Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ το έχω 1,5 μήνα περίπου και έχω επίσης το πρόβλημα με το noice cancellation.

 

Λέω να δοκιμάσω σήμερα το ενσύρματο handsfree να δω αν θα έχει διαφορά.

 

Επίσης μεγάλο πρόβλημα έχω με την χρήση του σαν modem. Δεν ξέρω αν το πρόβλημα οφείλεται στο κινητό ή στο δίκτυο (Cosmot e). Πάντα μιλάμε όπου υπάρχει 3G (ή 3,5G) σήμα...

 

Το χρησιμοποιεί άλλος σαν Modem?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ τους mirrorofsorrow και tomtom44 για τις απαντήσεις και τις προτάσεις για εναλλακτικά ημερολόγια...

 

θα κάνω και μία προσπάθεια να ενσωματώσω τα γεννέθλια με το υπόλοιπο calender μέσω υπολογιστή μήπως και αποφύγω τα έξτρα προγράμματα

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Πάντως οι εφαρμογές των ημερολογίων πάνε και "κάθονται" πάνω στο ημερολόγιο του κινητού, και εάν πας και το βάλεις και στη συντόμευση για να στο ανοίγει με ένα πάτημα από μπροστά, δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω 1,5 μήνα περίπου και έχω επίσης το πρόβλημα με το noice cancellation.

 

Λέω να δοκιμάσω σήμερα το ενσύρματο handsfree να δω αν θα έχει διαφορά.

 

Επίσης μεγάλο πρόβλημα έχω με την χρήση του σαν modem. Δεν ξέρω αν το πρόβλημα οφείλεται στο κινητό ή στο δίκτυο (Cosmot e). Πάντα μιλάμε όπου υπάρχει 3G (ή 3,5G) σήμα...

 

Το χρησιμοποιεί άλλος σαν Modem?

 

Με κοσμοτε κανενα προβλημα, ειτε usb, ειτε bt. :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Με κοσμοτε κανενα προβλημα, ειτε usb, ειτε bt. :)

 

Να σε ρωτήσω κάτι από απλή περιέργια; Όταν χρησιμοποιείς το κινητό σου σαν modem υπολογιστή με τι σε χρεώνει η cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα,

 

σήμερα το παρήγγειλα και μετά διάβασα το topic.

Είχα διαβάσει μόνο το review από gsmarena όπου λέει τα καλύτερα.

Τέλος πάντων θα δείξει, εκεί που είχα μία αγωνία για το πότε θα έρθει θα έχω δύο...

 

Θα ενημερώσω σχετικά.

 

keep in touch.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι από απλή περιέργια; Όταν χρησιμοποιείς το κινητό σου σαν modem υπολογιστή με τι σε χρεώνει η cosmote;

 

Με τα ΜΒ, αναλογα ποσα εχεις δωρεαν βεβαια. Αν δεν εχεις data plan τοτε αρχιζει αμεσα η χρεωση.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή ερώτηση: Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με κόλλημα της εφαρμογής Garmin mobile XT στο Ε52; Συγκεκριμένα, εκεί που δουλεύει κανονικά κολλάει η οθόνη και μένει παγωμένη δείχνοντας κάποιο σημείο της διαδρομής, ωστόσο οι ηχητικές οδηγίες συνεχίζονται κανονικά μέχρι να φτάσεις στον προορισμό σου! Άλλαξα χάρτες, έβαλα παλαιότερη έκδοση, το έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση με όλους τους δυνατούς τρόπους και δεν φτιάχνει το πρόβλημα.

Το θέμα είναι ότι με τον ίδιο τρόπο εγκατάστασης του ίδιου προγράμματος και των ίδιων χαρτών στο παλιό μου Ε66 όλα λειτουργούν ρολόι. Και επίσης, στις αρχικές σελίδες του παρόντος κάποιον άκουσα να έχει το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό και πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Έχει ασχοληθεί κάποιος μήπως και καταφέρει να βρει τι φταίει; Έχω απογοητευτεί, καθώς το Ε52 είναι καθόλα καλύτερο από Ε66, αλλά κολλάει στο συγκεκριμένο θέμα, που τυγχάνει να χρησιμοποιώ πολύ συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κ εγώ κάτοχος απο σήμερα:D! Κινητάρα!Κανένα προβλημα με την οθόνη ούτε με χάνει ο συνομιλιτής μου(δοκιμαζμενο κ σε περιβάλλον με θόρυβο). Εμένα το μονο αρνητικό είναι για το καπάκι πίσω το οποίο είναι ψιλολάσκα. Πιο συγκεκριμένα στην μεριά που είναι το κουμπί για τις φωτο.Μπαινοβγαίνει ενοχλητικά:(. Οσον αφορά το GPS δεν το εχω δουλέψει καθόλου.Σαβ/κυρ γιατί περιμένω κ το πιστοποιητικό:p.
Link to comment
Share on other sites

μόλις ανακάλυψα κάτι που θα βολεψει αρκετούς. με κλειδωμένο το πληκτρολόγιο πατήστε και κρατήστε πατημενο το navi key προς οποία κατεύθυνση θέλετε. :)
Link to comment
Share on other sites

μόλις ανακάλυψα κάτι που θα βολεψει αρκετούς. με κλειδωμένο το πληκτρολόγιο πατήστε και κρατήστε πατημενο το navi key προς οποία κατεύθυνση θέλετε. :)

το χουν κ τα ε71 κλπ

Link to comment
Share on other sites

Θεά ΝΟΚΙΑ! Το έχω δώσει για επισκευή από 26 Σεπτέμβρη, καταρχήν χάρηκα που το πήρα από τους πρώτους κι ακόμη το περιμένω... Για να δούμε...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να τσεκάρει αν στην διαχείρηση εφαρμογών->εγκατεστ. εφαρ. υπάρχει πουθενά Python:confused:? Μονο οσοι δεν το εχουν εγκαταστήσει εκ'των προτέρον
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή ερώτηση: Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με κόλλημα της εφαρμογής Garmin mobile XT στο Ε52; Συγκεκριμένα, εκεί που δουλεύει κανονικά κολλάει η οθόνη και μένει παγωμένη δείχνοντας κάποιο σημείο της διαδρομής, ωστόσο οι ηχητικές οδηγίες συνεχίζονται κανονικά μέχρι να φτάσεις στον προορισμό σου! Άλλαξα χάρτες, έβαλα παλαιότερη έκδοση, το έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση με όλους τους δυνατούς τρόπους και δεν φτιάχνει το πρόβλημα.

Το θέμα είναι ότι με τον ίδιο τρόπο εγκατάστασης του ίδιου προγράμματος και των ίδιων χαρτών στο παλιό μου Ε66 όλα λειτουργούν ρολόι. Και επίσης, στις αρχικές σελίδες του παρόντος κάποιον άκουσα να έχει το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό και πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Έχει ασχοληθεί κάποιος μήπως και καταφέρει να βρει τι φταίει; Έχω απογοητευτεί, καθώς το Ε52 είναι καθόλα καλύτερο από Ε66, αλλά κολλάει στο συγκεκριμένο θέμα, που τυγχάνει να χρησιμοποιώ πολύ συχνά.

 

Το κάνει και σε μένα αυτό. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχει και με το Sygic, οπότε πιστεύω πως είναι κάποιο bug με τη λειτουργία του δέκτη GPS. Ελπίζω να φτιαχτεί με καινούριο firmware. Επίσης όταν τραβάω video μου παγώνει μερικές φορές...

 

Έχει δοκιμάζει κανείς το Ndrive σε Ε52 αν δουλεύει άνετα;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα αυτό. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχει και με το Sygic, οπότε πιστεύω πως είναι κάποιο bug με τη λειτουργία του δέκτη GPS. Ελπίζω να φτιαχτεί με καινούριο firmware. Επίσης όταν τραβάω video μου παγώνει μερικές φορές...

 

Έχει δοκιμάζει κανείς το Ndrive σε Ε52 αν δουλεύει άνετα;

Και σε εμένα το ίδιο πρόβλημα με το Garmin παιδιά, όποια έκδοση και αν βάλω. Άμα βρει κανείς τη λύση ας κάνει ένα post να μας δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές το πήρα και εγώ. Νέος στο symbian. Παίδες έχει βγεί καινούργιο λογισμικό για να το περάσω? (Το δικό μου αν θυμάμαι καλά είναι του Ιουνίου)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο.

 

Αφού είσαι νέος στα Symbian καλό είναι να διαβάσεις τον οδηγό που υπάρχει Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

 

Αναβάθμιση για το Ε52 δεν έχει βγει ακόμα αλλά αναμένεται να βγει καινούργια. Πάντως η τελευταία αναβάθμιση για το Ε52 με Ελληνικό product code (0578066) είναι η 021.013. Αυτό μπορείς να το κοιτάζεις από την παρακάτω σελίδα, http://europe.nokia.com/A4577224 βάζοντας το product code της συσκευής σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το RDS στο ραδιόφωνο σας δουλεύει;

Εμένα η ένδειξη ενεργοποιήθηκε μόνο σ' ένα σταθμό (στους υπόλοιπους δεν ενεργοποιήθηκε καν) αλλά ακόμα και τότε δεν εμφάνισε κανένα μήνυμα.

 

Επίσης, η αυτόματη ανίχνευση σταθμών δουλεύει οικτρά. Σταματάει μόνο σε 2 σταθμούς. Ενώ αν πάω χειροκίνητα, ακούω πάρα πολύ καλά πολλούς σταθμούς ακόμα.

 

Το έχω ξαναναφέρει νομίζω αλλά θα το ξαναρωτήσω: Η ένταση των ακουστικών κατά τη διάρκεια μιας κλήσης είναι ικονοποιητική σε εσάς; Σ' εμένα είναι πάρα πολύ χαμηλή και ας βάζω την ένταση στο μέγιστο. Στο ραδιόφωνο και στη ακρόαση μουσικής είναι μια χαρά...

Το ξαναρωτάω γιατί μου φαίνεται τόσο ηλίθιο πρόβλημα που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάτι πρέπει να κάνω εγώ και δεν το έχω κάνει, και δεν φταίει το κινητό.

 

Τέλος πάντων θα σταματήσω να ανακαλύπτω #^$%&@#$ bugs σ' αυτήν τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση για το Ε52 δεν έχει βγει ακόμα αλλά αναμένεται να βγει καινούργια. Πάντως η τελευταία αναβάθμιση για το Ε52 με Ελληνικό product code (0578066) είναι η 021.013. Αυτό μπορείς να το κοιτάζεις από την παρακάτω σελίδα, http://europe.nokia.com/A4577224 βάζοντας το product code της συσκευής σου.

 

και ναι...μόλις βγήκε και στο nsu η 022.009...άντε να δούμε πότε θα βγει και για το Ε55...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Οντως σήμερα που το πήρα και εγώ το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν update του λογισμικού.

 

 

Ερώτηση, μήπως το αντιμετωπίζετε και εσείς.

Είτε από το Νοκια PC Suite είτε από το OVI suite όταν συνδέω το τηλέφωνο μου βγάζει μύνημα να αποδεχτώ μια σειρά από ενημερώσεις λογισμικού. Πατάω ναι και συνέχεια στο κινητό και μετά μου βγάζει ότι η εγκατάσταση είναι αδύνατη. Αφού αυτό επεναληφθεί για διάφορα plugins Που ζητά εγκατάσταση μου βγάζει μύνημα και στον υπολογιστή ότι η εγκατάσταση διακόπηκε.

Ας μου πει κάποιος έστω και που να ψάξω για σχετικό troubleshooting γιατί είμαι νέος στο χώρο.

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

και ναι...μόλις βγήκε και στο nsu η 022.009...άντε να δούμε πότε θα βγει και για το Ε55...:worry:

 

edit: perfect timing StavRosA...:)

Δεν έχω το καλώδιο του κινητού μαζί μου δυστυχώς... Το σαββατοκύριακο θα την περάσω και εγώ, όποιος βάλει την αναβάθμιση ας πει αν δει αλλαγές στα "φλέγοντα" θέματα!

Link to comment
Share on other sites

Το RDS στο ραδιόφωνο σας δουλεύει;

Εμένα η ένδειξη ενεργοποιήθηκε μόνο σ' ένα σταθμό (στους υπόλοιπους δεν ενεργοποιήθηκε καν) αλλά ακόμα και τότε δεν εμφάνισε κανένα μήνυμα.

 

Επίσης, η αυτόματη ανίχνευση σταθμών δουλεύει οικτρά. Σταματάει μόνο σε 2 σταθμούς. Ενώ αν πάω χειροκίνητα, ακούω πάρα πολύ καλά πολλούς σταθμούς ακόμα.

 

Δεν είχα καλό ραδιοφωνικό σήμα στο συγκεκριμένο σημείο γι' αυτό συνέβαιναν αυτά.

Οπότε ζητώ συγγνώμη αλλά βιάστηκα να το αναφέρω σαν πρόβλημα.

Και το RDS δουλεύει, και σταματά σε περισσότερους σταθμούς.

Βέβαια η αλήθεια είναι ότι κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να σταματάει σε πολύ περισσότερους γιατί το σήμα τους ήταν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αν προλάβω, θα περάσω αύριο την νέα έκδοση. Ελπίζω να έχει λυθεί το πρόβλημα με το noise cancellation...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...