Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλοριζικο λοιπον!ναι ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου,σχετικα με το bluetooth δεν ειχα ποτε προβλημα κ με τιποτα γιατι δεν το δοκιμαζεις με καλωδιο?το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να περασεις το προγραμμα που εχει στο cdακι του κ ολα καλα.....

 

Ευχαριστώ! Το είχα ήδη περάσει το πρόγραμμα αλλά προσπαθούσα να συνδεθώ μέσω bluetooth και όχι του καλωδίου γιατί όποτε το συνδέω στο laptop με το καλώδιο το κινητό αρχίζει να φορτίζει και ήθελα να το αποφύγω αλλά τελικά δεν το κατάφερα..

 

Σήμερα δοκίμασα και το wi-fi και συνδέθηκα στο δίκτυο του σπιτιού και έπαιξα λίγο με τον browser και το google αλλά παρατήρησα μετά στον όγκο των δεδομένων ότι είχα συνολικό όγκο 3ΚΒ... Δεν είχα φανταστεί ποτέ ότι το να ανοίξω το gmail μου θα είχε τόσο λίγο όγκο

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικά καλησπέρα. Χθές απέκτησα και εγώ το LG GT500, και μπορώ να πώ πως μ'αρεσει αρκετά. Αλλά σήμερα που προσπάθησα να τραβήξω βίντεο μου έβγαζε "σφάλμα" και κλείνει η Βιντεοκάμερα. Δοκίμασα να αλλάξω το που θα αποθηκεύονται τα βίντεο αλλά και πάλι τα ίδια. έκανα και διαμόρφωση της εξωτερικής μνήμης αλλά τίποτα. Υπάρχει καμιά ιδέα για το τί άλλο μπορώ να κοιτάξω ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δουέύει κανείς το google maps 2.3.2 (full screen)? ??

 

Γιατι εμένα δεν μου βρίσκει GPS... και απ την ώρα που ανοίγει το πρόγραμμα μου γράφει "η τρέχουσα τοποθεσία σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμη"

 

Και τέλος απ τις ρυθμίσεις του GPS, τί είναι πιο σωστό να έχω, το υποβοηθούμενο GPS ή το αυτόνομο.. :(

 

plzzz help!!! :worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟ ΜΕΝU ΤΟΥ GPS ME TO ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΘΣΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΒΡΙΣΚΕ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΠΑΤΟΥΣΕ :D:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!

Ειμαι κατοχος του GT505 εδω και 4 μερες και οι πρωτες εντυπωσεις μου ειναι θετικες.

Φαινεται τιμιο τηλεφωνο για τα λεφτα του και στα ματια μου τα gadget που διαθετει, ειναι ενα μινι φροντιστηριο για τα βαρια πυροβολικα ολων των εταιρειων.

 

Απο το απογευμα διαβαζω απο την αρχη το θεμα και οι πληροφοριες ειναι παρα πολλες και χαιρομαι ιδιαιτερα για αυτο.

Αυτη τη στιγμη εχω φτασει στην σελιδα 61 κρατωντας πολλες σημειωσεις για πληθωρα θεματων.

Θα ηθελα ομως τη βοηθεια σας σε κατι λογω ελλειψης χρονου τις επομενες μερες μεχρι το Σαββατοκυριακο που θα ξελασκαρω λιγο και θα συνεχισω το διαβασμα για ολες τις σελιδες και οχι μονο για οσες ζητησω βοηθεια.

Επειδη δεν ζηταω και το φαγητο στο πιατο (παρολο που θα ηταν το καλυτερο βεβαια) μηπως μπορειτε να μου δωσετε λινκ για σχολια στα οσα αναφερω παρακατω? Ή εστω λεξεις κλειδια που μπορει να χρησιμοποιησω στην αναζητηση και να ψαξω πιο ευκολα?

 

1. Οσον αφορα εφαρμογες, παιχνιδια κλπ, μεχρι τωρα σαν πιο "αξιοπιστη" σελιδα καταλαβα οτι ειναι η zedge.

2. Για το GPS εχω κατεβασει οσα αρχεια δωσατε και καποια τα εχω περασει ηδη στη μνημη του τηλεφωνου. Δεν τα ενεργοποιω ακομα ομως γιατι δεν ξερω σε ποιες εκδοσεις εχουν φτασει. Οπως ειπα μεχρι τη σελιδα 61 εχω διαβασει.

3. Ποια η χρεωση του wisepilot? Αν για παραδειγμα εχω για μια ολοκληρη ωρα ενεργοποιημενη την πλοηγηση (χαρτη) , τι κοστιζει στο συνολο της με ιντερνετ και χρηση?

4. Υπαρχουν ορισμενα φορουμ τα οποια περιλαμβανουν και φωτογραφιες και λινκ και βιντεο κλπ. Πως μπορω να τα βλεπουμε και αυτα κανονικα οπως στον υπολογιστη και οχι μονο σε μορφη HTML? Υπαρχει δυνατοτητα? Για παραδειγμα μπηκα στο παρον φορουμ και βλεπω μονο τις δημοσιευσεις. Ουτε εικονες, ουτε αβαταρ κλπ.

Καλα για facebook δεν το συζητω και δεν με πολυαπασχολει να πω την αληθεια καθως εκει θα θελει μια εβδομαδα να φορτωνει ολη τη σελιδα κανονικα. Αλλα για φορουμ θα μου ηταν απαραιτητο να βλεπω τις σελιδες οπως ακριβως και στον υπολογιστη.

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για την οποια βοηθεια σας.

 

ΥΓ. Σπιτι εχω ασυρματο ιντερνετ με κλειδωμα στα 14.700 και στη δουλεια με 2.000....

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα αρκετα αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω 161 σελιδες....

 

Να το αγορασω???

 

Το μονο που με προβληματιζει ειναι το κλειστο λειτουργικο του...

 

Υπαρχουν εφαρμογες γι αυτο το κινητο?

Υπαρχει κατι αντιστοιχο του OVI store της Nokia, ή κατι παρομοιο??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

πρόσφατα αγόρασα το gt500 και αντιμετωπίζω το παρακάτω προβλήμα.

Δεν εμφανίζονται όλα τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης (π.χ φάκελοι με υποφακέλους ή ακόμα και απλοί φάκελοι η αρχεία) αν και όταν συνδεθεί το τηλέφωνο με υπολογιστή τα βλέπω όλα.

Καμιά ιδέα???

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την λύση στο πρόβλημα σου Γιάννη.Οταν ζητάς να παίξεις τα μουσικά αρχεία η να δείς τις φωτογραφίες απο τα αντίστοιχα μενού του κινητού μουσική και φωτο έχεις πρόσβαση ?

 

Nαι κανονικά. Έχω πρόσβαση από το μενού που χωρίζει τα τραγούδια σε artists, songs κτλ.Αλλά δεν έχω απ τους φακέλους

Σορυ για την καθυστέρηση. Δεν είχα ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Nαι κανονικά. Έχω πρόσβαση από το μενού που χωρίζει τα τραγούδια σε artists, songs κτλ.Αλλά δεν έχω απ τους φακέλους

Σορυ για την καθυστέρηση. Δεν είχα ιντερνετ.

 

Συνδεσε το κινητό σαν Usb μαζικη αποθήκευση με το Pc και κάνε αποκοπή του φακέλλου και στην συνέχεια επικόληση στον υπολογιστή σου.Στην συνέχεια κάνε αντιγραφή τον φάκελλο απο το pc στο κινητό.Ετσι πιστευω πως θα λυθεί το πρόβλημα σου .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για πες τε μου οδηγίες για firmware update...

Έχω την V10b και έπειτα απο τηλεφωνική επικοινωνία με την LG μου είπαν πως δεν υποστηρίζεται το firmware update απο εκείνους... έλεος δλδ...

 

για help λίγο :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς αλλάζουμε τον ήχο στο widget με το ρολόι όταν βάζουμε αφύπνιση?

 

Όταν πας να βάλεις την αφύπνιση, και αφού κάνεις ορισμό ώρας, θα σου ενεργοποιήσει το υπόλοιπο μενού ("Eπανάληψη", "Tύπος ξυπνητηριού", "Kουδούνι Aφύπνισης"). Θα επιλέξεις το "Kουδούνι Aφύπνισης" και μετά επιλέγεις είτε από την κάρτα μνήμης ή από το τηλέφωνο τον ήχο που θες να βάλεις σας αφύπνιση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις αυτο το youtube δεν θα το καταφερω με τιποτα.. :mad: Προσπαθω να δω video αλλα οταν παει να φορτωσει κολλαει και μενει εκει που λεει φορτωση. Υπαρχει καμια ιδεα? Εσεις ποση ωρα το αφηνεται για να αρχισει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για LG 505 CYTAVODAFONE GPRS και MMS για INTERNET στη Κυπρο 16/04/2010 είναι η πιο κάτω:

 

Στο menu Connectivity επιλεγούμε το internet profiles και μετά δημιουργούμε τα δύο νέα profiles :

Κάνοντας Add Profile

 

στο Service name : CYTA

Use Proxy : OFF

και στο Access point : Cytanet

------------------------

δημιουργούμε στο internet profiles ακόμη ένα profile για τα CYTAMMS:

 

Service name: CYTAMMS

use Proxy: on

Ip address: 212.31.96.161

Proxy server port: 8080

Access point: CYTAMMS

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Στο menu Connectivity επιλεγούμε το Access points και μετά δημιουργούμε τα δύο νέα profiles :

 

Κάνοντας Add Profile

 

Connection title: Cytanet

Bearer: GPRS

Authentication: No Auth

APN: internet

-------------

δημιουργούμε ακόμη ένα sto Access points profile για τα CYTAMMS:

 

Connection title: CYTAMMS

Bearer: GPRS

Authentication: No Auth

APN: cytamobile

 

-------------------------------------------------------------------

Edited by pambosnet
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

μολις πηρα το LG GT500 απο Cosmote. Εχω τσατιστει πολυ με το Cosmote my view και WAP θεμα..για καποιο λογο ομως δε μπορω να καργησω την υπηρεσια WAP αμεσα. Πως μπορω να το απενεργοποιησω ετσι ωστε αν ειναι να μπω στο ιντερνετ να ειναι μονο με wifi ;

 

Επισης, δεν μπορω να βρω στη συσκευη μου αλλο browser εκτος του my view που χρεωνεται...τι παιζει με αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

μολις πηρα το LG GT500 απο Cosmote. Εχω τσατιστει πολυ με το Cosmote my view και WAP θεμα..για καποιο λογο ομως δε μπορω να καργησω την υπηρεσια WAP αμεσα. Πως μπορω να το απενεργοποιησω ετσι ωστε αν ειναι να μπω στο ιντερνετ να ειναι μονο με wifi ;

 

Επισης, δεν μπορω να βρω στη συσκευη μου αλλο browser εκτος του my view που χρεωνεται...τι παιζει με αυτο;

 

Επισης, επειδη ειμαι και ασχετος,

α) στις ρυθμισεις του WiFi τι IP κλπ θελει ;

β)πως μπορω να εγκαταστησω τον οπερα χωρις να τον κατεβασω απο το κινητο

γ)οταν χρησιμοποιω WiFi και οπερα, και θελω να κατεβασω ενα αρχειο (πχ καποιο application) , θα το χρεωθω ;

Edited by drazenmozart
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

εχω ενα προβλημα στο GT500 οσον αφορα το email.

εχω σεταρει εναν λογαριασμο @msn.com αλλα δεν μπορει να παρει και να στειλει μηνυματα δηλ να συνδεθει.το ιδιο κανει και με @hotmail που προσπαθησα αλλα παλι δεν συνδεεται.

 

μηπως εχει καποιος να προτεινει οτιδηποτε για τα settings ή αν μπορει να φταει κατι αλλο?

 

η συνδεση στο internet γινεται αποκλειστικα με wi-fi το οποιο το εχω επιλεξει στις ρυθμισεις του λογαριασμου.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους 2 ερωτισουλες να κανω....

στελνω sms στην κυπρο και παει ... οταν ομως μου στελνουν και το διαβαζω επιλεγω απαντηση και παταω αποστολη... αλλα δεν παει μου το βγαζει μετα απο ωρα ακυρο.

και δευτερο οταν μου ερχετε μηνυμα δεν αναβει η οθονη και οταν το ξεκλειδονο για να το δω πρεπει να μπο μεσα να το δω ενο παλια μου το εμφανιζε αμεσοσ μετα το ξεκλειδομα.

αυτα ευχαριστω.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

έχω ένα gt500 και εδω κ ένα μήνα έχω το εξής πρόβλημα με την οθόνη αφής: ορισμένες φορές αλλού πατάω και άλλο πατιέται (δηλ. πατάω το '6' και πατιέται το '3'). κάνω βαθμονόμηση οθόνης και δεν γίνεται τίποτα. τις περισσότερες φορές μάλιστα αδυνατεί να κάνει ακόμα και βαθμονόμηση. πήρα τηλεφ στην lg και μου έδωσαν οδηγίες να κάνω αναβάθμιση μέσω ιντερνετ αλλά ακολουθώντας τις οδηγίες τους δεν βρίσκω πουθενά drivers.

είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα? καμιά ιδέα?

υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα hardware και όχι software?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας πως αλλαζω ηχο στα μυνηματα?:blink:

 

Aνοίγεις το αρχείο ήχου που θες (mp3, wma κλπ) και από το μενού πάνω αριστερά στην οθόνη επιλέχεις "χρήση ως" -> μήνυμα κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...