Jump to content

[GPS Navigation] iGO My Way για iPhone 3G και iPhone 3GS


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://mynextphone.gr/wordpress/wp-content/uploads/2009/08/iGO-My-way-for-iPhone-1.jpgΚαθημερινά το App Store δέχεται πολλές νέες εφαρμογές, ειδικά για GPS Navigation κάτι που ζητούσαμε εδώ και καιρό από τους Developers. Τελικά μετά το Sygic και το Navigon σειρά έχει το γνωστό σε όλους iGO My Way που πολλοί από εμάς θα χρησιμοποιούμε στο αυτοκίνητο αφού είναι πλέον ένα από τα καλύτερα προγράμματα GPS που υπάρχουν στην αγορά μαζί με το Tom Tom (το οποίο περιμένουμε επίσης για το iPhone), το Destinator, το Navigon και κάποια άλλα.

 

http://mynextphone.gr/wordpress/wp-content/uploads/2009/08/iGO-My-way-for-iPhone-3.jpg

 

Όπως και το Navigon έτσι και το iGO είναι σχεδιασμένο ειδικά για το iPhone 3G και iPhone 3GS ενώ οι χάρτες είναι ενσωματωμένοι στο πρόγραμμα και δεν χρειάζεται κάποιου είδους internet για να τους κατεβάσει όπως συμβαίνει σε άλλα προγράμματα όπως της Google. Με οδηγίες Turn by Turn να βγαίνουν από το κάτω εξωτερικό ηχείο του iPhone με γνήσια ελληνική φωνή που υποστηρίζεται από το πρόγραμμα τότε σίγουρα δεν θα θέλετε να βγαίνετε από το αυτοκίνητο σας καθιστώντας το iGO ένα must have πρόγραμμα. Επιπλέον αν χάσετε το στρίψιμο το πρόγραμμα θα αναλάβει αυτόματα μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα να βρει για εσάς μια άλλη διαδρομή.

 

Το μέγεθος του προγράμματος για την Ευρώπη είναι μόλις 1.39GB και διαθέτει πολλούς τρισδιάστατους χάρτες αυτής συμπεριλαμβάνοντας τόσο τον Ελληνικό όσο και τον Κυπριακό χάρτη πράγμα το οποίο δεν συμβαίνει στο Navigon. Ανάμεσα στους χάρτες της Ελλάδας και της Κύπρου βρίσκονται επίσης η Ανδόρρα, Αυστρία, Βέλγιο, Βοσνία, Ερζεγοβίνη, Δημοκρατία της Τσεχίας, Βουλγαρία, Κροατία, Τσεχία, Δανία, Εσθονία, Φινλανδία, Γαλλία, Γερμανία, Γιβραλτάρ, Ουγγαρία, Ιρλανδία, Ιταλία, Λετονία, Λιχτενστάιν, Λιθουανία, Λουξεμβούργο, Μονακό, Μαυροβούνιο, Ολλανδία, Νορβηγία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Άγιος Μαρίνος, Σερβία, Σλοβακία, Σλοβενία, Ισπανία, Σουηδία, Ελβετία, Τουρκία, Ουκρανία, Ηνωμένο Βασίλειο και Βατικανό.

 

Σύμφωνα με την εταιρία σε μελλοντικές αναβαθμίσεις (οι οποίες θα γίνονται δωρεάν μέχρι τον Δεκέμβριο του 2010) θα υπάρχει επίσης δυνατότητα πλοήγησης σε επαφές που βρίσκονται στο iPhone και η διαχείριση της μουσικής θα γίνεται μέσα από το πρόγραμμα. Μέχρι στιγμής πάντως το iGO My Way μπορεί να θεωρηθεί το καλύτερο και ολοκληρωμένο πρόγραμμα που υπάρχει για το iPhone αλλά δυστυχώς με τσουχτερή τιμή για την Europe Edition η οποία στοιχίζει 120 δολάρια. Οι δυο άλλες εκδόσεις Western Europe και North Amerika στοιχίζουν 90 και 80 δολάρια αντίστοιχα. Αν παρ’ όλα αυτά δεν πειστήκατε ότι το iGO είναι πρόγραμμα που αξίζει για αγορά μπορείτε να το βρείτε και στα γνωστά μαγαζάκια δωρεάν, αλλά πιστέψτε με ότι η εταιρία αξίζει τα 120 δολάρια του προγράμματος.

 

iTunes Links: Europe Edition, Western Europe, North Amerika

 

πηγή: MyNextPhone.gr

 

EDIT: Να αναφέρω ότι δουλεύει μόνο σε iPhone με έκδοση 3.*:!::!::!:

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νόμιζω ότι πράγματι είναι το πιο ολοκληρωμένο και πιο προσεγμένο πρόγραμμα GPS που βγήκε μέχρι τώρα... Μου έκανε φοβερή εντύπωση οι επιλογές που έχει για τις εναλλακτικές διαδρομές... Οι οποίες με μια σύντομη ματιά που έριξα ισχύουν 100%!

Αν και το δοκίμασα από τα "μαγαζάκια" νομίζω ότι με την πρώτη ευκαιρία θα την αγοράσω -αφότου βέβαια παρουσιάσουν όλοι οι μεγάλοι τις λύσεις τους..

Link to comment
Share on other sites

Όχι όπως λεω υπάρχει και αλλού σπασμένο!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εγω απο αυτο το αλλου κατεβασα το europe edition με full maps (1,39 gb) και μου κρασαρει πριν καλα καλα ανοιξει...:(καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που τα κατέβασες υπάρχουν και άλλες εκδόσεις εννοώ υπάρχει η εφαρμογή από άλλον *****er. Για δοκίμασε...

 

edit: Αν έχεις το SBSettings πάνω πρέπει να κάνει Fix User Dir Permissions. Δηλαδή μπαίνεις στο SBSettings, πατάς more και μετά extra and options. Όταν το κάνεις κάνε και ένα Reboot. Να αναφέρω ακόμα ότι δουλεύει ΜΟΝΟ στην έκδοση 3.0

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δουλευει πολυ καλα,αλλα καταναλωνει περισσοτερη μνημη απο το navigon και το ida ,αργει να ανοιξει και κατι που δεν ηξερα:οταν το ανοιγεις σου ζηταει να χρησημοποιησει την τωρινη τοποθεσια σου και αν του αρνηθεις κλεινει το gps
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει παρατηρήσει κάποιος ότι η θέση πάνω στο χάρτη αργεί να ανανεωθεί για παράδειγμα μετά από μια στροφή?

 

ενώ σαν χάρτης είναι πολύ καλός καθώς υποστηρίζει και 3d κτίρια το συγκεκριμένο πρόβλημα με την ανανέωση της θέσης είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει παρατηρήσει κάποιος ότι η θέση πάνω στο χάρτη αργεί να ανανεωθεί για παράδειγμα μετά από μια στροφή?

 

ενώ σαν χάρτης είναι πολύ καλός καθώς υποστηρίζει και 3d κτίρια το συγκεκριμένο πρόβλημα με την ανανέωση της θέσης είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

 

Το έχεις πάνω σε βάση ή στο χέρι;

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει παρατηρήσει κάποιος ότι η θέση πάνω στο χάρτη αργεί να ανανεωθεί για παράδειγμα μετά από μια στροφή?

 

ενώ σαν χάρτης είναι πολύ καλός καθώς υποστηρίζει και 3d κτίρια το συγκεκριμένο πρόβλημα με την ανανέωση της θέσης είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

 

ναι αυτο συμβαινει στο 3G.

στο 3G S η ανανεωση θεσης ειναι ΑΜΕΣΗ

 

 

ps

τωρα ειδα οτι μιλατε για iGO

αυτο που εγραψα ισχυει μεν αλλα για το navigon

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν το ίδιο chip GPS το iPhone 3G με το iPhone 3GS? Και σε εμένα συμβαίνει αυτό με το Navigon και με το Sygic. Λογικά και με το iGo. Σε άλλου με iPhone 3G συμβαίνει? Είναι μεγάλο πρόβληαμ είναι σαν να μην έχεις GPS. Άαε το αλο το σήαμ χάνεται και βρίσκεται συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν το ίδιο chip GPS το iPhone 3G με το iPhone 3GS? Και σε εμένα συμβαίνει αυτό με το Navigon και με το Sygic. Λογικά και με το iGo. Σε άλλου με iPhone 3G συμβαίνει? Είναι μεγάλο πρόβληαμ είναι σαν να μην έχεις GPS. Άαε το αλο το σήαμ χάνεται και βρίσκεται συνέχεια.

 

και εμένα τα ίδια μου συμβαίνουν

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις πάνω σε βάση ή στο χέρι;

 

Πάνω σε βάση αλλά έχω παρατηρήσει ότι με το navigon η θέση ανανεώνεται ποιο γρήγορα, γιαυτό μου έκανε και εντύπωση. Ίσως να είναι ποιο βαρύ πρόγραμμα ( ελέω και τρισδιάστατων χαρτών με 3d ορόσημα και μορφολογία εδάφους) το igo και γιαυτό τον λόγο να καθυστερεί στην ανανέωση. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που τα κατέβασες υπάρχουν και άλλες εκδόσεις εννοώ υπάρχει η εφαρμογή από άλλον *****er. Για δοκίμασε...

 

edit: Αν έχεις το SBSettings πάνω πρέπει να κάνει Fix User Dir Permissions. Δηλαδή μπαίνεις στο SBSettings, πατάς more και μετά extra and options. Όταν το κάνεις κάνε και ένα Reboot. Να αναφέρω ακόμα ότι δουλεύει ΜΟΝΟ στην έκδοση 3.0

 

δεν ειναι θεμα permissions γιατι το δοκιμασα και αυτο..ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα...σκεφτηκα και εγω να κατεβασω αλλη εκδοση αλλα δυστυχως τωρα εκλεισε το "μαγαζι" προσωρινα...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα permissions γιατι το δοκιμασα και αυτο..ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα...σκεφτηκα και εγω να κατεβασω αλλη εκδοση αλλα δυστυχως τωρα εκλεισε το "μαγαζι" προσωρινα...

Θα πας στο SBsettings θα πατήσεις more και μετά Mobile Substrate Addons και θα τα κλήσεις όλα εκτός από το MServer.Μόνο έτσι δουλεύει το igo.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σε μένα δουλεύει αψογα.

Αν και θα δοκιμάσω τον χάρτη αύριο, κατα τάλλα τα γραφικά και η ταχύτητα ανταπόκρισης είναι πολύ καλή.

Αυριο περισσότερα

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

σε 3g το οποιο ειχα αγορασει με το που το εφερε η vodafone περυσι το gps ειναι πιο αργο σε σχεση με το 3g του αδερφου μου που το πηρε 4 μηνες αργοτερα....γενικα ειναι πιο αργη συσκευη...δεν ξερω γιατι...και χαροπαλευε με τις 2 γραμμουλες σημα ενω του αδερφου μου στα μπαμ....3 γραμμες και 4 γραμμες.!

 

καλα δεν μιλαω για το 3gs που πηρα τωρα.....απλα σπιρτο το εργαλειο...σε ολα ομως..!:D

Link to comment
Share on other sites

σε 3g το οποιο ειχα αγορασει με το που το εφερε η vodafone περυσι το gps ειναι πιο αργο σε σχεση με το 3g του αδερφου μου που το πηρε 4 μηνες αργοτερα....γενικα ειναι πιο αργη συσκευη...δεν ξερω γιατι...και χαροπαλευε με τις 2 γραμμουλες σημα ενω του αδερφου μου στα μπαμ....3 γραμμες και 4 γραμμες.!

 

καλα δεν μιλαω για το 3gs που πηρα τωρα.....απλα σπιρτο το εργαλειο...σε ολα ομως..!:D

 

Μήπως ένα από τα δυο είναι jailbroken?

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το χαζολόγησα λίγο, εντάξει - καλό φαίνεται, από δρόμους ψιλοαξιόπιστο, γρήγορο στο σχεδιασμό διαδρομής (υποθέτω στο 3GS θα πετάει και από επιδόσεις, στο 2G μου ήταν έτσι κι έτσι, καλύτερο πάντως από το Destinator 6 στο παλιό μου Qtek 9000).

 

Αυτό που μου την έσπασε απίστευτα είναι η πανάθλια βάση για POIs που έχει: του καρφώνω με το χέρι τις συντεταγμένες μου στο χωριό μου (Ευπάλιο Φωκίδας) και ψάχνω για φαγητό, για ATMs τραπεζών, για τράπεζες, κέντρα υγείας, νοσοκομεία... και τα πλησιέστερα είναι πάντα από Πάτρα/Λαμία και πέρα!

 

Η Ναύπακτος τους χάλασε;:/

 

Τέσπαν, μη γκρινιάζω μόνο, καλό προγραμματάκι αλλά σηκώνει βελτίωση ως προς το content.

 

παιδιά έχει παρατηρήσει κάποιος ότι η θέση πάνω στο χάρτη αργεί να ανανεωθεί για παράδειγμα μετά από μια στροφή?

 

ενώ σαν χάρτης είναι πολύ καλός καθώς υποστηρίζει και 3d κτίρια το συγκεκριμένο πρόβλημα με την ανανέωση της θέσης είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

Υπάρχει λόγος γι' αυτό: το πρόγραμμα χρησιμοποιεί το CoreLocation framework της Apple (συγκεκριμένα την κλάση CLHeading), που στις μεν παλιότερες συσκευές χρειάζεται λίγα δευτερόλεπτα για να αντιληφθεί την αλλαγή στην κατεύθυνση, να βρει το νέο διάνυσμα και να καθορίσει διεύθυνση. Στο 3GS υπάρχει το μαγνητόμετρο (πυξίδα) και η ιδιότητα του προσανατολισμού ενημερώνεται ακαριαία.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Boosts the sound volume of the device. All sounds of the application are

affected. Please, note that boosted sounds may be distorted.

The loudness of iGO My way 2009 is independent of your device settings.

When you exit the program, the device default settings return.

 

απο manual

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μερικές ερωτήσεις να σας κάνω. Το τηλέφωνο μου είναι 3g 16άρι jailbroken. Πως γίνετε να βλέπω 3d τα κτίρια; Όλο flat βλέπω τον χάρτη. Στην περιοχή των Λιοσίων έχανε συνέχεια το σήμα του gps. Παίζει να φταίει το γεγονός οτι το κράταγα στο χέρι και όχι σε κάποια βάση ή οτι αυτή η περιοχή έχει συνέχεια πολυκατοικίες τεράστιες και δεν βλέπει καλά τον ουρανό;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες δεν μπορούν να δείχνουν απ΄όσο γνωρίζω όλα τα κτίρια και σπίτια σε 3D.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...