Jump to content

Προσόψεις κινητών: Αναζήτηση, τιμές, απορίες, σχόλια


requiem78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο σε κινητό που είναι μικρή η οθόνη και άλλο σε δεκαρι ταμπλετ. Στο ταμπλετ υπάρχει πολλή μεγαλύτερη πιθανότητα να πάει κάτι στραβά λόγω μεγαλύτερη επιφάνειας..

 

To κινητό βεβαια δεν ήταν και μικρό ήταν 5,5 :)( xiaomi note ). Δεν ξέρω βέβαια αν σε διπλάσιες΄σχεδόν ίντσες είναι και πιο δύσκολο, ίσως λόγω μεγαλύτερης επιφάνειας να ισχύει το αντίθετο......Επειδή όμως είμαι και λίγο άσχετος απλές υποθέσεις κάνω :X

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο ενα μαγαζακι που εχει στο villge στο ρεντη που λεγεται ΘΗΚΗ μεσα στο παρκινγκ. Μου εβαλαν στο 6αρι μου ενα tempered glass της Nillkin χωρις ενα κοκκο σκονης μεσα σε 2 λεπτα!
||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μην ταλαιπωρειστε με τις ζελατινες

μονο tempered glass

το βαζεις μονος σου πανευκολα και ουτε φουσκαλες ουτε σκονες ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

μην ταλαιπωρειστε με τις ζελατινες

μονο tempered glass

το βαζεις μονος σου πανευκολα και ουτε φουσκαλες ουτε σκονες ουτε τιποτα

ζελατίνα τιμή 3 4 ευρώ, το γιαλι, 15 20, ζελατίνα ανύπαρκτη στο μάτι σχεδόν και στην αίσθηση, γυαλί ένα θηρίο χοντρό.. το καθένα έχει συν και τα πλυν του...

 

εγώ το καλύτερο κάνω... γυμνό το κινιτο.. και δεν έχω πάθει ποτέ καμία γρατζουνια ( με εξαίρεση το iPhone 5 που είχα)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο ενα μαγαζακι που εχει στο villge στο ρεντη που λεγεται ΘΗΚΗ μεσα στο παρκινγκ. Μου εβαλαν στο 6αρι μου ενα tempered glass της Nillkin χωρις ενα κοκκο σκονης μεσα σε 2 λεπτα!
που ακριβως ειναι αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

ζελατίνα τιμή 3 4 ευρώ, το γιαλι, 15 20, ζελατίνα ανύπαρκτη στο μάτι σχεδόν και στην αίσθηση, γυαλί ένα θηρίο χοντρό.. το καθένα έχει συν και τα πλυν του...

 

εγώ το καλύτερο κάνω... γυμνό το κινιτο.. και δεν έχω πάθει ποτέ καμία γρατζουνια ( με εξαίρεση το iPhone 5 που είχα)

 

Αν το πάρεις από ebay έχει 4-7 ευρώ και έχεις πολύ καλύτερη προστασία και αίσθηση και ξενοιαζεις μια για πάντα. Η ζελατίνα κάθε 4-5 μήνες φθειρεται

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από ebay έχει 4-7 ευρώ και έχεις πολύ καλύτερη προστασία και αίσθηση και ξενοιαζεις μια για πάντα. Η ζελατίνα κάθε 4-5 μήνες φθειρεται

 

Θα συμφωνήσω, άλλη ''κλάση'' το γυαλί όπως και να το κάνουμε. Μπαίνει και αρκετά πιο εύκολα, ενα σωστό κεντράρισμα θέλει απλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια ερωτηση παιδια. Εχω ενα samsung wave gt-s8500 και η προσοψη του απο αρκετα πεσιματα και χτυπηματα αποκτησε τα εξησ προωληματα:

στραβωσε πανω στο κουμπι κλειδωματος και εχει αχρηστευτει .

υπαρχει τροπος να το φτιαξω καπως?

η προσοψη μπορει να αλλαχτει η οχι

 

Φυσικα και μπορεί αν και ειναι παλιό μοντέλο. Το θέμα είναι σε συμφέρει να δώσεις λεφτά να το φτιάξεις και να μη πάρεις κάτι πιο καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Καλημέρα σε ολους!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ψάχνω να βρω τέτοια back glasses για iphone 4s εδω και καιρο δεν έχω καταφέρει να βρω πουθένα. Έχει κανείς καμία ιδέα που μπορώ να βρω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

O9cUQMENzcUKZ7OBWmt39Dl72eJkfbmt4t8yenImKBVvK0kTmF0xjctABnaLJIm9

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως κανενας seller που να τα εχει πλεον.

Νομιζα οτι το βρηκα στο DHGate εκανα την παραγγελια και ηταν η κλασσικη θηκη απλα σε μπλε χρωμα τελικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...