δυνατότητα να μιλάς φτηνά (π.χ. ένα λεπτό το λεπτό όπως είπα πιό πάνω), πολύ χρήσιμο είδικά για όσους έχουν καρτοκινητό.

Αυτά φίλοι μου,

δεν μιλάω ως ειδικός απλώς έψαξα αρκετά και νομίζω ότι κάτι συνεισφέρω

 

 

Υ.γ. το nokia advanced voip settings το βρήκα στο http://www.forum.nokia.com, όπου για να το κατεβάσεις πρέπει να γίνεις συνδρομητής (email kai password δηλαδή)

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες, είναι η πιο πλήρης εφαρμογή. Οι άλλες δεν έχουν skype.

 

@ mafiagalou

Μην κουράζεσαι, δεν υπάρχει μια συνολική λύση όπως για τα windows mobile.

Πάρε ένα αντίγραφο ασφαλείας στην κάρτα μνήμης (από το μενού μνήμη) αλλά όταν θα το επαναφέρεις δεν θα λειτουργούν οι περισσότερες εφαρμογές και θα πρέπει να τις ξαναπεράσεις. Οι ρυθμίσεις όμως επανέρχονται χωρίς πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και επειδή μάλλον δεν ψάξατε για τα παλαιότερα ποστ μου στο Ε55 για το θέμα του internet telephony application και τα προβληματάκια της....ρίξτε μια ματιά και στο nimbuzz που τα κάνει όλα και συμφέρει...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η skype αν και δεν περιλαμβάνει ακόμη το τηλέφωνό μας (Ε52) στις portable συσκευές της, το προγραμματάκι της παίζει κανονικά αρκεί να κατεβάσει κανείς κάποια έκδοση για ένα από τα άλλα τρία E series που έχει στη λίστα της (Ε61, Ε71 κλπ).

 

YΓ: Blueswire ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση εχει 4 μερες που το πηρα το κινητο και ενω στην αρχη δουλευε μια χαρα το GPS τωρα δεν μπορει να βρει με τιποτα δορυφορους λετε να ειναι προβλημα συσκευης και να την παω πισω?

 

Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις και το δοκιμαζω με το νοκια maps και το sygic αλλα τιποτα το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση εχει 4 μερες που το πηρα το κινητο και ενω στην αρχη δουλευε μια χαρα το GPS τωρα δεν μπορει να βρει με τιποτα δορυφορους λετε να ειναι προβλημα συσκευης και να την παω πισω?

 

Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις και το δοκιμαζω με το νοκια maps και το sygic αλλα τιποτα το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Βρίσκεσαι σε ανοιχτό χώρο όταν προσπαθεί να βρει δορυφόρους? Το A-GPS είναι ενεργοποιημένο? Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό?

 

Αν τα έκανες όλα αυτά μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις ένα format στην συσκευή μήπως και "κόλλησε" ο δέκτης. Αν και μετά το φορμάτ δεν βρίσκει δορυφόρους τότε καλό είναι να το πας σε κάποιο nokia store να το κοιτάξουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το GPS του ειναι το γρηγοροτερο που εχω δει. Κλειδωνει αμεσως, στο maps τουλαχιστον.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεσαι σε ανοιχτό χώρο όταν προσπαθεί να βρει δορυφόρους? Το A-GPS είναι ενεργοποιημένο? Δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό?

 

Αν τα έκανες όλα αυτά μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις ένα format στην συσκευή μήπως και "κόλλησε" ο δέκτης. Αν και μετά το φορμάτ δεν βρίσκει δορυφόρους τότε καλό είναι να το πας σε κάποιο nokia store να το κοιτάξουν.

 

Λοιπον εκανα soft format και ολα δουλεψανε καλα ελα ομως που αλλαξα τις ρυθμισεις παλι και δεν δουλευει.

Θελει να ειναι συνεχεια η χρηση διακομι.εντοπισμου θεσης ενεργη ? Ετσι ομως δεν χρεωνομαι απο το δικτυο που κατεβαζει δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Χρεώνεσαι 4 με 5 kb, ουσιαστικά μηδαμινή ως προς το όφελος που αποκομίζεις.

Προσωπική άποψη, μην το απενεργοποιείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

και μιας και δε θυμάμαι τις χρεώσεις, τι συμφέρει..?? να μπαίνεις με wind internet (gint) ή με wind gprs (gwap)..?? :O
Link to comment
Share on other sites

Κανένα loud ήχο κλήσης έχουμε ή πως μπορούμε να κάνουμε πιο δυνατό τον ήχο κλήσης στο Ε52 μιας και το ηχειάκι δεν "παίζει" τόσο δυνατά (γνώμη μου πάντως, θα έπρεπε το ηχείο να μπαίνει στο πλάι και όχι πίσω)?
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνεσαι 4 με 5 kb, ουσιαστικά μηδαμινή ως προς το όφελος που αποκομίζεις.

Προσωπική άποψη, μην το απενεργοποιείς.

 

Eχεις δικιο τελικα , αλλα νομιζω στο Ε66 που ειχα δουλευε το GPS και χωρις να συνδεεται στο ιντερνετ ενω με το Ε52 αν δεν συνδεθει δεν βρισκει με τιποτα δορυφορους.

Παντως κατα τα αλλα ειναι απο τα πιο πληρη κινητα που κυκλοφορουν εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος με ολα του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...