Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χελλοου κ απο μενα παλι!!!

 

εμεινα αρκετα ευχαριστημενη απο το κινητο για την κακομεταχειριση που ετρωγε. τα μονα που με ενοχλουσαν ηταν οτι εκανε παρα πολυ ωρα να φορτωσει την μουσικη, οτι πηγε 3 φορες στο σερβις επειδη χαλασε η αφη στην οθονη και το οτι ηταν λιγααακι αργο! τα ψωμια του τα εφαγε ομως με το παραπανω και σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας με διαφορα μηνυματα κατα καιρους. οποιος θελει ανταλλακτικα ας μου πει να του το στειλω (την οθονη την αλλαξα τον νοεμβριο και δεκεμβριο πηρα το καινουριο μου κινητο)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

επειδη οσα μπορεσα να διαβασω δεν ειδα κατι αντιστοιχω, εγω προσπασπαθω στο Lg gt505 οταν το συνδεω με τον υπολογιστη στο lg pc suit δεν το βλεπει και ας πατησω την επιλογη απο το κινιτο, οποτε δεν μπορω να περασω τις επαφες μεσα στο pc για να μπορεσω να τις παρω απο το Iphone που θα ερθει αυριο,

καμια ιδεα εαν υπαρχει αλλος τροπος ?

και πως θα συγχρωνισω τις επαφες με το outlook μετα ωστε να μπορω να τις περασω στο iphone 4s

Edited by matmark
LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Εψαχνα στο internet μπας και βρω κανενα "fix" για το προβλημα μου και βρικα την σελιδα σας.

 

Οπως λεει και το ονομα του θεματος το κινητο μου (LG GT505) κολησε στο μυνημα που λεει Welcome to..... (το εχω στα Αγγλικα).

 

Τι εχω προσπαθησει να κανω : Το αφησα ανοιχτο ολη μερα σε αυτη την οθονη αλλα αυτο εκει εμεινε. Το εκλεισα και το ανοιξα(βγαζοντας την μπαταρια) και παλι αυτο εκει κολαει...

 

Τι ειχα παρατηρισει τις προηγουμενες μερες : Εκει που ειχα μνημη κινητου (οχι memory stick) ~136/154 αρχισε και καθε μερα που το παρατηρουσα γεμιζε απο μονο του...Τις επομενες μερες ηταν στα 147/154 μετα πηγε στα 150/154 μετα 152/154 - 153/154 μεχρι που πιγε στα 154/154(!) και την επομενη μερα επαθα αυτο το προβλημα...

(προσπαθησα να αδιασω χωρω διαγραφοντασ οτι βρω στην καρτα (cookies cache απο το browser και διαφορα αλλα)

 

Αν το εχει παθει κανενας αλλος και εχει βρει τροπο να το διορθωσει θα παρακαλουσα να μου πει

 

Ευχαριστω εξ αρχης

Edited by vFoggy
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γνωριζει κανεις να μου πει, γιατι ενω κανω διαγραφη κοινης μνημης τηλεφωνου απο τις ρυθμισεις του gt500, και ενω γραφει οτι εγινε διαγραφη, η μνημη παραμενει ιδια? και μου εμφανιζει οτι η μνημη ειναι πληρης κ δεν μπορω να στειλω mms για παραδειγμα... επιπλεον το pc suite και το 3 κ το 4 δεν αναγνωριζουν καν τη συσκευη, δεν την βρισκουν καν συνδεδεμενη κ δεν μπορω να κανω ουτε απο εκει κατι.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις να μου πει, γιατι ενω κανω διαγραφη κοινης μνημης τηλεφωνου απο τις ρυθμισεις του gt500, και ενω γραφει οτι εγινε διαγραφη, η μνημη παραμενει ιδια? και μου εμφανιζει οτι η μνημη ειναι πληρης κ δεν μπορω να στειλω mms για παραδειγμα... επιπλεον το pc suite και το 3 κ το 4 δεν αναγνωριζουν καν τη συσκευη, δεν την βρισκουν καν συνδεδεμενη κ δεν μπορω να κανω ουτε απο εκει κατι.. :confused:

 

καλύτερα βάλε και μία SD card, μετέφερε εκεί αρχεία όπως μουσική και φωτογραφίες. Να γνωρίζεις πως στην δεσμευμένη μνήμη κινητού τηλεφώνου περιέχονται και τα ΣΜΣ ή προηγούμενα MMS.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Έχω το κινητο lg gt505 εδώ και 2 χρόνια αλλά μέχρι πρόσφατα δεν εκμεταλλευόμουν τις όποιες δυνατοτητές του. Οπότε μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει από που μπορώ να κατεβάσω το wetravel? κοίταξα κάποιες από τις σελίδες του post αλλά δεν βρήκα κάποιο link και δεν μπορώ να εμπιστευθώ τυχαία links στο google
nokia 3310-->sony ericsson T610-->samsung E360 :O -->samsung J700 -->LG GT505-->Sony Xperia P
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητο lg gt505 εδώ και 2 χρόνια αλλά μέχρι πρόσφατα δεν εκμεταλλευόμουν τις όποιες δυνατοτητές του. Οπότε μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει από που μπορώ να κατεβάσω το wetravel? κοίταξα κάποιες από τις σελίδες του post αλλά δεν βρήκα κάποιο link και δεν μπορώ να εμπιστευθώ τυχαία links στο google

 

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ WE TRAVEL

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

1.Κάντε εξαγωγή του αρχείου WeTravel_LG_GT505_.rar απο τον υπολογιστή σας.

 

 

2.Συνδέστε το κινητό σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB με τον υπολογιστή σας.Απο το Κινητό επιλέξτε Μαζική Αποθήκευση.

 

3.Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας.

 

 

 

4.Πατήστε “Έξοδος” στην οθόνη του κινητού σας.

 

5.Πηγαίνετε στον φάκελο We Travel που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Κάρτα Μνήμης... )

 

6.Ανοίξτε το αρχείο WeTravel.jad.Θα ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης του προγράμματος.Μετά την εγκατάσταση θα ζητηθει να κάνετε εκκίνηση η να συνεχίσετε την περιήγηση.Μην επιλέξετε εκκίνηση αλλα επιλέξτε να συνεχίσετε την περιήγηση.

 

7.Πηγαίνετε στις εφαρμογές (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Εφαρμογές) και επιλέξτε το εικονίδιο επιλογών (βρίσκεται πάνω αριστερά) και επιλέξτε “Ορισμός άδειας”.Έπειτα επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.

 

8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

9.Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

 

10.Έπειτα θα εμφανιστεί η επιλογή Γλώσσας (Language) και Μενου.Για Ελληνικά επιλέξτε Lang_GR.Για Αγγλικά μπορείτε να αφήσετε το “Default”.Για μενου επιλέξτε ένα απο τα ακόλουθα:

-DefaultMenu

-MenuAdvanced

-MenuExperience

 

 

11.Μετά θα σας ζητηθεί να βάλετε την πόλη και τον δρόμο σας.Πληκτρολογήστε το αρχικό γράμμα της πόλης και του δρόμου σας.Εάν δεν τα βρίσκει αφηστέ κενό και πατήστε Ok.

 

12.Μόλις ξεκινήσει το πρόγραμμα θα εμφανιστεί μία μπέζ οθόνη με ένα πράσινο βέλος και την ένδειξη 64Klm/H με την ώρα.Σημαίνει πως ψάχνει Δορυφόρο.Πατήστε Μενού/Ρυθμίσεις/GPS *** Menu/Setting/GPS (στα αγγλικά)*** επιλέξτε Αυτόνομο GPS *** Internal GPS *** και πατήστε Αποθήκευση *** Save ***.

 

 

12.Πατήστε Μενού/Ρυθμίσεις/Προχωρημένες *** Menu/settings/Advanced *** και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Οθόνη Αφής *** Touchscreen ***. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Αποθήκευση *** Save ***.

 

 

13.Πατήστε Μενού/Οθόνη *** Menu/Screen *** και επιλέξτε Πλήρης Οθόνη *** Fullscreen *** και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση και Φωτισμό Ενεργό.

 

 

14.Κάντε έξοδο απο το πρόγραμμα και επανεκκινήστε το.Πλέον οι ρυθμίσεις σας εχουν εφαρμοστεί.

 

 

15.Για να μπορείτε να βρίσκετε σήμα πρέπει να είστε σε ανοιχτό χώρο και να έχετε υπομονή καθώς θα χρειαστούν λίγα λεπτά.Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο.Εάν ο φόντος γίνει καφέ σημαίνει πως βρίσκεστε σε περιοχή που δεν υπάρχει χαρτογράφηση.

 

16.Για να αλλάξετε το μενού πηγαίνετε Μενού/Ρυθμίσεις/Προχωρημένες/Λεπτομέρειες Οθόνης *** Menu/Settings/Advanced/Screen Details *** και πατήστε Μενού.Οι επιλογές είναι:

-DefaultMenu

-MenuCarbon

-MenuExperience

-MenuOrange

 

ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

 

#1 Μπορείτε να βάλετε χάρτη του MAP GARMIN FOR WeTravel τοποθετήσετε στον φάκελο WeTravel/Maps.

 

#2 Μπορείτε να κατεβάσετε φωνητικές εντολές σε άλλες γλώσσες απο την σελίδα του WE TRAVEL και να τους τοποθετήσετε στον φάκελο WeTravel/Voices.

 

 

 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα, εγκατέστησα το skype αλλά μπορώ να κάνω μόνο chat. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να κάνω κλήση κανονική ή με βίντεο?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να κάνω στο κινητό μου ένα default setttings ένα reset δλδ γιατί έχει κολλήσει μάλλον κάποιον ιό κ δεν θυμάμαι τον κωδικό κλειδώματος για να το κάνω μέσα από το μενού. Μπαίνεις στην οθόνη για να πάρεις τηλ κ εκεί πληκτρολογείς έναν κωδικό που περιέχει κάτι αριθμούς και αν θυμάμαι καλά έχει και *#. Είναι δλδ μια σειρά αριθμών κ συμβόλων όπως όταν θέλουμε να δούμε τον αριθμό ΙΜΕΙ και μόλις τον πληκτ/με σωστά μας βγάζει αυτή την οθόνη. Είναι για το LG GT505. Μήπως ξέρει να μου πει κάποιος πως μπορώ να μπω εκεί?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα ειμαι κατοχος ενος LG 505 το οποιο το εχω σχεδον δυο χρονια.........το κινητο δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα μεχρι που παρατηρησα καποια στιγμη καθως αλλαξα την εικονα του κινητου μου, δεν μου την εμφανιζε ολοκληρη αλλα τι μιση και την υπολοιπη γκρι.........μετα απο καμια βδομαδα παρατηρω ενω εχω καρτα μνημης σχεδον γεματη μεσα......οταν εμπενα στην καρτα μου ελεγε οτι ειναι κενη, δεν μου εμφανιζε τιποτα απο τι ειχα μεσα.....

Γνωριζει κανενας για πιο λογο γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα.. Έχω ένα LG 505 απλά δεν το χρησιμοποιώ ενώ είναι σε καλή κατάσταση έχει πρόβλημα με το σύστημα αφής γι'αυτό κ το παράτησα. Ότι πλήκτρο και να πατήσω αυτό πατάει μόνο το 7 και το 0. Γίνεται κάπως να το φτάξω? Το σύνδεσα κι όλας μια φορά με τον υπολογιστή μήπως κάνω καμιά αναβάθμιση ή κάτι τέτοιο αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπον παιδια υπαρχουν αξιολογες εφορμογες/παιχνιδια αφης για αυτο το κινητο??

αν μπορει καποιος να μου πει απο που να τις κατεβασω...

παρακαλω πειτεεε...δεν εχω κανενα παιχνιδι να παιξω :P

 

Υ.Γ...εψαχνα μπας και βρω το drag racing σε java αλλα ειναι μονο γ android τελικα... :/

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

αυτο που λεει ο ratatoulis και επισης ¨εχασε" τα ελληνικα...τι παιζει > help!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...