Jump to content

[GPS Navigation] iGO My Way για iPhone 3G και iPhone 3GS


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

wifi ή 3g ή gprs.Το πρώτο δεν χρεώνεται.Δε χρειάζεται να το ψάξεις(το AGPS) λειτουργεί μόνο του....
Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι σύνδεση εκτός και αν θες να χρησιμοποιήσει το A-GPS για να βρεις ευκολότερα και γρηγορότερα δορυφόρους

θελω να ρωτησω κατι εγω πηγα στο εξωτειρκο και χρησιμοποιησα το navigon & sygmobile εάν δεν ειχα την συνδεση ενεργη, δεν έκανε τίποτα!! πως γίνεται αυτό?

Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά μου δουλεύει άλλα ενώ έχω επιλέξει την ελληνική

φωνή δεν ακούω τίποτα και το κινητό δεν είναι στην δόνηση

 

καμιά ιδέα κανείς?

 

φιλικά

ΑΝΤΩΝΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει ένας φίλος το iphone 3g (αγγλικό) σχεδόν αχρησιμοποίητο , δεν το βόλεψε και το σκοτώνει 250.Θέλω μια υπεύθυνη και όσο πιο γρήγορη απάντηση στα παρακάτω ερωτήματα για να πάω αν είναι να του το πάρω.Αφού το φλασάρω("σπάσω")

1)Μπορώ να το συνδέσω με υπολογιστή απλό με vista?

2)Μπορώ να του περάσω σπασμένο πρόγραμμα για πλοήγηση χωρίς να πληρώσω το πρόγραμμα αλλά ούτε τους χάρτες?

3)θα μπορώ να χρησιμοποιώ το gps χωρίς να χρεώνομαι?

4)Θα αναγκαστώ οπωσδήποτε να πληρώσω κάποιες εφαρμογές για να χρησιμοποιήσω σαν πλοηγό?

Θα ήθελα απάντηση και στις 4 ερωτήσεις με αριθμό δίπλα για πιο εύκολη απάντηση

Διάβασα πολλές ώρες τώρα τα σχετικά με του iphone.Δεν με απασχολεί αν βρίσκει γρήγορα δορυφόρους,αν αργεί στις στροφές κλπ.Δε θέλω να μου πείτε αν αξίζει.

Ένα ναι ή οχι στις 4 ερωτήσεις και αν θέλετε λίγα σχόλια.

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένας φίλος το iphone 3g (αγγλικό) σχεδόν αχρησιμοποίητο , δεν το βόλεψε και το σκοτώνει 250.Θέλω μια υπεύθυνη και όσο πιο γρήγορη απάντηση στα παρακάτω ερωτήματα για να πάω αν είναι να του το πάρω.Αφού το φλασάρω("σπάσω")

1)Μπορώ να το συνδέσω με υπολογιστή απλό με vista?

2)Μπορώ να του περάσω σπασμένο πρόγραμμα για πλοήγηση χωρίς να πληρώσω το πρόγραμμα αλλά ούτε τους χάρτες?

3)θα μπορώ να χρησιμοποιώ το gps χωρίς να χρεώνομαι?

4)Θα αναγκαστώ οπωσδήποτε να πληρώσω κάποιες εφαρμογές για να χρησιμοποιήσω σαν πλοηγό?

Θα ήθελα απάντηση και στις 4 ερωτήσεις με αριθμό δίπλα για πιο εύκολη απάντηση

Διάβασα πολλές ώρες τώρα τα σχετικά με του iphone.Δεν με απασχολεί αν βρίσκει γρήγορα δορυφόρους,αν αργεί στις στροφές κλπ.Δε θέλω να μου πείτε αν αξίζει.

Ένα ναι ή οχι στις 4 ερωτήσεις και αν θέλετε λίγα σχόλια.

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Εάν και είσαι off-topic θα προσπαθήσω να σου απαντήσω.

 

1) Ναι κανονικά μέσω itunes.

2) Ναι αφού πρώτας το κάνεις jailbreak και ακολουθήσεις την γνωατή διαδικασία....

3) Ναι κανονικά αφού θα έχεις ενσωματομένους χάρτες.

4) Όχι εάν τις περάσεις "σπασμένες". ;)

 

 

Σημειώση

 

Παράκληση να παραμείνουμε on-topic συζητώντας θέματα που αφορούν μόνο την εφαρμογή πλοήγησης IGo.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά πήρα και εγώ το iphone 3g και μιας και είδα ότι λείπει ένας αναλυτικός οδηγός για το πως κατεβάζει κάποιος τους χάρτες igo my way "σπασμένους" αποφάσισα να γράψω την διαδικασία που έκανα προσωπικά εγώ για να τους κατεβάσω.

 

ΟΡΟΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν επιτρέπεται να δημοσιεύσεις το rapidhare link και βασικά δεν επιτρέπεται ούτε καν αυτό που έγραψες :)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ αν δεν είστε σίγουροι το τι επιτρέπεται και τι όχι, διαβάστε τους ΟΡΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗΣ του myphone.gr...
Link to comment
Share on other sites

I GO MY WAY

STUPID navigation program.

If i want to go from IGOUMENITSA (GREECE) to BARI (ITALY) in conformity with this navigation program i have to travel for 2.535 kilometers

for 31:14 hours cross all Greece, Fyrom, Serbia, Bosnia, Croatia, all Italy from North to Sud until Bari ??????????????????????????????

IDIOTS ,

There are a lot of ships from the port of Igoumenitsa (Greece) to Italy (BARI, ANCONA, VENICE....)

DON' T BUY THIS NAVIGATION PROGRAM. WASTED MONEY..

Λογικό το βρίσκω. Πάντα σου βγάζει διαδρομές για αυτοκίνητο και όχι για πλοία, αεροπλάνα, κλπ. Δε θυμάμαι ακριβώς αλλά έχω την εντύπωση ότι ίσως να έχει επιλογή που να πρέπεις να ενεργοποιήσεις για να σου βγάζει τέτοια αποτέσματα. Εξάλλου είναι driving software.

 

And in case you don't speak Greek..

 

I find it very reasonable. It always shows driving directions which means no ship or plane connections. There might be a possibility to activate such a feature but I am not sure. Besides, it is a driving software.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν ανοίγεις το Cydia και κατεβάζεις το AppSync. Αν δεν το βρίσκεις πρέπει να προσθέσεις στο Sources το http://Http://cydia.hackulo.us . Μετά την εγκατάσταση του AppSync πρέπει να κατεβάσεις και μια εφαρμογή δωρεάν από το App Store. Πηγαίνεις στον υπολογιστή και βάζεις στο url το link του Appulo (ψάξε στο google) και στο Appulo βρες την εφαρμογή που θες και κατέβασε την. Τώρα αν είναι σε .txt (έτσι ήταν και εμένα το iGO) πρέπει να το ανοίξεις και να πάρεις τα δύο link για το RapidShare και να τα κατεβάσεις. Όταν κατεβούν κάνεις extract και σου βγάζει ένα .ipa. Κάνεις διπλό κλικ πάνω του και το βάζει στο iTunes. Συγχρονίζεις το κινητό και αυτό ήταν! ;):):)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα! :)

 

Ποιό αρχειο κατεβάζεις? Όλα έχουν άλλη χώρα (Ισραήλ, Ρουανία, Τουρκία κλπ)

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιό αρχειο κατεβάζεις? Όλα έχουν άλλη χώρα (Ισραήλ, Ρουανία, Τουρκία κλπ)

 

αλήθεια, ποιο αρχείο είναι; κι εγώ την ίδια απορία έχω, thanks

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια, ποιο αρχείο είναι; κι εγώ την ίδια απορία έχω, thanks

 

Νομιζω επιτρεπεται!Ψαξε εδω:http://hackulo.us/forums/ και μπες στο appulous;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλισπερα!!!

που βρισκω οδιγιες κ οτι αλλο καλο υπαρχει για να δω πως γινεται η ολι διαδικασια??

θενκ κιου!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγορασμένο iGo, μετα την τελευταία αναβαθμιση και του iphone 3g και της εφαρμογης iGo δεν βρισκει σημα gps ούτε την δευτερα παρουσία .....

Παει καπου το μυαλό σας?

Zείτε μεσ' τις φλέβες μας!
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα jb σε έκδοση 3.1.2. από που και πως θα κατεβάσω το igo??και πως θα το βάλω??ευχαριστώ για την κατανόηση...

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα jb σε έκδοση 3.1.2. από που και πως θα κατεβάσω το igo??και πως θα το βάλω??ευχαριστώ για την κατανόηση...

 

Φιλε μου αν διαβαζες καλυτερα τους κανονες του φορουμ θα εβλεπες πως εισαι εκτος κανονισμων.αυτο που ζητας σαν αυτονοητο ειναι προκλητικο. Αγορασε την εφαρμογη που σε ενδιαφερει η ψαξε στο νετ για αλλες λυσεις...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν διαβαζες καλυτερα τους κανονες του φορουμ θα εβλεπες πως εισαι εκτος κανονισμων.αυτο που ζητας σαν αυτονοητο ειναι προκλητικο. Αγορασε την εφαρμογη που σε ενδιαφερει η ψαξε στο νετ για αλλες λυσεις...

 

και που καταλαβες εσυ οτι ζηταει τη σπασμενη απο αυτα που λεει??:ninja:

 

μόλις έκανα jb σε έκδοση 3.1.2. από που και πως θα κατεβάσω το igo??και πως θα το βάλω??ευχαριστώ για την κατανόηση...

 

εδω φιλε μου θα βρεις οτι γουσταρεις...;)τωρα για το πως τα περνας ψαξτο λιγακι μονος σου, δεν ειναι δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

και που καταλαβες εσυ οτι ζηταει τη σπασμενη απο αυτα που λεει??:ninja:

 

Αυτή η ερώτηση μου θυμίζει τη γάτα που έχοντας φάει το καναρίνι σκόρπιζε δεξιά και αριστερά πούπουλα ισχυριζόμενη ότι δάγκωσε το φτερό του ξεσκονίσματος :))

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

και που καταλαβες εσυ οτι ζηταει τη σπασμενη απο αυτα που λεει??

κοιτα μην ανοιγουμε τωρα διενεξεις για θεματα που εχουν χιλιοεπωθει στο παρελθον...αν ηθελε να την αγορασει θα πηγαινε στο πασιφανες ομωνυμο site που διατειθεται προς αγορα το igo(πως γινεται αυτο ε? ειναι πολυ ευκολο...πας στο google ,βαζεις igo στην αναζητηση και το πρωτο site που βρισκει ειναι και την ομωνυμης εταιρειας που αναπτυσει την εφαρμογη - http://www.igomyway.com. αν δεν εχεις πιστωτικη μπορεις ευκολα να βγαλεις μια prepaid.Το θελεις πιο ευκολο ακομη?πας στο appstore κανεις μια αναζητηση και κατα καποιον μαγικο τροπο εμφανιζεται η εφαρμογη στην οθονη σου και αυτο που σε χωριζει απο το να την κανεις δικη σου ειναι εκεινο το αντιπαθητικο κουμπακι Buy App ).....δεν ευλογω τα γενια μου.κ εγω εχω κανει χρηση σπασμενων εφαρμογων ομως εχω και εναν μεγαλυτερο αριθμο αγορασμενων.το j/b δεν το εκανα για να γεμισω το iphone με σπασμενες εφαρμογες που απλα τις εβαλα για να τις εχω στο springboard.το εκανα γιατι μονο με αυτο τον τροπο μπορεις να αξιοποιησεις στο επακρον αυτη τη συσκευη.επισης θεωρω κουτο καποιοι να ψαχνουν σπασμενες εφαρμογες cydia πχ ifile,ibluetooth εφαρμογες πολυ χρησιμες και απαραιτητες με κοστος οσο 2 σακουλακια πατατακια και να μην τις αγοραζουν ενισχυοντας ετσι την προσπαθεια ανθρωπων που αφιερωνουν απιστευτες ωρες απο το χρονο τους για να μπορω εγω κι εσυ να χαιρομαστε και να απολαμβανουμε το iphone οπως θα οφειλε να ηταν απο την μαμα apple χωρις j/b.

και για να τελειωσω αν ο καθενας ρωταει επειδη τα θελει ολα στο πιατο και βαριεται να κανει μια αναζητηση στο google η να διαβασει posts του φορουμ πολυ χρησιμα τοτε θα επικρατησει το απολυτο μπαχαλο...

συγνωμη για το offtopic.

Παντως αυτο που εχω παρατηρησει εγω με τη σειρα μου ειναι οτι lag-αρει οταν στριβεις. χρησιμοποιω το igo.στο navigon φιλου τα πραγματα ειναι χειροτερα κατα την δικη του ομολογια.επισης στο navigon στη διευθυνση στην αναζητηση ειναι απαραιτητη η γνωση του ταχυδρομικου κωδικα για να μπορεσεις να επιλεξεις τη σωστη διευθυνση αποτις προτεινομεμες που εμφανιζει...δεν ξερω, αλλα το θεωρω πιο δυσχρηστο οταν το σκαλιζα στο iphone του φιλου μου.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα εχει παψει να δουλευει το δικο μου,ενω για να τρεξει πριν το igo δεν επρεπε να δουλεψει καμια αλλη εφαρμογη πλοηγησης ,,γιατι για να δουλεψει μετα επρεπε να γινει επανεκινηση της συσκευης,,, απο σημερα με το που ξεκινα να φορτωσει με πετα εξω....ξερω οτι θελει ξανα εγκατασταση απο την αρχη αλλα βαριεμεεεεεεεε

:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολους.εχει δοκιμασει κανεις το igo9?με το το 8αρι δε λεω καλο αλλα δεν εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.εχω lag.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση.. Αν βάλω κάποιο gps προγραμα οπως το iGo και το Navigon, οταν το χρησιμοποιώ θα μπαίνει απο το Internet (wifi Η 3G κτλ) η το iphone έχει λειτουργία σαν τα κανονικά gps? Ευχαριστώ..

 

ΥΓ: Εχω το iPhone 3GS

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω να κάνω μια ερώτηση.. Αν βάλω κάποιο gps προγραμα οπως το iGo και το Navigon, οταν το χρησιμοποιώ θα μπαίνει απο το Internet (wifi Η 3G κτλ) η το iphone έχει λειτουργία σαν τα κανονικά gps? Ευχαριστώ..

 

ΥΓ: Εχω το iPhone 3GS

δουλευει σαν κανονικο gps και δεν σε χρεωνει τιποτα περα απο την αρχικη αγορα του προγραμματος Εγω εχω το navigon και δουλευει αψογα οχι μονο εδω αλλα και στην Γερμανια που ειχα παει στις Γιορτες
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Φιλε μου αν διαβαζες καλυτερα τους κανονες του φορουμ θα εβλεπες πως εισαι εκτος κανονισμων.αυτο που ζητας σαν αυτονοητο ειναι προκλητικο. Αγορασε την εφαρμογη που σε ενδιαφερει η ψαξε στο νετ για αλλες λυσεις...

 

και που καταλαβες εσυ οτι ζηταει τη σπασμενη απο αυτα που λεει??:ninja:

 

 

 

εδω φιλε μου θα βρεις οτι γουσταρεις...;)τωρα για το πως τα περνας ψαξτο λιγακι μονος σου, δεν ειναι δυσκολο...

 

Αυτή η ερώτηση μου θυμίζει τη γάτα που έχοντας φάει το καναρίνι σκόρπιζε δεξιά και αριστερά πούπουλα ισχυριζόμενη ότι δάγκωσε το φτερό του ξεσκονίσματος :))

 

κοιτα μην ανοιγουμε τωρα διενεξεις για θεματα που εχουν χιλιοεπωθει στο παρελθον...αν ηθελε να την αγορασει θα πηγαινε στο πασιφανες ομωνυμο site που διατειθεται προς αγορα το igo(πως γινεται αυτο ε? ειναι πολυ ευκολο...πας στο google ,βαζεις igo στην αναζητηση και το πρωτο site που βρισκει ειναι και την ομωνυμης εταιρειας που αναπτυσει την εφαρμογη - http://www.igomyway.com. αν δεν εχεις πιστωτικη μπορεις ευκολα να βγαλεις μια prepaid.Το θελεις πιο ευκολο ακομη?πας στο appstore κανεις μια αναζητηση και κατα καποιον μαγικο τροπο εμφανιζεται η εφαρμογη στην οθονη σου και αυτο που σε χωριζει απο το να την κανεις δικη σου ειναι εκεινο το αντιπαθητικο κουμπακι Buy App ).....δεν ευλογω τα γενια μου.κ εγω εχω κανει χρηση σπασμενων εφαρμογων ομως εχω και εναν μεγαλυτερο αριθμο αγορασμενων.το j/b δεν το εκανα για να γεμισω το iphone με σπασμενες εφαρμογες που απλα τις εβαλα για να τις εχω στο springboard.το εκανα γιατι μονο με αυτο τον τροπο μπορεις να αξιοποιησεις στο επακρον αυτη τη συσκευη.επισης θεωρω κουτο καποιοι να ψαχνουν σπασμενες εφαρμογες cydia πχ ifile,ibluetooth εφαρμογες πολυ χρησιμες και απαραιτητες με κοστος οσο 2 σακουλακια πατατακια και να μην τις αγοραζουν ενισχυοντας ετσι την προσπαθεια ανθρωπων που αφιερωνουν απιστευτες ωρες απο το χρονο τους για να μπορω εγω κι εσυ να χαιρομαστε και να απολαμβανουμε το iphone οπως θα οφειλε να ηταν απο την μαμα apple χωρις j/b.

και για να τελειωσω αν ο καθενας ρωταει επειδη τα θελει ολα στο πιατο και βαριεται να κανει μια αναζητηση στο google η να διαβασει posts του φορουμ πολυ χρησιμα τοτε θα επικρατησει το απολυτο μπαχαλο...

συγνωμη για το offtopic.

Παντως αυτο που εχω παρατηρησει εγω με τη σειρα μου ειναι οτι lag-αρει οταν στριβεις. χρησιμοποιω το igo.στο navigon φιλου τα πραγματα ειναι χειροτερα κατα την δικη του ομολογια.επισης στο navigon στη διευθυνση στην αναζητηση ειναι απαραιτητη η γνωση του ταχυδρομικου κωδικα για να μπορεσεις να επιλεξεις τη σωστη διευθυνση αποτις προτεινομεμες που εμφανιζει...δεν ξερω, αλλα το θεωρω πιο δυσχρηστο οταν το σκαλιζα στο iphone του φιλου μου.

 

λοιπόν.....πρώτα απ' όλα είχα καιρό να μπω στο συγκεκριμένο thread μιας και είμαι κάθε μέρα στο περί ανέμων και υδάτων που εκεί τα μυαλά απλά είναι λίγο πιο ανοιχτά. Θα μπορούσα να σας γράψω τώρα μία ολόκληρη σελίδα και να σας αιτιολογήσω την ερώτηση μου με χίλιους τρόπους και ο πιο εύκολος που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι όταν το έγραψα είχα το μήλο 2 με 3 μέρες και ίσως νόμιζα ότι μπορούσα να το κατεβάσω αγοράζοντας το....(δεν ισχύει αυτό ήθελα το έχω σπασμένο, όπως και το έχω τώρα και το igo και το navigon και το tom tom).

αυτό που θέλω να σας πω είνα μην προτρέχεται και μην κατακρίνεται από μία ερώτηση όταν ο άλλος δεν ξέρει.....

όσο για την σπασμένη εφαρμογή και την φιλοσοφία της αφήστε τον καθένα να το κρίνει μόνος του ειδικά στην περίπτωση που εδώ μέσα υπάρχουν οδηγοί για το πως να κάνεις jb την συσκευή σου....κοροιδευόμαστε τώρα????δηλαδή όταν δίνεις τέτοιους οδηγούς δεν ξέρεις ότι θα περαστούν και σπασμένες εφαρμογές?????

και στην τελική που ήξερε ο πρώτος ότι μιλάω για σπασμένη εφαρμογή????μάλλον προκλητική είναι η δική σου απάντηση φίλε και μάθε να μην κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλο σου ούτε πίσω από την οθόνη του pc σου......

αν κάπου έχω άδικο είναι σε αυτό που είπε ο φίλος για την αναζήτηση που πρέπει να κάνω μόνος μου...συμφωνώ και είμα υπέρ αυτού απλά δες φίλε μου την υπογραφή μου και θα καταλάβεις..................

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...